Справа № 169/854/25
Провадження № 3/931/418/25
08 грудня 2025 року селище Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Масляна С.В., за участю прокурора Вовка Р.В. (в режимі відеоконференції), Луцюк Лесі Василівни (в режимі відеоконференції), розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , директора Турійського ЗДО № 1 «Дзвіночок», протягом року не притягувалася до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Ухвалою Волинського апеляційного суду від 25 вересня 2025 року матеріали справи № 169/854/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП направлено на розгляд до Локачинського районного суду Волинської області.
02 жовтня 2025 року матеріали справи № 169/854/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП надійшли до Локачинського районного суду Волинської області.
12.09.2025 року начальником 1-го сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Волинській області, майором поліції Мазуриком Р.Ю. складено протокол № 296 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП про те, що остання, будучи присяжним Турійського районного суду Волинської області та відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна декларація за 2024 рік (продовжується діяльність)) подала несвоєчасно, а саме: 31.05.2025 року, маючи обов'язок подати декларацію до 00 годин 00 хвилин 01.04.2025 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст 172-6 КУпАП, визнала та пояснила, що була не обізнана про те, що їй потрібно подавати декларацію. Крім того, має важке захворювання очей, їй неодноразово були проведені оперативні втручання, зокрема 24.01.2025 року, після чого ще двічі проведено корекцію зору, а тому, не мала можливості займатися заповненням декларації. Зазначила, що більше такого не повториться.
Прокурор зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, вина ОСОБА_1 підтверджується доказами, доданими до протоколу, а також матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 була ознайомлена вчасно про необхідність подання нею щорічної декларації за 2024 рік, а також з вимогами антикорупційного законодавства, а тому її слід притягнути до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, встановлено наступне.
Відповідно до рішення Турійської селищної ради Волинської області восьмого скликання від 24.11.2022 року №33/14 «Про затвердження списку присяжних Турійського районного суду Волинської області» ОСОБА_1 включена до списку присяжних Турійського районного суду Волинської області (а.с. 22-23).
Згідно з інформацією Турійського районного суду Волинської області від 13.08.2025 року № 03-13/71/2025 ОСОБА_1 була залучена 17.06.2024 року до розгляду справи № 169/622/24, від винагороди відмовилася, була повідомлена про необхідність подачі декларації, уповноваженої особи на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (а.с. 26-28).
За правилами п.п. "ґ" п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є присяжні (під час виконання ними обов'язків у суді).
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Відповідно до Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом голови НАЗК від 23.07.2021 №449/21, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно з вимогами ст. 47 згаданого Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік тільки 31.05.2025 об 17 год. 02 хв., тобто несвоєчасно.
Окрім визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП, підтверджується:
- протоколом № 296 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 12.09.2025 року;
- поясненнями ОСОБА_1 від 01.09.2025 року;
- повідомленням НАЗК від 29.07.2025 року;
- повідомленням Турійського районного суду Волинської області № 2 від 02.04.2025 року;
- відомостями послідовності дій на сайті НАЗК користувача ОСОБА_1 ;
- запитом управління стратегічних розслідувань у Волинській області про надання інформації від 12.08.2025 року №91592/102-2025;
- повідомленням ТУ ДСАУ в Волинській області від 13.08.2025 року № 1657/01-19;
- копією рішення Турійської селищної ради № 33/14 від 24.11.2022 року про затвердження списку присяжних;
- запитом управління стратегічних розслідувань у Волинській області про надання інформації від 12.08.2025 року № 91594/102-2025;
- повідомленням Турійського районного суду Волинської області від 13.08.2025 № 03-13/71/2025 з додатками;
- роздруківкою декларації ОСОБА_1 за 2024 рік;
- повідомленням НАЗК від 07.05.2025 року №70-09/39559-25.
Враховуючи вищезазначене, а також те, що ОСОБА_1 не підтверджено належними доказами наявності поважних причин несвоєчасного подання декларації, приходжу до висновку, що в її діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, дані про особу порушниці, ступінь її вини, те, що вона вперше притягається до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, свою вину визнала, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
У зв'язку з ухваленням відносно ОСОБА_1 постанови про накладення адміністративного стягнення, з останньої слід стягнути судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 36, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст. 45, п.2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", ЗУ "Про судовий збір", суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови на рахунок за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/смт Локачі/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009371, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача - UA898999980313090106000003554, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн 60 коп., на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Строк звернення постанови до виконання становить три місяці з дати винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду С.В. Масляна