Постанова від 04.12.2025 по справі 388/2652/25

справа № 388/2652/25

провадження № 3/388/1084/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.12.2025м. Долинська

Долинський районний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді Кнурова Олега Анатолійовича, розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

за участі:

прокурора Захожої О.А.,

встановив:

ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, - у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилося у підписанні цивільно-правового договору № 67 від 01.02.2024 щодо оплатного виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Крім того, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, - у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилося у підписанні цивільно-правового договору № 113 від 01.03.2024 щодо оплатного виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Крім того, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, - у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилося у підписанні цивільно-правового договору № 152 від 01.04.2024 щодо оплатного виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Крім того, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, щодо укладення цивільно-правового договору № 179 від 01.05.2024 про оплатне виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», - діяв порушуючи вимоги п. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не вживши заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася про наявність у нього реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника - голову Долинської міської ради.

Крім того, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, щодо укладення цивільно-правового договору № 230 від 01.08.2024 про оплатне виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», - діяв порушуючи вимоги п. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не вживши заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася про наявність у нього реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника - голову Долинської міської ради.

Крім того, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, - у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилося у підписанні цивільно-правового договору № 271 від 01.10.2024 щодо оплатного виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Крім того, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, щодо укладення цивільно-правового договору № 308 від 01.12.2024 про оплатне виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», - діяв порушуючи вимоги п. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не вживши заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася про наявність у нього реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника - голову Долинської міської ради.

Крім того, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, щодо укладення цивільно-правового договору № 18 від 01.01.2025 про оплатне виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», - діяв порушуючи вимоги п. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не вживши заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася про наявність у нього реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника - голову Долинської міської ради.

Крім того, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, - у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилося у підписанні цивільно-правового договору № 18 від 01.01.2025 щодо оплатного виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Крім того, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, - у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилося у підписанні цивільно-правового договору № 40 від 01.02.2025 щодо оплатного виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Крім того, ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді (вул. Нова, буд. 80а, м. Долинська, Долинська територіальна громада, Кропивницький район, Кіровоградська область), тобто будучи суб'єктом на якого відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а саме, посадовою особою юридичної особи публічного права наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, - у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилося у підписанні цивільно-правового договору № 62 від 01.03.2025 щодо оплатного виконання робіт з ОСОБА_2 , який є його сином, тобто близькою особою відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП матеріали справ про адміністративні правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП за протоколами про адміністративні правопорушення:

- № 515/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2652/25, провадження № 3/388/1084/2025);

- № 521/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2659/25, провадження № 3/388/1090/2025);

- № 525/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2663/25, провадження № 3/388/1094/2025);

- № 526/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2665/25, провадження № 3/388/1095/2025);

- № 528/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2667/25, провадження № 3/388/1097/2025);

- № 531/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2671/25, провадження № 3/388/1100/2025);

- № 534/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2675/25, провадження № 3/388/1103/2025);

- № 516/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2653/25, провадження № 3/388/1085/2025);

- № 517/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2654/25, провадження № 3/388/1086/2025);

- № 519/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2656/25, провадження № 3/388/1088/2025);

- № 523/25 від 13.11.2025 (справа № 388/2661/25, провадження № 3/388/1092/2025),

- було об'єднано в одне провадження та визначено об'єднаній справі № 388/2652/25, провадження № 3/388/1084/2025.

ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою у якій просив розглядати справу за його відсутності, вину у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушеннях не заперечував.

Враховуючи обізнаність ОСОБА_1 про складання відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення та наступний їх судовий розгляд, беручи до уваги небажання останнього скористатися, зокрема, правом участі у розгляді справ судом, враховуючи відсутність обставин, які б свідчили про необхідність безпосередньої участі особи у судовому засіданні, - суд дійшов висновку про розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Прокурор у судовому засіданні підтримала протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, складені за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП відносно ОСОБА_1 посилаючись на підстави, викладені у них. Зважаючи на порушення ОСОБА_1 вимог п. 1, п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», просила визнати останнього винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у межах санкції зазначених частин вказаної статті у виді штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши у судовому засіданні думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази у справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, з'ясувавши дійсні обставини справи, - суд дійшов висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, що підтверджується наступними доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 515/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів шляхом укладення цивільно-правового договору № 67 від 01.02.2024 зі своїм сином ОСОБА_2 ;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 521/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів шляхом укладення цивільно-правового договору № 113 від 01.03.2024 зі своїм сином ОСОБА_2 ;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 525/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів шляхом укладення цивільно-правового договору № 152 від 01.04.2024 зі своїм сином ОСОБА_2 ;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 526/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп», укладаючи цивільно-правовий договір № 179 від 01.05.2024 зі своїм сином ОСОБА_2 не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 528/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп», укладаючи цивільно-правовий договір № 230 від 01.08.2024 зі своїм сином ОСОБА_2 не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 531/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів шляхом укладення цивільно-правового договору № 271 від 01.10.2024 зі своїм сином ОСОБА_2 ;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 534/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп», укладаючи цивільно-правовий договір № 308 від 01.11.2024 зі своїм сином ОСОБА_2 не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 516/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп», укладаючи цивільно-правовий договір № 18 від 01.01.2025 зі своїм сином ОСОБА_2 не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 517/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів шляхом укладення цивільно-правового договору № 18 від 01.01.2025 зі своїм сином ОСОБА_2 ;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 519/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів шляхом укладення цивільно-правового договору № 40 від 01.02.2025 зі своїм сином ОСОБА_2 ;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 523/25 від 13.11.2025, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду начальника КП «Долинський міськкомунгосп» прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів шляхом укладення цивільно-правового договору № 62 від 01.03.2025 зі своїм сином ОСОБА_2 ;

- розпорядженням голови Долинської міської ради від 02.01.2024 № 03-к/ Про призначення начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді, яким ОСОБА_1 було призначено на посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді з 03.01.2024;

- контрактом № 13 від 02.01.2024, укладеним між Долинською міською радою та ОСОБА_1 про призначення останнього на посаду начальника комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді з 03.01.2024 по 02.01.2026. За умовами п. 1.4 контракту керівник підзвітний та підконтрольний міському голові у межах, установлених законодавством, статутом підприємства та цим контрактом;

- статутом комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді за змістом якого начальник зазначеного підприємства, яке надає публічні послуги, наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями;

- повним витягом з Державного реєстру активів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 00054604148 від 06.11.2025, яким підтверджується, що ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_2 (актовий запис про народження № 10 від 25.01.2006);

- відомостями про зареєстрованих осіб № 2272 від 07.08.2025, за даними яких за адресою: АДРЕСА_2 зареєстровані, зокрема, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ;

- цивільно-правовим договором № 67 від 01.02.2024, укладеним між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 про оплатне виконання робіт та актом приймання-здачі виконаних робіт до зазначеного договору, яким встановлена вартість виконаних робіт;

- цивільно-правовим договором № 113 від 01.03.2024, укладеним між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 про оплатне виконання робіт та актом приймання-здачі виконаних робіт до зазначеного договору, яким встановлена вартість виконаних робіт;

- цивільно-правовим договором № 152 від 01.04.2024, укладеним між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 про оплатне виконання робіт та актом приймання-здачі виконаних робіт до зазначеного договору, яким встановлена вартість виконаних робіт;

- цивільно-правовим договором № 179 від 01.05.2024, укладеним між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 про оплатне виконання робіт та актом приймання-здачі виконаних робіт до зазначеного договору, яким встановлена вартість виконаних робіт;

- цивільно-правовим договором № 230 від 01.08.2024, укладеним між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 про оплатне виконання робіт та актом приймання-здачі виконаних робіт до зазначеного договору, яким встановлена вартість виконаних робіт;

- цивільно-правовим договором № 271 від 01.10.2024, укладеним між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 про оплатне виконання робіт та актом приймання-здачі виконаних робіт до зазначеного договору, яким встановлена вартість виконаних робіт;

- цивільно-правовим договором № 308 від 01.11.2024, укладеним між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 про оплатне виконання робіт та актом приймання-здачі виконаних робіт до зазначеного договору, яким встановлена вартість виконаних робіт;

- цивільно-правовим договором № 18 від 01.01.2025, укладеним між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 про оплатне виконання робіт та актом приймання-здачі виконаних робіт до зазначеного договору, яким встановлена вартість виконаних робіт;

- цивільно-правовим договором № 40 від 01.02.2025, укладеним між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 про оплатне виконання робіт та актом приймання-здачі виконаних робіт до зазначеного договору, яким встановлена вартість виконаних робіт;

- цивільно-правовим договором № 62 від 01.03.2025, укладеним між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 про оплатне виконання робіт та актом приймання-здачі виконаних робіт до зазначеного договору, яким встановлена вартість виконаних робіт;

- довідкою комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді від 05.08.2025 № 6776/01-08 за даними якої ОСОБА_2 КП «Долинський міськкомунгосп» було нараховано грошові кошти за цивільно-правовими договорами помісячно за період лютий 2024 рік - березень 2025 рік;

- листом Долинської міської ради Кропивницького району Кіровоградської області від 05.11.2025 № 01-40/541/2 за даними якого у період з 01.10.2023 по теперішній час (час підготовки листа) повідомлень, листів про наявність потенційного та/або реального конфлікту інтересів від керівництва комунального підприємства «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді до Долинської міської ради на надходило.

Зазначені докази є належними і допустимими та на їх основі у визначеному законом порядку у повній мірі встановлено наявність адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та винність ОСОБА_1 у їх вчиненні.

Так, уповноваженою посадовою особою, яка склала протоколи про адміністративні правопорушення у вину ОСОБА_1 висувалося порушення вимог п. 1, п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» за подіями укладення цивільно-правових договорів про оплатне виконання робіт між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 , який є його сином.

Згідно з положеннями пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема, посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Положеннями ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття - близькі особи та реальний конфлікт інтересів.

Близькими особами - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.

Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?ктом на якого поширюється дія положень Закону України «Про запобігання корупції» щодо укладення зазначених вище цивільно-правових договорів про оплатне виконання робіт між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 , який є його близькою особою, - перебував в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до вимог п. 1, п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, крім іншого, зобов'язані:

1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

Зазначені вище вимоги п. 1, п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 було порушено, що виразилося у не вжитті заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомленні не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася про наявність у нього реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника.

Положеннями ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Положеннями ч. 2 ст. 172-7 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

На підставі встановлених обставин справи та наведених положень правових норм, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених:

- ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, що виразилося у неповідомленні ОСОБА_1 у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник при укладанні цивільно-правових договорів про оплатне виконання робіт між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 , який є його близькою особою;

- ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, що виразилося у прийнятті ОСОБА_1 рішень в умовах реального конфлікту інтересів, а саме, укладанні цивільно-правових договорів про оплатне виконання робіт між КП «Долинський міськкомунгосп», в особі начальника ОСОБА_1 , з фізичною особою ОСОБА_2 , який є його близькою особою.

Мірою відповідальності, яка застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами є адміністративне стягнення (ст. 23 КУпАП).

Відповідно до положень ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З урахуванням викладеного, при накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує: особу порушника, яка відповідно до матеріалів справи, до адміністративної відповідальності не притягувалася, докази про притягнення ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення суду не надавалися; характер вчинених правопорушень, кількість епізодів порушення, які за своїм характером є однотипними, та ступінь їх суспільної небезпеки, а саме, те, що дані правопорушення пов'язані з корупцією; беручи до уваги відсутність обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, - тому, враховуючи положення ч. 2 ст. 36 КУпАП, вважає за необхідне накласти на правопорушника ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, і таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_3 та попередження вчинення нею нових правопорушень, та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 283, 284, 287 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», -

постановив:

визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп., який (штраф) підлягає внесенню через установу банку України.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк - надіслати постанову про накладення штрафу для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушень, розмір яких (витрат) визначається Кабінетом Міністрів України.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 50 коп. (розрахунковий рахунок: UA908999980313111256000026001, банк: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код: 37993783, код класифікації бюджетів: 22030106).

Стягувач судового збору: Державна судова адміністрація України (місцезнаходження за адресою: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021, код ЄДРПОУ: 26255795).

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили у день її перегляду судом апеляційної інстанції у разі залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови без змін, чи зміні постанови.

Суддя О.А. Кнуров