Рішення від 08.12.2025 по справі 500/5044/25

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/5044/25

08 грудня 2025 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Мандзія О.П., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), Комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 , в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність відповідачів стосовно надання чергової відстрочки військовозобов'язаному ОСОБА_1 від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 (з питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 24.07.2025 про надання йому чергової відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивачу було надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.14 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", як особа, яка зайнята постійним за членом сім'ї другого ступеню споріднення особи з інвалідністю І чи II групи, відповідно до довідки від 28.12.2024 №8930 на строк до 07.02.2025 та довідки від 29.05.2025 №6021 на строк до 07.08.2025. 14.07.2025 Президентом України оголошено Укази №478/2025 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" та №479/2025 "Про продовження строку проведення загальної мобілізації". Оголошення цих Указів Президента України стали підставою для подання позивачем на розгляд Комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 чергової заяви про надання відстрочки від мобілізації за сімейними обставинами. У відповіді на адвокатський запит начальник ІНФОРМАЦІЯ_3 повідомив, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 було ухвалено рішення про відмову у наданні відстрочки (протокол № 106 від 28.05.2025). Натомість в повідомленні № 6757 від 26.07.2025 начальник ІНФОРМАЦІЯ_3 - як голова комісії ТЦК та СП повідомив, що протоколом № 106 від 28.05.2025 Комісія ухвалила рішення про надання позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період до 07.08.2025, повторно подана заява залишається без реалізації.

На думку позивача, відповідачами за результатами розгляду його заяви прийнята необґрунтована та протиправна відмова в її наданні, у зв'язку з чим звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 01.09.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

На виконання вимог вказаної ухвали, ІНФОРМАЦІЯ_2 подано до суду відзиви. Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що на його адресу надійшла заява позивача від 24.07.2025 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та документами, які підтверджують у нього таке право. Дана заява була направлена поштою, цінним листом з описом вкладення. 25.07.2025 комісія ІНФОРМАЦІЯ_3 за результатами розгляду заяви та документів позивача встановила, що ОСОБА_1 вже надано відстрочку яка діє до 07.08.2025, на підставі чого протоколом №138 відмовлено та заяву яка надана в межах одного періоду проведення мобілізації залишено без реалізації. Про прийняте рішення позивача проінформовано листом ІНФОРМАЦІЯ_3 у виді повідомлення від 26.07.2025 №6757.

Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні"" №4524-ІХ від 15.07.2025 та Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації"" №4525-ІХ від 15.07.2025 опубліковано 26.07.2025 в газеті "Голос України". Згідно з ними воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено знову з 05 години 30 хвилин 07.08.2025 на 90 днів, тобто по 05.11.2025. Тобто лише 26.07.2025 оголошено про продовження дії воєнного стану в Україні і 07.08.2025 продовжено мобілізацію на відповідний період. Таким чином викладені обставини, підтверджують те, що відповідач діяв правомірно, в межах своїх повноважень і компетенції, на підставі чинного законодавства та не порушуючи права, свободи і законні інтереси позивача.

У зв'язку з перебуванням головуючого судді у відпустці, суд розглядає справу за межами строків, передбачених ч.1 ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, суд при прийняті рішення виходить з наступних підстав і мотивів.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 видана довідка від 28.12.2024 №8930 про надання ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.14 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", як особа, яка зайнята постійним за членом сім'ї другого ступеню споріднення особи з інвалідністю І чи II групи, на строк до 07.02.2025.

В подальшому, ІНФОРМАЦІЯ_2 видана довідка від 29.05.2025 №6021 про надання ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.14 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", як особа, яка зайнята постійним за членом сім'ї другого ступеню споріднення особи з інвалідністю І чи II групи, на строк до 07.08.2025.

24.07.2025 позивач надіслав засобами поштового зв'язку Комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 заяву про надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.14 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", як особа, яка зайнята постійним за членом сім'ї другого ступеню споріднення особи з інвалідністю І чи II групи.

Відповідно до повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_3 від 26.07.2025 №6757, Комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянуто заяву позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.14 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Повідомлено, за результатами розгляду попередньо поданої ним заяви, протоколом №106 від 28.05.2025 Комісія ухвалила рішення про надання відстрочки від призову від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період до 07.08.2025. З підстав вищевикладеного, повторно подану заяву залишено без реалізації.

На адвокатський запит, ІНФОРМАЦІЯ_2 листом від 15.08.2025 №5158 повідомлено, що ОСОБА_1 Комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 було ухвалено рішення про відмову у наданні відстрочки (протокол №106 від 28.05.2025).

Не погоджуючись з відмовою у наданні відстрочки від призову під час мобілізації, на особливий період, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість рішень відповідача на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, суд виходить з наступного.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби регламентовано Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (далі - Закон № 2232-ХІІ).

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону № 2232-ХІІ військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно з ч.6 ст.2 Закону № 2232-ХІІ передбачені наступні види військової служби: строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів); військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

В подальшому Указами Президента України воєнний стан продовжувався та на момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні триває.

Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21.10.1993 №3543-XII (далі - Закон №3543-XII) встановлено правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні.

За визначенням, наведеним у ст.1 Закону №3543-XII, мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Відповідно до ч.5 ст.22 Закону №3543-XII призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади або командири військових частин (військовозобов'язаних, резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов'язаних, резервістів Служби зовнішньої розвідки України - відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов'язаних Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).

Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України. Цей порядок визначає, зокрема, порядок надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення.

Згідно з п.1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154 (далі - Положення №154), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Відповідно до п.9 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та Служби зовнішньої розвідки): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку).

Згідно з п.11 Положення №154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.

Статтею 23 Закону №3543-XII передбачена відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Згідно з п.14 ч.1 ст.23 Закону № 3543-XІI, на який посилався позивач у заяві, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: члени сім'ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім'ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім'ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім'ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.

Кабінет Міністрів України постановою від 16.05.2024 №560 затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок №560).

Відповідно до п.56, 57 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:

голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);

члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

Згідно з п.58 Порядку №560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов'язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

Пунктом 58-1 Порядку №560 визначено, зокрема, що військовозобов'язані, зайняті постійним доглядом за членами сім'ї другого ступеня споріднення, які є особами з інвалідністю I або II групи, зазначеними у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність членів сім'ї першого ступеня споріднення особи, за якою вони здійснюють догляд. Військовозобов'язані, зайняті постійним доглядом за членами сім'ї третього ступеня споріднення, які є особами з інвалідністю I або II групи, зазначеними у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність членів сім'ї першого і другого ступеня споріднення особи, за якою вони здійснюють догляд.

Районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ за місцем перебування на військовому обліку військовозобов'язаного, який відповідно до закону зобов'язаний утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", або здійснює постійний догляд за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", під час прийняття рішення про надання відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації перевіряє перебування такого військовозобов'язаного на військовому обліку, родинні зв'язки військовозобов'язаного та особи, яку відповідно до законодавства зобов'язаний утримувати військовозобов'язаний або за якою здійснює постійний догляд, наявність інших осіб, місце проживання яких задекларовано/зареєстровано за адресою задекларованого/ зареєстрованого місця проживання військовозобов'язаного або особи, яка перебуває на утриманні або потребує постійного догляду, з використанням відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, інших інформаційних систем, реєстрів та баз даних, у тому числі шляхом інформаційного обміну.

Відповідно до п.60 Порядку №560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

У разі коли комісія надіслала відповідні запити до органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, строк розгляду заяви та документів, що підтверджують право військовозобов'язаного на відстрочку, не перевищує 15 календарних днів. У разі неотримання від органу державної влади, іншого державного органу відповіді на запит комісія не пізніше ніж на п'ятнадцятий день з дати реєстрації заяви приймає рішення на підставі поданих заявником документів. Про відсутність відповіді від органу державної влади, іншого державного органу на запит зазначається в протоколі.

Про прийняте комісією рішення заявникові повідомляється у спосіб, зазначений військовозобов'язаним у заяві про надання відстрочки, засобами телефонного, електронного або поштового зв'язку не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

Про відмову у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляється письмово із зазначенням причини відмови за формою згідно з додатком 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язаному продовжується, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

Як встановлено судом, ІНФОРМАЦІЯ_2 видана довідка від 29.05.2025 №6021 про надання ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.14 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", як особа, яка зайнята постійним за членом сім'ї другого ступеню споріднення особи з інвалідністю І чи II групи, на строк до 07.08.2025.

24.07.2025 позивач надіслав засобами поштового зв'язку Комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 заяву про надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.14 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", як особа, яка зайнята постійним за членом сім'ї другого ступеню споріднення особи з інвалідністю І чи II групи.

При цьому, як підставу для подання чергової заяви про надання відстрочки позивач вказує оголошення 14.07.2025 Президентом України оголошено Указів № 478/2025 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" та № 479/2025 "Про продовження строку проведення загальної мобілізації". Згідно з ними воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено знову з 05 години 30 хвилин 07.08.2025 на 90 діб, тобто по 05.11.2025.

За п.20 ч.1 ст.106 Конституції України, до повноважень Президента України віднесено, зокрема, прийняття відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.

Частиною 3 ст.106 Конституції України встановлено, що Президент України на основі та на виконання Конституції і законів України видає укази і розпорядження, які є обов'язковими до виконання на території України.

Згідно з п.31 ч.1 ст.85 Конституції України, до повноважень Верховної Ради України належить, зокрема, затвердження протягом двох днів з моменту звернення Президента України указів про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію, про оголошення окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації.

Відповідно до ч.1 ст.57 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом.

Приписами ч.1 ст.139 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" визначено, що підписані Президентом України закони публікуються в газеті "Голос України" та у Відомостях Верховної Ради України, а також розміщуються на офіційному веб-сайті Верховної Ради. Публікація законів та інших актів Верховної Ради у цих офіційних друкованих виданнях є офіційним оприлюдненням.

Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні"" №4524-ІХ від 15.07.2025 затверджено Указ Президента України від 14.07.2025 № 478/2025 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні". Цей Закон негайно оголошується через засоби масової інформації та набирає чинності з дня його опублікування.

Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації"" №4525-ІХ від 15.07.2025 затверджено Указ Президента України від 14.07.2025 року № 479/2025 "Про продовження строку проведення загальної мобілізації". Цей Закон негайно оголошується через засоби масової інформації та набирає чинності з 07.08.2025.

Вказані закони опубліковано 26.07.2025 в газеті "Голос України".

Таким чином, лише з 07.08.2025 строк проведення загальної мобілізації продовжено на 90 діб, тобто по 05.11.2025.

З урахуванням вищенаведеного, оскільки звернення позивача (24.07.2025) мало місце до завершення строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період до 07.08.2025, наданої на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України, за результатами розгляду попередньо поданої ним заяви, відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 29.05.2025 №6021, та до наступного продовження з 07.08.2025 строку проведення загальної мобілізації, суд дійшов висновку про правомірне залишення відповідачем без реалізації повторно поданої заяви, а доводи позивача не спростовують вказаних висновків суду.

Суд звертає увагу, що позивач не позбавлений права на повторне подання заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період з огляду на продовження строку проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України, у відповідності до вимог чинного законодавства.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За наслідками судового розгляду, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, надав суду достатні беззаперечні докази на обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і довів правомірність оскаржуваної бездіяльності, про що описано вище.

Таким чином, виходячи з встановлених обставин справи, оцінивши добуті докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та наведені положення чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без задоволення за встановленої судом безпідставності його вимог.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України відсутні.

Керуючись ст. 139, 241-246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 08 грудня 2025 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 );

відповідач:

- ІНФОРМАЦІЯ_5 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ).

- ІНФОРМАЦІЯ_6 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ).

Головуючий суддя Мандзій О.П.