08.12.2025
ЄУН 337/5788/25
Провадження № 2/337/3097/2025
(заочне)
08 грудня 2025 року Хортицький районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Сидорової М.В.
за участю секретаря Коваленко В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжі цивільну справу за позовом Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення суми надміру виплаченої державної соціальної допомоги,
04.11.2025 позивач звернувся до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що відповідач ОСОБА_1 з 2015 року перебувала на обліку в УСЗН ЗМР по Хортицькому району, як отримувач допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 . 17.10.2019 відповідач вчергове звернулась до Управління із заявою про отримання вказаної допомоги, додавши до заяви висновок лікарської комісії закладу охорони здоров'я щодо необхідності постійного стороннього догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розгляду, який був дійсний до 16.04.2020. На підставі цієї заяви та доданих документів відповідачці з 01.10.2019 була призначена і виплачувалась допомога в розмірі 1936,00 грн на місяць, а з 01.12.2019 в розмірі 2027,00 грн на місяць.
З 01.04.2020 на період карантину, виплату допомоги було продовжено у раніше встановленому розмірі 2027,00 грн на місяць. В якості умови продовження виплати на період карантину пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 №264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» (далі - Постанова №264) передбачено обов'язковий перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги і визначення обсягу коштів, які підлягають поверненню, в разі не підтвердження права отримання допомоги, на підставі поданої відповідачем або його законним представником заяви та необхідних документів в період карантину або самостійно позивачем, через місяць з дати скасування карантину, якщо отримувач допомоги не подав заяви та необхідних документів.
Для запобігання виникненню переплати допомоги, згідно з довідкою від 08.08.2020 відповідачу у телефонному режимі було надано роз'яснення щодо умови продовження виплат на період карантину та порядку повернення отриманих в цей період виплат в разі не надання документів на підтвердження права на отримання допомоги.
15.07.2021 відповідачка подала до Управління заяву про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг для здійснення перерахунку і призначення допомоги на новий період. Разом із заявою нею було надано висновок лікарської комісії щодо необхідності постійного стороннього догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розгляду від 13.07.2021. Водночас документів на підтвердження проходження чергового огляду, що надає право на отримання допомоги в період з 01.04.2020 по 31.07.2021 відповідачем надано не було.
Таким чином відповідач свідомо отримала допомогу за період з 01.04.2020 по 31.07.2021, не маючі права на її отримання.
Згідно з п. 2 Постанови №264 на підставі наявних документів Управлінням здійснено перерахунок отриманої відповідачем тимчасової допомоги в період з 01.04.2020 по 31.07.2021 і визначено обсяг коштів, які підлягають поверненню у розмірі 28 111,00 грн. (14 міс. х 2027,00 грн. за період за який не підтверджено право на отримання виплати - 267,00 грн. за липень 2021 року).
Крім того на підставі заяви від 15.07.2021 і доданих документів відповідачу призначено виплату допомоги з 01.07.2021 у розмірі 2294,00 грн. на місяць та на виконання п. 2 Постанови №264, щомісячно при проведенні виплатив, починаючи з серпня 2021 року по лютий 2023 року проводилось відрахування коштів, які підлягають поверненню у розмірі 20 відсотків від щомісячної суми призначеної допомоги. Залишок неповернутих коштів на момент подання позовної заяви склав 19096,80 грн. (28 111,00 грн. - 9014,20 грн. утримано за рахунок відрахувань).
Крім того, у травні 2023 року за результатами верифікації спеціалістами Управління отримано інформацію про смерть 19.02.2023 особи за якою відповідачем здійснюється догляд - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ). Про даний факт відповідач, будучи попередженим під розпис про необхідність повідомляти органи соціального населення про зміну обставин, що впливають на призначення допомоги в період отримання допомоги, Управління не проінформував.
Смерть особи за якою здійснюється догляд є обставиною, яка безпосередньо впливає на призначення допомоги на догляд, а тому не повідомлення відповідачем про виникнення обставини, внаслідок якої припиняється виплата, що призвело до неправомірного отримання виплати за період з 01.03.2023 по 30.04.2023, свідчить про недобросовісність і вину відповідача у надмірній виплаті допомоги.
Відповідно до довідки-розрахунку сума переплаченої відповідачу щомісячної грошової допомоги за період з 01.03.2023 по 30.04.2023 склала 3678,80 грн. (2 міс. х 1914,40 грн. - 150,00 грн. повернуто банком, після виявлення переплати).
03.08.2023 за вих.№04.01-03/1041 відповідачу було скеровано повідомлення з пропозицією добровільно повернути надміру виплачені кошти. Однак, станом на момент подання позовної заяви належна до повернення сума заборгованості у розмірі 22 775,60 грн. (19096,80 грн. + 3678,80 грн.) повернута не була.
Просить стягнути з відповідача вказану суму та понесені витрати по сплаті судового збору в сумі 3028,00грн.
Ухвалою суду від 12.11.2025 відкрито спрощене позовне провадження у цивільній справі за даним позовом і призначено відкрите судове засідання.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позов підтримує повністю з підстав, викладених в позовній заяві, просить його задовольнити, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не прибула за невідомими причинами, про час та місце судового засідання повідомлялась належним чином, відзиву на позов або зустрічного позову не подала.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін, в т.ч. у відсутність відповідача відповідно до ст.280 ЦПК України в заочному порядку.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу звукозаписувальними технічними засобами не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до такого.
Відповідно до ст.15,16 ЦК України, ст.4,5 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч.2 ст.19 Конституції України).
Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно ст.5 ЗУ «Про психіатричну допомогу» №1489-ІІІ від 22.11.2000 держава гарантує грошову допомогу впорядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - на догляд за нею. Розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.
Порядок призначення і виплати щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею затверджений постановою КМУ №1192 від 02.08.2000 (далі Порядок №1192).
Пунктом 2 Порядку №1192 (в редакції, яка діяла на час спірних правовідносин) передбачено що призначення і виплата допомоги на догляд здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, а пунктом 10-1 встановлено, що витрати на виплату допомоги на догляд здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.
Згідно з п.4 Порядку №1192 допомога на догляд надається дієздатній особі за її задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання (перебування) на одній житловій площі з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров'я потребує постійного стороннього догляду, що здійснює догляд за нею.
Пунктом 7 Порядку №1192 передбачався перелік документів, які подаються для призначення допомоги на догляд:
заява за формою, встановленою Мінсоцполітики;
декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);
довідка про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою про доходи до декларації додається письмове пояенення із зазначенням розміру доходів;
висновок лікарської комісії закладу охорони здоров'я щодо необхідності постійного стороннього догляду за особою з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу за формою, встановленою МОЗ за погодженням із Мінсоцполітики (незалежно від того, чи є психічні розлади основною причиною інвалідності);
копія витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, виданої особі з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу, за якою здійснюється догляд.
Згідно абз.2 п.8 Порядку №1192 для продовження виплати допомоги на догляд на наступний строк подаються документи, зазначені у пункті 7цього Порядку, крім висновку лікарської комісії закладу охорони здоров'я щодо необхідності постійного стороннього догляду за особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу у разі, коли строк, на який видано висновок, не зазначено.
Згідно абз. 3 п. 8 Порядку №1192 виплата допомоги на догляд припиняється у разі, коли сталися зміни у складі сім'ї у зв'язку із смертю або зміною місця проживання особи з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу чи особи, якій надається допомога на догляд.
Згідно з абз. 8 п. 8 Порядку №1192 у разі виникнення обставин, внаслідок яких припиняється виплата допомоги на догляд, особи, яким надається допомога зобов'язані в десятиденний строк повідомити органи, що провадять її виплату. Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за тим, у якому сталися зміни.
Для підтвердження даних про смерть осіб з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу або одержувачів допомоги використовуються відомості з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, які передаються до Мінсоцполітики шляхом автоматизованого обміну електронними даними між інформаційними ресурсами Мін'юсту та Мінсоцполітики через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у порядку, передбаченому законодавством.
Пунктом 13-1 Порядку №1192 передбачено, що якщо внаслідок подання громадянами документів із неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на призначення і виплату допомоги на догляд було надміру виплачено суми допомоги, органи соціального захисту населення вживають таких заходів: визначають обсяг коштів, які підлягають поверненню, та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану особи; повідомляють отримувачу допомоги про обсяг коштів, які підлягають поверненню, та строки їх повернення.
У разі неможливості добровільного повернення або утримання коштів, які підлягають поверненню, такі кошти стягуються у судовому порядку
Згідно з пп.1 п.1 постанови КМУ від 08.04.2020 №264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 строк виплати щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, … яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до органу соціального захисту населення.
Згідно з п.2 цієї постанови орган соціального захисту населення проводить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів. Якщо за результатами проведеного перерахунку не підтверджується право на отримання допомоги або її розмір буде меншим від виплаченої під час карантину допомоги, органи соціального захисту населення: - визначають обсяг коштів, які підлягають поверненню, з місяця призначення державної соціальної допомоги; - встановлюють строки повернення коштів, які підлягають поверненню залежно від матеріального стану багатодітної сім'ї; - повідомляють отримувачу допомоги про обсяг коштів, які підлягають поверненню, та строки їх повернення.
Якщо отримувач допомоги протягом одного місяця з дати скасування карантину не подав заяви та необхідних документів, що не дає змоги провести перерахунок допомоги, органи соціального захисту населення вживають заходів, передбачених абзацами п'ятим - сьомим цього пункту.
Суми коштів, які підлягають поверненню, повертаються: отримувачем допомоги самостійно; за згодою отримувача допомоги у повному обсязі за рахунок наступних виплат допомоги; за рішенням органу соціального захисту населення за рахунок сум наступних виплат допомоги в розмірі, що не перевищує 20 відсотків щомісячної суми призначеної допомоги.
У разі неможливості добровільного повернення виплачених сум допомоги такі кошти стягуються у судовому порядку.
Перерахунок проводиться з місяця виплати допомоги, яку продовжено відповідно до підпунктів 1 і 3 пункту 1 цієї постанови, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.
Крім того, п. 5 Порядку здійснення верифікації та моніторингу державних виплат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №136 (далі - Порядок №136) передбачено здійснення верифікації державних виплат в інформаційно-аналітичній платформі шляхом застосування комплексу заходів із збору, проведення аналізу та порівняння параметрів інформації, отриманої від суб'єктів надання інформації, за кожним реципієнтом з подальшим визначенням відповідності інформації визначеним законодавством вимогам, що впливають на визначення права на отримання та розмір державних виплат, а також виявлення невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.
Згідно з пунктом 6 Порядку №136 за результатами поточної та ретроспективної верифікації Мінфін щомісяця до 25 числа надає органам, що здійснюють державні виплати, рекомендації щодо:1) проведення додаткової перевірки інформації, що містить невідповідності; 2) усунення невідповідностей даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних, володільцем, розпорядником та/або адміністратором яких є орган, що здійснює державні виплати
За змістом ч.1ст.1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно.
Згідно зст.1215 ЦК України не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Суд встановив, що згідно з рішенням Запорізької міської ради від 07.12.2022 №71 «Про реорганізацію управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради та перейменування управління соціального захисту населення Запорізької міської ради в Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради» та Положення про Департамент відповідно додатку 1 до вказаного рішення Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради (далі - Департамент, позивач) є правонаступником, серед іншого, Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району.
17.10.2019 відповідач ОСОБА_1 звернулася до уповноваженого органу праці та соціального захисту населення - Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району (УСЗН ЗМР по Хортицькому району) із заявою про призначення допомоги на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інваліда І групи, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
До вищевказаної заяви відповідач додала, зокрема, висновок №3155 від 16.10.2019 лікарської комісії щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - ОСОБА_2 , 1947 р.н. Висновок дійсний до 16.04.2020.
Згідно з рішенням УСЗН ЗМР по Хортицькому району від 22.10.2019 ОСОБА_1 призначена допомога на період з 01.10.2019 до 31.03.2020 первісно в розмірі 1936,00 грн. щомісячно, яка в подальшому з 01.12.2019 була збільшена до 2027,00 грн. щомісячно.
Згідно з відповідними розпорядженнями строк виплати допомоги на догляд був продовжений на період карантину відповідно до Постанови КМУ №264 від 08.01.2020.
15.07.2021 відповідач ОСОБА_1 звернулась до уповноваженого органу праці та соціального захист населення - УСЗН ЗМР по Хортицькому району із новою заявою про призначення допомоги на догляд за особою з інвалідністю І групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інваліда І групи, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
До вищевказаної заяви додала висновок №1323 від 13.07.2021 лікарської комісії щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - ОСОБА_2 , 1947 р.н. Висновок виданий безстроково.
Згідно з рішенням Управління від 29.07.2021 відповідачу було призначено допомогу на догляд на період з 01.07.2021 до 30.06.2022 в розмірі 2294,00 грн. щомісячно.
Згідно з рішеннями Управління про перерахунок від 26.07.2021 та про відрахування коштів, які підлягають поверненню від 02.08.2021 за №118/1: ОСОБА_1 надмірно виплачена допомога на догляд за період з 01.04.2020 до 31.07.2021 в загальному розмірі 28111,00 грн.; з серпня 2021 у ОСОБА_1 щомісячно при проведенні виплати допомоги на догляд вирішено проводити відрахування коштів в розмірі 20% від щомісячної суми призначеної допомоги.
Крім того судом встановлено, що у травні 2023 року за результатами верифікації державних виплат в інформаційно-аналітичній платформі спеціалістами Управління отримано інформацію про смерть особи, за якою відповідачем здійснюється догляд - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішенням позивача за даними верифікації від 07.06.2023, відповідачу ОСОБА_1 припинено нарахування та здійснення державної допомоги.
Відповідно до довідки-розрахунку сума переплаченої відповідачу щомісячної грошової допомоги за період з 01.03.2023 по 30.04.2023 склала 3678,80 грн. (2 міс. х 1914,40 грн. - 150,00 грн. повернуто банком, після виявлення переплати); залишок заборгованості допомоги на догляд, виплаченої ОСОБА_1 за період з 01.05.2020 по 31.07.2021, складає 19096,80 грн. .
03.08.2023 за вих.№04.01-03/1041 Департаментом відповідачу ОСОБА_1 було скеровано повідомлення з пропозицією добровільно повернути надміру виплачені кошти в загальній сумі 22775,60 грн. (3678,80 грн + 19096,80 грн).
До цього часу відповідач ОСОБА_1 добровільно вказані кошти позивачу не повернула, у зв'язку з чим останній звернувся до суду з цим позовом.
Відповідно до ст.12,13,81 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.
З'ясувавши повно, всебічно та об'єктивно усі обставини справи, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням надані сторонами докази з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності і взаємозв'язку, виходячи з вищевикладених вимог діючого законодавства, суд вважає позов Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради до ОСОБА_1 законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Так, суд вважає встановленим та доведеним, що відповідачу ОСОБА_1 в 2019 році була призначена державна соціальна допомога як особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І групи внаслідок психічного розладу, яка потребує постійного стороннього догляду, на період з 01.10.2019 до 31.03.2020, зокрема на підставі висновку лікарської комісії №3155 від 16.10.2019, який був чинний до 16.04.2020. На період дії карантину строк виплати допомоги був автоматично продовжений відповідно до постанови КМУ №264 від 08.01.2020, що не виключало необхідності подати відповідачем заяву про продовження строку виплати допомоги, додавши новий чинний висновок лікарської комісії, при цьому будучи достовірно обізнаною з тим, що попередній висновок був чинний до 16.04.2020 і відповідно допомога їй призначалась на строк до 31.03.2020.
Разом з тим, відповідач, діючи недобросовісно, після закінчення строку дії попереднього висновку лікарської комісії не звернулась із заявою про продовження виплати допомоги на інший строк на підставі нового висновку лікарської комісії та не повідомила Управління соціального захисту про те, що у неї такого висновку і відповідно правових підстав для отримання допомоги на догляд немає. Із новою заявою про призначення допомоги на догляд відповідач звернулась до УСЗ лише 15.07.2021, додавши висновок лікарської комісії від 13.07.2021.
Таким чином, в період з 01.04.2020 до 31.07.2021 відповідач не мала правових підстав для отримання допомоги на догляд і відповідно позивачем надмірно було виплачено відповідачу допомогу на догляд в загальному розмірі 28111,00 грн. На час звернення до суду з цим позовом залишок неповернутих відповідачем коштів становить 19096,80 грн.
Крім того, відповідач, отримуючи допомогу на догляд за особою з інвалідністю І групи внаслідок психічного розладу, будучи попередженою під розпис про необхідність повідомляти органи соціального населення про зміну обставин, що впливають на призначення допомоги в період отримання допомоги, не проінформувала Управління про смерть особи, за якою здійснювався догляд, а саме про смерть ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , що свідчить про недобросовісність і вину відповідача у надмірній виплаті допомоги. За період з 01.03.2023 по 30.04.2023 відповідачем неправомірного отримання виплати на допомогу у розмірі 3678,80 грн.
Вказані обставини достовірно підтверджуються наданими суду письмовими доказами заявами про призначення допомоги, висновками лікарської комісії, рішеннями про призначення, перерахунок, продовження виплати допомоги, розрахунком суми надмірно виплачених коштів, інформацією з Єдиної інформаційної системи соціального сфери щодо смерті особи, за якою здійснюється догляд, які є належними, допустимими та достатніми для ухвалення цього рішення.
Крім того, суд враховує, що відповідач ОСОБА_1 обґрунтованого заперечення проти позову не подала, в судове засідання не прибула і жодним чином позовні вимоги не спростувала.
На підставі вищевикладеного, вказаний позов слід задовольнити повністю.
Згідно з ст.141 ЦПК України суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача понесені ним судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3028,00грн.
Керуючись ст.2,4,5,12,13,76-82,89,141,259,263-265,280,282 ЦПК України, суд
Позов Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , на користь Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради, ЄДРПОУ 37573438, місце знаходження: м. Запоріжжя, бул. Марії Примаченко, буд.3, надміру виплачені кошти державної соціальної допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за період з 01.04.2020 по 31.07.2021 в розмірі 19096,80 грн., за період з 01.03.2023 по 30.04.2023 в розмірі 3678,80 грн., в рахунок повернення сплаченого судового збору 3028,00 грн., усього 25803 (двадцять п'ять тисяч вісімсот три) гривні 60 копійок.
Рішення суду може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя М.В.Сидорова