Справа № 367/14723/25
Провадження №3/367/3852/2025
Іменем України
03 грудня 2025 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Кухленко Д.С., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №1 Коростенського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 178 КУпАП,-
До Ірпінського міського суду Київської області 02.12.2025 надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 468218 від 04.11.2025 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, відповідно до якого 18.10.2025 року близько 03:10 год гр. ОСОБА_1 перебуав в стані алкогольного сп'яніння на вул. Чорновола м. Малин, драгер 0,92%, чим вчини правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП.
За загальним правилом ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 468218 від 04.11.2025 відносно ОСОБА_1 , який надійшов із ВП№1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області, місцем вчинення правопорушення є м. Малин.
В силу вимог ч.1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У відповідності до ч. 3 ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 177 і 178 цього Кодексу, розглядається за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 468218 від 04.11.2025, адреса проживання та реєстрації ОСОБА_1 зазначено: АДРЕСА_1 .
Згідно вимог п.1 ч.1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед іншого, вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Згідно із Законом України «Про внесення зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів, від 3 листопада 2020 року, № 950-IX, розділ XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 31, ст. 545 із наступними змінами) доповнити пунктом 3-1 такого змісту: 3-1. До набрання чинності законом України, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року».
Законом від 16.11.2021року № 5387 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку із утворенням (ліквідацією) районів», продовжено термін на один рік здійснення місцевими судами своїх повноважень у межах раніше визначеної (до утворення (ліквідації) районів згідно з Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів») територіальної юрисдикції, але не пізніше 1 січня 2023 року.
Згідно роз'яснення Вищої ради правосуддя, до 1 січня 2023 року зберігається територіальна юрисдикція, яка діяла до ухвалення Парламентом постанови про утворення та ліквідацію районів.
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення, місцем вчиненням адміністративного правопорушення вказано: в м. Малин, що належить до територіальної підсудності Малинського районного суду Житомирської області. Окрім цього місце проживання особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вказано с. Бабинці, Бучанський р-н, що належить до територіальної підсудності Бородянського районного суду Київської області.
Таким чином, місце вчинення особою адміністративного правопорушення та місце проживання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності знаходиться поза межами територіальної юрисдикції Ірпінського міського суду Київської області.
Враховуючи викладене, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 468218 від 04.11.2025 про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, необхідно повернути до ВП№1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області для подальшого направлення даних матеріалів за належною підсудністю для повного та всебічного розгляду справи.
Керуючись ст. 269, 276, 278 КУпАП,
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП необхідно повернути до відділення поліції №1 Коростенського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області (адреса: 11600, м. Малин, вул. Захарченка, 16) для подальшого направлення даних матеріалів за належною підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Д.С. Кухленко