Ухвала від 25.11.2025 по справі 757/58880/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/58880/25-к

пр. 1-кс-49241/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2025 року

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора: ОСОБА_3 ,

захисника-адвоката: ОСОБА_4 ,

підозрюваного: ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання Слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погоджене Заступником керівника Київської міської прокуратури ОСОБА_7 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42025102060000123 від 06.08.2025 року, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження - слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погоджене Заступником керівника Київської міської прокуратури ОСОБА_7 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42025102060000123 від 06.08.2025 року.

Слідчий клопотання обґрунтовує тим, Слідчим відділом Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025102060000123 від 06.08.2025, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Печерської окружної прокуратури м. Києва.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 наказом виконуючого обов'язки начальника Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці від 30.11.2022 №107/Ц-К з 01.12.2022 призначений на посаду головного інспектора відділу з питань безпеки праці центрального напрямку управління інспекційної діяльності у Київській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

Відповідно до примітки 1 ст. 364 КК України, службовими особами у статтях 364, 368, 368-2, 369 КК України є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, ОСОБА_5 є службовою особою, оскільки останній наділений організаційно-розпорядчими функціями та є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно пп. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», діючи умисно з метою власного збагачення, використовуючи надану йому владу, усупереч інтересам служби, порушуючи обмеження щодо використання службового становища, встановлені ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив корупційне кримінальне правопорушення.

Відповідно до посадової інструкції головного інспектора відділу з питань безпеки праці центрального напрямку управління інспекційної діяльності у Київській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці до основних посадових обов'язків належить:

- Здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства з охорони праці, гігієни праці та законодавства про працю в межах питань, які стали підставою для здійснення заходу державного нагляду (контролю).

- Проведення розслідування та облік нещасних випадків та аварій, які підлягають спеціальному розслідуванню, аналіз їх причини, підготовка пропозицій щодо запобігання таким аваріям і випадкам; розгляд та аналіз матеріалів розслідування нещасного випадку комісією підприємства на якість оформлених матеріалів, їх відповідність до вимог та видача Припису Н9 у разі виявлених порушень.

- Формування та подання: звітів про наглядову діяльність; щотижневих, щомісячних, щоквартальних звітів та звіту за півроку до відділу організаційно - аналітичного забезпечення; щомісячних звітів, щоквартальних звітів та звіту за півроку виробничого; травматизму до відділу розслідування, аналізу та обліку аварій; виробничого травматизму; формування в єдину справу усіх розпорядчих документів, що приймаються під час здійснення кожного окремого заходу державного нагляду (контролю), в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

- Здійснення розгляду звернень громадян, громадських об'єднань, правоохоронних органів, суб'єктів господарювання та організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань, що належать до компетенції Відділу та надання своєчасних відповідей на них.

- Бере участь: у роботі спеціальних комісій з розслідування нещасних випадків; у роботі комісій з атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки; y проведенні превентивних заходів та інформаційно-роз'яснювальній роботі з питань, що належать до компетенції Відділу; y роботі комісії з перевірки знань з питань охорони праці та кваліфікаційній атестації, осіб з професій, спеціальностей та спеціалізації, пов'язаних з роботами на об'єктах з підвищеною небезпекою праці; у роботі інших комісій, утворення яких передбачено законодавством; у розробці планів робіт та перевірок Міжрегіонального управління, у межах своєї компетенції; підвищення рівня компетенції.

- Внесення до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) визначених законодавством відомостей про здійснені заходи державного нагляду (контролю).

- Дотримання правил внутрішнього розпорядку, норм ділової етики та нерозголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації, що стала відома під час виконання повноважень. Дотримання ділової етики у взаємовідносинах із суб'єктами господарювання, утримання від необґрунтованих висновків щодо відповідності поведінки суб'єктів господарювання вимогам законодавства, неправомірного та необґрунтованого застосування санкцій до суб'єктів господарювання.

- Виконання доручень та резолюцій керівництва Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, начальника Управління інспекційної діяльності у Київській області, начальника відділу та його заступника. Звітувати перед керівництвом Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці та керівництвом відділу про виконання покладених на Відділ завдань та планів роботи.

- За невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків, визначених Законом України «Про державну службу» та іншими нормативно-правовими актами у сфері державної служби, посадовою інструкцією, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець притягається до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому Законом України «Про державну службу».

- Здійснює інші повноваження, визначені законом та положенням про Відділ.

Права:

-Залучати спеціалістів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, вчених, представників організацій роботодавців, профспілок та інших інститутів громадянського суспільства, а також підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Відділу.

-Отримувати в установленому законодавством порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності та їх посадових осіб інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених завдань.

-Користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, органів місцевого самоврядування, державною системою урядового зв'язку, іншими технічними засобами.

-Скликати наради, утворювати комісії та робочі групи, проводити наукові конференції, семінари з питань, що належать до його компетенції.

-Безперешкодно проводити відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об'єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, здійснення нагляду та контролю за додержанням якого віднесено до повноважень Відділу.

-Безперешкодно без попереднього повідомлення проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень юридичних осіб (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичних осіб, які використовують найману працю.

-Одержувати від роботодавців і посадових осіб письмові чи усні пояснення, висновки про результати проведення експертних обстежень, лабораторних досліджень умов праці, аудитів, матеріали та інформацію з відповідних питань, звіти про рівень і стан виконання профілактичної роботи, причини порушень законодавства та про вжиття заходів для їх усунення.

-Надавати роботодавцю обов'язкові для розгляду рекомендації щодо внесення у відповідний строк до споруд, технологічних чи організаційних процесів змін, що необхідні для приведення таких процесів у відповідність із положеннями законодавства з питань охорони праці та гігієни праці і підвищення рівня захищеності працівників.

-Залучати працівників правоохоронних органів до здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері, що належить до компетенції Відділу.

-Заслуховувати звіти посадових осіб місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з питань, що належать до компетенції Відділу.

-Використовувати транспортні засоби спеціалізованого призначення, у тому числі із символікою Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

-Вчиняти правочини, спрямовані на забезпечення реалізації повноважень, передбачених законом.

-Надсилати роботодавцям подання про невідповідність окремих посадових осіб займаній посаді, передавати матеріали відповідним органам для притягнення таких осіб до відповідальності згідно із законом.

-Вимагати припинення дій, які перешкоджають здійснению державного нагляду (контролю).

-Складати протоколи про вчинення адміністративного правопорушення та притягати до адміністративної відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про охорону праці.

-Має інші права, визначені законом.

Так, ОСОБА_8 є представником ТОВ «Консалт ВП» (код за ЄДРПОУ 41213673), у підпорядкуванні якого є автозаправна станція, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. Петра Вершигори (координати 50.4900844,30.5742970). Основним видом економічної діяльності вказаного суб'єкта господарської діяльності є роздрібна торгівля пальним.

Надалі, ОСОБА_8 з власних джерел стало відомо про надходження до Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці скарги щодо неправомірної діяльності вказаної автозаправної станції.

26.08.2025 року, ОСОБА_8 прибув до Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, за адресою: м. Київ, вул. Вавілових, 10, де зустрівся із головним інспектором відділу з питань безпеки праці центрального напрямку управління інспекційної діяльності у Київській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці ОСОБА_5 , з метою уточнення питання щодо розгляду скарги, що надійшла на адресу служби.

Так, в ході розмови ОСОБА_5 із ОСОБА_8 який діяв під контролем правоохоронного органу, на запитання ОСОБА_8 про те чи буде здійснюватися розгляд скарги, ОСОБА_5 відповів, що перевірки взагалі не буде. Надалі, ОСОБА_5 маючи умисел на одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_8 , висловив останньому прохання на надання йому неправомірної вигоди у розмірі 1000 (одна тисяча) доларів США, за нерозгляд скарги на діяльність підпорядкованої йому автозаправної станції або позитивного проведення перевірки на користь ОСОБА_8 . У свою чергу ОСОБА_8 усвідомлював, що ОСОБА_5 є службовою особою державного органу, який контролює, перевіряє та приймає рішення щодо законності діяльності автозаправних станцій, а тому сприймав останнього як особу, яка відповідно до своїх повноважень може приймати рішення щодо позитивного проведення перевірки.

В подальшому, ОСОБА_5 доводячи свій злочинний умисел до кінця спрямований на одержання неправомірної вигоди за позитивне вирішення питання щодо проведення перевірки на користь ОСОБА_8 , 27.08.2025 зустрілись у заздалегідь обумовленому місці, а саме за адресою: м. Київ, вул. Вавілових, 10, в ході якої ОСОБА_9 одержав від ОСОБА_8 грошові кошти в сумі 1000 (тисячу) доларів США, що в еквіваленті до гривні по курсу НБУ становить 41 404,00 грн.

Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за невчинення в інтересах того хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням службового становища, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.

27 серпня 2025 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Києва, українця, громадянина України, з вищою освітою, неодруженого, працевлаштованого на посаді головного державного інспектора відділу з питань безпеки праці центрального напрямку Управління інспекційної діяльності у Київській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України, зокрема: у одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за не вчинення в інтересах того хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням службового становища.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення повністю підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами, а саме:

- протоколами допиту свідка ОСОБА_8 ;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_10 ;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_11 ;

- протоколом огляду та вручення заздалегідь ідентифікованих засобів - грошових коштів;

- протоколом затримання особи підозрюваної у вчиненні злочину в порядку ст. 208 КПК України (особистого обшуку);

- іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.

Двомісячний строк досудового розслідування закінчується 27 жовтня 2025 року. Однак, завершити досудове розслідування до спливу вказаного строку не представляється можливим у зв'язку із необхідністю додаткового часу на проведення та завершення наступних слідчих та процесуальних дій:

- допитати в якості свідків інших осіб, яким можуть бути відомі обставини вчинення кримінального правопорушення;

- закінчити здійснення огляду та аналіз документів вилучених під час проведення слідчих дій ;

- повторно допитати підозрюваного ОСОБА_5 ;

- отримати розсекречені матеріали кримінального провадження, зокрема матеріали про проведення негласних слідчих (розшукових) дій;

- виконати інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, необхідність у яких може виникнути в ході проведення досудового розслідування;

Результати вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, оскільки з них буде отримано відомості, які будуть використані як доказ факту та обставин, що підлягають встановленню під час кримінального провадження.

Крім того, після закінчення досудового розслідування і відкриття матеріалів кримінального провадження необхідний час для ознайомлення підозрюваного з матеріалами досудового розслідування.

Для проведення та завершення перелічених слідчих (розшукових) та процесуальних дій, які мають важливе значення для встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні, необхідний строк не менше одного місяця.

Обставинами, що перешкоджали здійснити зазначені слідчі (розшукові) та процесуальні дії раніше, є великий обсяг необхідних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, складність кримінального провадження.

Відтак виникла необхідність у зверненні до слідчого судді з вказаним клопотанням.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити з викладених в ньому підстав.

Захисник - адвокат ОСОБА_4 та підозрюваний ОСОБА_5 проти задоволення клопотання заперечували та просили відмовити.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України здійснювалась фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею.

Слідчий суддя, заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.

Слідчим відділом Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025102060000123 від 06.08.2025, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Печерської окружної прокуратури м. Києва.

27 серпня 2025 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Києва, українця, громадянина України, з вищою освітою, неодруженого, працевлаштованого на посаді головного державного інспектора відділу з питань безпеки праці центрального напрямку Управління інспекційної діяльності у Київській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України, зокрема: у одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за не вчинення в інтересах того хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням службового становища.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення повністю підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами, а саме:

- протоколами допиту свідка ОСОБА_8 ;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_10 ;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_11 ;

- протоколом огляду та вручення заздалегідь ідентифікованих засобів - грошових коштів;

- протоколом затримання особи підозрюваної у вчиненні злочину в порядку ст. 208 КПК України (особистого обшуку);

- іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.

Як визначено у ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником окружної прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.

Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Двомісячний строк досудового розслідування закінчується 27 жовтня 2025 року. Однак, завершити досудове розслідування до спливу вказаного строку не представляється можливим у зв'язку із необхідністю додаткового часу на проведення та завершення наступних слідчих та процесуальних дій:

- допитати в якості свідків інших осіб, яким можуть бути відомі обставини вчинення кримінального правопорушення;

- закінчити здійснення огляду та аналіз документів вилучених під час проведення слідчих дій ;

- повторно допитати підозрюваного ОСОБА_5 ;

- отримати розсекречені матеріали кримінального провадження, зокрема матеріали про проведення негласних слідчих (розшукових) дій;

- виконати інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, необхідність у яких може виникнути в ході проведення досудового розслідування;

Результати вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, оскільки з них буде отримано відомості, які будуть використані як доказ факту та обставин, що підлягають встановленню під час кримінального провадження.

Як визначено у абз. 2 ч. 2 ст. 295-1 КПК України, у клопотанні про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру зазначаються: 1) прізвище, ім'я, по батькові підозрюваного; 2) найменування (номер) кримінального провадження; 3) суть повідомленої підозри і правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, у вчиненні якого підозрюється особа; 4) посилання на докази, якими обґрунтовується підозра; 5) процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу; 6) значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду; 7) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; 8) обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше.

Відповідно до ч. 5 ст. 295-1 КПК України, крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об'єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Під час досудового розслідування органом досудового розслідування виконана значна кількість слідчих (розшукових) та процесуальних дій, однак наразі завершити досудове розслідування у кримінальному провадженні неможливо, оскільки необхідно провести певний обсяг слідчих та процесуальних дій, спрямованих на перевірку всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.

Крім того, слідчий суддя приймає до уваги п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 року у справі «Михалкова та інші проти України» в якому зазначено, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.

За таких обставин, беручи до уваги, що з метою одержання доказів, які будуть використані під час судового розгляду, проведення слідчих та процесуальних дій, які не могли бути здійснені та завершені раніше з об'єктивних на те причин, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42025102060000123 від 06.08.2025 року до 5 (п'яти) місяців, тобто до 27.01.2026 року включно.

Питання щодо доведеності вини ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень та правильності кваліфікації його дій, слідчим суддею при розгляді клопотання не вирішувались, оскільки підлягають дослідженню при проведенні досудового розслідування та під час розгляду справи по суті.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 107, 219, 294, 295, 295-1, 309, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погоджене Заступником керівника Київської міської прокуратури ОСОБА_7 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42025102060000123 від 06.08.2025 року - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42025102060000123 від 06.08.2025 року за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України, до 5 (п'яти) місяців, тобто до 27.01.2026 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Визначити час проголошення повного тексту ухвали на 13 год. 30 хв. 28.11.2025 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1