Постанова від 08.12.2025 по справі 504/5033/25

Справа № 504/5033/25

Номер провадження 3/504/2379/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.12.2025с-ще Доброслав

Суддя Доброславського районного суду Одеської області Якимів А.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Державного агенства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

на розгляд Доброславського районного суду Одеської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .

Судом встановлено, що 31.10.2025 року о 13.10 год. під час проведення рибоохоронного рейду спільно з працівниками водної поліції, в Одеській області, Одеському районі, Фонтанської ТГ, в районі с. Олександрівка на трасі М14 (23 км Старокиївського шосе), блокпост № 25 «Централіт», було виявлено ОСОБА_1 , який здійснював перевезення на автомобілі Mercedes Sprinter, реєстраційний номер НОМЕР_1 , рибу тарань у кількості 140 кг 1166 шт., яку придбав без документів, які засвідчують законність набуття та добуття водних біоресурсів, внаслідок чого порушив вимоги ст. 7 ЗУ «Про тваринний світ», та тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату та місце розгляду справи повідомлявся за допомогою електронної повістки, надісланої на номер мобільного телефону, який вказаний в протоколі про адміністративне правопорушення. Таким чином, суд приходить до висновку, що справу про адміністративне правопорушення можливо розглянути за відсутності ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджується, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.88-1 КУпАП, порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу є адміністративним правопорушенням.

Частиною 2 ст. 7 Закону України "Про тваринний світ" встановлено, що законність набуття у приватну власність об'єктів тваринного світу (крім добутих у порядку загального використання) повинна бути підтверджена відповідними документами, що засвідчують у тому числі факт купівлі, які видаються в установленому законодавством порядку.

Таким чином, об'єктивно з'ясувавши обставини, суд визнає винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 88-1 КУпАП, а саме порушення порядку придбання об'єктів тваринного світу.

При накладенні стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини порушника, його особу, відсутність обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність. Суд вважає, що накласти адміністративне стягнення слід в межах санкції, встановленої ч.1 ст.85 КУпАП України, а достатнім адміністративним стягненням буде штраф в максимальному розмірі з конфіскацією вилучених водних біоресурсів.

Крім того, відповідно до частини 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», а також статті 40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особа, на яку накладено таке стягнення, сплачує судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,6 грн.

Керуючись ст. ст. 40-1, 88-1, 284 КпАП України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень на користь держави, з конфіскацією вилучених водних біоресурсів, а саме риби тарань у кількості 140 кг - 1166 шт.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,6 (шістсот п'ять) гривень (шістдесят) копійок.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Реквізити для сплати штрафу і судового збору розміщені на офіційному веб порталі «Судова влада» - https://km.od.court.gov.ua/sud1515/gromadyanam/zbir/ та https://km.od.court.gov.ua/sud1515/gromadyanam/tax/.

Роз'яснити, що у випадку несплати накладеного штрафу у передбачений законом строк, до особи може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Доброславський районний суд Одеської області.

Суддя А. В. Якимів

Попередній документ
132393409
Наступний документ
132393411
Інформація про рішення:
№ рішення: 132393410
№ справи: 504/5033/25
Дата рішення: 08.12.2025
Дата публікації: 10.12.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Доброславський районний суд Одеської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення у сфері охорони природи, використання природних ресурсів, охорони культурної спадщини; Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (08.12.2025)
Дата надходження: 27.11.2025
Предмет позову: Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах
Розклад засідань:
08.12.2025 09:30 Комінтернівський районний суд Одеської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯКИМІВ АНДРІЙ ВІКТОРОВИЧ
суддя-доповідач:
ЯКИМІВ АНДРІЙ ВІКТОРОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Смолянінов Максим Олександрович