04 грудня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/8173/24
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії,
Рішенням суду від 09 липня 2025 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії - задоволено, та вирішено:
- визнати противоправними дії Головного управління ДФС у Кіровоградській області щодо відмови у підготовці та видачі ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення, станом на 01.01.2021 року, для перерахунку пенсії, за посадою прирівняною до просади першого заступника начальника інспекції - начальника міжрайонного відділу податкової міліції Долинської міжрайонної ДПІ, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, визначивши розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. встановленого законом на 1 січня 2021 року, на відповідний тарифний коефіцієнт;
- зобов'язати Головне управління ДФС у Кіровоградській області підготувати та видати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, станом на 01.01.2021 року, для перерахунку пенсії, за посадою прирівняною до просади першого заступника начальника інспекції - начальника міжрайонного відділу податкової міліції Долинської міжрайонної ДПІ, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, визначивши розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2021 року, на відповідний тарифний коефіцієнт.
До суду надійшла заява представника позивача про встановлення судового контролю за виконання рішення суду.
Обґрунтовуючи вказану заяву вказує, що відповідачем рішення суду у даній справі не виконано.
Суд, перевіривши доводи заяви позивача про встановлення судового контролю та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Статтею 124 Конституції України визначено, що судові рішення ухвалюються судами України та є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України; судове рішення є обов'язковим до виконання; держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку; контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до ст.ст. 14, 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Враховуючи те, що рішення суду по даній справі набрало законної сили і на момент звернення з даною заявою, на думку позивача, не виконано в повному обсязі, з метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача суд вважає за необхідне встановити судовий контроль за виконанням рішення в даній справі.
Керуючись ст. ст. 248, 256, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Заяву ОСОБА_2 - задовольнити.
Зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області подати до Кіровоградського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду від 09 липня 2025 року у справі 340/8173/24.
Встановити відповідачу строк виконання даної ухвали протягом тридцяти днів з дня отримання даної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарження не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА