Справа № 446/2539/25
Провадження № 3/446/1209/25
04.12.2025 м.Кам'янка-Бузька
Суддя Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області Костюк У. І., а участі секретаря судового засідання Луківської Л.Б., прокурора Кам'янка-Бузького відділу Жовківської окружної прокуратури Львівської області Паламара В., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , адвоката Дехтяренко О.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних рослідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , секретаря Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області,
- за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи секретарем Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог п.2 ч.1 ст.28, ч.1 ст.35-1 Закону України "Про запобігання корупції", ст.59-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",не повідомила у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , будучи секретарем Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону України "Про запобігання корупції", прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" публічно не повідомила про конфлікт інтересіві, який виник у неї під час участі у засіданні Добротвірської селищної ради, будучи у прямому підпорядкуванні міського голови при голосуванні за рішення №38 від 15.12.2023 "Про встановлення умов оплати праці Добротвірському селдищному голові на 2024 рік", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повтоваженнями, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, при голосуванні за рашення №38 від 15.12.2023 "Про встановлення умов оплати праці Добротвірському селищному голові на 2024 рік", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" публічно не повідомила про конфлікт інтересіві, який виник у неї під час участі у засіданні Добротвірської селищної ради, будучи у прямому підпорядкуванні міського голови при голосуванні за рішення №4 від 26.01.2024 "Про оплату праці Добротвірського селдищного голови за січень 2024 року", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повтоваженнями, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, при голосуванні за рашення №4 від 26.01.2024 "Про оплату праці Добротвірського селищного голови за січень 2024 року", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" публічно не повідомила про конфлікт інтересіві, який виник у неї під час участі у засіданні Добротвірської селищної ради, будучи у прямому підпорядкуванні міського голови при голосуванні за рішення №40 від 21.02.2024 "Про оплату праці Добротвірського селищного голови за лютий 2024 року, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повтоваженнями, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, при голосуванні за рашення №40 від 21.02.2024 "Про оплату праці Добротвірського селищного голови за лютий 2024 року", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" публічно не повідомила про конфлікт інтересіві, який виник у неї під час участі у засіданні Добротвірської селищної ради, будучи у прямому підпорядкуванні міського голови при голосуванні за рішення №26 від 16.04.2024 "Про оплату праці Добротвірського селищного голови", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повтоваженнями, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, при голосуванні за рашення №26 від 16.04.2024 "Про оплату праці Добротвірського селищного голови", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" публічно не повідомила про конфлікт інтересіві, який виник у неї під час участі у засіданні Добротвірської селищної ради, будучи у прямому підпорядкуванні міського голови при голосуванні за рішення №44 від 18.12.2024 "Про оплату праці Добротвірського селищного голови на 2025 року, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повтоваженнями, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, при голосуванні за рашення №44 від 18.12.2024 "Про оплату праці Добротвірського селищного голови за лютий 2025 року", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" публічно не повідомила про конфлікт інтересіві, який виник у неї під час участі у засіданні Добротвірської селищної ради, будучи у прямому підпорядкуванні міського голови при голосуванні за рішення №62 від 18.12.2024 "Про преміювання Добротвірського селищного голови у січні 2025 року, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повтоваженнями, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, при голосуванні за рашення № 62 від 18.12.2024 "Про преміювання Добротвірського селищного голови у січні 2025 року", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" публічно не повідомила про конфлікт інтересіві, який виник у неї під час участі у засіданні Добротвірської селищної ради, будучи у прямому підпорядкуванні міського голови при голосуванні за рішення № 22 від 21.02.2025 "Про преміювання Добротвірського селищного голови у лютому 2025 року, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повтоваженнями, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, при голосуванні за рашення № 22 від 21.02.2025 "Про преміювання Добротвірського селищного голови у лютому 2025 року", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" публічно не повідомила про конфлікт інтересіві, який виник у неї під час участі у засіданні Добротвірської селищної ради, будучи у прямому підпорядкуванні міського голови при голосуванні за рішення № 13 від 21.03.2025 "Про преміювання Добротвірського селищного голови у березні та квітні 2025 року, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повтоваженнями, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, при голосуванні за рашення № 13 від 21.03.2025 "Про преміювання Добротвірського селищного голови у березні та квітні 2025 року", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" публічно не повідомила про конфлікт інтересіві, який виник у неї під час участі у засіданні Добротвірської селищної ради, будучи у прямому підпорядкуванні міського голови при голосуванні за рішення № 14 від 02.05.2025 "Про преміювання Добротвірського селищного голови у травні - грудні 2025 року, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Разом з тим, ОСОБА_1 , будучи секретарем ради Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупці" суб"єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" не вжила заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повтоваженнями, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, при голосуванні за рашення № 14 від 02.05.2025 "Про преміювання Добротвірського селищного голови у у травні - грудні 2025 року", тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень не визнала . Вказала про те, що нею не було порушенно вимог Закону України "Про запобігання корупції", оскільки на її думку при голосуванні за рішення щодо преміювання селищного голови був відсутність конфлікт інтересів. Зазначила про те, що її голос не є вирішальним під час голосування та вона як і інші депутати голосуввала за рішення які були на порядку денному.
Адвокат Дехтяренко О.О. подав письмові заперечення на протокол ,які підтримав під час розгляду справи, просиі суд закритипровадження у справі за ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП у зв"язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення.
Прокурор Паламар В. в судовому засіданні висловив думку щодо необхідності притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, так як її вина доводиться зібраними по справі доказами.
Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Пунктом 6 розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України встановлено, що у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Виходячи з наведеного, необхідно об'єднати справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 а ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2539/25 (провадження №3/446/1209/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2540/25 (провадження №3/446/1210/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2541/25 (провадження №3/446/1211/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2542/25 (провадження №3/446/1212/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2543/25 (провадження №3/446/1213/25), за ст.ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2544/25 (провадження №3/446/1214/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2545/25 (провадження №3/446/1215/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2546/25 (провадження №3/446/1216/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2547/25 (провадження №3/446/1217/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2548/25 (провадження №3/446/1218/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2549/25 (провадження №3/446/1219/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2450/25 (провадження №3/446/1220/25), з ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2451/25 (провадження №3/446/1221/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2452/25 (провадження №3/446/1222/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2453/25 (провадження №3/446/1223/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2454/25 (провадження №3/446/1224/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2455/25 (провадження №3/446/1225/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2456/25 (провадження №3/446/1226/25)- об'єднати в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер справи - № 446/2539/25, номер провадження - № 3/446/1209/25.
Суд заслухав думку учасників та дослідив матеріали справи, зокрема:
- протоколи № 774 від 23.10.2025, № 775 від 23.10.2025, № 776 від 23.10.2025, № 777 від 23.10.2025, № 778 від 23.10.2025, № 779 від 23.10.2025, № 780 від 23.10.2025, № 781 від 23.10.2025, № 782 від 23.10.2025, № 783 від 23.10.2025, № 784 від 23.10.2025, № 785 від 23.10.2025, № 786 від 23.10.2025, № 787 від 23.10.2025, № 788 від 23.10.2025, № 789 від 23.10.2025, № 790 від 23.10.2025, № 791 від 23.10.2025про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією; запит від 16.09.2025; відповідь № 1245/04-04-1/25 від 01.10.2025; копію листа від 03.10.2025;-відповідь № 1270/04-04-1/25 від 06.10.2025;
- рішення №3 від 24.11.2020; рішення №36 від 15.12.2023; положення від 15.12.2023 №36; рішення №5 від 24.11.2020 ; рішення №38 від 15.12.2023 ; витяг з протоколу від 15.12.2023; відкрите поіменне голосування від 15.12.2025; рішення №2 від 24.11.2020; рішення №2 від 24.11.2020; рішення №42 від 18.12.2024; положення №42 від 18.12.2024; рішення №14 від 02.05.2025; витяг з протоколу від 02.05.2025; відкрите поіменне голосування від 02.05.2025; рішення №13 від 21.03.2025; витяг з протоколу від 21.03.2025; відкрите поіменне голосування від 21.03.2025; рішення №22 від 21.02.2025; витяг з протоколу від 21.02.2025; відкрите поіменне голосування від 21.02.2025; рішення №42 від 18.12.2024; положення №42 від 18.12.2024; рішення №62 від 18.12.2024; відкрите поіменне голосування від 18.12.2024; рішення №44 від 18.12.2024; витяг з протоколу від 18.12.2024; рішення №26 від 16.04.2024; витяг з протоколу від 16.04.2024; відкрите поіменне голосування від 16.04.2024; рішення №40 від 21.02.2024; витяг з протоколу від 21.02.2024; відкрите поіменне голосування від 21.02.2024; рішення №4 від 26.01.2024; витяг з протоколу від 26.01.2024; відкрите поіменне голосування від 26.01.2024.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст. 172-7 КУпАП адміністративним правопорушенням є неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
А згідно диспозиції ч. 2 ст.172-7 КУпАП адміністративним правопорушенням є вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
З примітки до вищевказаної статті вбачається, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", а під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Згідно ч. 1 статті 41 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Відповідно до пунктів 1-4 ч.1 ст.28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 ч. 1ст. 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або у колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Разом з тим, відповідно до частини 5 статті 28 Закону, у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона має право звернутися за роз'ясненням до Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.
Як вбачається з частини 1 статті 1 Закону, приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата складається з основної (винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки) та додаткової (винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці) заробітної плати. Додаткова заробітна плата, до якої, у тому числі належать різні види стимулюючих виплат (премії, надбавки тощо), не є гарантованою, можливість її отримання, так само як і її розмір, залежить від оцінки результатів роботи працівників.
Відповідно до ч. 2 ст. 35' Закону, у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
У разі якщо не участь особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу, у прийнятті рішень цим органом призведе до втрати правомочності цього органу, участь такої особи у прийнятті рішень має здійснюватися під зовнішнім контролем. Рішення про здійснення зовнішнього контролю приймається відповідним колегіальним органом.
Також статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції"пряме підпорядкування визначено як відносини прямої організації або правової залежності підлеглої особи від її керівника,в тому числі через вирішення(участь у вирішенні) питань прийняття на роботу,звільнення з роботи,застосування заохочень,дисциплінарних стягненяь,надання вказівок,доручень тощо,контрль за їх виконанням.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до рішення Добротвірської селищної ради Львівської області №2 від 24.11.2020, ОСОБА_1 вирішено вважати такою, що набула повноваження депутата Добротвірської селищної ради VIII скликання, а відповідно до рішення першої сесії Добротвірської селищної ради Львівської області VIII скликання від 24.11.2020 ОСОБА_1 обрано секретарем Добротвірської селищної ради на строк повноважень ради. ОСОБА_1 у зв"язку з обранням на посаду секретаря селищної ради та перебування у складі виконавчого комітету Добротивірської селищної ради Шептицького району Львівської області перебувала в прямому підпорядкуванні селищного голови, який зокрема очолює виконавчий орган відповідної ради.
ОСОБА_1 як депутат селищної ради та секретар селищної ради, наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями і в розумінні п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону є депутатом селищної ради, на яку поширюється дія цього Закону та застосовуються обмеження і зобов?язання, передбачені Законом.
З відкритих поіменних голосувань з питань "Про встановлення умов оплати праці Добротвірському селищному голові за січень 2024 року", "Про оплату праці Добротвірського селищного голови за лютий 2024 року", "Про оплату праці Добротвірського селищного голови", "Про встановлення умов оплати праці Добротвірському селищному голові на 2025 рік", "Про преміювання Добротвірського селищного голови у січні 2025 рік", "Про преміювання Добротвірського селищного голови у лютому 2025 рік", "Про преміювання Добротвірського селищного голови у березні та квітні 2025 рік" та "Про преміювання Добротвірського селищного голови у травні-грудні 2025 рік" встановлено, що ОСОБА_1 приймала участь у голосуванні з вирішення вищевказаних питань.
Таким чином, у ОСОБА_1 як депутата наявний приватний інтерес, під час встановлення премії собі, зумовлений спільною роботою у тому числі підпорядкуванням селищному голові Добротвірської селищної ради Львівської області. При прийнятті рішення щодо ухвалення розміру премії своєму безпосередньому начальникові, як депутат, маючи службові/представницькі повноваження повинна була повідомити про наявний конфлікт інтересів.
Однак, як видно з матеріалів справи та встановлено судом, ОСОБА_1 не повідомляла депутатів та головуючого на засіданні про виникнення у неї реального конфлікту інтересів.
Отже, приватний інтерес ОСОБА_1 вступив у суперечність із її службовими представницькими повноваженнями, що вплинуло на об?єктивність та неупередженість прийняття нею рішення та вчинення нею дій під час виконання зазначених повноважень, що є реальним конфліктом інтересів.
Таким чином, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 будучи суб'єктом, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення про встановлення розміру премій та плати праці голові Добротвірської селищної ради, тому її дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не вжила заходів, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів при голосуванні за рішення "Про встановлення умов оплати праці Добротвірському селищному голові за січень 2024 року", "Про оплату праці Добротвірського селищного голови за лютий 2024 року", "Про оплату праці Добротвірського селищного голови", "Про встановлення умов оплати праці Добротвірському селищному голові на 2025 рік", "Про преміювання Добротвірського селищного голови у січні 2025 рік", "Про преміювання Добротвірського селищного голови у лютому 2025 рік", "Про преміювання Добротвірського селищного голови у березні та квітні 2025 рік" та "Про преміювання Добротвірського селищного голови у травні-грудні 2025 рік", тому її дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Заперечення ОСОБА_1 щодо відсутності у неї реального конфлікту інтересів, суд відхиляє, як неспроможні та такі, що спрямовані на уникнення від відповідальності, оскільки ОСОБА_1 у зв'язку із призначенням секретарем Добротвірської селищної ради перебувала у прямому підпорядкування селищного голови, та в силу Закону України «Про запобігання корупції» не могла приймати участь та голосувати за його преміювання.
Інші доводи ОСОБА_1 та адвоката Дяхтяренка О.О. щодо відсутності у її діях складу адміністративного правпорушення, невідповідності дати виявлення правопорушення та дати вказної у протоколі та місця вчинення адміністративних правопорушень не є суттєвими, не спростовують факту вчинення особою адміністративних правопорушень, мають формальний характер та спрямовані на ухилення від адміністративної відповідальності за вчинені адміністративні правопорушення, а будь-яких інших доказів на підтвердження відсутності вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, які ставляться їй у провину, матеріали справи не містять.
Відповідно до ч.4 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 51, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Таким чином, законодавець пов'язує строк накладення адміністративного стягнення з моментом виявлення правопорушення та з моментом його вчинення.
Доводи ОСОБА_1 про те, що на даний час слід вважати, що строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст.38 КУпАП, закінчились, спростовуються наступним.
Так, 16.09.2025 начальник Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Українизвернувся до Добротвірської селищної ради із запитом про надання інформації щодо вищевказаних обставин, зокрема розпорядження щодо преміювання голови Добротвірської селищної ради за період з 01.01.2023 і по даний час, рішення щодо визначення повноважень та рішення щодо встановлення оплати праці голові за 2024-2025 роки з протоколами та поіменним голосуванням, список працівників селищної ради, копії наказів про преміювання, надбавки та доплати працівників за період з 01.01.2023 і по даний час.
Відповідно до відповідді на запит про надання інформації від 01.10.2025, яка отримана Управлінням стратегічних розслідувань у Львівській області 07.10.2025, Добротвірською селищною радою надано запитувану інформацію.
В матеріалах справи знаходиться повідомлення начальника Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 15.10.2025, адресоване начальнику заступнику керівника Львівської обласної прокуратури Роману Скіб'яку для погодження матеріалів перевірки та проект протоколу за фактом порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - депутатом Добротвірської селищної ради Шептицького району Львівської області ОСОБА_1 щодо вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Таким чином, строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч.4 ст. 38 КУпАП, на момент розгляду судом справи відносно ОСОБА_1 про адміністративні правопорушення, передбачені ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, не закінчились, оскільки з дня виявлення правопорушення, а саме: з 07.10.2025 (з дня отримання відповідей на запити) не пройшло 6 місяців.
Враховуючи вказані обставини, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила декілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, суд, відповідно до статті 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, її поведінку під час та після вчинення адміністративного правопорушення, ступінь її вини, майновий стан, суд вважає за необхідне застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Визначений вид та розмір покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самою правопорушницею, так і іншими особами.
Згідно з ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривні.
Керуючись ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст.172-7, ст. ст. 283, 284 КУпАП, Законом України "Про судовий збір",
справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2539/25 (провадження №3/446/1209/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2540/25 (провадження №3/446/1210/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2541/25 (провадження №3/446/1211/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2542/25 (провадження №3/446/1212/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2543/25 (провадження №3/446/1213/25), за ст.ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2544/25 (провадження №3/446/1214/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2545/25 (провадження №3/446/1215/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2546/25 (провадження №3/446/1216/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2547/25 (провадження №3/446/1217/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2548/25 (провадження №3/446/1218/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2549/25 (провадження №3/446/1219/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2450/25 (провадження №3/446/1220/25), з ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2451/25 (провадження №3/446/1221/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2452/25 (провадження №3/446/1222/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2453/25 (провадження №3/446/1223/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2454/25 (провадження №3/446/1224/25), за ст.172-7 ч.1 КУпАП №446/2455/25 (провадження №3/446/1225/25), за ст.172-7 ч.2 КУпАП №446/2456/25 (провадження №3/446/1226/25)- об'єднати в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер справи - № 446/2539/25, номер провадження - № 3/446/1209/25.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605, 60 гривні на користь державної судової адміністрації України.
Роз'яснити ОСОБА_1 що відповідно до вимог статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст.ст. 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлено 08.12.2025.
Суддя У.І.Костюк