Єдиний унікальний номер 740/2635/25
Провадження № 2/741/664/25
(заочне)
03 грудня 2025 року Носівський районний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді - Ляшка Р.С.,
за участю секретаря судового засідання - Гордіної Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Носівка в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Юніт капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
У травні 2025 року представник позивача товариства з обмеженою відповідальністю «Юніт капітал» Тараненко А.І. через систему «Електронний суд» звернувся до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 00-9714902 від 12.04.2024 у розмірі 24 669,54 грн., судового збору в сумі 2 422,40 грн. та витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 7 000 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що 12.04.2024 товариство з обмеженою відповідальністю «Макс кредит» (далі - ТОВ «Макс кредит») та відповідач уклали Кредитний договір у формі електронного документа з використанням електронного підпису одноразового ідентифікатору.
Відповідач за допомогою мережі Інтернет, перейшла на офіційний сайт ТОВ «Макс кредит» та ознайомилася з актуальною редакцією Правил надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту ТОВ «Макс кредит». Після чого добровільно без примусу чи тиску відповідач заявила про бажання отримання коштів, зареєструвалася на сайті кредитодавця (далі - Сайт), під час чого пройшла процедуру ідентифікації/верифікації, керуючись підказками Сайту, тобто вказала свої персональні ідентифікаційні дані.
Отже, Кредитний договір підписано відповідачем шляхом введення одноразового ідентифікатора. Після здійснення акцепту позичальником, ТОВ «Макс кредит» наклав на кредитний договір кваліфікований електронний підпис уповноваженого працівника із кваліфікованою електронною позначкою часу.
У Кредитному договорі сторонами погоджено всі істотні умови, зокрема, розмір кредиту у сумі 6 930 грн., строк дії договору, порядок кредитування, сплата відсотків за користування кредитними коштами, розміру і тип процентної ставки.
Відповідно до умов Кредитного договору позичальник зобов'язується сплатити ТОВ «Макс кредит» комісію за надання кредиту в сумі 630 грн.
12.04.2024 ТОВ «Макс кредит» ініціював переказ коштів безготівковим зарахуванням через компанію ТОВ «Платежі Онлайн» на платіжну картку № 4314-14хх-хххх-6128 (далі - платіжна картка), що в свою чергу свідчить доказом того, що відповідач прийняв пропозицію кредитодавця. ТОВ «Макс кредит» виконало свої зобов'язання щодо надання грошових коштів у повному обсязі.
17.12.2024 між ТОВ «Макс кредит» та товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Онлайн Фінанс» (далі - ТОВ «ФК «Онлайн Фінанс») укладено Договір факторингу № 17122024-МК/Онлайн (далі Договір факторингу-1), відповідно до умов якого ТОВ «ФК «Онлайн Фінанс» відступлено право грошової вимоги до відповідача за Кредитним договором.
Відповідно до Реєстру боржників за Договором факторингу-1 до ТОВ «ФК «Онлайн Фінанс» перейшло право вимоги до відповідача на загальну суму 27 189,54 грн.
02.04.2025 ТОВ «ФК «Онлайн Фінанс» та товариство з обмеженою відповідальністю «Юніт капітал» (далі - ТОВ «Юніт капітал») уклали Договір факторингу № 020425-У (далі - Договір факторингу-2) відповідно до умов якого ТОВ «Юніт капітал» відступлено право грошової вимоги до відповідача за Кредитним договором.
Відповідно до Реєстру Боржників за Договором факторингу-2 до ТОВ «Юніт капітал» перейшло право вимоги до відповідача на загальну суму 24 669,54 грн.
Оскльки відповідач належним чином не виконала свого зобов'язання щодо повернення коштів виникла заборгованість у розмірі 24 669,54 грн., яка складається з: 6 930 грн. - заборгованість по кредиту; 17 739,54 грн. - заборгованість по несплаченим відсоткам за користування кредитом.
Станом на дату подання позовної заяви на рахунки позивача не надходило жодного платежу на погашення заборгованості відповідача за Кредитним договором.
Ухвалою Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 16 червня 2025 року справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніт капітал», поданої представником - адвокатом Тараненком Артемом Ігоровичем, до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором на підставі п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передано за підсудністю до Носівського районного суду Чернігівської області.
Ухвалою судді Носівського районного суду Чернігівської області від 28 липня 2025 року в цивільній справі відкрито провадження, постановлено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 21 жовтня 2025 року. Клопотання представника позивача ТОВ «Юніт Капітал» Тараненка А.І. про витребування доказів задоволено частково.
Ухвалою Носівського районного суду Чернігівської області від 21 жовтня 2025 року відкладено розгляд справи до 03 грудня 2025 року для здійснення повторного виклику відповідача.
Представник позивача ТОВ «Юніт капітал» у судове засідання не з'явився, у позовній заяві просив розглядати справу у відсутності представника позивача, вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідач у судове засідання не з'явилася, про дату час та місце розгляду справи повідомлялася відповідно до вимог чинного законодавства, відзиву на позов, жодних заяв/клопотань не подала.
З урахуванням положень ст.ст. 128, 223, 280 ЦПК України суд визнав за можливе проводити розгляд справи за відсутності сторін та ухвалити у справі заочне рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи та докази у їх сукупності та взаємозв'язку, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч. 1 ст. 4 ЦПК України).
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч.ч. 1-4 ст. 12 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що 12.04.2024 між ТОВ «Макс Кредит» та ОСОБА_1 було укладено договір кредитної лінії № 00-9714902 (а.с. 10-14).
Відповідно до п. 1.1 Кредитного договору кредитодавець надає позичальнику кредит у національній валюті у вигляді кредитної лінії на умовах, передбачених Договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит, сплатити проценти за користування ним та виконати інші обов'язки, передбачені Договором.
Відповідно до п. 1.2, 1.3 Кредитного договору сума ліміту кредитної лінії (сума кредиту) складає 6 300 грн. Тип кредиту - кредитна лінія. Цільове призначення кредиту (мета отримання кредиту): на споживчі потреби. Строк дії кредитної лінії (строк кредитування): 360 календарних днів. Позичальник зобов'язаний повернути суму кредиту кредитодавцю в останній день строку кредитування (дата остаточного повернення кредиту) 07 квітня 2025 року згідно умов п. 3.4 цього Договору.
Відповідно до п. 1.4 Кредитного договору позичальник зобов'язаний оплатити проценти в періодичну дату оплати процентів, а саме: на 07 травня 2024 року та на кожний 25 день після цієї дати за фактичне користування грошовими коштами протягом строку дії кредитної лінії.
Тип процентної ставки - фіксована. Стандартна процентна ставка складає 2,47 % від суми кредиту за кожний день користування кредитом, застосовується у межах строку дії кредитної лінії, зазаначеного в п. 1.3 цього Договору. Кредитодавець одноразово нараховує комісію за надання кредиту у розмірі 10,00 % від суми кредиту, що складає 630 грн., яку позичальний зобов'язаний сплатити на умовах визначених п. 3.4 цього Договору (п. 1.5-1.6 Кредитного договору).
Відповідно до п. 1.7 Кредитного договору денна процентна ставка за цим Договором при застосуванні стандартної процентної ставки та комісії дорівнює 2,5 %.
Кредитодавець зобов'язаний надати кредит у дату надання/видачі кредиту 12 квітня 2024 року. Сума кредиту перераховується кредитодавцем в сумі 6 300 грн. на рахунок позичальника за реквізитами електронного платіжного засобу (платіжної картки) НОМЕР_1 (п. 2.8 Кредитного договору).
Орієнтовна реальна річна процентна ставка за стандартною процентною ставкою на дату укладення Договору становить 111959,28 % (п. 1.8 Кредитного договору).
Відповідно до п. 1.16 Кредитного договору цей Договір укладено на веб-сайті кредитодавця https ://treba.credit.
Відповідно до п. 3.4 Кредитного договору позичальник зобов'язаний здійснити оплату комісії за надання кредиту та повернути суму кредиту в останній день строку кредитування, яка є датою остаточного повернення кредиту, а саме: 07 квітня 2025 року.
Невід'ємною частиною цього Договору є Графік платежів - Таблиця обчислення загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за Договором, розрахована, виходячи з припущення, що позичальник виконає свої обов'язки по поверненню кредиту та оплати процентів, комісії за надання кредиту на умовах та у строки, визначені в Договорі (п. 7.21 Кредитного договору).
Договір кредитної лінії № 00-9714902, Паспорт споживчого кредиту, Графік платежів підписані ОСОБА_1 електронним підписом одноразовим ідентифікатором 68575 (14, 21).
Отримання відповідачем кредитних коштів у сумі 6 300 грн. підтверджується інформаційною довідкою ТОВ «Платежі онлайн» вих. № 1401/12 від 23 грудня 2024 року (а.с. 22 на зв., 24 на зв.).
На виконання ухвали Носівського районного суду Чернігівської області від 28 липня 2025 року АТ «ПУМБ» надано інформацію, що на ім'я ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , у АТ «ПУМБ» відкрито, зокрема, рахунок IBAN НОМЕР_3 , банківська картка № НОМЕР_4 . За період 12.04.2024-17.04.2024 ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , на картку № НОМЕР_4 зараховано 6 300 грн. (переказ коштів кредитова частина) (а.с. 80).
З розрахунку ТОВ «Макс кредит» вбачається, що заборгованість ОСОБА_1 за кредитним договором № 00-9714902 від 12.04.2024 становила 24 669,54 грн., з яких: 6 300 грн. - заборгованість за основним зобов'язанням, 17 739,54 грн. - заборгованість за нарахованим процентами, 630 грн. - комісія. Також нараховано штрафні санкції у розмірі 2 520 грн. (а.с. 29, 30).
17.12.2024 ТОВ «Макс кредит» та ТОВ «Онлайн Фінанс» уклали Договір факторингу №17122024-МК/Онлайн (а.с. 30 на зв.-33).
Відповідно до п. 2.1 Договору факторингу-1 фактор зобов'язується передати (сплатити) клієнту суму фінансування, а клієнт зобов'язується відступити факторові права вимоги за укладеними кредитними договорами згідно реєстру, а обсязі та на умовах, що існують на дату відступлення прав вимоги.
Відповідно до п. 2.2 Договору факторингу-1 перехід від клієнта до фактора прав вимоги до боржників відбувається в момент підписання сторонами акта прийому-передачі Реєстру боржників згідно з Додатком № 2, після чого фактор стає кредитором по відношенню до боржників стосовно боргів та набуває відповідні права вимоги. Підписаний сторонами та скріплений їх печатками акт прийому-передачі Реєстру боржників підтверджує факт переходу від клієнта до фактора прав вимоги відповідно до Реєстру боржників та є невід'ємною частиною цього Договору.
Відповідно до Реєстру боржників за кредитними договорами, укладеними між боржниками та ТОВ «Макс кредит» до Договору факторингу-1до ТОВ «Онлайн Фінанс» перейшло право вимоги до ОСОБА_1 за кредитним договором № 00-9714902 від 12.04.2024 у розмірі 24 669,54 грн., з яких: 6 930 грн. - заборгованість за тілом кредиту (6 300 грн. - заборгованість за тілом кредиту+630 грн. - комісія), 17 739,54 грн. - заборгованість за нарахованим відсотками (а.с.39).
02.04.2025 між ТОВ «ФК «Онлайн Фінанс» та ТОВ «Юніт Капітал» укладено Договір факторингу № 020425-У (а.с. 40 на зв.-43).
Відповідно до п. 1.1 Договору факторингу-2 фактор зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження клієнта (ціна продажу) та плату, а клієнт відступити факторові право грошової вимоги, строк виконання зобов'язань за якою настав або виникне в майбутньому до третіх осіб - боржників, включаючи суму основного зобов'язання (суму позики), плату за позикою (проценти за користування позикою та проценти на прострочену позику), пеню за порушення грошових зобов'язань та інші платежі, право на одержання яких належить клієнту.
Перелік боржників, підстави виникнення права грошової вимоги до боржників, сума грошових вимог та інші дані зазначені в Реєстрі боржників, який формується згідно з Додатком №1 та є невід'ємною частиною Договору.
Відповідно до п. 1.2 Договору факторингу-2 перехід від клієнта до фактора прав вимоги заборгованості до боржників відбувається в момент підписаннясторонами акта прийому-передачі Реєстру боржників згідно з Додатком № 2, після чого фактор стає кредитором по відношенню до боржників стосовно заборгованостей та набуває відповідні права вимоги.
Відповідно до Реєстру боржників до Договору факторингу-2 до ТОВ «Юніт Капітал» перейшло право грошової вимоги до відповідача за кредитним договором № 00-9714902 від 12.04.2024 у розмірі 24 669,54 грн., з яких: 6 930 грн. - заборгованість за тілом кредиту (6 300 грн. - заборгованість за тілом кредиту+630 грн. - комісія), 17 739,54 грн. - заборгованість за нарахованим відсотками (а.с. 47).
Заборгованість ОСОБА_1 перед ТОВ «Юніт Капітал» станом на 07 травня 2025 року (включно) складає 24 669,54 грн., з яких: 6 930 грн. - заборгованість за тілом кредиту (6 300 грн. - заборгованість за тілом кредиту+630 грн. - комісія), 17 739,54 грн. - заборгованість за нарахованим відсотками,що підтверджується випискою по особовому рахунку за кредитним договором № 00-3714902 від 12.04.2024 (а.с. 28 на зв.).
Згідно зі ст.ст. 626, 628, 629 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Частиною 1 статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 639 ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася. Якщо сторони домовилися укласти договір за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем, він вважається укладеним у письмовій формі.
Отже, будь-який вид договору, який укладається на підставі Цивільного або Господарського кодексів України, може мати електронну форму. Договір, укладений в електронній формі, є таким, що укладений у письмовому вигляді (ст.ст. 205, 207 ЦК України).
Аналогічні висновки викладені у постановах Верховного Суду від 09 вересня 2020 року у справі № 732/670/19, від 23 березня 2020 року у справі № 404/502/18, від 07 жовтня 2020 року №127/33824/19.
Згідно зі ст. 3 Закону України «Про електронну комерцію» електронний договір - це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків та оформлена в електронній формі.
Відповідно до ч.ч. 7, 12 ст. 11 Закону України «Про електронну комерцію» електронний договір укладається і виконується в порядку, передбаченому Цивільним та Господарським кодексами України, а також іншими актами законодавства. Електронний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному статтею 12 цього Закону, вважається таким, що за правовими наслідками прирівнюється до договору, укладеного у письмовій формі. Кожний примірник електронного документа з накладеним на нього підписом, визначеним ст.12 цього Закону, є оригіналом такого документа.
Статтею 12 Закону України «Про електронну комерцію» передбачено, якщо відповідно до акта цивільного законодавства або за домовленістю сторін електронний правочин має бути підписаний сторонами, моментом його підписання є використання: електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», за умови використання засобу електронного цифрового підпису усіма сторонами електронного правочину; електронного підпису одноразовим ідентифікатором, визначеним цим Законом; аналога власноручного підпису (факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, іншого аналога власноручного підпису) за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідних аналогів власноручних підписів.
Згідно зі ст.ст. 1049, 1054 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
У договорі сторони погодили порядок повернення кредиту, сплати відсотків та інших витрат.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні може бути замінений особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Згідно зі ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав.
Відповідно до ст. 516 ЦК України заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов'язку первісному кредиторові є належним виконанням.
Статтями 1077, 1078 ЦК України встановлено, що за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов'язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника). Предметом договору факторингу може бути право грошової вимоги, строк платежу за якою настав (наявна вимога), а також право вимоги, яке виникне в майбутньому (майбутня вимога).
Відповідно до ст.ст. 525, 526, 530, 610, 611, 625 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином, у встановлений строк (термін), відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом. Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Згідно зі ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідач не надала суду доказів, які спростовували б розрахунок заборгованості за вказаним договором.
За таких обставин, позовні вимоги знайшли своє підтвердження в ході розгляду справи, а тому позов підлягає задоволенню шляхом стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості за Кредитним договором.
Щодо судових витрат по справі суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Право на правничу допомогу в Україні гарантовано ст. 59 Конституції України та ст. 15 ЦПК України.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Відповідно до ч. 4 ст. 137 ЦПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Відповідно до ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
На підтвердження надання правничої допомоги та визначеного розміру на її оплату, до матеріалів справи додано: договір про надання правничої допомоги № 07/04/25-02 від 07 квітня 2025 року укладений між ТОВ «Юніт Капітал» та адвокатським бюро «Тараненко та Партнери»; додаткову угоду № 4 від 07 квітня 2025 року до договору про надання правничої допомоги №07/04/25-02; акт прийому-передачі від 07.04.2025, вартість наданих послуг складає 7000 грн., з яких: складення позовної заяви - 5 000 грн., вивчення матеріалів справи - 1 000 грн.; підготовка адвокатського запиту - 500 грн., підготовка та подача клопотання - 500 грн.; копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю № 4956 від 24 квітня 2012 року. (а.с. 48 на зв.-52).
У постановах від 19 лютого 2022 року у справі № 755/9215/15-ц та від 05 липня 2023 року у справі № 911/3312/21 Велика Палата Верховного Суду вказала, що під час визначення суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та потрібності), а також критерію розумності їхнього розміру з огляду на конкретні обставини справи та фінансовий стан обох сторін.
З огляду на складність справи, спрощеного порядку її розгляду, та виконані адвокатом роботи, суд приходить до висновку про необхідність стягнення витрат на правничу допомогу в розмірі 3 000 грн., що буде відповідати критеріям розумності, справедливості та співмірності розміру таких витрат.
На підставі ст. 141 ЦПК України у зв'язку з задоволенням позову в повному обсязі, з відповідача на користь ТОВ «Юніт Капітал» підлягає стягненню судовий збір у розмірі 2 422 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 205, 207, 512, 514, 516, 525, 526, 530, 610, 611, 625, 626, 628, 629, 638, 639, 1049, 1054, 1077, 1078 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 76-79, 81, 133, 137, 141, 259, 263-265, 274-279, 280-282, 354 ЦПК України, суд -
Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Юніт капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Юніт Капітал» заборгованість за кредитним договором № 00-9714902 від 12 квітня 2024 року в розмірі 24 669 (двадцять чотири тисячі шістсот шістдесят дев'ять) грн. 54 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Юніт Капітал» судовий збір у розмірі 2 422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Юніт Капітал» витрати на правничу допомогу в розмірі 3 000 (три тисячі) грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено без змін за результатами апеляційного розгляду справи.
Відомості про учасників справи:
позивач: товариство з обмеженою відповідальністю «Юніт Капітал», ЄДРПОУ 43541163, місцезнаходження: вул. Рогнідинська, 4 літ. А, оф. 10, м. Київ;
відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Повний текст рішення складено 03 грудня 2025 року.
Суддя Р.С. Ляшко