Справа № 699/1890/25
Номер провадження № 3/699/772/25
04.12.2025 м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Мельник А.В., за участю секретаря судового засідання Таран О.В., прокурора Кіор О.П., особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який складений Управлінням стратегічних розслідувань в Черкаській області Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , інші відомості суду не відомі,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи старшим секретарем Корсунь- Шевченківського районного суду Черкаської області та відповідно до підпункту з п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог ч.2 ст.45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2024 по 18.01.2024, оскільки граничний термін подачі був 16.02.2024, а декларація фактично подана 09.04.2024.
Дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи прокурор ОСОБА_2 обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримала, зазначила про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 під час розгляду справи свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнала повністю.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП № 613/2025 від 10.11.2025, рапортом; наказом Корсунь-Шевченківського районного суду від 16.01.2024 про звільнення.
Так, відповідно до наказу Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області № 61-к/тр від 17.07.2023 «Про призначення ОСОБА_3 » призначено ОСОБА_1 з 21 липня 2023 року на посаду старшого секретаря Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області строково, на період відсутності основного працівника, ОСОБА_4 , за якою зберігається посада старшого секретаря суду, до призначення на цю посаду переможця конкурсу або до спливу дванадцятимісячного строку після припинення чи скасування воєнного стану.
Відповідно до наказу Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області № 2-к/тр від 16.01.2024 року «Про звільнення ОСОБА_5 » звільнено ОСОБА_1 з посади старшого секретаря Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області 18 січня 2024 року у зв'язку з припиненням державної служби за угодою сторін.
Згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці. Одночасно, зазначена категорія віднесена до суб'єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, та на них розповсюджуються обмеження і обов'язки передбачені ст.45 Закону.
У розумінні до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_3 є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларацію відповідно до встановленого законом порядку.
ОСОБА_3 припинила свої повноваження 18.01.2024 року, тому граничний термін подачі декларації особи, яка припиняє свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) є 16.02.2024 включно.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на офіційному веб-сайті Національного агентства, установлено, що ОСОБА_3 лише 09.04.2024 в порушення вимог ч. 2 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону подала декларацію особи, яка припиняє свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні).
На підставі викладеного судом встановлені підстави для визнання ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Визначені ст. 34 КУпАП обставини, які пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлені.
Відповідно до ст. 35 КУпАП обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом також не встановлені.
Ураховуючи наведене, а також особу ОСОБА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, суд дійшов висновку, що достатнім для досягнення мети застосування адміністративного стягнення буде застосування до неї адміністративного стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Оскільки на правопорушника накладається адміністративне стягнення, суд стягує з неї судовий збір в сумі 605,60 грн, відповідно до ст.40-1, ст.283 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.23, 172-6, 245, 247, 250-252 КУпАП, суддя
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , інші відомості суду не відомі, адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят грн 00 коп) грн, який стягнути в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше п'ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, штраф підлягає стягненню у примусовому порядку у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету судовий збір у розмірі 605,60 (шістсот п'ять 60 коп.) грн.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дати набрання нею законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Мельник А.В.