Рішення від 09.12.2025 по справі 274/6517/25

Справа № 274/6517/25

Провадження № 2-а/0274/80/25

Рішення

Іменем України

"09" грудня 2025 р. Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: судді Вдовиченко Т.М., з участю секретаря судових засідань - Рудич М.О., розглянувши в письмовому провадженні в м. Бердичеві Житомирської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення -

ВСТАНОВИВ:

17.09.2025 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Антонюк О.М., у якій позивач просить скасувати постанову т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 майора ОСОБА_2 №1224 від 08.09.2025 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.210-1 ч.3 КУпАП у виді штрафу в сумі 17000,00 грн. Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП - за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 08.09.2025 т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 майором ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 , була винесена постанова № 1224 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП про притягнення його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн за неявку по повістці для уточнення даних.

Зазначає, що з вказаною постановою він не згоден, вважає її безпідставною та прийнятою з порушенням законодавства України з наступних підстав.

Вказує, що був діючим військовослужбовцем в/ч НОМЕР_1 і 11.01.2024 року наказом командира військової частини був звільнений із військової служби у запас через догляд мами -інваліда ІІ групи та відразу став на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Оновив дані своєчасно - 24.05.2024 року, надав достовірні відомості про себе, зокрема і діючий номер телефону, але будь-яким чином і в електронних системах, зокрема, не отримував жодних зауважень чи вимог уточнити дані, системно оновлюючи додаток спостерігав за статусом військово-облікового документу.

30.06.2025 не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_4 оскільки не отримував повістку.

За фактом неприбуття до ІНФОРМАЦІЯ_4 по повістці 30.06.2025 року, 28.07.2025 року матеріали відносно нього направлено до Національної поліції України про доставку до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В результаті чого, 28.08.2025 року його було знято з рейсового автобусу в напрямку Бердичів-Житомир, коли він їхав до міста Житомир в обласну дитячу лікарню із важкохворим сином.

28.08.2025 відносно нього було складено протокол №1224, де вказано, що він, маючи обов'язок з'явитися за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, грубо порушуючи вимоги нормативно-правових актів, не з'явився 30.06.2025 за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_4 та умисними діями порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210- 1 КУпАП.

Вказане не відповідає дійсності, оскільки інформація щодо дати відправки повістки та відповідно докази її відправки йому надані не були та протокол/постанова цієї інформації не містить.

Також, згідно з інформацією викладеною у протоколі та оскаржуваній постанові, на адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 з АТ "Укрпошта" надійшла довідка про причини повернення/досилання поштового відправлення №0505343799203 в якій зазначено, що повістка на ім'я ОСОБА_1 повернута з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою». В зазначені у повістці місце та строк військовозобов'язаний ОСОБА_1 не прибув. Документів про поважні причини не прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_4 від військовозобов'язаного не надходило.

Факт відсутності обізнаності про наявність повістки, виключає можливість з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_2 та надати документи про поважні причини неприбуття, що спростовує відомості зазначені в протоколі та постанові.

Оскаржувану постанову було направлено на його адресу засобами поштового зв'язку, проте жодних повідомлень від відділення Укрпошти про необхідність отримати лист не надходило на його адресу.

У порушення ст. 258 КУпАП працівниками ІНФОРМАЦІЯ_4 за відсутності доказів належного повідомлення його про виклик, складений протокол відносно нього та начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 винесена неправомірна постанова на підставі незаконного протоколу.

Зазначає, що його облікові дані уточнені вчасно та містяться у всіх реєстрах, інформаційно-комунікаційних системах, базах, посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 мали можливість отримати всі його дані, а отже не мали право застосовувати до нього відповідальність згідно зі ст. 210-1 КУпАП.

Також, зазначає, що диспозиція ч. 3 ст. 210-1 КУпАП є бланкетною, норма є відсилочною. В оскаржуваній постанові зазначено, що він порушив ч. 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», абз. 2 ч. 1, ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», поряд з цим не вказано що саме ним порушено згідно переліку, зазначеному у вказаних нормах.

Вважає, що ні в протоколі, ні в оскаржуваній постанові не конкретизовано суть адміністративного правопорушення, яка повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210-1 ч. 3 КУпАП.

На думку позивача, оскаржувана постанова відповідачем прийнята не в спосіб, який передбачений нормами КУпАП та необґрунтована, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, що є підставою для її скасування із закриттям провадження у справі на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.210-1 КУпАП.

Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду від 22.09.2025 у справі відкрито спрощене провадження без виклику сторін. Витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_4 матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 (а.с.54-55).

29.09.2025 від представника відповідача - т. в. о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 надійшов відзив на позовну заяву, у якому просить відмовити у задоволенні позову.

Заперечення проти позову обґрунтовані тим, що 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан, який діє на даний час. ІНФОРМАЦІЯ_5 організована робота по призову військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації.

Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Статтею 259 КУпАП прямо передбачено можливість складання протоколу про вчинення адміністративних правопорушень, в тому числі ст. 210-1 КУпАП, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

ОСОБА_1 з 23.01.2024 перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_6 . За наявною у ІНФОРМАЦІЯ_6 інформацією у облікових даних, ОСОБА_1 28.08.2025 пройшов військово-лікарську комісію та був визнаний придатним до військової служби. При цьому, станом на 30.06.2025 (на дату яка зазначена у повістці) у ОСОБА_1 був обов'язок пройти військово-лікарську комісію з метою визначення стану здоров'я та визначення його призначення на особливий період, відповідно до вимог вищезазначеного законодавства України.

09.06.2025 голова Швайківської сільської ради отримав розпорядження ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 №2030 про прибуття військовозобов'язаного ОСОБА_1 на уточнення облікових даних до ІНФОРМАЦІЯ_4 , відповідно до змісту якого ОСОБА_1 зобов'язаний 30.06.2025 з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_4 на уточнення облікових даних. Швайківська сільська рада зазначену повістку надіслала через засоби поштового зв'язку АТ «Укрпошта» на адресу ОСОБА_1 . В зазначені у повістці місце та строк військовозобов'язаний ОСОБА_1 не прибув, чим порушив вимоги підпункту 2 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487, абз.3,6 ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», абзац 2 ч. 1, ч.З ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме не з'явився по повістці до ТЦК та СП. Своїми діями військовозобов'язаний ОСОБА_1 вчинив порушення передбачене ч.3 ст. 210-1 КУпАП, що виразилося в порушені військовозобов'язаним законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період, порушив вимоги підпункту 2 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487, абзац 3,6 ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», абзац 2 ч. 1, абзац 8 ч.З ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме не з'явився по повістці до ТЦК та СП.

Враховуючи те, що військовозобов'язаний ОСОБА_1 не був згодний з вчиненням ним адміністративного правопорушення та у подальшому мав на меті оспорювати постанову, керівником органу який уповноважений складати протокол про вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до рапорту посадової особи ІНФОРМАЦІЯ_4 прийнято рішення про складання протоколу відповідно до ст.ст. 254, 258 КУпАП. 28.08.2025 року уповноваженою особою ІНФОРМАЦІЯ_4 на складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, в присутності військовозобов'язаного ОСОБА_1 , відповідно до рапорту посадової особи ІНФОРМАЦІЯ_4 , був складений протокол №1224 від 28.08.2025 про адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.210-1 КУпАП, відносно військовозобов'язаного ОСОБА_1 , за фактом його неприбуття по повістці 30.06.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою АДРЕСА_1 , де він перебуває на військовому обліку. Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення за фактом неприбуття по повістці військовозобов'язаний ОСОБА_1 надав пояснення про те, що не прибув по повістці, так як повістку не отримував. Будь-яких заяв, повідомлень та документів про поважні причини неприбуття по повістці військовозобов'язаним ОСОБА_1 надано не було. При складенні протоколу йому були роз'яснені його права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП та статті 63 Конституції України, а також повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться о 11 год. 30 хв. 08.09.2025 в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_2 ), про що зроблена відповідна відмітка у протоколі, а саме особистий підпис військовозобов'язаного ОСОБА_1 , чим було дотримано вимоги статті 277-2 КУпАП «Повідомлення про розгляд справи», а саме повідомлення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не пізніш як за три доби до дня розгляду справи, де було зазначено дата і місце розгляду справи. Другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення посадова особа ІНФОРМАЦІЯ_4 вручила військовозобов'язаному ОСОБА_1 , про що свідчить особистий підпис військовозобов'язаного ОСОБА_1 про отримання другого примірнику протоколу. При складанні протоколу будь-які зауваження щодо змісту протоколу від військовозобов'язаного ОСОБА_1 не надходили. На розгляд справи яка була призначена на 11 -30 год. 08.09.2025 військовозобов'язаний ОСОБА_1 , будучи завчасно повідомлений про час та місце розгляду справи, не з'явився. Заяв та підтверджуючих документів про поважні причини неприбуття на розгляд справи від військовозобов'язаного, не надходило та надано ним не було. Зважаючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_5 з дотриманням норм діючого законодавства були призначені дати, час та місце розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, особа яка притягується до адміністративної відповідальності, якого завчасно було повідомлено, на розгляд справи військовозобов'язаний не прибув. Своїми діями військовозобов'язаний ОСОБА_1 вчинив порушення передбачене ч.3 ст. 2101-1 КУпАП, що виразилося в порушені військовозобов'язаним законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період. 08.09.2025 т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 майором ОСОБА_2 винесена постанова №1224 за справою про адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.210-1 КУпАП за відсутності військовозобов'язаного ОСОБА_1 відповідно до якої на нього накладено штраф в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17000 гривень.

Враховуючи те, що військовозобов'язаний ОСОБА_1 був відсутній при розгляді справи, копію постанови з супровідним листом поштовим зв'язком АТ «Укрпошта» було надіслано на його адресу проживання про що свідчить квитанція АТ «Укрпошта». На підставі викладеного, вважає, що оскаржувана постанова прийнята уповноваженим на те органом відповідно до вимог КУпАП, а викладені у позовній заяві є безпідставними, необґрунтованими та такими, що не знайшли свого підтвердження.

12.10.2025 від представника позивача надійшла відповідь на відзив, згідно якої остання зазначила, що наразі ОСОБА_1 отримав відстрочку на підставі п.5 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", виховуючи та доглядаючи дитину-інваліда. Враховуючи, що у ОСОБА_1 на момент вручення повістки був військово-обліковий документ "Резерв +", з якого вбачається, що він перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 і дані оновив вчасно, згідно визначеного порядку, підстав викликати його з метою уточнення даних небуло. Інишх підстав для виклику в повістці н зазначено. За наявних обставин просить скасувати оскаржувану постанову із закриттям провадження у справі.

Дослідивши письмові докази, суд прийшов до наступного висновку.

З копії паспорта ОСОБА_1 вбачається, що його зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 (а.с. 21 - 23).

Наказом командира в/ч НОМЕР_1 від 11.01.2024 №4-РС старшого солдата ОСОБА_3 , старшого водія автомобільного відділення автомобільного взводу автомобільної роти в/ч НОМЕР_2 звільнено з військової служби у запас, на підставі п.п."г" (у зв'язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та або одного із своїх батьків чи батьків дружини чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи (а.с.40).

Згідно повідомлення ГУПФ України в Житомирській області від 02.08.2025, від ОСОБА_1 12.08.2025 прийнята заява для призначення державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю на дитину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (а.с.42).

Згідно повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_2 на запит адвоката ОСОБА_5 оновлення облікових даних військовозобов'язаним ОСОБА_1 здійснено 24.05.2024. Відповідно до інформації яка внесена до електронної бази Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів АС "Оберіг", військовозобов'язаний ОСОБА_1 станом на 12.09.2025 не перебуває в активному розшуку (а.с.45).

Згідно Витягу з військово-облікового документа "Резерв +" військовозобов'язаний ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 . Визнаний придатним до військової служби. Дата проходження ВЛК 28.08.2025. Облікові дані уточнено вчасно - 28.08.2025 (а.с.41).

Як вбачається з розпорядження т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_6 від 09.06.2025 №2030, останнім на підставі Конституції України Законів України "Про оборону України", "Про військовий обов'язок і військову службу" "Про мобілізаційну підготовку" надано розпорядження про видачу наказу про оповіщення військовозобов'язаних, зокрема ОСОБА_1 , про його явку до ІНФОРМАЦІЯ_4 о 8:30 в період з 09.06.2025 по 30.06.2025 для уточнення облікового документа.

Згідно довідки військово-лікарської комісії №2025-0828-1559-3408-0 від 28.08.2025 старший солдат (запасу) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 пройшов медичний огляд ВЛК про ІНФОРМАЦІЯ_6 28.08.2025. Визнаний придатним до служби на підводних човнах, на надводних кораблях, у морській піхоті, десантно-штурмових військах, спеціальних спорудах, підрозділах спеціального призначення.

28.08.2025 року уповноваженою особою ІНФОРМАЦІЯ_4 на складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, в присутності військовозобов'язаного ОСОБА_1 , відповідно до рапорту посадової особи ІНФОРМАЦІЯ_4 , був складений протокол № 1224 від 28.08.2025 (а.с. 25-28), згідно якого:

"За допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та (дата) резервістів була сформована повістка для уточнення даних на яку начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 накладено кваліфікований електронний підпис у день її формування, відповідно до змісту якої ОСОБА_1 зобов'язаний 30.06.2025 з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 . Зазначена повістка була надіслана засобами поштового зв'язку AT «Укрпошта»".

Далі по тексту: " - на адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 з АТ «Укрпошта» надійшла довідка про причини повернення /досилання у якій зазначено, що повістка на ім'я - повернуто з відміткою "-" (інформація відсутня).

Заяв та підтверджуючих документів про поважні причини неприбуття по повістці до ІНФОРМАЦІЯ_4 від військовозобов'язаного не надходило та надано ним не було.

За даним фактом неприбуття по повістці, ІНФОРМАЦІЯ_2 було оформлене та направлено до органів Національної поліції України звернення №Е3004029 від 28.07.2025 щодо доставлення громадян, які вчинили правопорушення за статтею (статтями) 210,210-1 КУпАП до ІНФОРМАЦІЯ_2 для складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Разом з тим, ОСОБА_1 , маючи обов'язок з'являтися за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки грубо порушуючи вимоги зазначених нормативно-правових актів, не з'явився 30.06.2025 за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_2 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, своїм умисним діянням, яке виразилось у нез'явленні за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_1 порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 3 статті 210-1 КУпА".

Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення за фактом неприбуття по повістці військовозобов'язаний ОСОБА_1 надав пояснення про те, що не прибув по повістці, так як повістку не отримував. Будь-яких заяв, повідомлень та документів про поважні причини неприбуття по повістці військовозобов'язаним ОСОБА_1 надано не було.

При складенні протоколу йому були роз'яснені його права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП та статті 63 Конституції України, а також повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться о 11 год. 30 хв. 08.09.2025 в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_2 ), про що зроблена відповідна відмітка у протоколі, а саме особистий підпис військовозобов'язаного ОСОБА_1 , чим було дотримано вимоги статті 277-2 КУпАП «Повідомлення про розгляд справи», а саме повідомлення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не пізніш як за три доби до дня розгляду справи, де було зазначено дата і місце розгляду справи.

Другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення посадова особа ІНФОРМАЦІЯ_4 вручила військовозобов'язаному ОСОБА_1 , про що свідчить особистий підпис військовозобов'язаного ОСОБА_1 про отримання другого примірнику протоколу. При складанні протоколу будь-які зауваження щодо змісту протоколу від військовозобов'язаного ОСОБА_1 не надходили.

На розгляд справи яка була призначена на 11:30 год. 08.09.2025 військовозобов'язаний ОСОБА_1 , будучи завчасно повідомлений про час та місце розгляду справи, не з'явився.

08.09.2025 т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 майором ОСОБА_2 винесена постанова №1224 по справі про адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.210-1 КУпАП за відсутності військовозобов'язаного ОСОБА_1 відповідно до якої на ОСОБА_1 накладено штраф в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17000 гривень (а.с.29-33).

Згідно постанови: "Громадянин ОСОБА_1 з 23.01.2024 перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_6 .

09.06.2025 голова Швайківської сільської ради отримав розпорядження ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 №2030 про прибуття військовозобов'язаного ОСОБА_1 на уточнення облікових даних до ІНФОРМАЦІЯ_4 , відповідно до змісту якого ОСОБА_1 зобов'язаний 30.06.2025 з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_4 на уточнення облікових даних. Семенівська (так у протоколі) сільська рада зазначену повістку надіслала через засоби поштового зв'язку АТ «Укрпошта» на адресу ОСОБА_1 .

На адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 з АТ «Укрпошта» надійшла довідка (поштове відправлення №0505343799203) про причини повернення /досилання, у якій зазначено, що повістка на ім'я ОСОБА_1 повернута з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".

В зазначені у повістці місце та строк військовозобов'язаний ОСОБА_1 не прибув, чим порушив вимоги підпункту 2 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487, абз.3,6 ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», абзац 2 ч. 1, ч.З ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме не з'явився по повістці до ТЦК та СП.

За фактом неприбуття по повістці на 30.06.2025 року до ІНФОРМАЦІЯ_4 на уточнення військово-облікових даних відносно військовозобов'язаного ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 було оформлене звернення в Національну поліцію України №Е30040297 від 28.07.2025 року.

ОСОБА_1 28.08.2025 року був доставлений представниками Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_4 . За фактом вчинення адміністративного правопорушення відносно військовозобов'язаного ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст. 210-1 КУпАП. Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення військовозобов'язаний не надав пояснення (так у постанові).

Обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення: відсутні.

Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення: вчинене в особливий період.

Таким чином, за викладених вище обставин своїм умисним діянням, яке виразилось у нез'явленні за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_10 військовозобов'язаний ОСОБА_1 порушив вимоги статті 65 Конституції України, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

На розгляд справи, яка була призначена на 11 год.30 хв. 08.09.2025 ОСОБА_1 будучи завчасно повідомлений про час та місце розгляду справи, не з'явився. Заяв, клопотань та підтверджуючих документів про поважні причини неприбуття на розгляд справи та неприбуття по повістці від військовозобов'язаного, не надходило та надано ним не було".

Враховуючи те, що військовозобов'язаний ОСОБА_1 був відсутній при розгляді справи, копію постанови з супровідним листом поштовим зв'язком АТ «Укрпошта» було надіслано на його адресу проживання про що свідчить квитанція АТ «Укрпошта» (а.с.47).

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За положеннями ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Частиною 1 статті 210-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період є адміністративним правопорушенням, передбаченим ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні із 05 год 30 хв 24.02.2022 введено воєнний стан, який триває і по теперішній час.

Згідно з Указом Президента України від 24.02.2024 № 65/2022 оголошено проведення загальної мобілізації.

Абзацом 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено що мобілізація - це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил У країни, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу.

Абзацом 5 частини 1 статті 1 вказаного Закону передбачено, що особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Відповідно до п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони. Діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки координується та спрямовується Міноборони.

Адміністративні справи про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (зокрема ст. 210-1 КУпАП) розглядають територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ст. 235 КУпАП).

Відповідно до ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, чи проходять службу у військовому резерві, серед іншого зобов'язані:

-уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки;

-прибувати за викликом районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів;

-проходити медичний огляд згідно з рішеннями комісії з питань взяття на військовий облік, комісії з питань направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарської комісії відповідного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії;

-проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі;

-виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством».

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затверджені Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів призовники, військовозобов'язані та резервісти серед іншого повинні:

-прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів;

-проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров'я згідно з рішеннями комісій з питань взяття на військовий облік, направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарських комісій районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;

-проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі, проходити службу у військовому резерві;

-у випадку зміни персональних даних, зазначених у пунктах 7 та 7-1 частини першої статті 7 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів", повідомляти про такі зміни в семиденний строк через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або особисто шляхом прибуття до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки чи його відділу. Такі персональні дані можуть повідомлятися не частіше ніж один раз на сім днів через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;

-звіряти не рідше одного разу на п'ять років власні персональні дані з обліковими даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;

-у період проведення мобілізації (крім польової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів", до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: прізвище; власне ім'я (усі власні імена); по батькові (за наявності); дата народження; місце народження; стать; місце проживання та місце перебування; відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження); відомості про сімейний стан особи та членів її сім'ї (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), а також дітей); реквізити паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії); відомості про громадянство; відомості про документи, що підтверджують смерть особи або визнання особи померлою чи безвісно відсутньою; відомості щодо визнання особи недієздатною (поновлення дієздатності); відомості про зайнятість (код підприємства, місце роботи, посада); реєстраційний номер облікової картки платника податків; відцифрований образ обличчя особи; відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України; відомості про освіту та спеціальність; відомості про стан здоров'я (у тому числі про встановлення, зміну групи інвалідності), що збираються з метою визначення придатності для виконання військового обов'язку; відомості про притягнення до кримінальної відповідальності (повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення); відомості про розгляд судом кримінальної справи, вирок, що набрав законної сили; відомості про наявність (відсутність) судимості; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); відцифрований образ обличчя особи (за наявності).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» (далі - Постанова 560) щодо проходження медичного огляду військовозобов'язаних та резервістів серед іншого зазначено:

- п. 68 - у мирний час під час визначення призначення резервіста або військовозобов'язаного на особливий період та включення його до складу військових команд для комплектування військових частин (установ) вони проходять медичний огляд, за результатами якого таким особам оформляється довідка з висновком щодо придатності до військової служби. Строк дії такої довідки становить п'ять років. Придатним до військової служби резервістам та військовозобов'язаним вручається мобілізаційне розпорядження.

- п. 69 - особи, які не проходили медичний огляд або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби, направляються на військово- лікарську комісію.

Громадяни України, які перебувають на військовому обліку та з набранням чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, прибули до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення своїх облікових даних (адреси місця проживання, номерів засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інших персональних даних), на медичний огляд не направляються. На медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою.

У разі проходження резервістами та військовозобов'язаними медичного огляду під час мобілізації та/або воєнного стану строк дії довідки з висновком щодо придатності до військової служби становить один рік.

Відповідно до п. 34 Постанови КМ України №560 від 16.05.2024, повістка про виклик військовозобов'язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу тощо може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів (з 18.05.2024 по 16.07.2024), відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання. У разі коли резервіст або військовозобов'язаний уточнив свої облікові дані після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, повістка може надсилатися на адресу місця проживання, зазначену резервістом або військовозобов'язаним під час уточнення облікових даних. У разі не уточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов'язаним своєї адреси місця проживання повістка може надсилатися на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання.

Відповідно до п. 41 вказаної постанови, серед іншого, зазначено:

«Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку:

- день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.»

Відповідно до положень ч. 1 ст. 22 Закону «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» громадяни, серед іншого, зобов'язані з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період.

Згідно вимог ч. 3 цієї ж статті, під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки).

У разі неприбуття громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

На підставі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

В силу ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до положень ч.3 ст.286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.210-1 КУпАП, витребувані судом в ІНФОРМАЦІЯ_2 не містять доказів надіслання ОСОБА_1 на адресу зареєстрованого місця проживання повістки про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 на 30.06.2025 для уточнення облікових даних.

Між тим, позивачем до матеріалів справи долучено повістку №9/59, сформовану на його ім'я, згідно якої він зобов'язаний з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_4 : АДРЕСА_1 - 01.08.2025 о 09:00 год, для уточнення даних (а.с.34).

Після набрання чинності змінами до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою КМ України від 16.05.2024 № 560, особа вважається належним чином повідомленою про необхідність явки до ІНФОРМАЦІЯ_2 , якщо повістка про виклик згенерована в електронному вигляді, підписана кваліфікованим підписом керівника ІНФОРМАЦІЯ_2 , направлена рекомендованим листом з описом вкладення за адресою, повідомленою військовозобов'язаним під час оновлення облікових даних, однак не була отримана військовозобов'язаним, про що працівниками Укрпошти проставлено відмітку "відсутність адресата за вказаною адресою".

Для притягнення особи до адміністративної відповідальності за неявку до ІНФОРМАЦІЯ_2 необхідна сукупність обставин: 1) направлення судової повістки за адресою, повідомленою військовозобов'язаним під час оновлення даних чи адресою реєстрації військовозобов'язаного, та 2) відомості про спробу вручити таку повістку особі, що матиме наслідком або вручення повістки без подальшої явки, або не вручення з причин відмови отримати повістку, або з причин відсутності адресата за такою адресою.

Представник відповідача у відзиві зазначає, що на адресу позивача, зазначену ним через "Резерв+", відповідно до п. 41 постанови КМ України від 16.05.2024 №560 засобами поштового зв'язку АТ «Укрпошта» було направлено повістку на 30.06.2025 для уточнення даних, сформовану за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. На адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 з АТ «Укрпошта» надійшла довідка (поштове відправлення №0505343799203) про причини повернення/досилання, у якій зазначено, що повістка на ім'я ОСОБА_1 повернута з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

Представником відповідача до відзиву не долучено докази формування повістки про явку ОСОБА_1 30.06.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_4 для оновлення даних та вручення її ОСОБА_1 або повернення її адресанту з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

Отже, представником відповідача, відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, не надано доказів належного підтвердження оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 працівником поштового відділення, зокрема, конверту із зазначенням причин невручення «як адресат відсутній за вказаною адресою».

Крім того, з долучених позивачем до позовної заяви документів вбачається, що останній вчасно уточнив облікові дані, 28.08.2025 пройшов ВЛК.

Відомостей, які саме дані позивач не оновив і які підлягали уточненню під час виклику останнього за повісткою на 30.06.2025, відповідачем не наведено ані у протоколі про адміністративне правопорушення, ані в оскаржуваній постанові.

За таких обставин, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, відповідачем не доведена, оскільки відсутні будь-які докази того, що останній був належним чином оповіщений про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 на 30.06.2025, а тому оскаржувану постанову слід скасувати та закрити справу про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210-1 КУпАП.

Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодування або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Водночас, суд звертає увагу, що в прохальній частині позову позивач просить стягнути з відповідача судові витрати, зазначаючи в тексті позову, що сукупний розмір судових витрат позивача на правничу допомогу складе 5000 грн. При цьому, докази щодо понесення судових витрат на правничу допомогу позивачем суду не надано, у зв'язку з чим у суду відсутні правові підставі для здійснення розподілу витрат на правову допомогу на час прийняття судового рішення.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідна до Постанови Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 №543/775/17 у справах про оскарження постанов про адміністративне правопорушення розмір судового збору за подання позовної заяви у таких справах складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, розмір судового збору у справі про скасування постанови станом на день звернення до суду з позовом становив 605,60 грн.

З наявної в матеріалах справи платіжної інструкції від 17.09.2025 № 2.313029243.1 вбачається, що позивачем сплачено судовий збір за подачу позовної заяви в розмірі 605,60 грн ( а.с. 19).

Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст. 9,72-79,90,99,118,121,229,241-246,255,263,295 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - задовольнити частково.

Постанову т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 майора ОСОБА_2 №1224 від 08.09.2025 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.210-1 ч.3 КУпАП у виді штрафу в сумі 17000,00 грн - скасувати.

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП - за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_11 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстрованого: АДРЕСА_3 ) витрати по сплаті судового збору в розмірі 605,60 грн.

В решті вимог відмовити за безпідставністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Повний текст рішення виготовлено 09 грудня 2025 року

Суддя Т.М. Вдовиченко