08 грудня 2025 року м. Ужгород№ 260/8985/25
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі головуючого судді Дору Ю.Ю. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України №1» до Головного управління ДПС у Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України №1» (90400, Закарпатська область, м. Хуст, вул. Колгоспна, буд.25, корп. Д, код ЄДРПОУ 36731785) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина Августина, буд.52, код ЄДРПОУ 44106694), яким просить суд:
1.Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Закарпатській області від 12.08.2025 № 228 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою «Інтернаціональна група вин України №1» (код ЄДРПОУ 36731785).
2.Зобов'язати Головне управління ДПС у Закарпатській області поновити реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна Група Вин України №1 (код ЄДРПОУ 36731785) платником податку на додану вартість шляхом внесення відповідного запису до Реєстру платників податку на додану вартість із збереженням індивідуального податкового номера 36731785.
3.Зобов'язати Головне управління ДПС у Закарпатській області поновити дані, записи та стан рахунків інтегрованої картки Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України №1» (код ЄДРПОУ 36731785) в системі електронного адміністрування ПДВ (СЕА) щодо суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, які були наявні - до прийняття рішення від 12.08.2025 № 228 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
4.Стягнути з Головного управління ДПС у Закарпатській області (код ЄДРПОУ 43143065) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України №1» (код у ЄДРПОУ: 36731785) судовий збір.
Обгрунтовує позовні вимоги тим, що рішенням Головного управління ДПС у Закарпатській області від 12.08.2025 року за № 228 анулювано реєстрацію платника податку на додану вартість відповідно до п.п. «г» п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України, проте Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України №1», зазначає, що в 2024 та 2025 роках, укладає договори на постачання/придбання товарів, що підтверджується додатками до позовної заяви. Також, позивач зазначає, що право на віднесення сум ПДВ за придбаними товарами та послугами до податкового кредиту зберігається за платником податку протягом 365 днів з дати складання податкової накладної, а у розглядуваному періоді податкові накладні складено контрагентами Позивача у період з жовтня 2024 року по липень 2025 року, то Позивач мав законні та обгрунтовані очікування про можливість включення сум ПДВ до податкового кредиту щонайменше протягом 2025 року, а, відтак, оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Позивач вважає, що неподання декларацій з податку на додану протягом 12 послідовних податкових місяців відбулось не внаслідок пасивної поведінки платника податків, а з незалежних від нього обставин, а саме, у зв'язку з протиправним рішенням про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості. Віднесення до ризикових платників податку є підставою для зупинення контролюючим органом реєстрації ПН в ЄРПН, а тому виписані від імені товариства податкові накладні, за таких умов, не можуть бути зареєстрованими в ЄРПН.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2021 року та постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2022 року у справі № 260/3050/21 за позовом ТОВ "Інтернаціональна група вин України № 1" до Головного управління ДПС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії прийняв рішення визнано протиправним та скасовано Рішення Комісії за № 3177 від 15 червня 2021 року та зобов'язано Державну податкову службу України в особі відокремленого підрозділу Головне управління ДПС у Закарпатській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України № 1" переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2022 року та постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 27 квітня 2023 року у справі № 260/2886/22 визнано протиправним та скасовано рішення за № 4732 від 30 травня 2022 року.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2025 року справу № 260/4707/23 визнано протиправним та скасовано рішення Комісії Головного управління ДПС у Закарпатській області за №2171 від 22.05.2023 року.
Враховуючи вищенаведені рішення, позивач вважає, що його позбавляють можливості належним чином працювати, подавати на реєстрацію податкові накладні та звітність, а тому вимушений звернутись до суду.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.
27 листопада 2025 року представником Головного управління ДПС у Закарпатській області подано відзив, у якому заперечують проти позову, через те, що на їх думку позов не спростовує правомірність рішення 12.08.2025 № 228 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, не наводить підстав неправомірного застосування приписів пп.«г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, також, зазначає, що позовна заява обґрунтована суб'єктивним тлумаченням норм податкового законодавства, а позивачем, до такої позовної заяви не додано доказів, що дозволяють спростувати висновки, відображені у довідці ГУ ДПС у Закарпатській області від 11.08.2025 №209/07-16-04-06-15 та рішенні ГУ ДПС у Закарпатській області від 12.08.2025 №228 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
Також, відповідач, звертає увагу на те, що справа №260/4707/23 вже розглядалась Закарпатським окружним адміністративним судом - рішенням суду від 07.02.2024 року, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 26.07.2024 року.
Відповідно до положень ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України.
Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України № 1" зареєстроване з 16.09.2010 року платником податку на додану вартість, індивідуальний податковий номер 367317807156 на загальній системі оподаткування.
ТОВ «Інтернаціональна група вин України №1», займається оптовою торгівлею напоями (КВЕД 46.34, основний, також займається діяльністю посередників у торгівлі товарами широкого асортименту (КВЕД 46.19); оптовою торгівлею тютюновими виробами (КВЕД 46.35); неспеціалізованою оптовою торгівлею (КВЕД 46.90); роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (КВЕД 47.11); роздрібною торгівлею напоями в спеціалізованих магазинах (КВЕД 47.25); роздрібною торгівлею тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах (КВЕД 47.26); вантажним автомобільним транспортом (КВЕД 49.41); наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (КВЕД 68.20); діяльністю у сфері права (КВЕД 69.10); рекламними агентствами (КВЕД 73.11); дослідженнями кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки (КВЕД 73.20); складським господарством (КВЕД 52.10).
Головним управління ДПС у Закарпатській області прийнято рішення від 12.08.2025 № 228 про анулювання реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України № 1", як платника податку на додану вартість.
Дане рішення відповідача обгрунтоване тим, що за результатами проведеного моніторингу платників, відповідачем встановлено, що позивач за період з липня 2024 року по червень 2025 року подано податкові декларації з ПДВ, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту в цих податкових місяцях, що підтверджено складеною ГУ ДПС у Закарпатській області Довідкою від 11.08.2025 №209/07-16-04-06-15.
Скориставшись правом на оскарження рішення контролюючого органу в судовому порядку, позивач звернувся до суду з позовом у цій справі.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст.8 Конституції України, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Згідно зі ст.22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п.1.1 ст. 1 Податкового кодексу України(далі- ПК України) відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.
Відповідно до п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є: 1) будь-яка особа, що провадить або планує провадити господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу; 2) будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку; 3) будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України, а також: особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, які передбачають повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, у разі порушення таких митних режимів, встановлених митним законодавством; особа, яка використовує, у тому числі при ввезенні товарів на митну територію України, податкову пільгу не за цільовим призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із цим Кодексом, а також будь-які інші особи, що використовують податкову пільгу, яку для них не призначено. Норми цього пункту не застосовуються до операцій з ввезення на митну територію України фізичними особами (громадянами) чи суб'єктами підприємницької діяльності, які не є платниками податку, культурних цінностей, зазначених у пункті 197.7статті 197 цього Кодексу; 4) особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи; 5) особа - управитель майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном. Для цілей оподаткування господарські відносини між управителем майна з власної господарської діяльності та його діяльності з управління майном прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів. Норми цього підпункту не поширюються на управителів майна, які здійснюють управління активами інститутів спільного інвестування, фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону; 6) особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у статті 243 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної пунктом 181.1статті 181 цього Кодексу, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством; 7) особа, що уповноважена вносити податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності, що перебувають у підпорядкуванні платника податку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; 8) особа - інвестор (оператор), який веде окремий податковий облік, пов'язаний з виконанням угоди про розподіл продукції.
Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку на додану вартість визначені пунктами181.1та 181.2 ст.180 Податкового кодексу України, зокрема: у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи. Якщо особи, не зареєстровані як платники податку, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації як платники такого податку.
Згідно з п.182.1ст.180 Податкового кодексу України, якщо особа, яка відповідно до пункту181.1 статті 181цього Кодексуне є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.
Порядок реєстрації платників податку на додану вартість передбачений ст. 183 Податкового кодексу України.
Реєстрація платника податку на додану вартість діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі, якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту (п. п. "г" п.184.1 ст. 184 Податкового кодексу України).
Пунктом 184.2 статті 184 ПК України передбачено, що анулювання реєстрації на підставі, визначеній у підпункті «а» пункту 184.1 цієї статті, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у підпунктах «б» - «з» пункту 184.1 цієї статті, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу.
Анулювання реєстрації здійснюється на дату, зокрема, прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації.
Пунктом 184.10 статті 184 ПК України встановлено, що про анулювання реєстрації платника податку контролюючий орган зобов'язаний письмово повідомити особу протягом трьох робочих днів після дня анулювання такої реєстрації.
Пунктами 184.5-184.6 статті 184 ПК України передбачено, що з моменту анулювання реєстрації особи як платника податку така особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, складання податкових накладних. У разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації.
Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 1130 від 14.11.2014 (далі - Положення № 1130), яке розроблене відповідно до розділів Податкового кодексу України та інших нормативно-правових актів, визначається порядок: реєстрації платників податку на додану вартість; анулювання реєстрації платників податку на додану вартість; ведення реєстру платників податку на додану вартість (далі - Реєстр); присвоєння індивідуального податкового номера платника податку на додану вартість; оприлюднення даних з Реєстру; перереєстрації платників податку на додану вартість; ведення документації при реєстрації/анулюванні реєстрації платників податку на додану вартість; формування і надання витягів та довідок з Реєстру.
Відповідно до підпункту "г" п. 5.1 Положення № 1130 реєстрація діє до дати анулювання, яке відбувається у випадках, визначених пунктом 184.1 статті 184 розділу V Кодексу, якщо особа, зареєстрована як платник ПДВ, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає до контролюючого органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.
Згідно з п. 5.2 Положення № 1130 анулювання реєстрації здійснюється шляхом виключення платника ПДВ з Реєстру.
За змістом пункту 5.5 розділу V Положення № 1130 контролюючі органи здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, включених до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації платників податку на додану вартість у разі існування відповідних підстав.
Рішення про анулювання реєстрації за самостійним рішенням контролюючого органу приймаються за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей).
Такими документами є, зокрема, довідка про подання/неподання платником ПДВ контролюючому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та/або реєстр (перелік) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за 12 послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту у таких деклараціях (податкових розрахунках) протягом 12 послідовних податкових місяців (підстава - підпункт «г» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу). У реєстрі (переліку) зазначаються дані про реєстрацію особи платником ПДВ та по кожній декларації (податковому розрахунку) - податковий період, дата надходження декларації (податкового розрахунку) до контролюючого органу, загальні обсяги постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту звітного періоду, вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації (податкового розрахунку) (підпункт 3 абзацу 3 пункту 5.5. Положення №1130).
Відповідно до пункту 5.6 Положення № 1130 за наявності зазначених підтверджуючих документів (відомостей) контролюючий орган за місцем перебування на обліку платника податків приймає рішення про анулювання реєстрації особи - платника ПДВ незалежно від здійснення контролюючим органом документальних та камеральних перевірок такої особи і їх результатів, а також обов'язку такої особи бути зареєстрованою та/або нараховувати чи сплачувати податок на додану вартість відповідно до законодавства.
Отже, анулювання реєстрації платника податку за рішенням податкового органу на підставі підпункту «г» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України можливе за таких обставин: неподання платником податку на додану вартість декларацій з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та/або подання такої декларації з податку на додану вартість з показниками про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.
Такі обставини мають підтверджуватись як самими деклараціями з податку на додану вартість, так і довідкою про подання/неподання платником ПДВ контролюючому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та/або реєстром (переліком) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за 12 послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту у таких деклараціях.
Відповідний правовий висновок викладений Верховним Судом неодноразово, зокрема, у постановах від 30 квітня 2024 року у справі № 160/12823/23, від 12 вересня 2024 року у справі №400/10114/23, від 17 вересня 2024 року у справі №280/10300/23, від 07 січня 2025 року у справі №160/7847/24.
Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за самостійним рішенням контролюючого органу оформляється за формою № 6-РПДВ (додаток 5). Таке рішення складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження контролюючого органу, та підписується керівником (заступником керівника або уповноваженою особою) контролюючого органу. У рішенні про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість обов'язково вказуються підстави (одна або декілька) для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Кодексу.
Водночас суд враховує наявність у позивача право сформувати податкові зобов'язання за вказаними податковими накладними протягом часу, передбаченого пунктом 198.6 статті 198 ПК України, проте наявність відповідного права без його реалізації шляхом вчинення певних, чітко передбачених положеннями податкового законодавства дій, за обставин цієї справи, жодним чином не спростовує наявність передумов, які відповідно до положень підпункту "г" пункту 184.1 статті 184 ПК України свідчать про існування підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ.
Наведений висновок суду узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, сформованою у постанові від 19 червня 2025 року у справі №160/23059/24.
Суд зазначає, що аналіз підпункту «г» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України дає можливість дійти висновку, що обов'язковою умовою для прийняття контролюючим органом рішення щодо анулювання реєстрації платника податків є нездійснення платником податків господарської діяльності щодо укладання правочинів, які оподатковуються ПДВ, що тягне за собою неподання відповідних декларацій або їх подання з нульовими відомостями.
У той же час конструкція вказаної правової норми передбачає наявність пасивної поведінки суб'єкта господарювання щодо ведення протягом 12 послідовних податкових місяців господарської діяльності.
Враховуючи підставу анулювання реєстрації позивача, а саме пп.«г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, тобто анулювання реєстрації платника податку відбувається у разі якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту, суд вважає, що податковий орган правильно зазначає, що визначальними факторами у межах даної підстави є подання/неподання податкової декларації з податку на додану вартість та зміст таких декларацій у випадку їх подання.
У матеріалах справи не має доказів про те що, позивачем було дотримано вимогу про подання податкової декларації з податку на додану вартість із зазначенням обсягу постачання та придбання, а посилання позивача на те що ним було укладено договори на постачання чи придбання товарів за оскаржуваний період не значить що ним подано декларацію відповідно до закону, що є головною вимогою податкового кодексу.
Відповідно до наявної у матеріалах справи довідки від 11.08.2025 року №209/07-16-04-06-15. Головним управлінням ДПС у Закарпатській області про подання/неподання платником ПДВ контролюючому органу декларацій з ПДВ протягом 12 послідовних місяців від липня 2024 року по червень 2025 року, якою підтверджується, що позивачем податкові декларації з ПДВ за липень 2024 по червень 2025 подана з відсутнім обсягом поставок та придбання.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про те, що податковий орган мав передбачені підпунктом «г» пункту 184.1 статті 184 ПК України підстави для анулювання реєстрації позивача платником податку на додану вартість.
За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Згідно із частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.3 ст. 90 КАС України суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Отже, враховуючи що доводи позивача є безпідставними та такими, що не спростовують правомірності оскаржуваного рішення контролюючого органу, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення ГУ ДПС у Закарпатській області слід відмовити.
Інші вимоги позову не підлягають задоволенню як похідні.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази, суд дійшов висновку, про відмову у задоволенні даного адміністративного позову.
З урахуванням приписів статті 139 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 72-78, 90, 139, 241-246, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України №1» (90400, Закарпатська область, м. Хуст, вул. Колгоспна, буд.25, корп. Д, код ЄДРПОУ 36731785) до Головного управління ДПС у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина Августина, буд.52, код ЄДРПОУ 44106694) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
СуддяЮ.Ю.Дору