Справа № 308/15335/25
1-кп/308/1206/25
09 грудня 2025 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
секретаря судового засідання - ОСОБА_2
з участю прокурора - ОСОБА_3
з участю обвинуваченого - ОСОБА_4
з участю захисника - ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні матеріали кримінального провадження, відомості про яке про яке 16.10.2025 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025070000000443 по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Бар, Барського району, Вінницької області, зареєстрованої за адресою АДРЕСА_1 , фактично проживаючої в АДРЕСА_2 , одруженої, військовослужбовця ДПСУ, раніше не судимої, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.255, ч.4 ст.28, ч.3 ст.332 КК України, -
ОСОБА_6 у невстановлені дату, час, та місці, однак не пізніше червня 2023 року, володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, будучи обізнаними про визначений законодавством України порядок виїзду громадян України в умовах воєнного стану закордон та діючі обмеження, а також маючи відповідне коло знайомих осіб, які в наступному були залученні ним до вчинення кримінальних правопорушень, з корисливих мотивів, розробив злочинний план по організації каналу незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України, шляхом керівництва такими діями, сприянням незаконному переправленню осіб через державний кордон України вказівками, порадами, наданням засобів та усуненням перешкод які зокрема полягали у виготовлення підроблених документів, які надавали право на виїзд за кордон замовникам таких документів.
Так, розроблений ОСОБА_6 план вчинення кримінальних правопорушень передбачав:
- організацію безперебійного функціонування каналу незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України шляхом виготовлення та використання документів про нібито непридатність до військової служби в умовах воєнного стану;
- безпосереднє підшукування осіб (далі - так званих «клієнтів») з числа військовозобов'язаних громадян України щодо яких діють обмеження на виїзд закордон в період дії воєнного стану, які всупереч діючим обмеженням мають намір виїхати закордон;
- підроблення офіційних документів, а саме пенсійних посвідчень, довідок для отримання пільг інвалідами, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, на підставі яких та інших документів, за умови їх достовірності, відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особи не підлягають призову під час мобілізації, на підставі яких відповідно до п. 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №57 від 27.01.1995, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи мають право на перетин державного кордону;
- підшукування осіб в якості співучасників, які за грошову винагороду та за його вказівкою будуть здійснювати цілеспрямований пошук осіб призовного віку, які виявили бажання виїхати закордон в умовах воєнного стану, а також надавати їм попередні консультації, отримувати від «клієнтів» фотографії документів та інших особистих даних, які необхідні для виготовлення комплекту документів, що надають дозвіл на перетин державного кордону України в умовах воєнного стану.
- підшуковування військовослужбовців Державної прикордонної служби України (далі по тексту - ДПСУ), які безпосередньо здійснюють паспортний контроль на пунктах пропуску, в якості співучасників, які за грошову винагороду та за його вказівкою, будучи повністю обізнаними із злочинним планом всіх членів злочинної організації, сприятимуть в успішному перетині державного кордону «клієнтами» на підставі підроблених документів та умисно не вживатимуть заходів для належної перевірки, яка передбачена наказом №407 від 05.06.2012 «Про затвердження інструкції з організації і здійснення перевірки документів громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон», пред'явлених ними завідомо підроблених документів шляхом їх неналежної перевірки;
- забезпечення конфіденційного спілкування між учасниками злочинної організації у телефонних месенджерах та особистого контактування з метою забезпечення успішного незаконного перетину державного кордону «клієнтами»;
- визначення суми оплати за «послуги з виїзду» та організації системи їх отримання з подальшим розподілом між собою і іншими учасниками злочинної організації.
Так, на час вчинення кримінальних правопорушень питання обмеження й винятків щодо виїзду за межі України на період воєнного стану чоловіками від 18 до 60 років регулювалися:
- Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 р. № 3543-XII;
- Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-XII
- Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, Указом від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року № 2500-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року № 2738-IX, Указом від 6 лютого 2023 року № 58/2023, затвердженим Законом України від 7 лютого 2023 року № 2915-IX та Указом №254/2023 від 01.05.2023, затвердженим Законом України від 02 травня 2023 року № 3057-IX, Указом від 27 липня 2023 року № 418/2023, затвердженим Законом України від 28 липня 2023 року № 3272-IX, Указом від 4 листопада 2023 року № 709/2023, затвердженим Законом України від 8 листопада 2023 року № 3492-IX, Указом від 14 лютого 2024 року № 60/2024, затвердженим Законом України від 15 лютого 2024 року № 3665-IX, Указом від 14 січня 2025 року № 26/2025, затвердженим Законом України від 15 січня 2025 року № 4220-IX, та Указом від 15 квітня 2025 року № 235/2025, затвердженим Законом України від 16 квітня 2025 року № 4356-IX);
- Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затверджені Постановою Кабінету міністрів України №57 від 27.01.1995.
Відповідно до п. 2 ст. 2 Закону України «Про Державну прикордонну службу», основними функціями Державної прикордонної служби України є здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України та до тимчасово окупованої території і з неї осіб, транспортних засобів, вантажів, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення.
Відповідно до ст. 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом, Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.
Відповідно до ст. 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України, в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.
Відповідно до п. 6 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, заходи правового режиму воєнного стану, а саме встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Відповідно до п. 8 Постанови Кабінету міністрів України №1455 від 29.12.2021 «Про порядок встановлення особливого режиму в'їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан» - перетинання державного кордону в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на території, де введено воєнний стан, здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.
Абзацом 16 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.
Відповідно до п. 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету міністрів України №57 від 27.01.1995 у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);
Таким чином, чинне законодавство на час вчинення кримінальних правопорушень обмежувало право військовозобов'язаних, які не підпадають під визначений законом перелік категорій осіб у виїзді закордон, у зв'язку із введенням о 05 год 30 хв 24 лютого 2022 року воєнного стану на всій території України.
Розробивши план скоєння на постійній основі кримінальних правопорушень (злочинів), пов'язаних із забезпеченням незаконного виїзду громадян призовного віку в умовах воєнного стану закордон з метою протиправного збагачення усіх членів злочинної організації, для його реалізації ОСОБА_6 у невстановлені дату, час, та місці залучив в якості співорганізатора військовослужбовця ДПСУ підполковника ОСОБА_7 , який з березня 2023 року по серпень 2024 року очолював ВПС «Великий Березний», які відвели собі функції організаторів злочинної організації.
З метою забезпечення функціонування вищезазначеного протиправного механізму на постійній основі та в умовах воєнного стану, організатори розподілили обов'язки між собою наступним чином:
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , забезпечував організацію роботи каналу незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України шляхом безпосереднього здійснення контролю за процесом виготовлення завідомо підроблених пенсійних посвідчень, довідок для отримання пільг інвалідами та інших документів; контролював цивільних членів злочинної організації, які відповідали за пошук замовників («клієнтів»); налагоджував взаємодію з працівниками ДПСУ шляхом безпосереднього контакту з ними, зокрема співорганізатором ОСОБА_7 , який з березня 2023 року по серпень 2024 року очолював ВПС «Великий Березний»; отримував грошові кошти від замовників («клієнтів») та здійснював їх розподілом між іншими учасниками злочинної організації; надавав організаційні вказівки іншим членам злочинної організації; розподіляв функції та ролі між всіма учасниками злочинної організації з метою досягнення єдиного злочинного плану, відомого усім учасникам злочинної організації; вирішував побутові питання для здійснення протиправної діяльності; передавав замовникам («клієнтам») підроблені документи, а саме пенсійні посвідчення та/або довідки для отримання пільг інвалідами з метою використання їх під час перетину державного кордону;
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , забезпечував організацію роботи каналу незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України шляхом здійснення безпосереднього контролю за іншими членами злочинної організації з числа військовослужбовців ДПСУ; здійснював контроль за надходженням та подальшим розподілом грошових коштів, отриманих від протиправної діяльності між іншими учасниками злочинної організації з числа військовослужбовців ДПСУ; надавав організаційні вказівки іншим військовослужбовцям ДПСУ щодо перетину в пунктах пропуску замовників («клієнтів»); розподіляв функцій та ролі між іншими учасниками злочинної організації, а також здійснював інші дії, спрямовані на досягнення єдиного злочинного плану, відомого усім учасникам злочинної організації.
Крім того, з метою реалізації спільного злочинного плану, будучи обізнаними із наявними обмеженнями у виїзді закордон для військовозобов'язаних, керуючись бажанням отримання протиправного прибутку шляхом організації незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України шляхом використання підроблених документів (пенсійних посвідчень та/або довідок для отримання пільг інвалідами), ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , розуміючи, що самостійно виконати всі дії відповідно до вищезазначеного злочинного плану не зможуть та їм потрібні співучасники, у невстановлений дату та час, ОСОБА_6 прийняв рішення про залучення до протиправної діяльності в якості виконавців раніше знайомих йому громадян ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
В свою чергу, співорганізатор ОСОБА_7 прийняв рішення про залучення до протиправної діяльності в якості виконавця - військовослужбовця ДПСУ старшого лейтенанта ОСОБА_4 , яка в період з березня 2022 року по 05.11.2024 року проходила службу у відділенні інспекторів прикордонної служби (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип Б) на посаді начальника 3 групи інспекторів прикордонного контролю та інших на даний час невстановлених досудовим розслідуванням осіб з числа працівників ДПСУ, які здійснювали безпосередню перевірку документів, що дають право виїзду за межі України особам, які підлягають мобілізації в умовах воєнного стану, та приймали остаточне рішення про виїзд «клієнтів» у пункті пропуску «Малий Березний», який розташований на території Закарпатської області на кордоні України зі Словаччиною.
Надалі, ОСОБА_8 , на виконання вказівок ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану, будучи обізнаним із наявними обмеженнями у виїзді закордон для військовозобов'язаних, керуючись бажанням отримання протиправного прибутку шляхом організації незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України із використанням підроблених документів про нібито непридатність до військової служби в умовах воєнного стану, у невстановлений дату та час, залучив до протиправної діяльності в якості виконавця свою співмешканку ОСОБА_10 , яка володіла навичками роботи з графічними редакторами, редагуванням зображень, друку та ламінуванням документів з метою їх підробки.
З метою досягнення свого протиправного злочинного плану ОСОБА_6 та ОСОБА_7 розподілили функцій та ролі між виконавцями та іншими членами злочинної організації наступним чином:
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який будучи повністю обізнаним з спільним протиправним злочинним планом усіх членів злочинної організації, керуючись корисливими мотивами, за вказівкою організатора ОСОБА_6 , отримував від «клієнтів» або осіб, які безпосередньо підшукували «клієнтів» їх особисті дані (копії або скан-копії паспортів або інших документів, що посвідчують особу), які були необхідні ОСОБА_10 для виготовлення комплекту документів (пенсійних посвідчень, довідок для отримання пільг інвалідами та інших документів); консультував ОСОБА_10 з питань, пов'язаних із способом виїзду, доводив їй порядок виконання дій, заздалегідь узгоджених з організатором ОСОБА_6 ; здійснював пошук осіб призовного віку, які виявили бажання виїхати закордон в умовах воєнного стану, задля цього в тому числі залучаючи інших на даний час невстановлених осіб, які підшуковували «клієнтів» та надавали необхідні анкетні дані для виготовлення підроблених документів з метою їх використання при перетині державного кордону України особами з числа військовозобов'язаних громадян України щодо яких діють обмеження на виїзд закордон в період дії воєнного стану;
- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який будучи повністю обізнаним з спільним протиправним злочинним планом усіх членів злочинної організації, керуючись корисливими мотивами, за вказівкою організатора ОСОБА_6 здійснював безпосереднє перевезення осіб з числа військовозобов'язаних громадян України щодо яких діють обмеження на виїзд закордон в період дії воєнного стану, які всупереч діючим обмеженням виявили намір виїхати закордон через контрольно-перепускні пункти, який тимчасово встановлюється на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, в якій запроваджені заходи визначеного правового режиму (на якому військовослужбовці ДПСУ, територіального центру комплектування та соціальної підтримки та працівники національної поліції України здійснюють перевірку документів громадян України) при направленні до контрольованої прикордонної зони;
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка будучи повністю обізнаною зі спільним протиправним злочинним планом усіх членів злочинної організації, керуючись корисливими мотивами, за вказівкою організатора ОСОБА_6 отримувала від «клієнтів» або осіб, які безпосередньо підшукували «клієнтів» їх особисті дані (копії або скан-копії паспортів або інших документів, що посвідчують особу); володіючи навичками роботи з графічними редакторами, редагуванням зображень, друку та ламінуванням документів, виготовляла пенсійні посвідчення та/або довідки для отримання пільг інвалідами на ім'я осіб з числа військовозобов'язаних громадян України щодо яких діють обмеження на виїзд закордон в період дії воєнного стану; здійснювала безпосереднє перевезення осіб з числа військовозобов'язаних громадян України щодо яких діють обмеження на виїзд закордон в період дії воєнного стану, які всупереч діючим обмеженням мають намір виїхати закордон через контрольно-перепускні пункти, який тимчасово встановлюється на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму (на якому військовослужбовці ДПСУ, військовослужбовці територіального центру комплектування та соціальної підтримки та працівники національної поліції України здійснюють перевірку документів громадян України) при направленні до контрольованої прикордонної зони; здійснювала пошук осіб призовного віку, які виявили бажання виїхати закордон в умовах воєнного стану, задля цього в тому числі залучаючи інших на даний час не встановлених досудовим розслідуванням осіб, які підшуковували «клієнтів» та надавали необхідні анкетні дані для виготовлення підроблених документів, необхідних для перетину державного кордону України особами з числа військовозобов'язаних громадян України щодо яких діють обмеження на виїзд закордон в період дії воєнного стану;
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка є військовослужбовцем ДПСУ та усвідомлювала діяльність злочинної організації, спрямовану на переправлення осіб через державний кордон незаконним шляхом, безпосередньо здійснюючи паспортний контроль на п.п. «Малий Березний» та перевіряючи при цьому підстави виїзду закордон військовозобов'язаних громадян України, виключно за вказівкою ОСОБА_7 та за грошову винагороду приймала остаточне рішення в успішному перетині державного кордону «клієнтами» на підставі підроблених ОСОБА_10 документів, а також умисно не вживала заходів для їх належної перевірки з іншими невстановленими на даний час посадовими особами ДПСУ.
Крім цього, зібрані у ході досудового розслідування матеріали дають підстави стверджувати про наявність інших, на даний час невстановлених осіб, на яких покладалися функції, пов'язані із пошуком осіб призовного віку, які виявили бажання виїхати закордон в умовах воєнного стану та наявність інших, на даний час невстановлених осіб з числа працівників ДПСУ, які здійснюючи паспортний контроль та перевіряючи при цьому підстави виїзду за кордон військовозобов'язаних громадян України за грошову винагороду, приймали остаточні рішення про успішний перетин державного кордону «клієнтами» на підставі підроблених документів, а також умисно не вживали заходів для їх належної перевірки.
Створення злочинної організації та участь у ній вищевказаними особами підтверджуються наявністю таких ознак:
- стійкістю злочинного об'єднання, що виразилась у стабільності злочинної організації, про що свідчить тривалість, системність та детальна організація функціонування групи, наявність необхідних для функціонування групи засобів вчинення злочину, згуртованості групи, встановлені загальні правила поведінки, єдиний план злочинних дій та усвідомлення кожним з учасників факту об'єднання з іншими особами в злочинну організацію для досягнення єдиного злочинного результату;
- попередньою зорганізованістю у спільне об'єднання, про що свідчить розроблений та ухвалений учасниками злочинної організації план вчинення злочинної діяльності, розподілом ролей між учасниками злочинної організації, наявністю організатора (керівника), забезпеченням безпеки свого функціонування шляхом визначення обмеженого довіреного кола осіб, яким було відомо про діяльність злочинного угрупування, тобто ефективного протидіяння факторам, що можуть їх дезорганізувати;
- ієрархічністю злочинного об'єднання, що виражається у структурному і функціональному підпорядкуванню його членів організаторам в особі ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
Стійкість злочинної організації виразилася у стабільності організації, про що свідчить тривалість, системність та детальна організація функціонування організації, наявності необхідних для її функціонування фінансових можливостей, а також у згуртованості організації, про що свідчить постійні міцні внутрішні зв'язки між її учасниками, встановлені загальні правила поведінки, єдиний план злочинних дій та усвідомлення кожним з учасників факту об'єднання з іншими особами у злочинну організацію для досягнення єдиного злочинного результату, спрямованого на незаконне збагачення.
Період функціонування злочинної організації: з червня 2023 по березень 2024 року.
Наявність єдиного відомого всім учасникам злочинної організації плану злочинної діяльності.
Діяльність злочинної організації була спрямована на здійснення спільного злочинного плану щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон України з метою незаконного збагачення.
Стійкість злочинної організації формувалась за рахунок стабільного складу злочинної організації, тісних стосунків між її учасниками та внутрішньої дисципліни.
Тісні зв'язки між учасниками злочинної організації підтримувались за рахунок бажання кожного із них отримувати стабільні прибутки від вчинення злочинів. З цією метою всі вони беззаперечно виконували єдиний злочинний план та дотримувались встановлених правил поведінки.
Тривалість функціонування злочинної організації була забезпечена наявністю єдиного спільного плану злочинної діяльності, стабільним складом учасників, розподілом функцій між ними та визначенням ролі кожного, наявністю знарядь вчинення злочинів - мобільних телефонів та сім-карт різних операторів мобільного зв'язку, дружніми та сімейними зв'язками членів злочинної організації, їх спільним злочинним планом на систематичне вчинення кримінальних правопорушень, отриманням доходів від зайняття злочинною діяльністю.
З огляду на викладене вбачається, що склад учасників групи (6 осіб) стійкий, ієрархічний, попередньо зорганізований, стабільний, об'єднаний єдиним, відомим усім учасникам планом та спільністю дій для досягнення злочинної мети, з розподілом функцій та ролей при підготовці та вчиненні тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень.
Реалізуючи свій злочинний план, направлений на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню вказівками, наданням засобів, а також підробленням документів, з метою використання їх іншою особою, організатори злочинної організації ОСОБА_6 та ОСОБА_7 спільно з учасниками створеної ними злочинної організації: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_4 організували та сприяли незаконному переправленню громадян України призовного віку через державний кордон України у період з червня 2023 року до березня 2024 року у пункті пропуску «Малий Березний» та «Ужгород» наступних громадян України: ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 та іншим невстановленим осіб, за що отримували неправовірну вигоду в сумі від 6000 до 14000 доларів США. Окрім цього вищезазначені учасники злочинної організації виконали усі дії, які вважали необхідними для незаконного переправлення ОСОБА_40 через державний кордон України, однак злочин не було завершено до кінця з причин, що не залежали від їх волі.
Отриманими від злочинної діяльності коштами, організатори злочинної організації ОСОБА_6 та ОСОБА_7 спільно з учасниками створеної ними злочинної організації - виконавцями ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , а також іншими невстановленими на даний час особами, розпорядилися на власний розсуд, розподіливши отримані грошові кошти між собою в залежності від роль кожного у складі злочинної організації.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 255 КК України, а саме участь у злочинній організації вчинене службовою особою з використанням службового становища.
В свою чергу, відповідно до Указу Президента України, який затверджений Законом України №2102-IX від 24.02.2022, на території України у зв'язку із військовою агресією російської федерації проти України, відповідно до пункту 20 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні введено воєнний стан із 05:30 год 24.02.2022, строком на 30 діб, який надалі неодноразово продовжувався Указами Президента України та діяв на час вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень.
Згідно ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Так, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, 24.02.2022 указом Президента України №69/2022 оголошено загальну мобілізацію та постановлено здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Поряд з цим, згідно ст. 22 даного Закону, передбачено, що граничний вік перебування на військовій службі (в тому числі в резерві), встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду - до 60 років.
Пунктом 6 частини 1 статті 8 даного Закону України «Про правовий режим воєнного стану», передбачено, що в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, зокрема встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Враховуючи вказане, на період введення воєнного стану в Україні, на законодавчому рівні заборонено виїзд за межі території України, осіб, які підлягають мобілізації для несення військової служби, відповідно до вимог Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», без передбачених на те законом підстав.
Однак, ОСОБА_4 , в порушенням вимог вищевказаного законодавства, діючи в складі злочинної організації, встала на шлях вчинення кримінальних правопорушень у сфері недоторканості державних кордонів, за наступних обставин.
Так, встановлено, що ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , маючи намір на виїзд за кордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах та часі, але не пізніше початку грудня 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 а також інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України, без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_8 , при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах та часі, але не пізніше 20.12.2023 отримав фото-копії особистих документів ОСОБА_42 , а саме, фотко картку, паспорт громадянина України для виїзду за кордон та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), які переслав у месенджері «WhatsApp» 20.12.2023 о 17:00 год. виконавцю ОСОБА_10 .
В свою чергу ОСОБА_10 діючи умисно, на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 20.12.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблений документи, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_1 , на ім'я ОСОБА_43 тобто здійснила повну підробку офіційних документів, з метою використання їх замовником ( ОСОБА_44 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України, який передала у невстановлено конкретний спосіб виконавцю ОСОБА_8 .
В свою чергу ОСОБА_8 , відповідно до відведеної йому ролі, 20.12.2023 о 18:29 год. використовуючи месенджер «WhatsApp», надіслав організатору ОСОБА_6 фото-копії підробленого пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 , на ім'я ОСОБА_43 .
В свою чергу, в невстановлений дату та час, однак не пізніше 20.12.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу якій виготовлено підроблений документи, а саме ОСОБА_44 , для подальшої організації ОСОБА_7 , безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 21.12.2023, достовірно невстановленим виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_44 ) було передано підроблене посвідчення, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_1 , на ім'я ОСОБА_43 та доставлено через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В свою чергу, після прибуття 21.12.2023 ОСОБА_44 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ який є підставою перетину ОСОБА_44 державного кодону України є фіктивними та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснивши вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний» які безпосередньо здійснювали перевірку документів що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
В наслідок чого ОСОБА_44 , не зважаючи на те що у підробленому документі на ім'я останнього були зазначені не достовірні дані по батькові тобто - ОСОБА_45 », 19.07.2023 о 13 год. 00 хв., після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон використовуючи підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_1 , з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_44 незаконно перетнувши держаний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, в достовірно невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США не встановленій особі яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 , розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше початку червня 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України, без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_11 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах та часі, але не пізніше 07.06.2023, надав фото-копії особистих документів, одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документу як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_11 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 07.06.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблений документи, а саме довідку про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію чи соціальну допомогу №10 від 16.01.2023, на ім'я ОСОБА_11 тобто здійснила повну підробку офіційних документів, з метою використання їх замовником ( ОСОБА_11 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України.
Крім того, в невстановлений дату та час, однак не пізніше 07.06.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу якій виготовлено підроблений документи, а саме ОСОБА_11 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В свою чергу, учасниками злочинної організації ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 07.06.2023 з метою організації незаконного переправлення через державний кордон України доставили громадянина ОСОБА_11 через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області та близько 20.00 год., перебуваючи біля пункту пропуску «Малий Березний», передали ОСОБА_11 підроблений документи, а саме довідку про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію, на ім'я ОСОБА_11 .
В подальшому, після прибуття 07.06.2023 ОСОБА_11 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ який є підставою перетину ОСОБА_11 державного кодону України є фіктивними та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснивши вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний» які безпосередньо здійснювали перевірку документів що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
В наслідок чого ОСОБА_11 07.06.2023 о 21 годині 17 хвилин, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон використовуючи підроблений документ, а саме довідку про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію чи соціальну допомогу №10 16.01.2023, з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_11 незаконно перетнувши держаний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, в достовірно невстановлений час та місці, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США не встановленій особі яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 , розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше жовтня 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України, без передбачених на те законом підстави.
Надалі один із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 20.10.2023, отримав фото-копії особистих документів ОСОБА_19 , з метою подальшого виготовлення підробленого документу як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_19 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 20.10.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблені документи, а саме пенсійного посвідчення № НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_19 , тобто здійснила повну підробку офіційних документів, з метою використання їх замовником ( ОСОБА_19 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України.
Надалі ОСОБА_8 , при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 20.10.2023 о 11 годині 36 хвилин надіслав у месенджері «WhatsApp» організатору ОСОБА_6 фото-копії особистих документів ОСОБА_19 , а саме, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, фотознімок автомобіля марки «BMW» сірого кольору д.н.з. НОМЕР_3 , з метою забезпечення учасниками злочинної організації безперешкодного пересування вказаного транспортного засобу під час проходження контрольно-пропускних пунктів в межах Закарпатської області та фото-копію підробленого пенсійного посвідчення № НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_19 .
Крім того, в невстановлену дату та час, однак не пізніше 20.10.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_19 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 20.10.2023, достовірно невстановленим виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_19 ) було передано підроблене посвідчення, а саме довідку про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію, на ім'я ОСОБА_19 , та доставлено через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму, при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В подальшому, після прибуття 20.10.2023 ОСОБА_19 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ який є підставою перетину ОСОБА_19 державного кордону України є фіктивними та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснивши вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_19 20.10.2023 о 17 годині 31 хвилин, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон на автомобілі марки «BMW» сірого кольору д.н.з. НОМЕР_3 , використовуючи підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_2 , з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_19 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлені час та місце, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше листопада 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_27 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 17.11.2023, надав фото-копії особистих документів одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документу як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_27 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 17.11.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблені документи, а саме довідку про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію чи соціальну допомогу №15 від 24.04.2023, на ім'я ОСОБА_27 , тобто здійснила повну підробку офіційних документів, з метою використання їх замовником ( ОСОБА_27 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України, передавши вищевказаний підроблений документ у невстановлений спосіб виконавцю ОСОБА_8 .
В подальшому ОСОБА_8 , відповідно до відведеної йому ролі, 02.10.2023 о 17.11.2023 о 16 годині 46 хвилин використовуючи месенджер «WhatsApp», надіслав організатору ОСОБА_6 фото-копії підробленої довідки про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію на ім'я ОСОБА_27 та паспорта громадянина України для виїзду за кордон та фотознімок автомобіля марки марки «Чері» чорного кольору д.н.з. НОМЕР_4 , з метою забезпечення учасниками злочинної організації безперешкодного пересування вказаного транспортного засобу під час проходження контрольно-пропускних пунктів в межах Закарпатської області.
Крім того, в невстановлену дату та час, однак не пізніше 17.11.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_27 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 17.11.2023, достовірно невстановленими виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_27 ) було передано підроблене посвідчення, а саме довідку про надання пільг інвалідам, що не мають права на пенсію, на ім'я ОСОБА_27 , та доставлено через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В подальшому, після прибуття 17.11.2023, ОСОБА_27 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_27 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснивши вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
В наслідок чого ОСОБА_27 , не зважаючи на те що у підробленому документі на ім'я останнього були зазначені не достовірні дані по батькові тобто - ОСОБА_27 », 17.11.2023 о 18 годині 23 хвилини, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув на автомобілі марки «Чері» чорного кольору д.н.з. НОМЕР_4 державний кордон використовуючи підроблений документ, а саме довідку про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію чи соціальну допомогу №15 від 24.04.2023, з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_27 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлений час та місце, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше листопада-грудня 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_47 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 07.12.2023, надав фото-копії особистих документів одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документу як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_48 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 07.12.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблені документи, а саме пенсійного посвідчення № НОМЕР_5 , на ім'я ОСОБА_39 , тобто здійснила повну підробку офіційних документів, з метою використання їх замовником ( ОСОБА_47 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України, передавши вищевказаний підроблений документ у невстановлений спосіб виконавцю ОСОБА_8 .
В подальшому виконавець ОСОБА_8 , з метою організації незаконного переправлення через державний кордон ОСОБА_47 , 07.12.2023 о 09 годині 25 хвилин у месенджері «WhatsApp» переслав організатору ОСОБА_6 фото-копію паспорту громадянина України для виїзду за кордон та виготовленого підробленого документу, а саме пенсійного посвідчення № НОМЕР_5 на ім'я ОСОБА_49 .
Крім того, в невстановлену дату та час, однак не пізніше 07.12.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_48 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому, учасниками злочинної організації ОСОБА_8 та ОСОБА_6 07.12.2023 з метою організації незаконного переправлення через державний кордон України доставили громадянина ОСОБА_48 через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області та близько 10:00 год., перебуваючи біля пункту пропуску «Малий Березний», передали ОСОБА_47 підроблений документи, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_5 .
В подальшому, після прибуття 07.12.2023, ОСОБА_47 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_50 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснивши вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_47 07.12.2023 о 10 годині 34 хвилини, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон використовуючи підроблений документ, а саме пенсійного посвідчення № НОМЕР_5 , з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_47 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлений час та місце, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 13.12.2023 зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_6 , при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 12.12.2023 отримав фото-копії особистих документів ОСОБА_52 , а саме, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон та інші, які переслав у месенджері «WhatsApp» 12.12.2023 о 10 годині 18 хвилин виконавцю ОСОБА_8 .
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_52 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 13.12.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблені документи, а саме довідку про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію чи соціальну допомогу №156 від 17.04.2023 на ім'я ОСОБА_31 , тобто здійснила повну підробку офіційних документів, з метою використання їх замовником ( ОСОБА_53 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України.
В подальшому виконавець ОСОБА_8 , з метою організації незаконного переправлення через державний кордон ОСОБА_52 , 13.12.2023 о 10 годині 38 хвилин у месенджері «WhatsApp» переслав організатору ОСОБА_6 фото-копію паспорту громадянина України для виїзду за кордон та виготовленого підробленого документу, а саме довідки для отримання пільг інвалідами, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу на ім'я ОСОБА_54 .
Крім того, в невстановлену дату та час, однак не пізніше 13.12.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_52 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 13.12.2023, достовірно невстановленими виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_55 ) було передано підроблене посвідчення, а саме довідку про надання пільг інвалідам, що не мають права на пенсію, на ім'я ОСОБА_31 , та доставлено через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В подальшому, після прибуття 13.12.2023, ОСОБА_53 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_56 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснивши вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_53 13.12.2023 о 12 годині 51 хвилині, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон використовуючи підроблений документ, а саме довідку про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію чи соціальну допомогу №156 від 17.04.2023, з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_53 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлений час та місце, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше грудня 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_8 , при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 19.07.2023 отримав фото-копії особистих документів ОСОБА_58 , а саме, паспорт громадянина України, з метою подальшого виготовлення підробленого документу як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України, які переслав у месенджері «WhatsApp» 17.12.2023 о 12.18 год. співвиконавцю ОСОБА_10 , яка відповідно до відведеної їй ролі забезпечувала виготовлення підроблених документів, як засіб усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_58 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 17.12.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблені документи, а саме довідку про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію чи соціальну допомогу №294 від 03.04.2023, на ім'я ОСОБА_32 , тобто здійснила повну підробку офіційних документів, з метою використання їх замовником ( ОСОБА_59 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України, передавши вищевказаний підроблений документ у невстановлений спосіб виконавцю ОСОБА_8 .
В свою чергу виконавець ОСОБА_8 , з метою організації незаконного переправлення через державний кордон ОСОБА_58 , 17.12.2023 о 16 годині 30 хвилин у месенджері «WhatsApp» переслав організатору ОСОБА_6 фото-копію паспорту гр. України для виїзду за кордон та виготовленого підробленого документу, а саме довідки про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію, на ім'я ОСОБА_32 .
Крім того, в невстановлену дату та час, однак не пізніше 17.12.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_58 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 17.12.2023, достовірно невстановленими виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_60 ) було передано підроблене посвідчення, а саме довідку про надання пільг інвалідам, що не мають права на пенсію, на ім'я ОСОБА_32 , та доставлено через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму, при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В подальшому, після прибуття 17.12.2023, ОСОБА_59 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_61 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснивши вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_59 17.12.2023 о 17 годині 38 хвилин, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон, використовуючи підроблений документ, а саме довідку про надання пільг інвалідам що не мають права на пенсію чи соціальну допомогу №294 від 03.04.2023, з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_59 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлений час та місце, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше грудня 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_63 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 19.12.2023, надав фото-копії особистих документів одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документа як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_64 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 19.12.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблені документи, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_6 на ім'я ОСОБА_33 , тобто здійснила повну підробку офіційних документів, з метою використання їх замовником ( ОСОБА_65 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України, передавши вищевказаний підроблений документ у невстановлений спосіб виконавцю ОСОБА_8 .
В свою чергу ОСОБА_8 , відповідно до відведеної йому ролі, 19.12.2023 о 12 годині 12 хвилин використовуючи месенджер «WhatsApp», надіслав організатору ОСОБА_6 фото-копії паспорту громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та того ж дня о 19 годині 26 хвилин надіслав фото-копію підробленого пенсійного посвідчення № НОМЕР_6 , на ім'я ОСОБА_33 .
Крім того, в невстановлену дату та час, однак не пізніше 19.12.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_64 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 19.12.2023, достовірно невстановленими виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_66 ) було передано підроблене пенсійне посвідчення № НОМЕР_6 на ім'я ОСОБА_33 , та доставлено через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму, при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В подальшому, після прибуття 19.12.2023, ОСОБА_63 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_65 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснивши вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_63 20.12.2023 о 00 годин 23 хвилини, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовою особою ОСОБА_4 , перетнув державний кордон, використовуючи підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_6 , з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_63 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлений час та місце, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше грудня 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України, без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_68 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 23.12.2023, надав фото-копії особистих документів одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документа як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_69 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 23.12.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблені документи, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_7 на ім'я ОСОБА_35 , тобто здійснила повну підробку офіційних документів, з метою використання їх замовником ( ОСОБА_70 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України.
В подальшому ОСОБА_10 , використовуючи месенджер «WhatsApp», 22.12.2023 о 17 годині 10 хвилин надіслала фото-копію підробленого пенсійного посвідчення № НОМЕР_7 , на імя ОСОБА_35 виконавцю ОСОБА_8 , додатково наголосивши, що вже надіслала цей документ організатору ОСОБА_6 .
Крім того, в невстановлену дату та час, однак не пізніше 23.12.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_69 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 23.12.2023, достовірно невстановленими виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_71 ) було передано підроблене пенсійне посвідчення № НОМЕР_7 на ім'я ОСОБА_35 , та доставлено через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму, при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В подальшому, після прибуття 23.12.2023, ОСОБА_68 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_72 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснивши вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_68 23.12.2023 о 09:33 год., після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон, використовуючи підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_7 , з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_68 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлені час та місце, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_73 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше січня 2024 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України, без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_74 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 10.01.2024, надав фото-копії особистих документів одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документа як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
Після чого, достовірно невстановлена особа, використовуючи мобільний додаток «WhatsApp», 10.01.2024 о 10 годині 01 хвилин надіслав ОСОБА_8 фотознімки особистих документів ОСОБА_75 , які необхідні для виготовлення підробленого пенсійного посвідчення, а саме паспорт громадянина України для виїзду за кордон та паспорт громадянина України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_75 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 18.01.2024, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблені документи, а саме документ, що нібито підтверджує право на виїзд за кордон на ім'я ОСОБА_76 , тобто здійснила повну підробку офіційного документа, а саме пенсійного посвідчення з метою використання його замовником ( ОСОБА_77 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України.
Крім того, в невстановлену дату та час, однак не пізніше 18.01.2024, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме пенсійного посвідчення на імя ОСОБА_75 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 18.01.2024, достовірно невстановленими виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_78 ) було передано підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення на ім'я ОСОБА_76 , та доставлено через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму, при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В подальшому, після прибуття 18.01.2024, ОСОБА_74 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_77 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснивши вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_74 18.01.2024 о 19 годині 02 хвилини, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон, використовуючи підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_74 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлені час та місце, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_79 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше березня 2024 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_80 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 16.03.2024, надав фото-копії особистих документів одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документа як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_81 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 16.03.2024, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблені документи, а саме документ, що нібито підтверджує право на виїзд за кордон на ім'я ОСОБА_38 , тобто здійснила повну підробку офіційного документа, а саме свідоцтва про народження третьої дитини з метою використання його замовником ( ОСОБА_82 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України, передавши вищевказаний підроблений документ у невстановлений спосіб виконавцю ОСОБА_8 .
В свою чергу ОСОБА_8 , відповідно до відведеної йому ролі, 16.03.2024 о 10 годині 44 хвилини використовуючи месенджер «WhatsApp», надіслав організатору ОСОБА_6 фото-копії паспорту громадянина України для виїзду за кордон, на ім'я ОСОБА_38 .
Крім того, у невстановлену дату та час, однак не пізніше 16.03.2024, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме підробленого свідоцтва про народження дитини ОСОБА_81 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 16.03.2024, достовірно невстановленими виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_83 ) було передано підроблений документ, а саме підроблене свідоцтва про народження дитини на ім'я ОСОБА_38 , та доставлено через контрольно-пропускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму, при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В подальшому, після прибуття 16.03.2024, ОСОБА_80 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_82 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснив вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_80 16.03.2024 о 11 годині 46 хвилин, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон, використовуючи підроблений документ, а саме свідоцтво про народження третьої дитини з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_80 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, про що 16.03.2024 о 11:52 год. телефонним дзвінком повідомив виконавця ОСОБА_10 та в подальшому перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлений час та місці, передав грошові кошти в сумі від 8000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше серпня 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України, без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_14 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 24.08.2023, надав фото-копії особистих документів одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документа як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_14 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 24.08.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_8 на ім'я ОСОБА_14 , тобто здійснила повну підробку офіційного документа, з метою використання його замовником ( ОСОБА_14 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України.
Крім того, у невстановлену дату та час, однак не пізніше 24.08.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_14 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленим документом в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 24.08.2023, достовірно невстановленими виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_14 ) було передано підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_8 на ім'я ОСОБА_14 , та доставлено через контрольно-пропускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму, при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В подальшому, після прибуття 24.08.2023, ОСОБА_14 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_14 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснив вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_14 24.08.2023 о 16 годині 29 хвилин, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон, використовуючи підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_8 , з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_14 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлені час та місце, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_84 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 18.01.2024, зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України, без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_85 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах та часі, але не пізніше 18.01.2024, надав фото-копії особистих документів одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документа як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_86 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 18.01.2024, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_9 , на ім'я ОСОБА_36 , тобто здійснила повну підробку офіційного документа, з метою використання його замовником ( ОСОБА_87 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України, передавши вищевказаний підроблений документ у невстановлений спосіб виконавцю ОСОБА_8 .
Надалі ОСОБА_8 , відповідно до відведеної йому ролі, 10.01.2024 о 14 годині 13 хвилин, використовуючи месенджер «WhatsApp», надіслав організатору ОСОБА_6 фото-копії підробленого пенсійного посвідчення № НОМЕР_9 , на ім'я ОСОБА_86 та фото-копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Крім того, у невстановлену дату та час, однак не пізніше 18.01.2024, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_86 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленим документом в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
В подальшому при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 18.01.2024, достовірно невстановленими виконавцями вказаної злочинної організації, замовнику ( ОСОБА_88 ) було передано підроблений документ, а саме довідку для отримання пільг інвалідами, які не мають права на пенсію на ім'я ОСОБА_36 , та доставлено через контрольно-пропускні пункти, які тимчасово встановлюються на в'їзді/виїзді в окрему місцевість, у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму, при направленні до контрольованої прикордонної зони до пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області.
В подальшому, після прибуття 18.01.2024, ОСОБА_85 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_87 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснив вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_85 18.01.2024 о 23 годині 26 хвилин, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон, використовуючи підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_9 , з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_85 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлені час та місце, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше жовтня 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України, без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_23 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 26.10.2023 року, надав фото-копії особистих документів одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документу як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_23 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 26.10.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_10 на ім'я ОСОБА_23 , тобто здійснила повну підробку офіційного документа, з метою використання його замовником ( ОСОБА_23 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України, передавши вищевказаний підроблений документ у невстановлений спосіб виконавцю ОСОБА_8 .
В свою чергу ОСОБА_8 , відповідно до відведеної йому ролі, 26.10.2023 о 13 годині 56 хвилини використовуючи месенджер «WhatsApp», надіслав організатору ОСОБА_6 фото-копії підробленого посвідчення та додатково надіслав фотознімок автомобіля «Мерседес» чорного кольору д.н.з. НОМЕР_11 на якому ОСОБА_23 планує незаконно перетнути державний кордон України.
Крім того, у невстановлену дату та час, однак не пізніше 26.10.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_23 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
26.10.2023 о 13 год. 43 хв. ОСОБА_23 за вказівкою одного з учасників злочинної організації, разом з рідним братом ОСОБА_22 прибули до АЗС «UPG», що знаходиться на 9 км. автошляху Кинчеш-Розівка, Ужгородського р-ну, Закарпатської області на автомобілі марки «Мерседес» моделі «С300» д.н.з. НОМЕР_11 , на якій останніх очікували виконавці злочинної організації ОСОБА_8 та ОСОБА_9 . В подальшому ОСОБА_23 виконуючи вказівку виконавців злочинної організації, з метою конспірації, сів до автомобіля «Mercedes Sprinter» д.н.з. НОМЕР_12 , під керуванням ОСОБА_9 , в якому також перебував ОСОБА_8 , а ОСОБА_22 залишився водієм в автомобілі марки «Мерседес» моделі «С300» д.н.з. НОМЕР_11 .
Так 26.10.2023 о 14 годині 41 хвилини в супроводі виконавців ОСОБА_9 та ОСОБА_8 - ОСОБА_23 було доставлено, через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюється на в'їзді/виїзді в окрему місцевість у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму при направленні до контрольованої прикордонної зони до п.п. «Малий Березний» та у невстановлений спосіб, одним з учасників злочинної організації, ОСОБА_23 було передано підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_10 на ім'я ОСОБА_23 .
В подальшому, після прибуття 26.10.2023, ОСОБА_23 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_23 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснив вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_23 26.10.2023 о 15 годині 50 хвилин, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовою особою ОСОБА_4 , перетнув державний кордон, на автомобілі марки «Мерседес» чорного кольору д.н.з. НОМЕР_11 , використовуючи підроблений документ, а саме пенсійного посвідчення № НОМЕР_10 , з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_23 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації, про що 26.10.2024 о 16:03 год. телефонним дзвінком повідомив виконавця ОСОБА_8 та в подальшому перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлений час та місці, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , маючи намір на виїзд закордон всупереч діючим в умовах воєнного стану обмеженням, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше жовтня 2023 року зв'язався з невстановленим учасником злочинної організації, в яку входили організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , а також інші невстановлені особи, з метою безперешкодного перетину Державного кордону України, без передбачених на те законом підстав.
Надалі ОСОБА_22 , після узгодження деталей механізму незаконного перетину державного кордону України з одним із невстановлених учасників вищевказаної злочинної організації, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах та часі, але не пізніше 26.10.2023 року, надав фото-копії особистих документів одному з учасників злочинної організації, з метою подальшого виготовлення підробленого документу як засобу усунення перешкод при перетині державного кордону України.
В свою чергу ОСОБА_10 , отримавши в своє розпорядження фото-копії особистих документів ОСОБА_22 , на виконання відведеної їй злочинної ролі, при невстановлених обставинах та часі, але не пізніше 26.10.2023, перебуваючи в м. Ужгород, виготовила підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_13 на ім'я ОСОБА_22 , тобто здійснила повну підробку офіційного документа, з метою використання його замовником ( ОСОБА_22 ) для подальшого незаконного перетину державного кордону України, передавши вищевказаний підроблений документ у невстановлений спосіб виконавцю ОСОБА_8 .
В свою чергу ОСОБА_8 , відповідно до відведеної йому ролі, 26.10.2023 о 13 годині 56 хвилини використовуючи месенджер «WhatsApp», надіслав організатору ОСОБА_6 фото-копії підробленого посвідчення та додатково надіслав фотознімок автомобіля «Мерседес» чорного кольору д.н.з. НОМЕР_11 .
Крім того, у невстановлену дату та час, однак не пізніше 26.10.2023, ОСОБА_6 , з метою реалізації спільного злочинного плану злочинної організації, спрямованого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, повідомив співорганізатора ОСОБА_7 про особу, якій виготовлено підроблений документ, а саме ОСОБА_22 , для подальшої організації ОСОБА_7 безперешкодного перетину замовником державного кордону України з підробленими документами в межах пунктів пропуску ДПС України Закарпатської області.
26.10.2023 о 13 год. 43 хв. ОСОБА_22 за вказівкою одного з учасників злочинної організації, разом з рідним братом ОСОБА_23 прибули до АЗС «UPG», що знаходиться на 9 км. автошляху Кинчеш-Розівка, Ужгородського р-ну, Закарпатської області на автомобілі марки «Мерседес» моделі «С300» д.н.з. НОМЕР_11 , на якій останніх очікували виконавці злочинної організації ОСОБА_8 та ОСОБА_9 . В подальшому ОСОБА_23 виконуючи вказівку виконавців злочинної організації, з метою конспірації, сів до автомобіля «Mercedes Sprinter» д.н.з. НОМЕР_12 , під керуванням ОСОБА_9 , в якому також перебував ОСОБА_8 , а ОСОБА_22 залишився водієм в автомобілі марки «Мерседес» моделі «С300» д.н.з. НОМЕР_11 .
Так 26.10.2023 о 14 годині 41 хвилини в супроводі виконавців ОСОБА_9 та ОСОБА_8 - ОСОБА_22 було доставлено, через контрольно-перепускні пункти, які тимчасово встановлюється на в'їзді/виїзді в окрему місцевість у якій запроваджені заходи визначеного правового режиму при направленні до контрольованої прикордонної зони до п.п. «Малий Березний» та у невстановлений досудовими розслідуванням спосіб, одним з учасників злочинної організації, ОСОБА_22 було передано підроблений документ, а саме пенсійне посвідчення № НОМЕР_13 на ім'я ОСОБА_22 .
В подальшому, після прибуття 26.10.2023, ОСОБА_23 на територію пункту пропуску «Малий Березний» Закарпатської області, ОСОБА_7 , будучи заздалегідь обізнаним про те, що документ, який є підставою перетину ОСОБА_22 державного кордону України, є фіктивним та слугує лише прикриттям про нібито існування законних підстав перетину державного кордону, використовуючи своє службове становище керівника вказаного пункту пропуску, здійснив вплив на підлеглих працівників ДПС України пункту пропуску «Малий Березний», які безпосередньо здійснювали перевірку документів, що слугують підставою для виїзду через державний кордон України, при цьому залучивши старшого лейтенанта ДПС України ОСОБА_4 для здійснення контролю за вказаною протиправною діяльності яка полягала в здійснення безперешкодного перетину державного кордону України на підставі фіктивних документів та звітування про виконання такого перетину.
Внаслідок чого ОСОБА_23 26.10.2023 о 14 годині 55 хвилин, після проведення хибної (уявної) перевірки посадовими особами ДПС України, перетнув державний кордон, використовуючи підроблений документ, а саме пенсійного посвідчення № НОМЕР_13 , з внесенням відповідних відомостей до бази даних ДПС України.
В свою чергу, ОСОБА_23 , незаконно перетнувши державний кордон України, що стало можливим внаслідок розробленого заздалегідь та втіленого в реальність злочинного плану осіб, що діяли в складі злочинної організації та в подальшому перебуваючи в країнах Європейського Союзу, у достовірно невстановлений час та місці, передав грошові кошти в сумі від 6000 до 14000 доларів США невстановленій особі, яка входила до складу вищевказаної злочинної організації, які в подальшому ОСОБА_6 розподілив між всіма іншими учасниками злочинної організації.
Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 КК України, а саме організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України та сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України з використанням службового становища шляхом усунення перешкод, вчинене щодо кількох осіб, вчинене з корисливих мотивів, вчинене злочинною організацією.
Прокурор в підготовчому судовому засіданні просив затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 17.10.2025 року між прокурором Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_89 та обвинуваченою ОСОБА_4 та призначити останній визначену в угоді міру покарання.
Обвинувачена у підготовчому судовому засіданні свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 КК України, визнала, та надала суду згоду на затвердження угоди про визнання винуватості, вказавши, що вона повністю розуміє свої права та характер обвинувачення, вид покарання та інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди, а також наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, передбачені ст. 473 КПК України та ч.4 ст. 474 КПК України, які їй роз'яснені судом.
Захисник підтримав позицію обвинуваченої. Також долучив свідоцтво про шлюб, згідно якого прізвище обвинуваченої після укладення шлюбу змінено на Дерело.
Заслухавши сторони, дослідивши зміст угоди стосовно свідомої добровільної узгодженості сторонами її істотних умов, кримінальне правопорушення, у вчиненні якого ОСОБА_4 беззастережно визнала себе винною, вона розуміє права, визначені п. п. 1, 4 ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди судом, угода не суперечить вимогам КК та КПК України, суд приходить до переконання про можливість затвердження угоди про визнання винуватості.
Згідно з п. 3 ч. 4 ст.469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами.
Істотними обставинами вказаного кримінального провадження є те, що ОСОБА_4 під час досудового розслідування повністю та беззастережно визнала свою вину у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 КК України, згідно пред'явленого обвинувачення, у скоєному щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення, та вчинила дані кримінальні правопорушення через службову залежність, що відповідно до ст. 66 КК України є пом'якшуючими обставинами.
Подана на розгляд суду угода відповідає вимогам кримінального процесуального закону, правова кваліфікація кримінальних правопорушень вірна, шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Із змісту угоди слідує, що прокурор та обвинувачена дійшли згоди щодо всіх істотних обставин даного кримінального провадження, обвинувачена у повному обсязі обвинувачення беззастережно визнає свою винуватість у вчиненому діянні.
У даному кримінальному провадженні сторони угоди дійшли домовленості щодо обов'язку співпраці ОСОБА_4 у викритті інших учасників злочинної організації, до якої входять - організатори ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та учасники ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 а також інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, тобто у наданні детальних показань щодо обставин вчинення кримінальних правопорушень цими особами як в рамках кримінального провадження №42024072030000028, так і в інших кримінальних провадженнях щодо невстановлених досудовим розслідуванням осіб.
Також, сторонами визначено узгоджене ними покарання. Так, враховуючи наявність декількох обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчинених ОСОБА_4 злочинів, зокрема її щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, а також вчинення кримінального правопорушення через службову залежність сторони прийшли до висновку про можливість застосування до ОСОБА_4 вимог ст. 69 КК України та призначити їй покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкціями ч. 3 ст. 255, ч.3 ст.332 КК України призначивши їй покарання:
- за ч. 3 ст. 255 КК України - у виді позбавлення волі на строк 8 років з конфіскацією майна;
- за ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 КК України - у виді позбавлення волі а строк 7 років з конфіскацією майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 КПК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання призначити за сукупністю кримінальних правопорушень у виді позбавлення волі на строк 8 років з конфіскацією майна.
В свою чергу, з огляду на значний суспільний інтерес у забезпеченні швидкого досудового розслідування і судового провадження в подальшому, враховуючи співпрацю підозрюваної ОСОБА_4 зі стороною обвинувачення, яка полягає в щирому каятті та активному сприянню розкриттю кримінального правопорушення а також в обов'язку викриття інших встановлених та не встановлених учасників злочинної організації, що в свою чергу забезпечить виявлення та припинення більшої кількості кримінальних правопорушень, враховуючи що ОСОБА_4 раніше не судима, тобто вчинила злочин вперше, є діючим військовослужбовцем ДПС України, яка продовжує виконувати обов'язки військової служби вчинивши кримінальне правопорушення через службову залежність, з урахуванням положень ст. ст. 50, 51, 63, 65, 66, 69, 70, 75 Кримінального кодексу України, сторони якими затверджено угоду, дійшли висновку про можливість застосування норм ст. 69 КК України, призначити ОСОБА_4 основне покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкціях статей, а саме у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі, без застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна та на підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на 3 (три) роки, з покладенням на останню обов'язків, передбачених п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України,
1) періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
В угоді передбачені наслідки її укладення, затвердження та невиконання, зміст обвинуваченому, яких роз'яснено.
Відповідно до ч. 1 ст. 475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
Вина обвинуваченої ОСОБА_4 доведена і її дії кваліфіковано вірно за ч. 3 ст. 255 КК України, а саме участь у злочинній організації вчинене службовою особою з використанням службового становища, та за ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 КК України, а саме організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України та сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України з використанням службового становища шляхом усунення перешкод, вчинене щодо кількох осіб, вчинене з корисливих мотивів, вчинене злочинною організацією.
Обставинами, які пом'якшують покарання обвинуваченої ОСОБА_4 є щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, вчинення кримінального правопорушення через службову залежність.
Обставиною, що обтяжує покарання обвинуваченої ОСОБА_4 є вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.
Виходячи з вищенаведеного, враховуючи конкретні обставини справи, особу винного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання, а також вимоги ч. 2 ст. 65 КК України, відповідно до яких особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне і достатнє для її виправлення, попередження нових злочинів, та враховуючи вимоги ч. 2 ст. 50 КК України, відповідно до яких покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів, суд приходить до переконання про можливість затвердження угоди про визнання винуватості і призначення обвинуваченій узгодженої сторонами міри покарання.
Цивільний позов по справі не заявлявся.
Речові докази по справі відсутні.
Судові витрати по справі відсутні.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 314,369,370,373,374,376,473,475 КПК України, суд,-
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 17 жовтня 2025 року між прокурором Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_90 та обвинуваченою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025070000000443 від 16.10.2025 року.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.255, ч.4 ст.28, ч.3 ст.332 КК України, та призначити їй покарання:
за ч. 3 ст. 255 КК України - у виді позбавлення волі на строк 8 (вісім) років з конфіскацією майна;
за ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 КК України - у виді позбавлення волі а строк 7 (сім) років з конфіскацією майна.
На підставі ст. 70 КК України призначити ОСОБА_4 остаточне покарання за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим у вигляді позбавлення волі на строк 8 (вісім) років з конфіскацією майна.
На підставі ст. 69 КК України призначити їй основне покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкціях статей, а саме у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі, без застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна.
На підставі статті 75 КК України, звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 3 (три) роки, якщо вона протягом іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на неї обов'язки, передбачені ст. 76 КК України, а саме:
- періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Відповідно до ч. 4 ст. 76 КК України покласти нагляд за засудженою ОСОБА_4 на уповноважений орган з питань пробації за місцем її проживання.
Запобіжний захід ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді домашнього арешту - залишити в силі до набрання вироком законної сили.
Роз'яснити ОСОБА_4 , що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення її до відповідальності, встановленої законом.
Оскарження вироку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорення встановлених досудовим розслідуванням обставин не допускається.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ч.4 ст.394 КПК України до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Копію вироку суду після його проголошення негайно вручити прокурору, обвинуваченому та його захиснику.
Суддя ОСОБА_1