Ухвала від 03.12.2025 по справі 752/29137/25

Справа № 752/29137/25

Провадження №: 1-кс/752/9966/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.12.2025 м. Київ

Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні №12025100000001389, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.11.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 190 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням, про тимчасовий доступ до речей та документів, в рамках кримінального провадження №12025100000001389 від 04.11.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 190 КК України.

Клопотання обґрунтовується тим, що слідчим управління ГУНП у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025100000001389 від 04.11.2025 за фактом вчинення за попередньою змовою групою осіб з приватними нотаріусами Київського міського нотаріального органу ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , державним нотаріусом ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_9 та іншими на даний час невстановленими нотаріусами кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 190 КК України.

Процесуальне керівництво здійснюється прокурорами другого відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Київської міської прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено що приватні нотаріуси Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , державний нотаріус ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_9 та інші на даний час невстановлені нотаріуси у порушення вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 25.12.2015 № 1127, здійснюють протиправні реєстраційні дії щодо нерухомого майна у м. Києві на підставі завідомо неправдивих технічних документів, які не підтверджують набуття особами речових прав на нерухоме майно, їх технічні показники та ведення об'єктів в експлуатацію, що завдає збитку територіальній громаді м. Києва та третім особам.

Так, слідчим управління ГУНП у місті Києві в ході опрацювання інформації, яка надійшла від Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановлено обставини вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 190 КК України.

На даний час встановлено, що Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України в ході виконання визначених законом завдань щодо контррозвідувального забезпечення інформаційної безпеки держави, в рамках чинного законодавства, виявлено протиправний механізм заволодіння чужим майном та їх протиправної легалізації, шляхом зловживання повноваженнями особами, що надають публічні послуги.

За наявними даними, приватні та державні нотаріуси Київського міського нотаріального округу, за попередньою змовою з невстановленими особами, організували шахрайську схему заволодіння об'єктами нерухомості та земельними ділянками територіальної громади м. Києва та протиправну легалізації самочинно побудованого нерухомого майна третіх осіб.

Встановлено, що невстановлені особи, користуючись програмою «будівельної амністії», що передбачає можливість оформити самочинне будівництво за спрощеною процедурою, виготовляють технічну документацію та довідки про результати проведення інвентаризації об'єктів нерухомості, до яких вносять неправдиві відомості щодо власників будівель, часу їх побудови, площі та належності ведення їх в експлуатацію.

У подальшому, на підставі вказаних підроблених технічних документів, невстановлені особи звертаються до приватних нотаріусів Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , державного нотаріуса ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_9 та інших на даний час невстановлених нотаріусів, які зловживаючи своїми повноваженнями, з метою отримання неправомірної вигоди проводять протиправні реєстраційні дії щодо нерухомого майна у м. Києві на підставі документів, що завідомо для останніх містять неправдиві відомості та не є достатніми для вчинення нотаріусами правомірних реєстраційних дій.

Проведення зазначених державних реєстрацій призводить до заволодіння третіми особами чужим нерухомим майном та земельними ділянками, що завдає шкоди територіальній громаді м. Києва.

По вказаній схемі, приватними нотаріусами ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , державним нотаріусом ОСОБА_9 , та іншими на даний час невстановленими нотаріусами, з порушенням норм чинного законодавства, зареєстровано право власності на нерухомість, що знаходиться у м. Київ. Рішення прийняті на підставі неперевірених належним чином наданих заявниками документів, а саме, довідок про показники об'єктів нерухомого майна та технічних паспортів на них, які не відповідають вимогам чинного законодавства у сфері державної реєстрації прав та містять завідомо неправдиві відомості.

Відповідно до пункту 4 частини першоі? статті 3 Закону однією із засад державноі? реєстраціі? прав є внесення відомостеи? до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених Законом.

У відповідності до частини восьмоі? статті 18 Закону державніи? реєстраціі? підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме маи?но та і?х обтяження, за умови і?х відповідності законодавству і поданим/отриманим документам.

Порядком державноі? реєстраціі? речових прав на нерухоме маи?но та і?х обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів Украі?ни від 25.12.2015 № 1127 (далі - Порядок № 1127), визначено умови, підстави та процедуру проведення відповідно до Закону державноі? реєстраціі? прав, перелік документів, необхідних для і?і? проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державноі? реєстраціі? прав, а також умови, підстави та процедуру взяття на облік безхазяи?ного нерухомого маи?на.

Пунктами 1, 2 частини третьоі? статті 10 Закону та пунктом 12 Порядку № 1127 передбачено, що державнии? реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностеи? між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме маи?но та і?х обтяженнями; перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраціи?них діи?, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та і?х обтяжень, зупинення державноі? реєстраціі? прав, відмови в державніи? реєстраціі? прав та прии?має відповідні рішення.

Пунктом 3 частини третьоі? статті 10 Закону визначено, що під час проведення державноі? реєстраціі? прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 01.01.2013, а також під час проведення державноі? реєстраціі? прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 01.01.2013, обов'язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організаціи?, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копіі? документів тощо), необхідну для такоі? реєстраціі?, у разі відсутності доступу до відповідних носіі?в інформаціі?, що містять відомості, необхідні для проведення державноі? реєстраціі? прав, чи у разі відсутності необхідних відомостеи? в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків, коли державна реєстрація прав, похідних від права власності, здіи?снюється у зв'язку із вчиненням нотаріальноі? діі? та такі документи були надані у зв'язку з вчиненням такоі? діі?.

Крім того, пунктом 4 частини третьоі? статті 10 Закону визначено, що державнии? реєстратор під час проведення реєстраціи?них діи? обов'язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиноі? державноі? електронноі? системи у сфері будівництва, а також відомості інших реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаціи?них систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них чи у порядку інформаціи?ноі? взаємодіі? з Державним реєстром прав, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи.

Пунктом 40 Порядку № 1127 встановлено, що державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідноі? реєстраціі?, передбачених Законом, іншими законами Украі?ни та Порядком № 1127.

Згідно з пунктом 77 Порядку № 1127 встановлено, що державна реєстрація права власності на закінчении? будівництвом об'єкт проводиться відповідно достатті 331 Цивільного кодексу Украі?ни щодо особи, яка здіи?снювала будівництво такого об'єкта (замовник будівництва), чи у випадку, передбаченому статтею 332 Цивільного кодексу Украі?ни, - щодо особи, яка є власником закінченого будівництвом об'єкта, реконструкція якого проводилася, якщо інше не встановлено договором або законом.

Державна реєстрація права власності на закінчении? будівництвом об'єкт проводиться за наявності відомостеи? про и?ого технічну інвентаризацію, про прии?няття и?ого в експлуатацію та про присвоєння такому об'єкту адреси (крім випадку проведення реконструкціі? об'єкта, що не має наслідком и?ого поділ, виділ частки або об'єднання), отриманих державним реєстратором з Єдиноі? державноі? електронноі? системи у сфері будівництва

У разі коли закінчении? будівництвом об'єкт у результаті нового будівництва є складовою частиною будинку, будівлі, споруди (квартира, гаражнии? бокс, машиномісце, інше житлове та нежитлове приміщення), яка після прии?няття об'єкта в експлуатацію є самостіи?ним об'єктом нерухомого маи?на, відомості про прии?няття в експлуатацію та про присвоєння адреси отримуються щодо будинку, будівлі або споруди, складовою частиною яких є такии? об'єкт, а щодо відповідноі? складовоі? частини будинку, будівлі, споруди - відомості про присвоєння адреси такіи? частині.

Державна реєстрація права власності на закінчении? будівництвом об'єкт у результаті реконструкціі? проводиться також за наявності відомостеи? про державну реєстрацію права власності на такии? об'єкт відповідно до законодавства до проведення и?ого реконструкціі?.

Підставою для відмови у проведенні державноі? реєстраціі? права власності на закінчении? будівництвом об'єкт є відсутність однієі? і більше відомостеи?, передбачених цим пунктом, крім випадків, передбачених пунктами 78, 79 та 80 цього Порядку.

Абзацом першим пункту 78 Порядку № 1127 встановлено, що державна реєстрація права власності на закінчении? будівництвом об'єкт у разі прии?няття и?ого в експлуатацію до запровадження єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, засвідчують прии?няття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостеи? про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, що є невід'ємною архівною складовою частиною Реєстру будівельноі? діяльності, проводиться за наявності документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прии?няття в експлуатацію такого об'єкта, крім випадку, передбаченого абзацом другим цього пункту. Такии? документ за наданими заявником у заяві реквізитами та відомостями про суб'єкта, що здіи?снював прии?няття закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію, отримується державним реєстратором шляхом звернення до відповідного органу державноі? влади чи органу місцевого самоврядування.

Згідно з абзацом першим пункту 79 Порядку № 1127 державна реєстрація права власності на закінчении? будівництвом об'єкт у разі присвоєння завершеному будівництвом об'єкту адреси без застосування Єдиноі? державноі? електронноі? системи у сфері будівництва проводиться за наявності документа, що підтверджує присвоєння такому об'єкту адреси, крім випадку, передбаченого абзацом другим цього пункту. Такии? документ за наданими заявником у заяві реквізитами та відомостями про суб'єкта, що здіи?снював присвоєння закінченому будівництвом об'єкту адреси, отримується державним реєстратором шляхом звернення до відповідного органу державноі? влади чи органу місцевого самоврядування.

Перевірками встановлено, що нотаріусами не отримано інформаціі? з Єдиноі? державноі? електронноі? системи у сфері будівництва про прии?няття об'єкта нерухомого маи?на в експлуатацію, про присвоєння об'єкту нерухомого маи?на адреси, при цьому у Заяві відсутні реквізити та відомості про суб'єкта, що здіи?снював прии?няття закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію, присвоєння закінченому будівництвом об'єкту адреси, та не направлено відповіднии? запит до органу, якии? проводив оформлення та/або реєстрацію прав про інформацію, необхідну для державноі? реєстраціі? прав, що виникли до 01.01.2013.

Відповідно до пункту 4 частини першоі? статті 24 Закону державнии? реєстратор відмовляє в державніи? реєстраціі?, якщо подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме маи?но та і?х обтяження.

Абзацом першим частини другоі? статті 24 Закону встановлено, що за наявності підстав для відмови в державніи? реєстраціі? прав державнии? реєстратор прии?має рішення про відмову в державніи? реєстраціі? прав.

Таким чином, приватними нотаріусами ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та державним нотаріусом ОСОБА_9 , порушено вимоги статеи? 3, 10, 18, 24 Закону, пунктів 12, 77, 78, 79 Порядку № 1127, оскільки проведено державну реєстрацію прав:

за відсутності відомостеи? про прии?няття об'єкта нерухомого маи?на в експлуатацію, отриманих з Єдиноі? державноі? електронноі? системи у сфері будівництва;

за відсутності відомостеи? про присвоєння об'єкту нерухомого маи?на адреси, отриманих з Єдиноі? державноі? електронноі? системи у сфері будівництва;

без направлення відповідного запиту до органу, якии? проводив оформлення та/або реєстрацію прав про надання інформаціі?, необхідноі? для державноі? реєстраціі? прав, що виникли до 01.01.2013.

За наслідками проведених камеральних перевірок Комісія при визначенні заходу відповідальності за встановлені порушення у сфері державноі? реєстраціі? Комісія виходить з того, що основними засадами державноі? реєстраціі? прав є гарантування державою об'єктивності, достовірності та повноти відомостеи? про зареєстровані права на нерухоме маи?но та і?х обтяження та внесення відомостеи? до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених Законом, а тому порушення, які полягають у недотриманні встановленого законодавством порядку і процедур належноі? перевірки відповідних фактів, створюють загрозу гарантіям непорушності права власності та існуючому правопорядку.

Зважаючи на встановлені факти допущених порушень законодавства у сфері державноі? реєстраціі? прав, керуючись принципами законності, обґрунтованості, рівності, розумності та пропорціи?ності, Комісія вважає, що застосування до приватних нотаріусів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,

ОСОБА_7 , та державного нотаріуса ОСОБА_9 , заходу відповідальності у вигляді анулювання доступу до Державного реєстру прав є виправданим та співмірним ступеню вчинених порушень та їх систематичності, а також достатнім для попередження нових порушень і зловживань у сфері державноі? реєстраціі? прав.

Також, досудовим розслідуванням встановлено, що будучи приватними нотаріусами КМНО та маючи доступ до державної інформаційної системи - Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, несанкціоновано змінювали інформацію щодо нерухомого майна у м. Києві, яка оброблюється в зазначеному реєстрі.

Так, у ході проведення досудового розслідування, виявлено протиправний механізм заволодіння чужим майном та надання офіційності незаконно побудованим та встановленим будівлям (втому числі тимчасовим), шляхом зловживання повноваженнями особами, що надають публічні послуги, з використанням електронно-обчислюваних систем.

За наявними даними, приватні нотаріуси, за попередньою змовою з невстановленими особами, організували шахрайську схему заволодіння об'єктами нерухомості, земельними ділянками та легалізацію незаконно побудованих та встановлених будівель та споруд.

Встановлено, що невстановлені особи, користуючись програмою «будівельної амністії», що передбачає можливість оформити самочинне будівництво за спрощеною процедурою, виготовляють технічну документацію та довідки про технічні показники нерухомого майна щодо результатів проведення інвентаризації об'єктів нерухомості, до яких вносять неправдиві відомості щодо власників будівель, часу та способу їх побудови (до 1992 року), площі.

У подальшому, на підставі вказаних підроблених документів, невстановлені особи звертались включно до вищевказаних приватних нотаріусів, які зловживаючи своїми повноваженнями, з метою отримання неправомірної вигоди проводив реєстраційні дії щодо нерухомого майна на підставі неповного пакету документів, та документів, що завідомо для останніх містять неправдиві відомості.

Проведення приватними нотаріусами вказаних державних реєстрацій призводять до заволодіння третіми особами чужим нерухомим майном, земельними ділянками, що завдає шкоди фізичним та юридичним особам та легалізації незаконно побудованих та встановлених будівель та споруд.

По вказаній схемі, нотаріуси з порушенням норм чинного законодавства, зареєстровано право власності на численні об'єкти нерухомого майна у м. Києві.

Вказані рішення прийнято на підставі не перевірених належних чином документів, а саме, технічних паспортів та довідок про показники об'єктів нерухомого майна, які не відповідають вимогам чинного законодавства у сфері державної реєстрації прав, які не надавали приватному нотаріусу законне право про проведення державної реєстрації право власності на вищевказані об'єкти нерухомого майна.

Порядок доступу до інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно установлений чинними законами України та актами, виданими на їх виконання.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закону): Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Державний реєстр речових прав на нерухоме майно - єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження; реєстраційна дія - державна реєстрація прав, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, а також інші дії, що здійснюються державним реєстратором у Державному реєстрі прав, крім надання інформації з цього реєстру.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону нотаріус є державним реєстратором.

Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону державний реєстратор: встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства; перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення; під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов'язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків, коли державна реєстрація прав, похідних від права власності, здійснюється у зв'язку із вчиненням нотаріальної дії та такі документи були надані у зв'язку з вчиненням такої дії; під час проведення реєстраційних дій обов'язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а також відомості інших реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них чи у порядку інформаційної взаємодії з Державним реєстром прав, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи; відкриває та/або закриває розділи в Державному реєстрі прав, вносить до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідні відомості про речові права на нерухоме майно та їх обтяження; присвоює за допомогою Державного реєстру прав реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна у випадках, передбачених цим Законом; виготовляє електронні копії документів, поданих у паперовій формі, та розміщує їх у реєстраційній справі в електронній формі у відповідному розділі Державного реєстру прав (у разі якщо такі копії не були виготовлені під час прийняття документів за заявами у сфері державної реєстрації прав); формує за допомогою Державного реєстру прав документи за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав; формує реєстраційні справи у паперовій формі.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав.

Статтею 27 Закону визначено підстави для державної реєстрації прав власності.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про нотаріат» на нотаріусів, які займаються приватною нотаріальною діяльністю, законом може бути покладено вчинення інших дій, відмінних від нотаріальних, з метою надання їм юридичної вірогідності.

Відповідно до пункту 40 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1127 (у редакції чинній, на момент проведення реєстраційних дій) (далі - Порядок), державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених статтею 27 Закону та цим Порядком.

Пунктом 42 Порядку встановлено, що для державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року, подаються: технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна; документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси.

Документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси, не вимагається у разі, коли державна реєстрація права власності проводиться на індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок, збудований на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі прав. У такому разі заявник в поданій заяві обов'язково зазначає відомості про кадастровий номер відповідної земельної ділянки.

Враховуючи вищевикладене, з отриманої інформації від ІНФОРМАЦІЯ_2 встановлено, що приватні нотаріуси ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , державний нотаріус ОСОБА_9 , систематично не дотримувались вищевказані вимоги закону.

Одночасно з цим, досудовим розслідування встановлено, що технічні паспорти та довідки про показники об'єктів нерухомого майна, які були використанні ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , державний нотаріус ОСОБА_9 , як підстава для проведення реєстраційних дій нерухомого майна ознаки підробленими та містять неправдиві відомості.

В ході досудового розслідування вбачається, що невстановлені особи використовують підроблені документи виготовлені від імені «ФОП ОСОБА_10 », «Асоціація « ІНФОРМАЦІЯ_3 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ФОП « ОСОБА_11 », «ФОП « ОСОБА_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ПП « ОСОБА_13 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », «ФОП ОСОБА_14 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », «ФОП ОСОБА_15 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », «ФОП ОСОБА_16 », «ФОП ОСОБА_17 », «ФОП ОСОБА_18 », «ФОП ОСОБА_19 », «ФОП ОСОБА_20 », «ФОП ОСОБА_21 », «ФОП ОСОБА_22 », «ФОП ОСОБА_23 », « ОСОБА_24 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 », «ФОП ОСОБА_25 », «ФОП ОСОБА_26 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ПП « ОСОБА_27 » та інших на даний час невстановлених технічних інвентаризаторів для заволодіння шляхом обману нежитловими приміщеннями та легалізації незаконно побудованих/встановлених будівель та споруд.

Так, наведені обставини свідчать про систематичне вчинення приватними нотаріусами ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , та державним нотаріусом ОСОБА_9 , несанкціонованих змін інформації, яка обробляється в автоматизованій системі, вчинене особою, яка має право доступу до неї, на підставі завідомо підроблених документів, з метою здійснення шахрайських дій.

Враховуючи виявлені обставини у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні відомостей про дати надання, блокування та анулювання доступу до Державного реєстру прав приватним нотаріусам Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , та державному нотаріусу ОСОБА_9 , а саме всіх наявних заяв про надання доступу (внесення змін) з додатками до таких заяв, рішень що приймались ДП « ІНФОРМАЦІЯ_21 » за результатами розгляду таких заяв, документами що підтверджують отримання логінів та паролів доступу до Державного реєстру прав, рішень (розпоряджень, доручень, наказів, тощо) на підставі яких блокувались та анулювались доступи до Державного реєстру прав вищевказаним нотаріусам, з документами що підтверджують факти блокування або анулювання.

До клопотання подані матеріали на підтвердження його обґрунтованості.

Слідчий просив розглянути клопотання за його відсутності, про що подав відповідну заяву, в якій клопотання підтримав, просив задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Згідно з вимогами ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

Дослідивши клопотання та копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно положень ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Слідчим суддею встановлено наступні обставини.

З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що слідчим управління ГУНП у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025100000001389 від 04.11.2025 за фактом вчинення за попередньою змовою групою осіб з приватними нотаріусами Київського міського нотаріального органу ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , державним нотаріусом ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_9 та іншими на даний час невстановленими нотаріусами кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 190 КК України.

Процесуальне керівництво здійснюється прокурорами другого відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Київської міської прокуратури.

З метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_22 », оскільки інформація, яка буде отримана надасть можливість встановити осіб, які можуть бути причетними до вчинення вказаного кримінального правопорушення.

У інший спосіб отримати доступ до документів, які перебувають у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_22 », неможливо.

Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку вважає, що наявні у провадженні докази свідчать про те, що детективом у відповідності до вимог ч. 5 ст. 132 КПК України надано ґрунтовні докази, які дають змогу прийти до висновку про неможливість іншим способом на даному етапі довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 4 ст. 132, ч. 6 ст. 163 КПК України), забезпечити повноту, всебічність та неупередженість розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, отримати відомості, що є необхідними для з'ясування всіх важливих обставин у їх сукупності, кореспондуються з вимогами ст. 132 КПК України, а тому воно підлягає задоволенню в частині надання тимчасового дозволу на доступ до:

заяв про надання доступу (внесення змін) з додатками до таких заяв, рішень що приймались ДП « ІНФОРМАЦІЯ_21 » за результатами розгляду таких заяв, документи що підтверджують отримання логінів та паролів доступу до Державного реєстру прав, рішень (розпоряджень, доручень, наказів, тощо) на підставі яких блокувались та анулювались доступи до Державного реєстру речових прав приватним нотаріусам Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та державному нотаріусу ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_9 (копія паспорту та довідки про присвоєння номеру платника податків, заяви, анкети, розписки про отримання ключів, наказу про призначення на посаду);

- відомостей про всі реєстраційні дії із вказанням реєстраційних номерів об'єктів нерухомого майна (із зазначенням адреси та виду нерухомого майна) та номерів записів про право власності, перегляд інформації, формування витягів, інформації та довідок, внесення змін, тощо проведені в Державному реєстрі речових прав здійснені приватними нотаріусами Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , та державим нотаріусом ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_9 у період з 01.01.2022 по дату винесення ухвали, а також про ІР-адреси, з яких здійснювався доступ користувача при проведенні таких дій, в ДП « ІНФОРМАЦІЯ_22 » вищевказаними приватними та державними нотаріусами КМНО, при проведенні таких дій, в ДП « ІНФОРМАЦІЯ_22 »;

Водночас у задоволенні клопотання про тимчасовий доступ до інформації, а саме: відомостей про всі реєстраційні дії із вказанням реєстраційних номерів об'єктів нерухомого майна та номерів записів про право власності (із зазначенням адреси та виду нерухомого майна), перегляд інформації, формування витягів, інформації та довідок, внесення змін, тощо проведені в Державному реєстрі речових прав здійснені приватними та державними нотаріусами Київського міського нотаріального округу та державними реєстраторами комунальних підприємств на підставі яких до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вносилась інформація про об'єкти нерухомого майна в яких в розділ «Підстава для державної реєстрації» зазначались або містяться ключові слова: «Довідка», «Довідка про показники об'єкта нерухомого майна» у період з 01.01.2022 по дату винесення ухвали;

- відомостей про всі реєстраційні дії із вказанням реєстраційних номерів об'єктів нерухомого майна та номерів записів про право власності (із зазначенням адреси та виду нерухомого майна), перегляд інформації, формування витягів, інформації та довідок, внесення змін, тощо проведені в Державному реєстрі речових прав здійснені приватними та державними нотаріусами Київського міського нотаріального округу та державними реєстраторами комунальних підприємств на підставі яких до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вносилась інформація про об'єкти нерухомого майна в яких в розділ «Підстава для державної реєстрації» зазначались документи видані «ФОП ОСОБА_10 », «Асоціація « ІНФОРМАЦІЯ_3 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ФОП « ОСОБА_11 », «ФОП « ОСОБА_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ПП « ОСОБА_13 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », «ФОП ОСОБА_14 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », «ФОП ОСОБА_15 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », «ФОП ОСОБА_16 », «ФОП ОСОБА_17 », «ФОП ОСОБА_18 », «ФОП ОСОБА_19 », «ФОП ОСОБА_20 », «ФОП ОСОБА_21 », «ФОП ОСОБА_22 », «ФОП ОСОБА_23 », « ОСОБА_24 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », «ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 », «ФОП ОСОБА_25 », «ФОП ОСОБА_26 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ПП « ОСОБА_27 » у період з 01.01.2022 по дату винесення ухвали.

Слідчий суддя вважає за необхідне відмовити, оскільки у цій частині клопотання не конкретизоване, належного обґрунтування не містить, прив'язка до ключових слів «Довідка», «Довідка про показники об'єкта нерухомого майна», має занадто широкі рамки, що явно виходять за межі конкретного кримінального провадження, така інформація має стосунок до невизначеного кола осіб та на переконання слідчого судді надання тимчасового доступу до такої інформації не відповідатиме цілям і завданням кримінального судочинства.

Керуючись ст.ст.132, 163 - 164, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , або іншим слідчим з групи слідчих у вказаному кримінальному провадженні, прокурору другого відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , на тимчасовий доступ до документів, з можливістю їх вилучення належно завірених копій, які перебувають у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_21 » за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- заяв про надання доступу (внесення змін) з додатками до таких заяв, рішень що приймались ДП « ІНФОРМАЦІЯ_21 » за результатами розгляду таких заяв, документи що підтверджують отримання логінів та паролів доступу до Державного реєстру прав, рішень (розпоряджень, доручень, наказів, тощо) на підставі яких блокувались та анулювались доступи до Державного реєстру речових прав приватним нотаріусам Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та державному нотаріусу ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_9 (копія паспорту та довідки про присвоєння номеру платника податків, заяви, анкети, розписки про отримання ключів, наказу про призначення на посаду);

- відомостей про всі реєстраційні дії із вказанням реєстраційних номерів об'єктів нерухомого майна (із зазначенням адреси та виду нерухомого майна) та номерів записів про право власності, перегляд інформації, формування витягів, інформації та довідок, внесення змін, тощо проведені в Державному реєстрі речових прав здійснені приватними нотаріусами Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , та державим нотаріусом ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_9 у період з 01.01.2022 по дату винесення ухвали, а також про ІР-адреси, з яких здійснювався доступ користувача при проведенні таких дій, в ДП « ІНФОРМАЦІЯ_22 » вищевказаними приватними та державними нотаріусами КМНО, при проведенні таких дій, в ДП « ІНФОРМАЦІЯ_22 »;

У іншій частині клопотання відмовити.

Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення ухвали, тобто до 03.02.2026.

Відповідно до ч. 1ст. 166 КПК України, у разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів оскарженню не підлягають, крім ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

Слідчий суддя: ОСОБА_1