08 грудня 2025 року Справа № 280/8684/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, ЄДРПОУ 42098368), Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69005, м. Запоріжжя, пр-т. Соборний, 158-б, ЄДРПОУ 20490012) про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії, -
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - відповідач - 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач-2), в якій позивач просить суд:
- визнання протиправним та скасування рішення № 930040894580 від 18 вересня 2025 року, відповідача 2 , яке полягає у відмові здійснення перерахунку пенсії відповідно до частини 1, статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням довідки про заробітну плату від 01 лютого 2013 року № 37 за період з квітня 1987 року по грудень 1991 року, видана Малим підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія - ТІБ - ЛТД, ОСОБА_1 ;
- зобов'язання відповідача - 1 здійснити перерахунок пенсії, з 10 вересня 2025 року, відповідно до частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з врахуванням довідки про заробітну плату від 01 лютого 2013 року № 37 за період з квітня 1987 року по грудень 1991 року, видана Малим підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія - ТІБ - ЛТД, ОСОБА_1 .
Також, просить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір у розмірі 1211 грн. 20 коп., судового збору з відповідачів солідарно по 605,60 грн., з кожного, та стягнути витрати пов'язані з правовою допомогою у розмірі 13 000 гривень 00 коп., на користь, ОСОБА_1 .
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідачем - 2 протиправно відмовлено у перерахунку пенсії позивача із врахуванням заробітної плати за період з квітня 1987 року по грудень 1991 року, що призвело до невірного визначення індивідуального коефіцієнта заробітку для обчислення пенсії, згідно із Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та, відповідно, зменшення її суми.
Ухвалою суду від 07 жовтня 2025 року відкрито спрощене позовне провадження, а також витребувано у відповідачів докази по справі.
Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області проти задоволення позовних вимог заперечує та вказує на те, що підстави для перерахунку пенсії позивача відсутні. В обґрунтування своєї правової позиції зазначає, що під час розгляду заяви встановлено, що обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період до 1 липня 2000 року є не лише наявність відповідної довідки про заробітну плату (дохід), але й підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами. Позивач надав довідку про заробітну плату від 01 лютого 2013 року № 37 за період з квітня 1987 року по грудень 1991 року, видану Малим підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія - ТІБ - ЛТД. Копії первинних документів, на підставі яких видано зазначено довідку, надано не було. Оскільки, вищезазначена довідка не підтверджена первинними документами та відсутній акт перевірки, то врахувати її для обчислення пенсії немає підстав. В задоволенні позову просить відмовити.
17 жовтня 2025 року від Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на адресу суду надійшли витребувані ухвалою судді від 07 жовтня 2025 року докази по справі.
Правом на поданні відзиву у строки, встановлені ухвалою судді від 07 жовтня 2025 року Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві не скористалось.
Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та з 25 лютого 2013 року отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
10 вересня 2025 року позивач звернувся із заявою до територіального органу Пенсійного фонду України про перерахунок пенсії зі зміною періоду 60 місяців заробітної плати до 01 липня 2000 року.
До вказаної заяви позивачем надано, зокрема, довідку про заробітну плату від 01 лютого 2013 року № 37 за період з квітня 1987р. по грудень 1991р., видана Малим підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія - ТІБ - ЛТД.
З урахуванням принципу екстериторіальності, заяву позивача про призначення пенсії розглянуло Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області та 18 вересня 2025 року прийняло рішення №930040894580 про відмову в перерахунку пенсії.
В зазначеному рішенні вказано, що позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки довідка про заробітну плату не підтверджена первинними документами та відсутній акт перевірки.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування №1058-IV від 09 липня 2003 року (далі - Закон №1058-IV).
Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії регламентований статтею 40 Закону №1058-IV.
Так, згідно з частиною першою статті 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону та періоди страхового стажу під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з місяця запровадження карантину у 2020 році та шести календарних місяців після його завершення, періоди страхового стажу під час воєнного стану, введеного відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", з місяця введення воєнного стану та протягом трьох календарних місяців після його припинення або скасування. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
У разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу, заробітна плата (дохід) обчислюється на підставі довідки про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески.
Частиною другою статті 40 Закону № 1058 встановлено, що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn); К страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Згідно з підпунктом 3 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного Фонду України від 25 листопада 2005 року за №22-1 (надалі Порядок №22-1), для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01 липня 2000 року орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу (додатки 3, 4 до Положення).
За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
У разі, якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 5).
Відповідно до пункту 2.10 Порядку №22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Встановлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.
Матеріали справи свідчать, що позивач разом із заявою про перерахунок пенсії від 10 вересня 2025 року подав до територіального управління Пенсійного фонду України довідку про заробітну плату від 01 лютого 2013 року № 37 за період з квітня 1987 року по грудень 1991 року, видану Малим підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія - ТІБ - ЛТД.
Вказана довідка про заробітну плату для обчислення пенсії від 01 лютого 2013 року № 37, містить відомості про суми заробітної плати позивача за період з квітня 1987 року по грудень 1991 року.
У вказаній довідці зазначено, що вона видана на підставі первинних документів особових рахунків за період 1987 - 1991 років. Також зазначено, що на всі виплати нараховано страховий до Пенсійного фонду України.
З огляду на вказане, зважаючи на зміст відомостей зазначених в довідці про заробітну плату для обчислення пенсії від 01 лютого 2013 року № 37, та з урахуванням положення підпункту 3 пункту 2.1 Порядку №22-1, якими встановлено вимоги до оформлення довідок про заробітну плату для обчислення пенсії, суд дійшов висновку, що така довідка відповідає вимогам законодавства, оскільки видана на підставі особових рахунків, містить чітко визначені періоди роботи, за які здійснювалась виплата заробітної плати, суми заробітної плати, а також містить інформацію щодо місцезнаходження і адресу підприємства, яким видано таку довідку, містить кутовий штамп та печатку підприємства, підписи керівника та головного бухгалтера.
Так, у винесеному рішенні відповідачем - 1 не зазначено про необхідність надання копій первинних документів, на підставі яких складена довідка чи які відомості потрібно підтвердити, а тому зазначені посилання, на переконання суду, є безпідставними
За вказаних обставин, судом не встановлено жодних підстав, які б викликали сумнів у достовірності даних, зазначених в довідці про заробітну плату для обчислення пенсії від 01 лютого 2013 року № 37.
Суд звертає увагу на те, що спірний період роботи позивача у Малому підприємстві у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія - ТІБ - ЛТД зарахований органом Пенсійного фонду України до трудового стажу позивача.
Окрім цього суд звертає увагу, що відповідно до частини третьої статті 44 Закону №1058, органи Пенсійного фонду України мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.
Пунктом 4.2. розділу ІV Порядку №22-1 визначено, що при прийманні документів працівник сервісного центру: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; з'ясовує наявність у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про витребування з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 6). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних системах та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповіді органу, який веде відповідний інформаційний реєстр.
Таким чином, органи Пенсійного фонду мають право перевіряти обґрунтованість видачі, зміст і належне оформлення наданих документів, проте пенсійним органом, на виконання оскаржуваного рішення, не надано суду жодного доказу щодо витребування чи перевірки необхідної інформацію зазначеної у довідці, зокрема відповідність її первинним документам.
Відтак, доводи відповідача - 2 про те, що за вказаних вище обставин, у нього відсутні будь-які правові підстави для перерахунку пенсії з врахуванням заробітної плати позивача, згідно з довідкою від 01 лютого 2013 року № 37 є безпідставними.
Соціальний захист державою осіб, які мають право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, охоплює комплекс заходів, які здійснює держава в межах її соціально-економічних можливостей.
Тобто в розрізі даної справи та за умови підтвердження трудового стажу, як громадянин України, позивач наділений правом на відповідний соціальний захист з боку держави, яка в особі своїх органів не може відмовляти у його наданні з формальних (надуманих) підстав.
Саме тому, неврахування відповідачем - 2 довідки про заробітну плату від 01 лютого 2013 року № 37 за період роботи з квітня 1987 року по грудень 1991 року, є порушенням конституційних прав позивача на отримання належного пенсійного забезпечення.
Підсумовуючи наведене, суд дійшов висновку, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області протиправно прийнято рішення № 930040894580 від 18 вересня 2025 року про відмову у перерахунку пенсії на підставі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 01 лютого 2013 року № 37 за період з квітня 1987 року по грудень 1991 року, виданої Малим підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія - ТІБ - ЛТД, та підлягає скасуванню.
Щодо похідних позовних вимог про зобов'язання органу Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини 2 цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом.
З метою обрання належного способу захисту порушених прав позивача, суд вважає необхідне зобов'язати саме Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, як територіальний орган Пенсійного фонду України яким розглядалась заява позивача про перерахунок пенсії, здійснити перерахунок пенсії позивача змінивши періоди заробітної виплати за 60 місяців до 01 липня 2000 року відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 01 лютого 2013 року № 37 за період з квітня 1987 року по грудень 1991 року, виданої Малим підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія - ТІБ - ЛТД, ОСОБА_1 , з урахуванням раніше виплачених сум.
Оскільки заява позивача про перерахунок пенсії з урахуванням застосування принципу екстериторіальності згідно Порядку № 22 - 1 розглядалась Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області та оскаржуване в даній справі рішення прийняте саме цим органом пенсійного фонду, то вимоги позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві в частині перерахунку пенсії задоволенню не підлягають, оскільки перерахунок пенсії за наслідками розгляду даної справи належить до компетенції органу пенсійного фонду, яким було прийняте протиправне рішення про відмову у такому перерахунку.
Згідно з частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи те що, відповідачами не надано суду доказів на підтвердження правомірності своєї відмови, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та їх задоволення частково.
Згідно з частиною 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Так, з урахуванням положень статті 139 КАС України судові витрати на оплату судового збору в розмірі 605,60 грн. підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в запорізькій області як суб'єкта владних повноважень, яким прийнято протиправне рішення у відношенні позивача.
Окрім того, з матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що позивачем у зв'язку із розглядом даної адміністративної справи понесено витрати професійну правничу допомогу в розмірі 13 000,00 грн.
При цьому, відповідно до наданих до матеріалів справи розрахунків, витрати на правничу допомогу складаються з складання позовної заяви та відшкодувань.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до положень частини 5 статті 134 КАС України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (частина 5 статті 134 КАС України).
Суд вважає, що в даному випадку, зважаючи на предмет спору, незначну складність адміністративної справи, сталість судової практики Верховного Суду зі спірного питання, суд дійшов висновку, що витрати на правничу допомогу в розмірі 13 000,00 грн. є неспівмірними з обсягом наданих послуг, у зв'язку з чим підлягають зменшенню.
Також, суд зазначає, що із наданих представником позивача до суду разом із позовом документів не вбачається за можливе встановити чи стосуються, відшкодування, про які вказано у договір про надання професійної правничої допомоги від 22 вересня 2025 року за № 22092501 та Акті приймання-передачі наданих послуг від 26 вересня 2025 року до договору, із розглядом даної адміністративної справи.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що на користь позивача підлягають відшкодуванню витрати на правничу допомогу в розмірі 2000,00 грн., які стягуються, відповідно до статті 139 КАС України, на його користь за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, яким прийнято протиправне рішення у відношенні позивача, в даному випадку Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Керуючись статтями 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246 КАС України, суд, -
Позовні вимоги задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області № 930040894580 від 18 вересня 2025 року, яким ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії відповідно до частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням довідки про заробітну плату від 01 лютого 2013 року № 37 за період з квітня 1987 року по грудень 1991 року, виданої Малим підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія - ТІБ - ЛТД, ОСОБА_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 10 вересня 2025 року відповідно до частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», змінивши періоди заробітної виплати за 60 місяців до 01 липня 2000 року відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 01 лютого 2013 року № 37 за період з квітня 1987 року по грудень 1991 року, виданої Малим підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія - ТІБ - ЛТД, ОСОБА_1 , з урахуванням раніше виплачених сум
В задоволенні решти вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 605,60 грн. та витрати на професійну правничу допомогу адвоката у сумі 2 000,00 грн. (дві тисячі гривень)
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 08 грудня 2025 року.
Суддя Д.В. Татаринов