Ухвала від 09.12.2025 по справі 307/4361/24

Справа № 307/4361/24

Провадження №1-кс/307/763/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2025 року м. Тячів

Слідчий суддя Тячівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря с/з ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тячів Закарпатської області Україна клопотання прокурора Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 про проведення засідання в режимі відеоконференції,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий слідчого відділу Тячівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 62024240030000122, відомості про яке 23 січня 2024 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, про надання дозволу на затримання підозрюваного ОСОБА_5 з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування відносно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Прокурор Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 подав суду клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програми сервісу для проведення відеоконференцій, розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua, де він зареєстрований за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) та його профіль користувача вказаної платформи - ІНФОРМАЦІЯ_1 . Клопотання мотивує тим, щочерез погіршення логістичних процесів держави у зв'язку з діями країни агресора, обмеженість грошового фонду на сплату відряджень прокурорам, а також у зв'язку із службовою зайнятістю та процесуальною завантаженістю прокурорів Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону, зокрема, участь в інших судових засіданнях, а також неповною штатною кількістю прокурорів, не може прибути особисто в судове засідання.

Інші особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не з'явилися.

Суд, розглянувши клопотання прокурора Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 та ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, дійшов до такого висновку.

Згідно з п. п. 1, 4 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин та необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

Як встановлено в судовому засіданні прокурор Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 подав суду клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програми сервісу для проведення відеоконференцій, розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua, де він зареєстрований за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) та його профіль користувача вказаної платформи - ОСОБА_6 .

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 та надати можливість прокурору Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».

Керуючись ч. 4 ст. 107, 336, 373, 392 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням системи відеоконференцзв'язку «EASYCON» - задовольнити.

Провести судове засідання у розгляді клопотання у кримінальному провадженні № 62024240030000122, відомості про яке 23 січня 2024 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, пронадання дозволу на затримання підозрюваного ОСОБА_5 з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування відносно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке призначене на 09 грудня 2025 року на 15 годину 40 хвилину за участю прокурора Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв'язку EasyCon, за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua.

Роз'яснити прокурору Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов'язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз'яснити, що ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.

Копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно направити особі, яка братиме участь в судовому засіданні в режимі відеоконференціїи, а саме: прокурору Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 для відому та виконання.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя : ОСОБА_1

Попередній документ
132432111
Наступний документ
132432113
Інформація про рішення:
№ рішення: 132432112
№ справи: 307/4361/24
Дата рішення: 09.12.2025
Дата публікації: 12.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; дозвіл на затримання з метою приводу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (11.04.2025)
Дата надходження: 10.10.2024
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
СОЙМА МАР'ЯНА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
СОЙМА МАР'ЯНА МИКОЛАЇВНА