Рішення від 06.12.2025 по справі 320/59569/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2025 року справа № 320/59569/25

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Франковської А.Р., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МІТ ПРОМ" до Державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК", про визнання протиправним та скасування рішення.

Суть спору: до Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "МІТ ПРОМ" (далі - позивач) з позовом до Державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу» (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК" (далі - третя особа), в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу», оформлене електронним Протоколом визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю UA-2025-10-31-011394-а від 03.12.2025, у процедурі закупівлі, оприлюдненій на веб-порталі Уповноваженого органу Прозорро за номером UA-2025-10-31-011394-а, про визначення Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК" переможцем спрощеної закупівлі ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2026 рік) за Лотом № 7 та про намір укласти договір про закупівлю з Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК".

На обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 31.10.2025 відповідачем на веб-порталі Прозорро опубліковано оголошення про проведення закупівлі UA-2025-10-31-011394-а. Позивач подав в електронній системі свою пропозицію для участі в спрощеній закупівлі. 18.11.2025 у закупівлі UA-2025-10-31-011394-а відбувся електронний аукціон. 03.12.2025 відповідачем в електронній системі було опубліковано рішення, оформлене Протоколом, про визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю UA-2025-10-31-011394-а, яким визначено ТОВ «ЮСМАК» переможцем спрощеної закупівлі UA-2025-10-31-011394-а за Лотом 7 та прийнято рішення укласти договір закупівлі продуктів харчування та сушених продуктів різних.

Позивач вважає пропозицію учасника ТОВ "ЮСМАК" такою, що не відповідає умовам, визначеним в Оголошенні та вимогам до предмета закупівлі, оскільки у складі пропозиції ТОВ «ЮСМАК» не надано Відомості про сферу дії сертифікату як окремий додатковий документ до сертифікатів ISO (порушення п. 10 Додатку 1 до Оголошення), а також ТОВ «ЮСМАК» належним чином не підтвердив наявність матеріально-технічної бази та надав у складі пропозиції недостовірну інформацію щодо наявності складських приміщень (порушення п.1 Додатку 4 до Оголошення). Позивач також наголошує на тому, що відомості, надані ТОВ «ЮСМАК» щодо наявності складських приміщень не підтверджуються відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

На думку позивача, за результатом розгляду такої пропозиції, відповідач повинен був її відхилити на підставі підпункту 1 частини 13 статті 14 Закону України “Про публічні закупівлі» та перейти до розгляду наступної найбільш економічно вигідної пропозиції.

Відповідно, рішення відповідача про визнання ТОВ «ЮСМАК» переможцем та про намір укласти договір з останнім є протиправним, таким, що порушує права та законний інтерес позивача бути обраним переможцем процедури закупівлі, відповідно має бути скасовано судом.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа розподілена судді Кушновій А.О. 04.12.2025 о 12 год. 05 хв.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 04.12.2025 відкрито провадження в адміністративній справі. Вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК" (адреса місцезнаходження: 36007, м. Полтава, вул. Гожулівська, буд. 22, кв. 51; ідентифікаційний код 45718686). Призначено судове засідання на 05.12.2025 о 10:00 год. Витребувано докази від відповідача. Запропоновано відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву разом із доказами по справі та третій особі подати пояснення щодо позову разом з доказами по справі - до 09:30 год. 05.12.2025.

05.12.2025 через підсистему "Електронний суд" представником відповідача подано відзив на позовну заяву разом із витребуваними судом доказами.

Заперечуючи проти задоволення позову, у відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що ним було правомірно прийнято рішення про визначення Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК" переможцем процедури закупівлі, оскільки ТОВ «ЮСМАК» у своїй пропозиції надано усі передбачені умовами Оголошення про проведення закупівлі документи, тому у ДП «ДОТ» були відсутні підстави для відхилення зазначеної пропозиції.

Відповідач вважає, що твердження позивача, що у складі пропозиції ТОВ «ЮСМАК» не надано Відомості про сферу дії сертифікату є такими, що не відповідають дійсності та повинні бути спростованні, оскільки в наданому ТОВ «ЮСМАК» в тендерній документації сертифікаті зазначені всі необхідні відомості про його сферу дії, та такий сертифікат відповідає вимогам ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT). При цьому звернув увагу, що відповідно до п.10 Додатку 4 до Оголошення, замовником не вимагалось надання окремого документу/довідки, в якому були б зазначені відомості про сферу дії сертифікату.

Крім того, щодо належного підтвердження ТОВ «ЮСМАК» відповідності кваліфікаційному критерію - наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, а саме - наявності складських приміщень, відповідач зауважив, що ТОВ «ЮСМАК» відповідно до п. 1.1. Додатку 4 до Оголошення надано Довідку про наявність матеріально-технічної бази від 25.11.2025 за вих. №10- 11 та Договір суборенди об'єкта нерухомості №135 від 01.10.2025, укладений з ТОВ «ПРОДТОРГ-ПОЛТАВА» (суборендодавець), на підтвердження площ для товарів, що потребують особливого температурного режиму зберігання, а також лист-підтвердження ТОВ «ПРОДТОРГ-ПОЛТАВА» від 17.11.2025 за вих. №б/н.

Щодо твердження позивача про те, що відомості, надані ТОВ «ЮСМАК» не підтверджуються відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відповідач наголосив на тому, що умовами Оголошення про проведення спрощеної закупівлі не вимагалось надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для підтвердження наявності орендованих складських приміщень, та на етапі оцінки пропозицій Учасників під час проведення спрощеної закупівлі у Відповідача немає обов'язку перевіряти надані документи щодо складських приміщень згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Таким чином, на думку відповідача, тендерна пропозиція учасника ТОВ «ЮСМАК» відповідає статті 14 Закону та вимогам Оголошення, а тому відсутні підстави для відхилення такої пропозиції через невиконання вимог пп. 1.2 п.1 Додатку № 4 Оголошення.

05.12.2025 канцелярією суду зареєстровані письмові пояснення третьої особи, подані через підсистему "Електронний суд" 04.12.2025.

Представник третьої особи у письмових пояснення заперечив проти задоволення позовних вимог, виходячи з того, що позивачем не забезпечено належне дослідження вимог до учасників закупівлі UA-2025-10-31-011394-а та пропозиції переможця ТОВ «ЮСМАК», у зв'язку з чим зазначено невідповідності, яких фактично не існує, або які не відповідають чинному законодавству. Вказує, що учасником ТОВ «ЮСМАК» у складі пропозиції надано всі документи та інформацію, що вимагалися згідно Додатку № 4 до Оголошення, та належним чином підтверджено наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та відповідність кваліфікаційним критеріям Замовника.

Зокрема, представник третьої особи зауважив, що всі види діяльності, які перелічені у наданому в тендерній документації сертифікаті на систему керування безпечністю харчових продуктів, які здійснює ТОВ «ЮСМАК», на вказаних в сертифікаті потужностях відповідають характеру поставки та умовам закупівлі. При цьому вважає, що вимога про «відомості про сферу дії сертифікату» відноситься до критеріїв, що повинен мати орган сертифікації, який видав сертифікат. Відомості про сферу дію сертифікату не є окремим документом, який потрібно надавати до складу документів пропозиції.

Також представник третьої особи зазначає, що на даний момент відсутня підтверджена інформація про невідповідність заявленої ТОВ «ЮСМАК» у складі пропозиції матеріально-технічної бази. На підтвердження того, що складські приміщення, які використовуються ТОВ «ЮСМАК», не передані іншим суб'єктам господарювання, замовник передбачив надання відповідного листа - підтвердження власника чи уповноваженої ним особи, яка має право розпоряджатись майном. При цьому, доступ до Держаного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв'язку з введенням воєнного стану на даний час обмежений, у зв'язку з чим інформація щодо прав власності на нерухоме майно не може вважатися актуалізованою.

Крім того, представником третьої особи наголошено на тому, що відповідно до відомостей, що містяться за посиланням https://zakupivli.pro/gov/contracts/f0d925d88f9b4385ac543aefc08a6577, між ТОВ «ЮСМАК» та Державним підприємством Міністерства оборони України «Держаний оператор тилу» укладено державний контракт № 207-12-25-ХП від 04.12.2025, що унеможливлює розгляд даної справи в порядку адміністративного судочинства та підлягає розгляду згідно пункту 10 частини першої статті 20 ГПК України в порядку господарської юрисдикції за правилами ГПК України.

У судове засідання 05.12.2025 з'явились представники позивача, відповідача та третьої особи.

У судовому засіданні 05.12.2025 представник позивача позовні вимоги підтримав, у той час коли представник відповідача щодо їх задоволення заперечив в повному обсязі.

Представник третьої особи надав пояснення, аналогічні викладеним письмовим поясненням та просив у задоволенні позову відмовити.

05.12.2025 через підсистему "Електронний суд" представником відповідача було подано до суду клопотання про закриття провадження у справі, яке мотивовано тим, що 04.12.2025 між ДП Державним підприємством Міністерства оборони України “Державний оператор тилу» та Товариством з обмеженою відповідальністю “ЮСМАК» укладено державний контракт про закупівлю №207/12-25-ХП, який було опубліковано в системі Прозорро за посиланням https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2025-10-31-011394-a/.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05.12.2025 у задоволенні клопотання Державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу» про закриття провадження у справі - відмовлено.

Після доповідей представників учасників по суті позовної заяви та заперечень сторонами та третьою особою в судовому засіданні 05.12.2025 подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до частини третьої статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Враховуючи вказані клопотання представників сторін, протокольною ухвалою суду від 05.12.2025, постановленою із занесенням до протоколу судового засідання, вирішено здійснювати подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «МІТ ПРОМ» (місцезнаходження: 79040, Львівська область, м. Львів, вул. Стороженко О., буд. 12, корпус ІЛК, кімната 150, ідентифікаційний код 44189514) 19.04.2021 зареєстровано як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Основним видом діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «МІТ ПРОМ» є неспеціалізована оптова торгівля (КВЕД 46.90), серед яких є оптова торгівля продуктами харчування, напоями.

31.10.2025 на веб-порталі Прозорро Державним підприємством Міністерства оборони України “Державний оператор тилу» було опубліковано оголошення про проведення спрощеної закупівлі за ідентифікатором UA-2025-10-31-011394-а - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2026 рік), вид предмету закупівлі: товари, класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні.

Відповідно до п. 11 “Перелік критеріїв та методика оцінки пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв» оголошення про проведення спрощеної закупівлі за предметом: “ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2026 рік)» Замовник вказав, що критерії та методика оцінки пропозицій визначається відповідно до статті 29 Закону.

Відповідна процедура закупівлі із загальною очікуваною вартістю закупівлі у розмірі 20268936000,00 грн розділена на 12 лотів.

Спірні правовідносини виникли під час торгів за лотом №7, з очікуваною вартістю предмета закупівлі: 1 749 096 000 UAH.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, свої пропозиції за Лотом №7 подали наступні учасники:

ТОВ "АДЕЛІН"

ТОВ "ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ"

ТОВ "МІТ ПРОМ"

ТОВ "ГАРНА СТРАВА"

ФОП "ПОЧТОВИК ЄВГЕН ОЛЕКСІЙОВИЧ"

ТОВ "БУСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД"

ТОВ "ЧЕРКАСЬКИЙ М'ЯСОКОМБІНАТ"

ТОВ "ЛОГІСТИКА БЕЗ МЕЖ"

ТОВ "ЮСМАК"

ТОВ "ОХТИРКА М'ЯСОПРОДУКТ"

ТОВ "ЮТ КОМПАНІ"

ФОП "КОВАЛЬЧУК ІННА МИКОЛАЇВНА"

Оцінка пропозицій проводиться електронною системою закупівель автоматично на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та шляхом застосування електронного аукціону.

18.11.2025 у Закупівлі UA-2025-10-31-011394-а відбувся електронний аукціон.

03.12.2025 Замовником було оприлюднено протокол визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю UA-2025-10-31-011394-а від 03.12.2025, відповідно до якого визнано ТОВ "ЮСМАК" (ЄДРПОУ 45718686) переможцем у зв'язку з тим, що його Тендерна пропозиція відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим в тендерній документації. Відсутні підстави для відмови, установлені ст. 17 Закону України “Про публічні закупівлі».

Позивач як учасник закупівлі UA-2025-10-31-011394-а категорично не погоджується зі спірним рішенням, вважає його протиправним та таким, що прийняте всупереч вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», Закону України «Про оборонні закупівлі», вимогам Оголошення про проведення спрощеної закупівлі UA-2025-10-31-011394-а, та підлягає скасуванню, з огляду на що звернувся до суду із даним адміністративним позовом.

Вирішуючи спір по суті, суд керується положеннями чинного законодавства, яке діяло станом на час виникнення спірних правовідносин та звертає увагу на наступне.

Згідно із частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, а також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель визначає Закон України “Про оборонні закупівлі» від 17.07.2020 №808-IX, метою якого є визначення правових засад для забезпечення матеріально-технічних і наукових потреб сектору безпеки і оборони держави шляхом ефективного та прозорого здійснення оборонних закупівель із дотриманням заходів захисту національних інтересів, створення конкурентного середовища, запобігання корупції у сфері оборонних закупівель, розвитку добросовісної конкуренції, а також ефективного та прозорого планування, реалізації і контролю за здійсненням оборонних закупівель (далі - Закон №808-IX).

Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 1 Закону №808-IX оборонні закупівлі - здійснення державним замовником закупівель товарів, робіт і послуг, призначених для виконання державних програм у сферах національної безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони.

Частиною 1 статті 3 Закону №808-IX регламентовано, що оборонні закупівлі здійснюються на основі таких принципів: своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони; послідовність прийняття та виконання рішень щодо розроблення, закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, систематичність їх виконання; конкурентність; ефективність використання коштів, результативність; відкритість та прозорість (крім відомостей, що становлять державну таємницю і розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці); запобігання корупції, зловживанням та дискримінації; цілісність, узгодженість, системність планування та фінансування оборонних закупівель, урахування пріоритетів і обмежень, встановлених державними програмами у сферах національної безпеки і оборони.

Придбання державними замовниками товарів, робіт і послуг може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких закупівель, зокрема спрощені торги із застосуванням електронної системи закупівель (п. 3 ч. 1 ст. 16 Закону №808-IX).

Спрощені торги із застосуванням електронної системи закупівель здійснюються державним замовником у порядку та на умовах, визначених розділом I, статтею 23 розділу II і розділом III Закону №808-IX (ч. 4 ст. 16 Закону №808-IX).

Згідно із частиною 1 статті 24 Закону №808-IX спрощені торги із застосуванням електронної системи закупівель - це процедура, що застосовується державним замовником під час дії особливого періоду в Україні або у період введення надзвичайного стану, або у період проведення антитерористичної операції, або у період здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у разі якщо відомості про закупівлю товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони не становлять державної таємниці.

Спрощені торги із застосуванням електронної системи закупівель здійснюються у порядку, передбаченому для проведення відкритих торгів Законом України "Про публічні закупівлі", з урахуванням особливостей, встановлених статтею 23 та розділами I, III цього Закону (ч. 2 ст. 24 Закону №808-IX).

Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану передбачені статтею 30 вищевказаного Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону №808-ІХ особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених цієї статтею.

11.11.2022 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1275 “Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану», пунктом 1 якої затверджено: особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (далі - Особливості); Порядок визначення предмета закупівлі під час здійснення закупівель продуктів харчування, послуг із забезпечення комплектами продуктів харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з організації харчування для особового складу Збройних Сил.

Згідно з п. 2 Особливостей № 1275 у цих особливостях терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України Про оборонні закупівлі, Про публічні закупівлі та інших нормативно-правових актах, розроблених на їх виконання.

Пунктом 4 Особливостей № 1275 передбачено, що державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони у період дії правового режиму воєнного стану відповідно до цих особливостей.

Пунктом 7 Особливостей № 1275 закріплено, що відповідальною за організацію та проведення оборонних закупівель може бути уповноважена особа/інша особа державного замовника та/або колегіальний орган, що утворюється державним замовником та складається не менше ніж із трьох осіб такого державного замовника. Порядок організації діяльності такого колегіального органу визначається державним замовником.

За приписами п. 8 Особливостей № 1275 державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин, товарів, робіт і послуг для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд), в електронній системі закупівель в один із таких способів:

1) у порядку проведення відкритих торгів, що визначений особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 84, ст. 5176; 2023 р., № 51, ст. 2834);

2) у порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України Про публічні закупівлі, з урахуванням положень, визначених цими особливостями;

3) у порядку відбору постачальника шляхом запиту пропозицій постачальників відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407);

4) шляхом застосування рамкової угоди відповідно до цих особливостей.

У разі проведення закупівлі в порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України Про публічні закупівлі, державний замовник під час розгляду пропозиції учасника спрощеної закупівлі у разі виявлення невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником спрощеної закупівлі у складі пропозиції та/або подання яких вимагалося оголошенням про проведення спрощеної закупівлі, повинен розмістити у строк, який не може бути меншим, ніж два робочих дні до закінчення строку розгляду пропозицій, повідомлення з вимогою виправити невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником спрощеної закупівлі у його пропозиції, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення державним замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником спрощених закупівель у складі пропозиції та/або подання яких вимагається оголошенням про проведення спрощеної закупівлі, слід розуміти невідповідність інформації та/або документів у значенні, наведеному в пункті 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178.

Державний замовник не може розміщувати щодо одного і того ж учасника спрощеної закупівлі більш як один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником спрощеної закупівлі у складі пропозиції.

Державний замовник відхиляє пропозицію учасника спрощеної закупівлі у разі, коли учасник спрощеної закупівлі не виправив виявлені державним замовником після розкриття пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у складі своєї пропозиції, та/або змінив предмет закупівлі (його найменування, марку, модель тощо) під час виправлення виявлених державним замовником невідповідностей протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Істотні умови державного контракту (договору), укладеного відповідно до абзацу першого цього пункту, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених пунктом 19 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, або якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання пункту 2 частини третьої статті 30 Закону України Про оборонні закупівлі.

Під час здійснення оборонних закупівель державні замовники визначають предмет закупівлі відповідно до вимог Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15 квітня 2020 р. № 708, з урахуванням цих особливостей.

Отже, на період дії правового режиму воєнного стану застосовуються приписи статті 30 Закону України “Про публічні закупівлі» та Особливостей № 1275, відповідно до яких, придбання державними замовниками товарів, робіт і послуг може здійснюватися в порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі», в електронній системі закупівель.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад визначені Законом України “Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі - Закон №922-VIII).

Так, відповідно до статті 1 Закону №922 у цьому Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:

електронна система закупівель - інформаційно-телекомунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно із Законом України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", що забезпечує проведення закупівель, створення, розміщення, оприлюднення, обмін інформацією і документами в електронному вигляді, до складу якої входять веб-портал Уповноваженого органу, авторизовані електронні майданчики, між якими забезпечено автоматичний обмін інформацією та документами;

замовники - суб'єкти, визначені згідно із статтею 2 цього Закону, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до цього Закону;

переможець спрощеної закупівлі - учасник, пропозиція якого відповідає всім умовам, що визначені в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, вимогам до предмета закупівлі і визнана найбільш економічно вигідною та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю;

предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку;

пропозиція учасника спрощеної закупівлі (далі - пропозиція) - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимог до предмета закупівлі;

публічна закупівля (далі - закупівля) - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом;

спрощена закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону;

тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель;

тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації;

учасник процедури закупівлі/спрощеної закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, фізична особа - підприємець чи юридична особа - резидент або нерезидент, у тому числі об'єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію/пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Згідно з частинами 1-2 статті 3 Закону №922-VIII цей Закон застосовується:

1) до замовників, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;

2) до замовників, визначених пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень;

3) до замовників, визначених частиною першою статті 2 цього Закону, які здійснюють спрощені закупівлі відповідно до цього Закону та/або укладають договори без використання електронної системи закупівель відповідно до частин другої, третьої і сьомої цієї статті.

Замовники здійснюють спрощені закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель у порядку, передбаченому цим Законом.

Частиною 9 статті 3 Закону №922-VIII встановлено, що особливості здійснення закупівель, визначених цим Законом, для гарантованого забезпечення потреб оборони (крім товарів, робіт і послуг, що підлягають закупівлі відповідно до угод у порядку, визначеному пунктом 6 частини п'ятої цієї статті) Міністерством оборони України та його розвідувальним органом, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національною гвардією України, Національною поліцією України, Державною прикордонною службою України, Службою зовнішньої розвідки України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Управлінням державної охорони України та іншими військовими формуваннями та/або частинами в особливий період, у період проведення операції об'єднаних сил, антитерористичної операції, у період введення надзвичайного стану встановлюються окремим законом.

З наведеного вбачається, що Закон №808-IX визначає загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, а також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель, а Закон №922-VIII установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону № 922-VIII спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону № 922-VIII спрощена закупівля складається з таких послідовних етапів: 1) оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі; 2) уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі; 3) подання пропозицій учасниками; 4) проведення електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону; 5) розгляд на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі, пропозиції учасника; 6) визначення переможця спрощеної закупівлі та укладення договору про закупівлю; 7) розміщення звіту про результати проведення закупівлі відповідно до статті 19 цього Закону.

За приписами частини 3 статті 14 Закону № 922-VIII в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 цього Закону, обов'язково зазначаються: 1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія; 2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності); 3) інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі; 4) кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг; 5) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; 6) умови оплати; 7) очікувана вартість предмета закупівлі; 8) період уточнення інформації про закупівлю (не менше трьох робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель); 9) кінцевий строк подання пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж два робочі дні з дня закінчення періоду уточнення інформації про закупівлю); 10) перелік критеріїв та методика оцінки пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв; 11) розмір та умови надання забезпечення пропозицій учасників (якщо замовник вимагає його надати); 12) розмір та умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати); 13) розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону в межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків або в грошових одиницях очікуваної вартості закупівлі. В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація.

Згідно з частиною 11 статті 14 Закону № 922-VIII замовник розглядає на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію учасника, яка за результатами електронного аукціону (у разі його проведення) визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п'ять робочих днів з дня завершення електронного аукціону.

Частиною 12 статті 14 Закону № 922-VII передбачено, що за результатами оцінки та розгляду пропозиції замовник визначає переможця.

Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю замовник оприлюднює в електронній системі закупівель.

У разі відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції відповідно до частини тринадцятої цієї статті замовник розглядає наступну пропозицію учасника, який за результатами оцінки надав наступну найбільш економічно вигідну пропозицію.

Наступна найбільш економічно вигідна пропозиція визначається електронною системою закупівель автоматично.

У силу приписів частини 13 статті 14 Закону № 922-VII замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо:

1) пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі;

2) учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;

3) учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю;

4) якщо учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю.

Як встановлено судом під час розгляду справи, позивач приймав участь у спрощеній закупівлі UA-2025-10-31-011394-а за предметом закупівлі ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2026 рік), подавши в електронній системі свою пропозицію для участі в спрощеній закупівлі. 18.11.2025 у закупівлі UA-2025-10-31-011394-а відбувся електронний аукціон.

Так, за результатами проведеного аукціону електронною системою закупівель автоматично визначено переможцем спрощеної закупівлі ТОВ “ЮСМАК» та відповідачем прийнято рішення, оформлене електронним протоколом визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю UA-2025-10-31-011394-а від 03.12.2025, у процедурі закупівлі, оприлюдненій на веб-порталі Уповноваженого органу Прозорро за номером UA-2025-10-31-011394-а, про визначення Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК" переможцем спрощеної закупівлі ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2026 рік) за Лотом № 7 та про намір укласти договір про закупівлю з Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК".

ТОВ «МІТ ПРОМ» вважає рішення відповідача від 03.12.2025 протиправним та таким, що прийняте всупереч вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», Закону України «Про оборонні закупівлі», вимогам Оголошення про проведення спрощеної Закупівлі UA-2025-10-31-011394-а, оскільки пропозиція третьої особи не відповідає кваліфікаційним критеріям, а саме:

- у складі пропозиції ТОВ «ЮСМАК» не надано Відомості про сферу дії сертифікату як окремий додатковий документ до сертифікатів ISO;

- належним чином не підтверджено наявність матеріально-технічної бази та надано у складі пропозиції недостовірну інформацію щодо наявності складських приміщень.

В судовому засіданні 05.12.2025 представник позивача вказав, що окреслені обставини свідчать про невідповідність пропозиції третьої особи п. 10 Додатку 1 до Оголошення підпунктам 1, 6 пункту 12.3 Оголошення та п.1. Додатку 4 до Оголошення.

Представник позивача пояснив, що відповідно до вимог п. 10 Додатку 1 до Оголошення учасникам необхідно було подати кольорову скан-копію сертифікату та відомості про сферу дії сертифікату. При цьому вимог, в якому вигляді необхідно було надати такі відомості про сферу дії сертифікату, Оголошення не містить. Пояснив, що на виконання вимог п. 10 Додатку 1 до Оголошення щодо надання відомостей про сферу дії сертифікату позивач подав в довільній формі у вигляді довідки, а також окремий файл та узагальнену таблицю про сферу дії сертифікатів. Третя особа такі відомості не подала.

Також представник позивача пояснив, що згідно Технічного паспорту № 6-843, розміщеного в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, сухі склади та холодильні камери (+2+6) із зазначенням площ, що вказані в договорі суборенди, розташовані у будівлі за адресою: м.Полтава, вул. Харчовиків, 6 за літерою «A-1-A-VI» - відсутні. Відтак, наявність заявлених ТОВ «ЮСМАК» складських приміщень та холодильних камер (+2..+б) не підтверджується відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та, зокрема, Технічним паспортом № 6-843, розміщеним в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Вказане на переконання Позивача свідчить про те, що ТОВ «ЮСМАК» належним чином не підтвердило наявність матеріально-технічної бази та надало у складі пропозиції недостовірну інформацію щодо наявності складських приміщень. При цьому звернув увагу суду, що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно наявна інформація про складові частини об'єкту нерухомого майна за адресою: м.Полтава, вул. Харчовиків, 6 а загальною площею 36162,20 м.кв., із зазначенням площі всіх складових частин даного об'єкту. При цьому жодна зі складових частин об'єкту нерухомого майна згідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Технічного паспорту не відповідає площам складових частин об'єкту суборенди згідно договору суборенди.

Представник відповідача у судовому засіданні 05.12.2025 наголошував на тому, що п. 10 Додатку 1 до Оголошення не вимагалось окремого документу щодо надання відомостей про сферу дії сертифікату, а підтвердження сфери дії сертифікату, поданого ТОВ «ЮСМАК», наведено в самому сертифікаті. Третьою особою такі відомості окремим документом не подавались, оскільки було надано сам сертифікат, в якому зазначені всі необхідні відомості про його сферу дії, та наданий третьою особою сертифікат відповідає вимогам ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT).

Також представник відповідача пояснив, що на підтвердження наявності матеріально-технічної бази відповідно до п. 1.1. Додатку 4 до Оголошення третьою особою надано Довідку про наявність матеріально-технічної бази від 25.11.2025 за вих. №10- 11 та Договір суборенди об'єкта нерухомості №135 від 01.10.2025, укладений з ТОВ «ПРОДТОРГ-ПОЛТАВА» (суборендодавець), на підтвердження площ для товарів, що потребують особливого температурного режиму зберігання, а також лист-підтвердження ТОВ «ПРОДТОРГ-ПОЛТАВА» від 17.11.2025 за вих. №б/н. Відповідач наголосив на тому, що відповідність відомостей договору суборенди з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Технічного паспорту не перевірялось, оскільки умовами Оголошення про проведення спрощеної закупівлі не вимагається такого обов'язку замовника та не вимагається від учасників надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для підтвердження наявності орендованих складських приміщень.

Представник відповідача стверджував, що тендерна пропозиція учасника ТОВ «ЮСМАК» відповідає статті 14 Закону та вимогам Оголошення, а тому відсутні підстави для відхилення такої пропозиції через невиконання вимог пп. 1.2 п.1 Додатку № 4 Оголошення.

Представник третьої особи у судовому засіданні 05.12.2025 пояснив, що надана ним пропозиція відповідає всім умовам Оголошення.

Надаючи оцінку доводам сторін у наведені частині, суд зазначає про наступне.

Щодо твердження позивача про те, що учасником ТОВ «ЮСМАК» у порушення вимог п. 10 Додатку 1 до Оголошення у складі пропозиції не надано Відомості про сферу дії сертифікату як окремий додатковий документ до сертифікатів ISO.

Пунктом 20 Оголошення, затвердженого рішенням уповноваженої особи Державного підприємства Міністерства оборони України «Державний оператор тилу» від 31.10.2025 №3110-1 (далі - Оголошення), визначено додатки до оголошення, серед яких під №1 Додаток «Вимоги до учасника та перелік документів, що надаються учасником у складі пропозиції».

Відповідно до п. 10 Додатку № 1 до Оголошення, учасник у складі пропозиції повинен надати Кольорову скан-копію оригіналу/-ів дійсного/-их сертифікату/-ів на систему/-и керування безпечністю харчових продуктів, яка/-і відповідає/-ють вимогам ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT) або вимогам FSSC 22000 / IFS Food Standard / BRC Global Standard, виданий на ім?я учасника або постачальника/виробника/тощо, якщо такий буде залучений учасником до виконання умов договору в частині зберігання товару, органом сертифікації, акредитованим Національним агентством з акредитації України, або органом сертифікації, акредитованим організацією (асоціацією, об?єднанням, мережею органів тощо), що має угоду/договір про взаємне визнання з Національним агентством з акредитації України та відомості про сферу дії сертифікату. Сфера дії сертифікату/-ів має включати всі потужності (складські приміщення) подані учасником згідно Додатку №4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі (т.1, а.с.47).

Судом встановлено, що у складі пропозиції ТОВ «ЮСМАК» було подано кольорову скан-копію сертифікату № UA.HACCP.20251107/01* від 07.11.2025 (т.2, а.с.52).

У вказаному сертифікаті зазначено, що цим сертифікатом посвідчується, що система керування безпечністю харчових продуктів Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮСМАК» стосовно здійснення діяльності зі зберігання (складування та відвантаження), транспортування та оптової торгівлі харчовими продуктами та напоями. Коди категорій та підкатегорій харчового ланцюга за ISO 22003-1:2022: G - Послуги з транспортування та зберігання. F - Торгівля, роздрібна торгівля, електронна торгівля (е-комерція). F1- Роздрібна торгівля/оптом). Коди ДКПП-52.10.19, 49.41.19, 49.41.11, 46.31.1, 46.32.11, 46.32.12, 46.33.1, 46.34.11, 46.36.1, 46.37.1, 46.38, 46.39, 46.17.1, 46.90. В сертифікаті зазначена юридична адреса: Україна, 36007, Полтавська область, м. Полтава, вул. Гожулівська, буд. 22, кв. 51 та заначено Адреси потужностей оператора ринку: 37600, Полтавська область, м.Миргород, вул. Свидницького, буд.28,; 36014, Полтавська область, м. Полтава, вул. Харчовиків, буд. 6 А . система керування безпечністю харчових продуктів Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮСМАК» відповідає вимогам ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT) «Системи керування безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-якої організації в харчовому ланцюзі».

Разом з цим, у складі пропозиції ТОВ «ЮСМАК» не надано окремого документу із зазначенням Відомостей про сферу дії сертифікату, яка має включати всі потужності (складські приміщення), подані учасником згідно Додатку №4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі.

Суд зауважує, що п. 10 Додатку № 1 до Оголошення не містить вимог щодо форми подання Відомостей про сферу дії сертифікату, яка має включати всі потужності (складські приміщення), подані учасником згідно Додатку №4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі. Відтак Відомості про сферу дії сертифікату, яка має включати всі потужності (складські приміщення), подані учасником згідно Додатку №4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі мають бути подані в довільній формі у вигляді довідки або листа із зазначенням відомостей, що вимагаються.

Суд критично оцінює твердження відповідача про те, що Оголошенням не вимагалось окремого документу щодо надання відомостей про сферу дії сертифікату, адже пунктом 10 Додатку 1 до Оголошення чітко визначено серед переліку документів, що надаються учасником у складі пропозиції надання Відомостей про сферу дії сертифікату, яка має включати всі потужності (складські приміщення), подані учасником згідно Додатку №4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі.

На думку суду, якщо форма такого документу не визначена, то такий документ має надаватись учасниками у довільній формі.

Відповідно, ТОВ «ЮСМАК» мав надати Відомості про сферу дії сертифікату, яка має включати всі потужності (складські приміщення), подані учасником згідно Додатку №4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі у довільній формі.

Суд не приймає до уваги доводи відповідача про те, що всі відомості про сферу дії сертифікату, яка має включати всі потужності (складські приміщення), подані учасником згідно Додатку №4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, зазначені у тексті самого сертифікату, адже пунктом 10 Додатку 1 до Оголошення чітко визначено серед переліку документів, що надаються учасником у складі пропозиції як кольорової скан-копії оригіналу/-ів дійсного/-их сертифікату/-ів на систему/-и керування безпечністю харчових продуктів, яка/-і відповідає/-ють вимогам ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT) або вимогам FSSC 22000 / IFS Food Standard / BRC Global Standard, так і відомостей про сферу дії сертифікату, яка має включати всі потужності (складські приміщення) подані учасником згідно Додатку №4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі.

Позивач слушно звертає увагу на те, що у останніх завершених закупівлях комплектів продуктів харчування UA-2025-05-15-013156-а та UA-2025-05-15-013240-а, які були проведені Відповідачем у червні 2025 року, вимога Оголошення була сформована наступним чином: «Кольорова скан-копія оригіналу дійсного сертифікату на систему керування безпечністю харчових продуктів, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT) або інший сертифікат FSSC 22000/ IFS F'ood Standard /BRC Global Standard / GLOBAL G.A.P IFA Scheme Fruit and Vegetables та ін., виданий на ім?я учасника (або постачальника виробника/тощо, який буде залучений учасником до виконання умов

договору) органом сертифікації, акредитованим Національним агентством з акредитації

України, або органом сертифікації, акредитованим організацією (асоціацією, об?єднанням, мережею органів тощо), що має угоду/договір про взаємне визнання з Національним агентством з акредитації України.».

Натомість у поточній закупівлі UA-2025-10-31-011394-а Відповідачем самостійно додано до вимог Оголошення формулювання: «....та відомості про сферу дії сертифікату. Сфера дії сертифікату/-ів має включати всі потужності (складські приміщення) подані учасником згідно Додатку Nє4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі».

Суд погоджується з доводами позивача про те, що вказане свідчить про те, що у поточній закупівлі UA-2025-10-31-011394-а Відповідачем свідомо включено Відомості про сферу ді сертифікату як окремий додатковий документ до сертифікатів ISO. Відповідно ТОВ «ЮСМАК» мав надати такі відомості у складі своєї пропозиції.

При цьому посилання відповідача на висновки суду у рішенні від 03.12.2025 у справі №320/58941/25 суд до уваги не приймає, оскільки такі висновки суду першої інстанції (у рішенні, яке не набрало законної сили) не мають преюдиційного значення у справі, що розглядається та не є обов'язковими до врахування судом відповідно до ч.5 ст.242 КАС України, а також не є джерелом права у контексті статті 7 КАС України.

Відтак, суд дійшов висновку про обґрунтованість тверджень позивача щодо порушень ТОВ «ЮСМАК» вимог п. 10 Додатку 1 до Оголошення в частині ненадання у складі пропозиції учасника Відомостей про сферу дії сертифікату, яка має включати всі потужності (складські приміщення), подані учасником згідно Додатку №4 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі.

Щодо доводів позивача про те, що ТОВ "ЮСМАК" надано недостовірну інформацію про наявність матеріально-технічної бази, чим порушено п.1.1 Додатку №4 до Оголошення.

Відповідно до п.1.1. Додатку 4 Оголошення «Інформація та документи, які підтверджують відповідність Учасника кваліфікаційним критеріям» для підтвердження наявності обладнання, матеріально-технічної бази та технологій учасник спрощеної закупівлі повинен надати такі документи:

довідка за наведеною нижче формою, яка містить інформацію про наявність матеріально-технічної бази та технологій для забезпечення виконання умов договору про закупівлю, а саме:

Для товарів, які не потребують особливого температурного режиму зберігання:

- загальна площа сухих складів - не менше ніж 1000 кв.м;

- кількість рамп/воріт на складі/складах - не менше 3-х;

Для товарів, що потребують особливого температурного режиму зберігання (+2 ….+6 °С):

- загальна площа складів - не менше ніж 1400 кв.м;

В тому числі для відвантаження товарів наступних категорій:

Овочів і фруктів - не менше 850 кв. м;

Молочної продукції - не менше 100 кв. м;

Ковбасної продукції - не менше 100 кв. м;

М'ясо - не менше 250 кв. м. - кількість рамп/воріт на складі/складах - не менше 4-ох;

- кількість рамп/воріт на складі/складах - не менше 4-х;

Для товарів, що потребують особливого температурного режиму зберігання (-15….-18 °С):

- загальна площа складів - не менше ніж 300 кв.м.

- кількість рамп/воріт на складі/складах - не менше 1-єї.

Згідно з п.1.2 Додатку №4 Оголошення для підтвердження інформації щодо складських приміщень, зазначених у довідці, учаснику необхідно надати у складі пропозиції:

- документальне підтвердження права користування або права власності на відповідну матеріально-технічну базу, а саме: завірену копію балансової відомості або інвентаризаційної відомості, або скановані копії свідоцтва про право власності, або витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, або договір купівлі-продажу, або договір оренди, або договір суборенди, або договір про надання складських послуг тощо. Зазначені документи повинні містити інформацію про площу приміщення).

У випадку надання договору оренди/суборенди Учасник зобов'язаний надати:

- акт приймання-передачі приміщення;

- лист-підтвердження від орендодавця, що зазначена площа приміщення передана саме цьому учаснику та на момент подання пропозиції не передане іншим особам.

Відповідно до п. 1.2.1 Додатку 4 Оголошення у разі, якщо зазначена учасником матеріально-технічна база належать постачальнику/виробнику/тощо, який буде залучений учасником до виконання умов говору у складі пропозиції надаються:

- документи, визначені в пункті 1.2. даного додатку, що підтверджують наявність матеріально-технічної бази у відповідного суб'єкта господарювання;

- гарантійний лист від суб'єкта господарювання, який буде залучений учасником до виконання умов договору, яким підтверджується його згода на використання зазначених складських приміщень із зазначенням категорії товарів, які будуть відвантажуватись з даних потужностей та площі, що буде використовуватись для відвантаження товару даної категорії для даного постачальника, у разі визначення учасника переможцем закупівлі.

Крім того, учасник у складі пропозиції має надати експлуатаційні дозволи на склади для товарів (харчових продуктів тваринного походження), що потребують особливого температурного режиму зберігання (+2....+6 °С; -15....- 18 °С) зазначених у довідці та документи, що підтверджують наявність державної реєстрації потужності/-ей складу/- ів зазначених у довідці (на які не поширюється вимога щодо отримання експлуатаційного дозволу).

Судом встановлено, що з метою підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію щодо наявності обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, необхідних для виконання договору, учасником ТОВ «ЮСМАК» у складі пропозиції були надані:

1) Довідка від 25.11.2025 за вих. №10-11.

Так, згідно Довідки від 25.11.2025 за вих. №10-11 (т.2, а.с.41) ТОВ «ЮСМАК» надало інформацію про наявність матеріально-технічної бази та технологій для забезпечення виконання умов договору про закупівлю в будівлі за літерою «А-І-А-VІ» м.Полтава, вул.Харчовиків, 6а, а саме:

Для товарів, які не потребують особливого температурного режиму зберігання:

загальна площа сухих складів - 2069,00 кв.м.;

кількість рамп - 2

кількість воріт - 2

Для товарів, що потребують особливого температурного режиму зберігання (+2…+6°С):

- загальна площа складів - 3065,40;

В тому числі для відвантаження товарів наступних категорій:

Овочів і фруктів - 1722,00 кв. м;

Молочної продукції - 201,00 кв. м;

Ковбасної продукції - 200,00 кв. м;

М'ясо - 560 кв. м;

Риба - 150,2 кв.м.;

Інше - 232,2 кв.м.

- кількість рамп - 2

- кількість воріт - 2

Для товарів, що потребують особливого температурного режиму зберігання (-15…-18 °С):

- загальна площа складів - 643,5 кв.м;

- кількість рамп - 1.

Для підтвердження

2) Договір суборенди об'єкта нерухомості №135 від 01.10.2025 (м.Полтава), укладений між ТОВ «ПРОДТОРГ-ПОЛТАВА» (орендар) та ТОВ «ЮСМАК» (суборендар), Додаток №1 від 01.10.2025 до Договору суборенди об'єкта нерухомості №135 від 01.10.2025 (Акт Приймання-передачі об'єкта нерухомості), Додаткова угода №1 від 02.10.2025 до Договору суборенди об'єкта нерухомості №135 від 01.10.2025, Додаток №1 від 02.10.2025 до Договору суборенди об'єкта нерухомості №135 від 01.10.2025 (Акт Приймання-передачі об'єкта нерухомості), Додаткова угода №2 від 21.11.2025 до Договору суборенди об'єкта нерухомості №135 від 01.10.2025 (т.2, а.с.42-50).

3) Лист-підтвердження ТОВ «ПРОДТОРГ-ПОЛТАВА» від 17.11.2025 вих. №б/н.

судом встановлено, що відповідно до п.1.1. Договору суборенди об'єкта нерухомості №135 від 01.10.2025 (з урахуванням Додаткової угоди № 2), Орендар зобов?язується передати у тимчасове платне користування Суборендарю: частину нежитлового приміщення, а саме складське приміщення (сухий склад для продуктів харчування, які не потребують особливого температурного режиму зберігання) площею 609,00 кв.м, що розташоване в будівлі за літерою «A-I-А-VI», згідно технічного паспорту, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6а;

- частину нежитлового приміщення, а саме складське приміщення (сухий склад для продуктів харчування, які не потребують особливого температурного режиму зберігання), площею 478,00 кв.м, що розташоване в будівлі за літерою «A-1-А-VI», згідно технічного паспорту, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6а;

- частину нежитлового приміщення, а саме складське приміщення (сухий склад для продуктів харчування, які не потребують особливого температурного режиму зберігання), площею 801,00 кв.м, що розташоване в будівлі за літерою «A-I-А-VI», згідно технічного паспорту, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, ба;

- частину нежитлового приміщення, а саме складське приміщення (сухий склад для продуктів харчування, які не потребують особливого температурного режиму зберігання) площею 181,00 кв.м, що розташоване в будівлі за літерою «A-1-А-Vl. згідно технічного паспорту, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, ба;

- частину нежитлового приміщення, а саме холодильний склад (обладнане холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму зберігання від 2+ до +6°C) площею 685,14 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» 1 поверх згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- частину нежитлового приміщення, а саме холодильний склад (обладнане холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму розташована у будівлі зберігання від +2 до +6°C) площею 560,00 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- частину нежитлового приміщення, а саме холодильний склад (обладнане холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму розташована у будівлі зберігання від +2 до +6°C) площею 201,00 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- частину нежитлового приміщення, а саме холодильний склад (обладнане холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму розташована у будівлі зберігання від +2 до +6°C) площею 180,6 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» 1 поверх згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- частину нежитлового приміщення, а саме холодильний склад (обладнане холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму розташована у будівлі зберігання від +2 до +6°C) площею 200,00 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» 1 поверх згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- частину нежитлового приміщення, а саме холодильний склад (обладнане холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму розташована у будівлі зберігання від +2 до +6°C) площею 156,9 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- частину нежитлового приміщення, а саме холодильний склад (обладнане холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму розташована у будівлі зберігання від +2 до +6°C) площею 157,30 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- частину нежитлового приміщення, а саме холодильний склад (обладнане холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму розташована у будівлі зберігання від +2 до +6°C) площею 160,50 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- холодильна камера (обладнана холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму зберігання від +2 до +6°C) площею 228,76 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- холодильна камера (обладнана холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму зберігання від +2 до +6°C) площею 151,7 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- холодильна камера (обладнана холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму зберігання від +2 до +6°C) площею 152,8 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- холодильна камера (обладнана холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму зберігання від +2 до +6°C) площею 150,20 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» згідно технічного паспорту, що знаходиться аз адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а; надалі - Об'єкт суборенди;

- холодильна камера (обладнана холодильною установкою для зберігання продуктів харчування в замороженому стані, що потребують особливого температурного режиму зберігання від -15 до -18°C), площею 168,8 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» 3 поверх, згідно технічного паспорту, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- холодильна камера (обладнана холодильною установкою для зберігання продуктів харчування в замороженому стані, що потребують особливого температурного режиму зберігання від -15 до -18°C), площею 156,9 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» 3 поверх, згідно технічного паспорту, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- холодильна камера (обладнана холодильною установкою для зберігання продуктів харчування в замороженому стані, що потребують особливого температурного режиму зберігання від -15 до -18°C), площею 157,3 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» 3 поверх, згідно технічного паспорту, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а;

- холодильна камера (обладнана холодильною установкою для зберігання продуктів харчування в замороженому стані, що потребують особливого температурного режиму зберігання від -15 до -18°C), площею 160,5 кв.м, що розташована у будівлі за літерою «A-I-A-VI» 3 поверх, згідно технічного паспорту, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а; надалі - Об'єкт суборенди.

Відповідно до п. 1.2 Договору суборенди об'єкта нерухомості №135 від 01.10.2025 з урахуванням п.2 Додаткової угоди №1 від 02.10.2025 до Договору суборенди об'єкта нерухомості №135 від 01.10.2025 загальна площа Об'єкту суборенди складає - 5777,90 кв.м.

Згідно листа-підтвердження від 17.11.2025 вих. №б/н ТОВ «ПРОДТОРГ-ПОЛТАВА» як орендодавець приміщень, підтверджує, що складські приміщення загальною площею 5777,9 кв.м. у будівлі за літерою «A-I-A-VI» за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6а передані у користування ТОВ «ЮСМАК» згідно договору суборенди об'єкти нерухомості № 135 від 01.10.2025 та станом на 17.11.2025 не передані іншим особам (т.2, а.с.51).

У той же час, судом встановлено та підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 25.11.2025 №453623922 щодо об'єкта нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, буд. 6А, за даною адресою зареєстрований об'єкт нерухомого майна, реєстраційний номер 641724053101, тип об'єкта: виробничі будівлі (т.1, а.с.112-118).

Відомості про складові частини об'єкта нерухомого майна:

- Виробничо-побутова будівля, A-I-A-VI, загальна площа (кв.м): 36162.2

- Будівля головної контори, прохідної, лабораторії, Б-ІІ, загальна площа (кв.м.): 3165.3

- Пральня, Г-І, загальна площа (кв.м): 348.3

- Корпус предубійного утримання скота, Д-1-Д-V, загальна площа (кв.м): 5616.8

- Трансформаторна підстанція, Е-І, загальна площа (кв.м): 66

- Каналізаційно-насосна станція, Ж-І, загальна площа (кв.м): 112.6

- Жироловка, 3-IІ, загальна площа (кв.м): 845.5

- Жироловка, И-І, загальна площа (кв.м): 157.8

- Колодязь шахти водозабірної, I, загальна площа (кв.м): 12.8

- Газорозподільний пункт, К-1, загальна площа (кв.м): 21.2

- Ларьок-магазин, Л-1, загальна площа (кв.м): 39.5

- Пост чергового, М-І

- Повільйон-магазин, Н-І, загальна площа (кв.м): 157.6

- Шкуропосолка, О-І, загальна площа (кв.м): 881.1

- Насосна водопроводу, П-1, загальна площа (кв.м): 100.6

- Склад обладнання, Р-I, загальна площа (кв.м): 889

- Шкуропосолка, С-1, С-ІІ, загальна площа (кв.м): 1247.1

- Гараж, T-I, загальна площа (кв.м): 488.3

- Сан бойня, Ф-ІІ, загальна площа (кв.м): 1068.7

- Хлораторна, X-I, загальна площа (кв.м): 30.3

- Струнний цех, Я-І, Я-ІІ, загальна площа (кв.м): 1540.9

- Складські приміщення, КР-І, загальна площа (кв.м): 594.6,

- Центральна котельня, КТ-II, KT-IV, загальна площа (кв.м): 1852.5

- Центральний склад, МС-I, МС1-1, загальна площа (кв.м): 516.6

- Насосна, НС-I, загальна площа (кв.м): 62.1

- Відстійник жироловки, ОТ-І, загальна площа (кв.м): 87.5

- Вагова, ПР-І. загальна площа (кв.м): 13.3

- Будівля переробки птиці з побутовими приміщеннями, ПТ-І, ПТ-ІІ. загальна площа (кв.м): 806.9

- Механічна майстерня з градирнею, PM-1, PM-11, загальна площа (кв.м): 926.6

- Склад землі, СК, загальна площа (кв.м): 14.2

- Матеріальний склад, склад держрезерва, СМ-1, загальна площа (кв.м): 1178

- Склад опилок, СО-1, загальна площа (кв.м): 17.1

- Електричний цех, літера: ЭЦ-І, загальна площа (кв.м): 142.7

- Вагова, літера: BS-I, загальна площа (кв.м): 11.4

- Рембудцех, літера: F-1, F-II, загальна площа (кв.м): 1409.3

- Мийка, літера: G, загальна площа (кв.м): 145.6

- Майстерня вимірювальних приладів, будівля прийому птиці, літера: MS, MSI, загальна площа (кв.м): 103.1

- Гараж, літера: Q-I, Q-II, загальна площа (кв.м): 846.1

- Коптильня, літера: R-I, 51,5, загальна площа (кв.м): 51.5

- Навіс бондарного цеху, літера: RS-I, загальна площа (кв.м): 3

- Склад обладнання, літера: W-I, загальна площа (кв.м): 440.7

- Оранжерея, літера: Z-1, загальна площа (кв.м): 91.8

- Огорожа, № 1,5,9,10,

- Ворота, № 2,3,4,6,7

- 3-д колія, № 11

- Пожводойма, № 13,14

- Навозосховище, № 16

- Підземні резервуари, №17

- Підземний склад пального, № 18

- Нежитлові приміщення в будівлі літ. ТС1-1, загальна площа (кв.м): 982.2

- Нежитлові приміщення в будівлі БС-1, загальна площа (кв.м): 525.1.

Суд звертає увагу, що всі суборендовані ТОВ «ЮСМАК» частини нежитлового приміщення, а саме складські приміщення, холодильні склади та холодильні камери загальною площею 5777,9 кв.м. знаходяться у складі Літери «A-I-А-VI», згідно технічного паспорту, за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6а.

Суд зазначає, що згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна (інформаційна довідка від 25.11.2025 №453623922) Виробничо-побутова будівля, Літер A-I-A-VI, загальна площа (кв.м): 36162.2 є однією зі складових частини об'єкта нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, буд. 6А.

Детальний опис, з чого саме складається Виробничо-побутова будівля, Літер A-I-A-VI, загальна площа 36162.2 кв.м. за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, буд. 6А наведено у Технічному паспорті реєстровий номер 6-843, який складено ПП Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» (т.1, а.с.119-188), а саме в Експлікації приміщень до плану виробничого будинку за Літерою A-I-A-VI загальною площею 36162.2 кв.м.

Технічний паспорт реєстровий номер 6-843, складений ПП Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» завантажено і перебуває у загальному доступі Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна. Копія надана позивачем до матеріалів справи.

Дослідивши договір суборенди №135 від 01.10.2025, в якому щодо кожної частини нежитлового приміщення (складських приміщень, холодильних складів та холодильних камер) є посилання на «згідно технічного паспорту» та дані, наведені у самому Технічному паспорті реєстровий номер 6-843, а саме Експлікації приміщень до плану виробничого будинку за Літерою A-I-A-VI загальною площею 36162.2 кв.м. судом встановлено, що сухі склади площею 609,00 кв.м., 478 кв.м., 801 кв.м., 181 кв.м., холодильні склади (обладнані холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму розташована у будівлі зберігання від +2 до +6°C) площею 685,14 кв.м., 560,00 кв.м., 201,00 кв.м., 180,6 кв.м., 200,0 кв.м., 156,9 кв.м., 157,3 кв.м., 160,5 кв.м., та холодильні камери (обладнані холодильною установкою для зберігання продуктів харчування, що потребують особливого температурного режиму зберігання від +2 до +6°C) площею 228,76 кв.м., 151,7 кв.м., 152,8 кв.м., 150,2 кв.м., 80,5 кв.м. в Експлікації приміщень до плану виробничого будинку за Літерою A-I-A-VI Технічного паспорту №6-843 - відсутні.

Встановлені судом обставини щодо відсутності у Технічному паспорті №6-843 на об'єкт нерухомого майна приміщень сухіх складів площею 609,00 кв.м., 478 кв.м., 801 кв.м., 181 кв.м., холодильних складів (…+2 до +6°C) площею 685,14 кв.м., 560,00 кв.м., 201,00 кв.м., 180,6 кв.м., 200,0 кв.м., 156,9 кв.м., 157,3 кв.м., 160,5 кв.м., та холодильних камер (… +2 до +6°C) площею 228,76 кв.м., 151,7 кв.м., 152,8 кв.м., 150,2 кв.м., 80,5 кв.м. свідчать, що наявність заявлених ТОВ «ЮСМАК» сухіх складів, холодильних складів (…+2 до +6°C) та холодильних камер (…+2 до +6°C) не підтверджується відомостями Технічного паспорту №6-843, який розміщений в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, перебуває в загальному доступі і повинен був перевірений Замовником спрощених закупівель.

Отже, заявлені відомості щодо наявності матеріально-технічної бази, а саме сухих складів площею 609,00 кв.м., 478 кв.м., 801 кв.м., 181 кв.м., холодильних складів (…+2 до +6°C) площею 685,14 кв.м., 560,00 кв.м., 201,00 кв.м., 180,6 кв.м., 200,0 кв.м., 156,9 кв.м., 157,3 кв.м., 160,5 кв.м., та холодильних камер (… +2 до +6°C) площею 228,76 кв.м., 151,7 кв.м., 152,8 кв.м., 150,2 кв.м., 80,5 кв.м. свідчать, що наявність заявлених ТОВ «ЮСМАК» сухіх складів, холодильних складів (…+2 до +6°C) та холодильних камер (…+2 до +6°C) у будівлі Літер «A-I-A-VI» за адресою: м. Полтава, вул. Харчовиків, 6 а, що зазначені у Договорі суборенди №135 від 01.10.2025 та Довідці від 25.11.2025 за вих. №10-11 не відповідають відомостям Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Технічному паспорту №6-843 щодо детального опису приміщень, що своєю чергою свідчить про те, що ТОВ «ЮСМАК» не підтвердив наявність матеріально-технічної бази та надав у складі пропозиції недостовірну інформацію щодо наявності складських приміщень, холодильних складів та холодильних камер.

Умовами оголошення про проведення спрощеної закупівлі вимагається надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для підтвердження наявності орендованих складських приміщень.

Доводи представника відповідача щодо того, що умовами Оголошення про проведення спрощеної закупівлі не вимагається обов'язку замовника перевіряти відповідність наданої учасниками інформації щодо матеріально-технічної бази, зокрема, з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Технічного паспорту для підтвердження наявності суборендованих складських приміщень відхиляються судом, як необґрунтовані.

Суд звернув увагу на те, що ТОВ “ЮСМАК» (місцезнаходження: 36007, м. Полтава, вул. Гожулівська О., буд. 22, кв.51, ідентифікаційний код 45718686) зареєстровано як юридична особа 28.10.2024, що підтверджується відповіддю №2097464 від 06.12.2025 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на запит суду.

Видами економічної діяльності ТОВ «ЮСМАК» є: 10.61 Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості, 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, 46.31 Оптова торгівля фруктами й овочами, 46.32 Оптова торгівля м'ясом і м'ясними продуктами, 46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами (основний), 46.34 Оптова торгівля напоями, 46.36 Оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами, 46.37 Оптова торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами, 46.38 Оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками, 46.42 Оптова торгівля одягом і взуттям, 46.44 Оптова торгівля фарфором, скляним посудом і засобами для чищення, 46.45 Оптова торгівля парфумними та косметичними товарами, 46.47 Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям, 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення, 46.65 Оптова торгівля офісними меблями, 46.66 Оптова торгівля іншими офісними машинами й устаткованням, 46.75 Оптова торгівля хімічними продуктами, 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах, 47.21 Роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах, 47.22 Роздрібна торгівля м'ясом і м'ясними продуктами в спеціалізованих магазинах, 47.23 Роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах, 47.24 Роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах, 49.41 Вантажний автомобільний транспорт, 52.10 Складське господарство, 56.29 Постачання інших готових страв, 82.92 Пакування.

Статутний капітал ТОВ «ЮСМАК» - 65000 грн.

В судовому засіданні представник відповідача пояснив, що раніше ТОВ «ЮСМАК» не приймало участі у процедурах оборонних закупівель, відповідно не було учасником державних контрактів (договорів) про закупівлю продуктів харчування для ЗСУ.

Суд нагадує, що очікувана вартість лоту №7 закупівлі UA-2025-10-31-011394-а складає 1 749 096 000, 00 грн. Остаточна пропозиція ТОВ «ЮСМАК», яким запропоновано найнижчу ціну закупівлі, визначена у розмірі 1 294 992 000,00 грн.

Визначаючи переможця спрощеної закупівлі з такою сумою лоту відповідач мав ретельно перевірити відповідність учасника всім кваліфікаційним критеріям, особливо щодо наявності матеріально-технічної бази для забезпечення виконання умов договору про закупівлю.

Згідно з частиною 11 статті 14 Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник розглядає на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію учасника, яка за результатами електронного аукціону (у разі його проведення) визначена найбільш економічно вигідною.

Згідно з п. 1 частини 13 статті 14 Закону "Про публічні закупівлі" замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

Аналогічне положення розміщене в п.16 Оголошення Замовника.

Частиною 12 статті 14 Закону "Про публічні закупівлі" передбачено, що у разі відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції відповідно до частини тринадцятої цієї статті замовник розглядає наступну пропозицію учасника, який за результатами оцінки надав наступну найбільш економічно вигідну пропозицію.

Отже, суд дійшов висновку, що пропозиція ТОВ “ЮСМАК» у Закупівлі UA-2025-10-31-011394-a містила порушення вимог Оголошення, а подана пропозиція ТОВ «ЮСМАК» мала бути відхилена через непідтвердження інформації про наявність матеріально-технічної бази для забезпечення виконання умов договору про закупівлю.

Тому, відповідно наявні підстави для визнання протиправним та скасування рішення відповідача про визнання ТОВ “ЮСМАК» переможцем та про намір укласти договір з останнім як такого, що не відповідає п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України “Про публічні закупівлі» та Оголошенню.

Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу», оформлене електронним Протоколом визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю UA-2025-10-31-011394-а від 03.12.2025, у процедурі закупівлі, оприлюдненій на веб-порталі Уповноваженого органу Прозорро за номером UA-2025-10-31-011394-а, про визначення Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК" переможцем спрощеної закупівлі ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2026 рік) за Лотом № 7 та про намір укласти договір про закупівлю з Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК", є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судовий збір, сплачений позивачем, відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України підлягає відшкодуванню йому за рахунок бюджетних асигнувань відповідача в сумі 3028,00 грн.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 243-246, 250, 255, 282 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу», оформлене електронним Протоколом визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю UA-2025-10-31-011394-а від 03.12.2025, у процедурі закупівлі, оприлюдненій на веб-порталі Уповноваженого органу Прозорро за номером UA-2025-10-31-011394-а, про визначення Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК" переможцем спрощеної закупівлі ДК 021:2015: 15890000-3 - Продукти харчування та сушені продукти різні (Продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах на 2026 рік) за Лотом № 7 та про намір укласти договір про закупівлю з Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮСМАК".

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу» (місцезнаходження: 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 13/24, ідентифікаційний код 44830311) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Міт Пром» (місцезнаходження: 79040, Львівська область, м. Львів, вул. Стороженко О., буд. 12, корпус ІЛК, кімната 150, ідентифікаційний код 44189514) суму судового збору у розмірі 3028,00 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Кушнова А.О.