справа № 566/1488/25
провадження №3/566/1035/25
08 грудня 2025 року селище Млинів Рівненської області
Млинівський районний суд Рівненської області
Суддя Млинівського районного суду Рівненської області А.С. Лободзінський, отримавши матеріали, які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, старшого офіцера відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_3 , -
за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЛВР №684, ОСОБА_1 , як військова службова особа притягується до адміністративної відповідальності за недбале ставлення військової служби, вчинене в умовах особливого періоду. Так, проведеною ІНФОРМАЦІЯ_4 03.09.2025 перевіркою порядку використання транспортних засобів ІНФОРМАЦІЯ_5 встановлено, що організація заходів запобігання дорожньо-транспортним пригодам, використання транспортних засобів не відповідає вимогам розділу 1- Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та нормативно-правових актів Міністерства оборони України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (порушено ст..ст. 343, 345, 349, 351, 353 вказаного вище Статуту).
Такі дії (бездіяльність) ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст. 172-15 КУпАП
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що наказів на виконання ним службових обов'язків по дотриманню порядку використання транспортних засобів у ІНФОРМАЦІЯ_6 ніхто не видавав. Оскільки, на час проведення перевірки, начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 було переведено на інше місце служби, протокол склали саме на нього, ОСОБА_1 .
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши адміністративні матеріали, приходжу до наступного висновку.
У відповідності до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно з диспозицією ч.2 ст. 172-15 КУпАП, правопорушенням є діяння, передбачене частиною першою цієї статті ( недбале ставлення військової службової особи до військової служби), вчинене в умовах особливого періоду.
Недбале ставлення військової службової особи до військової служби - це невиконання або неналежне виконання службових обов'язків через несумлінне ставлення до них.
Згідно з копією витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_7 (по стройовій частині) №103 від 11.04.2025 капітана ОСОБА_1 призначено на посаду старшого офіцера відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Крім цього, до матеріалів справи долучено письмові пояснення начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 , у яких зазначено про те, що у ІНФОРМАЦІЯ_6 відсутня штатна посада начальника КТП та капітану ОСОБА_1 не видавався наказ про виконання ним службових обов'язків по дотриманню порядку використання транспортних засобів.
За таких обставин, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП.
Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи інше діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він містить: об'єкт; об'єктивну сторону; суб'єкт; суб'єктивну сторону.
У разі відсутності хоча б однієї складової частини, склад адміністративного правопорушення не утворюється, а відповідальність не наступає.
А, тому, беручи до уваги, що ОСОБА_1 не є суб'єктом інкримінованого йому адміністративного правопорушення, так як, згідно зібраних працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 доказів, ОСОБА_1 , не був відповідальним за виконання службових обов'язків по дотриманню порядку використання транспортних засобів у ІНФОРМАЦІЯ_6 , суддя приходить до висновку, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.. 172-15 КУпАП підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 256, п.2 ст. 278 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП - закрити за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.