вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"08" грудня 2025 р. м. Київ
Справа № 911/1496/25
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Машінтех»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко Буд Комфорт»
про стягнення 2 781 162,66грн
Суддя Ейвазова А.Р.
без виклику учасників
Рішенням Господарського суду Київської області від 22.10.2025 у даній справі (суддя Сокуренко Л.В.) позов задоволено частково та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко Буд Комфорт» (далі - відповідач, ТОВ «Еко Буд Комфорт») на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Машінтех» (далі - позивач, ТОВ «Машінтех») 42 149,98 доларів США основного боргу, 222 494,39грн пені, 1 385,01 доларів США 3% річних та 24 470,51грн судового збору; в іншій частині позовних вимог відмовлено (а.с.86-96).
28.10.2025 (сформовано в системі «Електронний суд» та направлено до суду після закінчення робочого часу суду 27.10.2025) до Господарського суду Київської області від ТОВ «Машінтех» надійшла заява про ухвалення додаткового рішення у справі №911/1496/25 щодо розподілу судових витрат на правничу допомогу та судового збору, до якої долучено докази направлення відповідної заяви з додатками відповідачу.
У поданій заяві ТОВ «Машінтех» просить здійснити розподіл судових витрат, а саме: судового збору у розмірі 41 717,44грн; витрат на професійну правничу (правову) допомогу у розмірі 30 000грн.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 06.11.2025 (суддя Сокуренко Л.В.): прийнято заяву ТОВ «Машінтех» про ухвалення додаткового рішення до розгляду; вирішено розгляд заяви здійснювати без повідомлення (виклику) учасників справи.
У зв'язку із перебуванням судді Сокуренко Л.В. на лікарняному, що унеможливлює розгляд поданої заяви у строк визначений ч.3 ст.244 ГПК України, розпорядженням керівника апарату Господарського суду Київської області віл 02.12.2025 №97-АР вказана заява передана на автоматизований розподіл.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.12.2025 вказана заява передана на розгляд судді Ейвазовій А.Р.
З 03.12.2025 по 07.12.2025 суддя Ейвазова А.Р. перебувала на лікарняному.
Дослідивши відповідну заяву, суд вважає за необхідне прийняти її до розгляду з наступних підстав.
Так, в силу п.3 ч.1 ст.244 ГПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Відповідно до ч.3 ст.244 ГПК України: суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви; додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення, а в разі якщо суд вирішує лише питання про судові витрати - без повідомлення учасників справи.
Отже, суд вважає за необхідне прийняти до розгляду відповідну заяву, встановити відповідачу строк для реалізації права на подання клопотання про зменшення розміру витрат на професійну правничу допомоги або заперечень щодо відповідної заяви. Розгляд відповідної заяви суд здійснюватиме без повідомлення учасників справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234-235, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Прийняти заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Машінтех» про ухвалення додаткового рішення у справі №911/1496/25 щодо розподілу судових витрат (вх.№9516 від 28.10.2025).
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Еко Буд Комфорт» строк для реалізації права на подання заперечень або клопотання про зменшення розміру витрат на професійну правничу допомогу з наданням доказів направлення копій позивачу - 5 днів з дня отримання ухвали.
3. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню окремо не підлягає.
Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Суддя А.Р. Ейвазова