Ухвала від 05.12.2025 по справі 346/3160/25

Справа № 346/3160/25

Провадження № 2-о/346/227/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2025 р.м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області, у складі головуючого судді Коваленка Д.С., секретар судового засідання: Івантишин Д.Р., розглядаючи у відкритому судовому засіданні, у приміщенні зали судових засідань суду, заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Коломийська міська рада, про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою, якою просить суд встановити факт її постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а саме те, що вона, ОСОБА_1 проживала разом із спадкодавцем ОСОБА_2 , у буд. АДРЕСА_1 , станом на 23.11.2018.

Позиція учасників.

Позиція заявника. Представниця заявниці подала до суду заяву, якою просила розглянути справу без її участі та участі її довірительки. Просила заяву задовільнити у повному обсязі.

Позиція заінтересованої особи. Просила залишити вищевказану заяву без розгляду, оскільки між сторонами є спір про право власності на квартиру АДРЕСА_2 . Що, підтверджується тим, що на розгляді суду знаходиться заява Коломийської міської ради про визнання відумерлою спадщини ОСОБА_2 , з якою і просить заявниця факт постійного проживання у цій самій квартирі.

Оцінка суду.

Згідно з частиною 4 статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

При цьому суд враховує, що за ч.2 ст.294 ЦПК України з метою з'ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази. І розпочавши розгляд заяви без всіх учасників, у зв'язку із тим, що представник заінтересованої особи просила залишити заяву про встановлення факту спільного проживання однією сім'єю без розгляду саме через те, що наявний спір про право, але доказів того, що Коломийською міської радою було подано заяву про визнання відумерлою спадщини саме ОСОБА_2 , і саме щодо права власності на квартиру АДРЕСА_2 , не подала, суд користуючись правом збирати докази постановив ухвалу із занесенням до журналу судового засідання про витребування в апараті суду копії ухвали про відкриття провадження у справі №346/1329/25 та копії заяви про визнання спадщини відумерлою на підставі якої була постановлена така ухвала. Для чого, у судовому засіданні була оголошена перерва на 15 хвилин і після перерви розгляд справи було продовжено.

Судом встановлено, що 23.06.2025 ОСОБА_1 звернулась до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області із заявою про встановлення факту спільного проживання однією сім'єю понад 5 років до часу відкриття спадщини, із спадкодавцем ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.1-5). При цьому метою для встановлення такого факту, зазначила необхідність оформлення спадщини після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , якій належала квартира АДРЕСА_3 (а.с.1-5).

Однак 19.03.2025, тобто до моменту подання ОСОБА_1 заяви про встановлення факту спільного проживання однією сім'єю понад 5 років до часу відкриття спадщини, ухвалою судді Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Калинюка О.П. було відкрито провадження у справі за заявою Коломийської міської ради про визнання спадщини ОСОБА_2 (яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ), зокрема квартири АДРЕСА_3 , відумерлою (а.с.30,61-65).

І тому суд погоджується з позицією заінтересованої особи у цій справі про те, що між заявницею ОСОБА_1 та заінтересованою особою Коломийською міською радою, яка представляє Коломийську територіальну громаду дійсно існує спір щодо право власності на квартиру АДРЕСА_3 , яка належала ОСОБА_2 . І у цьому спорі, обидва учасника претендують на право власності у цілому.

А за таких обставин, заява ОСОБА_1 , заінтересована особа: Коломийська міська рада, про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини підлягає залишенню без розгляду, але ОСОБА_1 має право подати позов на загальних підставах.

Тож керуючись статтями 2,4,13,19,23,34,43,48,49,257,200,258-261,351-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Коломийська міська рада, про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини - залишити без розгляду. Роз'яснити ОСОБА_1 , що вона має право подати позов на загальних підставах.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом п'ятнадцяти днів з дня складання цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя: Коваленко Д. С.

Попередній документ
132376731
Наступний документ
132376733
Інформація про рішення:
№ рішення: 132376732
№ справи: 346/3160/25
Дата рішення: 05.12.2025
Дата публікації: 09.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:; інших фактів, з них:.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (05.12.2025)
Дата надходження: 23.06.2025
Предмет позову: про встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спащини
Розклад засідань:
24.09.2025 09:15 Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
05.12.2025 09:15 Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОВАЛЕНКО Д С
суддя-доповідач:
КОВАЛЕНКО Д С
заінтересована особа:
Коломийська міська рада
заявник:
Кочерка Вероніка Андріївна
представник заявника:
Гринів Яна Василівна