Рішення від 08.12.2025 по справі 380/21661/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2025 рокусправа № 380/21661/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Кедик М.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якому просить суд:

- визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 29.05.2025 № 227 та скасувати його;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснювати обчислення і виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця згідно зі статтею 37 Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 на підставі Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622, із врахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) наданих позивачем при зверненні до підповідача, з 23.10.2024, та провести перерахунок і виплату різниці недоотриманих пенсійних виплат з врахуванням раніше виплачених сум із 23.10.2024.

Ухвалою від 03.11.2025 суддя відкрила спрощене провадження в адміністративній справі.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що у процесі виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2025 у справі № 380/24566/24, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повідомило державного виконавця листом від 10.09.2025 вих. № 1600-0307-8/67255, що у процесі добровільного виконання судового рішення прийняло повторне рішення про відмову у перерахунку пенсії за результатами розгляду документів (рішення № 227 від 29.05.2025), оскільки навіть після зарахування періодів державної служби, зважаючи на те, що рішенням суду не покладено на органи Пенсійного фонду України в Полтавській області жодних зобов'язань щодо обчислення пенсії з урахуванням довідок про складові заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця, розмір пенсії за віком згідно із Законом України «Про державну службу» є меншим (2361,00 грн) від розміру пенсії за віком згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (11899,73 грн - станом на 05.09.2025), тому переводити на пенсію за віком згідно із Законом України «Про державну службу» було недоцільно.

Відповідач подав відзив на позовну заяву від 25.11.2025 (вх. № 94052), у якому зазначає, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2025 по справі № 380/24566/24 Управлінням повторно розглянуто заяву ОСОБА_1 від 23.10.2024 про призначення пенсії державного службовця відповідно до пункту 12 розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-ХІІ та статті 37 Закону України Закону України "Про державну службу" від 16.12,1993 № 3723-XII з урахуванням висновків суду та зараховано до стажу державної служби ОСОБА_1 час роботи на посадах в органах державної митної служби України з 29.04.1999 по 31.03.2008; з 13.05.2009 по 29.05.2009; з 01.06.2009 по 04.06.2010; з 07.06.2010 по 11.06.2013; з 12.05.2014 по 23.12.2019 по 04.09.2024. Управління звертає увагу суду, що рішенням суду не покладено на Управління зобов'язань щодо обчислення пенсії з урахуванням довідок про складові заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця. З врахуванням такого обчислення, розмір пенсії за віком згідно Закону України “Про державну службу» є меншим (2361,00 грн) від розміру пенсії за віком згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (11899,73 грн - станом на 05.09.2024), тому переводити на пенсію за віком згідно Закону України “Про державну службу» недоцільно. Управлінням прийняте рішення від 29.05.2025 № 227, яким відмовлено ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії. Просить відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі факти, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та надав їм правову оцінку.

Львівський окружний адміністративний суд рішенням від 15.01.2025 по справі № 380/24566/24, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.05.2025, позов задовольнив частково; визнав протиправним та скасував рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 29.10.2024 № 431; зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 час роботи на посадах в органах державної митної служби України з 29.04.1999 по 31.03.2008; з 13.05.2009 по 29.05.2009; з 01.06.2009 по 04.06.2010; з 07.06.2010 по 11.06.2013; з 12.05.2014 по 23.12.2019 по 04.09.2024; зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області розглянути повторно заяву ОСОБА_1 від 23.10.2024 про призначення пенсії державного службовця відповідно до пункту 12 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-ХІІ та статті 37 Закону України Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ з урахуванням висновків суду; стягнув з Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 коп.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області листом від 23.10.2025 повідомило Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду не покладено жодних зобов'язань щодо обчислення пенсії з урахуванням довідок: від 27.09.2024 № 7.3-22/49/129 та від 26.09.2024 № 13-70-05/38-35 про складові і заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця. Вважає безпідставним рішення від 23.09.2025 № 134650003032 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 із застосуванням зазначених вище довідок про складові заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 29.05.2025 № 227 відмовлено у перерахунку пенсії.

У рішенні вказано, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2025 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області повторно розглянуто заяву ОСОБА_1 від 23.10.2024, щодо переходу на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу». Рішенням суду не покладено на орган Пенсійного фонду України в Полтавській області жодних зобов'язань щодо обчислення пенсії з урахуванням довідок про складові заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця. З врахуванням такого обчислення, розмір пенсії за віком згідно Закону "Про державну службу" є меншим (2361,00 грн) від розміру пенсії за віком згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (11899,73 грн - станом на 05.09.2024 ), тому переводити на пенсію за віком згідно Закону недоцільно.

Не погоджуючись з таким рішенням відповідача, позивач звернувся до суду за захистом своїх порушених прав.

Даючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначаються Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII.

Відповідно до п. 2 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII, з набранням чинності вказаного закону втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Згідно з п. 10 - 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону від 16.12.1993 № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону від 16.12.1993 № 3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону від 16.12.1993 № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону від 16.12.1993 № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною 1 статті 37 Закону від 16.12.1993 № 3723-ХІІ передбачено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз.1 ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Отже, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, але у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Аналогічні висновки викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 по справі № 822/524/18 та постановах Верховного Суду від 15.12.2020 по справі №560/2398/19, від 01.12.2020 по справі № 466/6057/17.

Отже, з аналізу вищенаведених норм ст. 37 Закону від 16.12.1993 № 3723-ХІІ та пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII, суд дійшов висновку, що для реалізації позивачем права на пенсію державного службовця необхідним є дотримання таких умов: 1) досягнення пенсійного віку; 2) загальний страховий стаж не менше 35 років; 3) 20 років стажу державної служби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі.

Суд встановив, що Львівський окружний адміністративний суд рішенням від 15.01.2025 по справі № 380/24566/24 зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 час роботи на посадах в органах державної митної служби України з 29.04.1999 по 31.03.2008; з 13.05.2009 по 29.05.2009; з 01.06.2009 по 04.06.2010; з 07.06.2010 по 11.06.2013; з 12.05.2014 по 23.12.2019 по 04.09.2024 .

Вказане судове рішення набрало законної сили та є обов'язковим для виконання та врахування пенсійним органом, відтак в силу вимог ч. 4 ст. 78 КАС України такі обставини не підлягають доказуванню у цій справі.

Право позивача на переведення на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII, підпунктів 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII встановлене рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2025 по справі № 380/24566/24, що набрало законної сили.

Не заперечуючи права позивача на отримання пенсії державного службовця, відповідач вказує, що розмір пенсії, обчислений за нормами Закону України "Про державну службу" (2361,00 грн) є меншим за розмір пенсії за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (11899,73 грн).

При цьому, за результатами повторного розгляду заяви від 23.10.2024 встановлено, що до заяви про перерахунок пенсії позивач надала довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років).

Однак, такі не враховані відповідачем, оскільки рішенням суду не покладено на орган Пенсійного фонду України в Полтавській області жодних зобов'язань щодо обчислення пенсії з урахуванням довідок про складові заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі - Порядок №622).

Пунктом 2 Порядку № 622 передбачено, що згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII “Про державну службу» на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII “Про державну службу» мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10.12.2015 № 889-VIII “Про державну службу», зокрема, мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України та займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Згідно з п. 4 Порядку № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Відповідно до п. 5 Порядку № 622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

На виконання вимог Порядку № 622 наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за № 766/30634, затверджено Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад №750 (далі - Порядок № 750).

Відповідно до п. 7 Порядку № 750 довідка для призначення пенсії видається державним органом, в якому працювала особа, відповідно до пунктів 4, 5 Порядку № 622.

Згідно з п. 8 Порядку № 750 для отримання довідки подаються такі документи: заява; документ, що підтверджує відсутність в державному органі посади державної служби, ліквідацію державного органу; довідки з архівної установи, в якій зберігаються документи ліквідованих державних органів, або іншого органу (організації, установи), в якому (якій) зберігаються документи про заробітну плату, про розміри посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років на день звільнення з посади державної служби (припинення державної служби), надбавок до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень залежно від ступеня секретності інформації, а також інших виплат за їх наявності - у випадку, передбаченому пунктом 6 цього Порядку.

Відповідно до п. 6 Порядку № 622 у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

Форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII “Про державну службу» пенсії відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII “Про державну службу», затверджені Постановою від 17.01.2017 № 1-3 Правління пенсійного фонду України (далі - Постанова № 3-1).

Такими довідками є:

про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Суд встановив та підтверджується матеріалами справи, що додані до заяви позивача про призначення пенсії довідки складені відповідно до вказаної постанови та відповідають затвердженій формі.

Тому, згадані довідки є джерелом інформації про доходи позивача, що впливають на правильність обчислення пенсії.

Разом з цим, відповідач не надав жодного доказу щодо правових підстав не враховувати вказані в них відомості, а лише зазначив, що зобов'язальною частиною судового рішення не покладено на нього зобов'язання щодо обчислення розміру пенсії з урахуванням довідок про складові заробітної плати.

Таким чином, аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи та встановлені фактичні обставини справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що органом пенсійного забезпечення безпідставно не враховано позивачу заробітну плату згідно з довідками від 16.10.2024 № 7.21-1/22/10/Ф-30/24, від 26.09.2024 № 13-70-05/38-35, від 27.09.2024 № 7.3-22/49/129.

Відтак, на переконання суду, наявні підстави для врахування пенсійним органом вказаних довідок при розрахунку розміру пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні критерії відповідачем не дотримані, що зумовило звернення позивача за захистом порушених прав та інтересів до суду.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 6, 14, 242, 243, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Гоголя, 34, м. Полтава, 36000, ЄДРПОУ 13967927) про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 29.05.2025 № 227.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити з 23.10.2024 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 із врахуванням довідок від 16.10.2024 № 7.21-1/22/10/Ф-30/24, від 26.09.2024 № 13-70-05/38-35, від 27.09.2024 № 7.3-22/49/129, із урахуванням виплачених сум.

4. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області за рахунок бюджетних асигнувань в користь ОСОБА_1 2422,50 грн судових витрат.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений 08.12.2025.

Суддя Кедик М.В.