Постанова від 09.12.2025 по справі 274/8264/25

справа № 274/8264/25

провадження №3/0274/1746/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.12.2025 м. Бердичів

Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Базюк Ю.П., з участю прокурора Дем?янчука М.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Гальчин Бердичівського району Житомирської області, яка незаміжня, працює неофіційно, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи у період з 23.06.2021 по 15.11.2024 на посаді спеціаліста відділу «Центр надання адміністративних послуг» Гришковецької селищної ради Бердичівського району Житомирської області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону), будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, 27.12.2024 за адресою: вул. Червоний Промінь, 4, селище Гришківці, Бердичівський район, Житомирська область, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи у період з 23.06.2021 по 15.11.2024 на посаді спеціаліста відділу «Центр надання адміністративних послуг» Гришковецької селищної ради Бердичівського району Житомирської області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону), будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, 05.11.2025 в 13:30 за адресою: вул. Червоний Промінь, 4, селище Гришківці, Бердичівський район, Житомирська область, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.

Відповідальність за вказані адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 винуватою себе визнала. Пояснила, що дійсно мали місце події, викладені в протоколах. Не подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями через заклопотаність у зв?язку з переїздом. Замість щорічної декларації особи, яка припинила діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, подала декларацію особи, яка припинила свою діяльність. Виправила помилку в листопаді 2025 року після телефонного дзвінка з НАЗК.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. При розгляді справи необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про запобігання корупції» відносини, що виникають у сфері запобігання корупції, регулюються Конституцією України, міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, цим та іншими законами, а також прийнятими на їх виконання іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до частини другої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-»ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»-»ґ» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції 08 листопада 2023 року № 252/23, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, крім її власних пояснень, підтверджується:

- протоколами про адміністративне правопорушення №№ 558, 559 від 20.11.2025 в яких зазначені відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення;

- копією декларації з позначкою «при звільненні» особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який не був охоплений раніше поданими деклараціями 01.01.2024 - 15.11.2024, відповідно до якої дата публікації декларації 27.12.2024;

- копією декларації з позначкою «я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2024 рік, відповідно до яких дата публікації декларації 05.11.2025;

- копією розпорядження голови Гришковецької селищної ради Бердичівського району Житомирської області від 22.06.2021 № 71-к про призначення ОСОБА_1 ;

- копією розпорядження голови Гришковецької селищної ради Бердичівського району Житомирської області від 14.11.2024 № 130-к про звільнення ОСОБА_1 ;

- копією посадової інструкції спеціаліста відділу «Центр надання адміністративних послуг» Гришковецької селищної ради, затверджених селищним головою 01.03.2024;

- повідомленням від 27.12.2024 № 1255 про несвоєчасне подання ОСОБА_1 декларації при звільненні за 2024 рік;

- копією листа Гришковецької селищної ради Бердичівського району Житомирської області від 23.10.2025 № 1015 про те, що ОСОБА_1 під час прийняття на роботу в усному порядку поінформовано про вимоги антикорупційного законодавства, обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», а також про обов?язок дотримання відповідних правил поведінки. Під час звільнення з посади ОСОБА_1 були роз?яснені вимоги щодо необхідності подання відповідних декларацій та строки їх подання відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 11.11.2025 про обставини вчинення правопорушення;

- рапортом старшого оперуповноваженого УСР в Житомирській області майора поліції Кулікової І. від 20.11.2025 про виявлення факту можливого вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією (несвоєчасне без поважних причин подання щорічної декларації, особи, яка припиняє свої повноваження, за період не охоплений раніше поданими деклараціями) в діях ОСОБА_1 ;

- рапортом старшого оперуповноваженого УСР в Житомирській області майора поліції Кулікової І. від 20.11.2025 про виявлення факту можливого вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією (несвоєчасне без поважних причин подання щорічної декларації, особи, яка припинила діяльність пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік) в діях ОСОБА_1 ;

Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставин, що пом'якшують, обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчинених правопорушень, особу, винної, ступінь вини, майновий стан, відсутність обтяжуючих обставин, причини вчинення правопорушення та приходить до висновку про необхідність накладення адміністративного стягнення із застосуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Згідно із ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір, в розмірі, що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (у 2025 році - 3028 грн)

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 24, 36, 40-1, 245, 251, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи №№ 274/8264/25, 274/8265/25 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6КУпАП.

Об'єднаній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6КУпАП присвоїти номер 274/8264/25.

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 605 грн. 60 коп.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Ю.П. Базюк