Справа № 583/5839/25
1-кс/583/1866/25
"08" грудня 2025 р. Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі :
слідчого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні в м. Охтирка клопотання дізнавача СД Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025205480000242 від 05.12.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, -
08.12.2025 року до суду надійшло клопотання дізнавача СД Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 про арешт майна, погоджене з прокурором Охтирської окружної прокуратури ОСОБА_4 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025205480000242 від 05.12.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, в якому дізнавач просить накласти арешт на майно, а саме: посвідчення тракториста-машиніста на ім'я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серія НОМЕР_1 , видане ДІСГ в Сумській області 20.08.2015 р.
Прокурор та дізнавач в судове засідання не з'явилися, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку, в письмових заявах просять розглянути клопотання без їх участі та без фіксації за допомогою технічних засобів.
Власник майна ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився, в письмовій заяві просить розглянути клопотання про арешт його майна, а саме посвідчення машиніста НОМЕР_1 без його участі, проти задоволення клопотання не заперечує.
Вивчивши надані матеріали, дослідивши письмові докази, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Встановлено, що Охтирським районним відділом поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025205480000242 від 05.12.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 05.12.2025 р. до ЧЧ Охтирського РВП ГУНП в Сумській області від інспектора РПП СПД № 2 Шосткинського РУП ГУ НП в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 надійшло повідомлення про те, що 05.12.2025 р. близько 16.30 год. на відрізку автодороги, що розташована між с. Добрянське та с. Сидорова Яруга Охтирського району Сумської області виявлено ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , який керував комбайном марки РСМ-142 «ACROS-585» державний номерний знак НОМЕР_2 , та під час перевірки надав посвідчення тракториста-машиніста на ім'я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серія НОМЕР_1 , видане ДІСГ в Сумській області 20.08.2015 р., з явними ознаками підробки.
05.12.2025 р. в ході проведення огляду місця події, а саме на відрізку автодороги, що розташована між с. Добрянське та с. Сидорова Яруга Охтирського району Сумської області за географічними координатами 50.360848, 35.308567 в напрямку с. Сидорова Яруга виявлено комбайн зернозбиральний марки РСМ-142 «ACROS-585» державний номерний знак НОМЕР_2 ,біля якого перебував ОСОБА_5 , який і в присутності понятих добровільно видав працівникам поліції посвідчення тракториста-машиніста на ім'я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серія НОМЕР_1 , видане ДІСГ в Сумській області 20.08.2015 р.
Постановою дізнавача від 05.12.2025 року посвідчення тракториста-машиніста на ім'я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серія НОМЕР_1 , видане ДІСГ в Сумській області 20.08.2015 р., визнано речовим доказом.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України - арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно положень ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
З огляду на викладене, враховуючи, що вилучене майно, про накладення арешту на яке порушує питання дізнавач, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність арешту зазначеного майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 131, 132, 170, 172, 173, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання дізнавача СД Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на майно в кримінальному провадженні 12025205480000242 від 05.12.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, що вилучене 05.12.2025 р. при огляді місця події, а саме: посвідчення тракториста-машиніста на ім'я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серія НОМЕР_1 , видане ДІСГ в Сумській області 20.08.2015 р..
Виконання ухвали покласти на дізнавача СД Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 .
Копію ухвали надіслати прокурору.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя Охтирського міськрайсуду
Сумської області ОСОБА_1