Справа № 953/9719/24
н/п 1-кс/953/7569/25
"05" грудня 2025 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м.Харкові клопотання дізнавача СД ХРУП №1 ГУНП в Харківській області, лейтенанта поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню за №12024226130000525 від 09.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, -
21.11.2025 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації про телефонні з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, у тому числі нульової тривалості; отримання SMS, MMS і інших видів повідомлень), які здійснювалися за номером телефону, НОМЕР_1 , яким користуються невстановлена особа, оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з 00:00 01.09.2024 по теперішній час, із зазначенням номерів IMEI мобільних телефонів.
У ході досудового розслідування, було допитано ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , який повідомив, що на сайті " ІНФОРМАЦІЯ_3 " він знайшов оголошення про продаж автомобіля ТМ «Фольцваген гольф» та вирішив його придбати. Коли ОСОБА_4 , зв'язався з продавцем за номером мобільного телефону НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_5 , то продавець повідомив йому, що автомобіль знаходиться у м. Львів та він зможе привести його у м. Харків та повідомив, що необхідно забронювати автомобіль та сплатити 13400 гривень на банківську картку НОМЕР_3 , згодом продавець сказав, що необхідно сплатити митний збір у сумі 18600 гривень та штраф у розмірі 16500 гривень. Після того, як ОСОБА_4 , сплатив грошові кошти, продавець перестав брати слухавку та автомобіль не доставив та грошові кошти не повернув.
Так, потерпілий ОСОБА_4 , 08.09.2024 о 11:55 перерахував з власної картки № НОМЕР_4 грошові кошти в сумі 13400 гривень на банківську картку шахрая № НОМЕР_3 , а також о 15:01 грошові кошти у сумі 18600 гривень та о 17:12 грошові кошти у сумі 16500 гривень.
Таким чином, до вчинення вказаного правопорушення може бути причетна невстановлена особа, яка користується абонентським номером: НОМЕР_1 .
Враховуючи обставини скоєного злочину, з метою встановлення істини по кримінальному провадженню, а також встановлення осіб причетних до скоєння злочину є необхідним витребувати у оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , інформацію про телефонні з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, у тому числі нульової тривалості; отримання SMS, MMS і інших видів повідомлень), які здійснювалися по номеру телефону НОМЕР_1 ,оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з 00:00 01.09.2024 по теперішній час, оскільки отримана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме фактів здійснення телефонних дзвінків та місцезнаходження абонента під час їх здійснення. Ці відомості необхідно використати як докази в кримінальному провадженні та іншим способом неможливо довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації від оператору зв'язку.
Із використанням вищевказаної інформації можуть бути встановлені дані злочинців, їх місцезнаходження, зв'язки, їх причетність до вчинення інших кримінальних правопорушень (злочинів), коло спілкування і вона може нести доказову базу за даним кримінальним провадженням.
Іншим шляхом отримати вказану інформацію, яка містить охоронювану законом таємницю і знаходиться у оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », неможливо.
Слідчий до судового засідання не з'явився, до суду надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, просив задовольнити клопотання.
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду клопотання слідчого в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч.4 ст.107 КПК України.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12024226130000525 від 09.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, ці відомості можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні, а іншим способом неможливо довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.
Керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя, -
Дозволити право тимчасового доступу до речей та документів, зобов'язавши уповноважену особу ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , надати дізнавачу СД ХРУП №1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 або за його дорученням іншому уповноваженому відповідно до положень КПК України співробітнику (у тому числі оперативного підрозділу) Національної поліції України до інформації оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , надати відомості про: телефонні з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, у тому числі нульової тривалості; отримання SMS, MMS і інших видів повідомлень), які здійснювалися за номером телефону, НОМЕР_1 , яким користуються невстановлена особа, оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з 00:00 01.09.2024 по теперішній час, із зазначенням номерів IMEI мобільних телефонів.
Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 05.01.2026 року включно.
Роз'яснити ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя - ОСОБА_1