Справа № 761/49755/25
Провадження № 1-кс/761/31474/2025
02 грудня 2025 року
слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , підозрюваних ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС 1 відділу 4 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України ОСОБА_8 , погоджене з першим заступником Генерального прокурора ОСОБА_9 , про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 22024000000001188 від 26.12.2024
В провадженні слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва перебуває вищевказане клопотання.
В обґрунтування свого клопотання слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22024000000001188 від 26.12.2024 за підозрою ОСОБА_7 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 о 04 год. 30 хв. російська федерація перейшла до відкритої збройної агресії проти України, що супроводжується безпрецедентними за своїм цинізмом і жорстокістю воєнними злочинами, злочинами проти людяності та злочинами геноциду. Унаслідок цієї агресії порушено загальновизнані норми та принципи міжнародного права: територіальна цілісність і непорушність кордонів суверенної держави, незастосування сили чи погрози силою проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України.
У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 на всій території України введено воєнний стан, який триває на теперішній час.
Воєнний стан згідно зі ст. 1 Закону України «Про оборону України» є особливим правовим режимом, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Крім того, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань оголошено загальну мобілізацію.
Ураховуючи, що відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій, в Україні за наведених обставин також діяв особливий період.
Відповідно до ст. 1 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 671, Міністерство оборони України (Міноборони) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Міноборони є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період.
Згідно з ст. 2 цього ж Положення до основних завдань Міноборони, серед іншого, входить: забезпечення накопичення в непорушному запасі озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів і ресурсів, продовольства, речового та іншого майна; забезпечення життєдіяльність Збройних Сил, їх функціонування, бойової та мобілізаційної готовності, боєздатності, підготовки до виконання покладених на них завдань, застосування, комплектування особовим складом та його підготовки, постачання озброєння та військової техніки, підтримання справності, технічної придатності, проведення ремонту та модернізації зазначеного озброєння і техніки, матеріальних, фінансових, інших ресурсів та майна згідно з потребами, визначеними Генеральним штабом Збройних Сил у межах коштів, передбачених державним бюджетом, і здійснення контролю за їх ефективним використанням, організація виконання робіт і надання послуг в інтересах Збройних Сил; забезпечення прийняття на озброєння (постачання, експлуатацію) Збройних Сил озброєння, військової та спеціальної техніки.
На виконання вказаних вище завдань Міноборони, протягом 2024 року компанією «URC System» (Vrahovicka 156b, 798 11 Prostejov, Crech Republic) виготовлено 5 мобільних комплексів засобів РЕБ на базі автомобіля Опель Мовано, до складу яких входить програмне забезпечення SW SYMON із системою подавлення сигналів під назвою STAR V AD та в подальшому передано до Міноборони для використання за функціональним призначенням.
Так, у першому кварталі 2023 року, більш точну дату та час у ході досудового розслідування не встановлено, громадянин Чеської Республіки ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ), що працює в компанії «URC System» на посаді менеджера з розвитку - регіональний представник компанії в Україні, познайомився з громадянином України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який під час спілкування повідомив, що може допомогти вести бізнес в Україні, в тому числі щодо засобів радіоелектронної боротьби (далі - РЕБ).
В подальшому, у кінці жовтня 2024 року, більш точну дату та час органом досудового розслідування не встановлено, у ОСОБА_7 , обізнаного зі збройною агресією російської федерації та подальшим її широкомасштабним вторгненням в Україну і запровадженням у зв'язку із цим воєнного стану, виник злочинний умисел усупереч вищевказаним вимогам законодавства перешкодити законній діяльності Збройних Сил України (далі - ЗС України).
Тоді ж, в кінці жовтня 2024 року, більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_7 , з метою реалізації злочинного умислу, спрямованого на перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, під час зустрічі з ОСОБА_12 ( ОСОБА_11 ), яка відбулась в лобі готелю «Sky Loft» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 17, повідомив йому, що поставлені до Міноборони засоби РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано не виконують функціональні завдання та перебувають у м. Житомирі, оскільки система виявлення БПЛА працює максимум на 1 км., а система подавлення сигналів є слабкою. При цьому, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, достовірно знаючи про кримінальну відповідальність за перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, ОСОБА_7 , висунув вимогу ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ), що для отримання компанією «URC System» позитивних випробувальних тестів та листів стосовно зазначених систем РЕБ необхідно надати через нього начальнику Головного управління радіоелектронної та кіберборотьби Генерального штабу ЗС України полковнику ОСОБА_14 грошові кошти в розмірі 3% з вартості кожного автомобіля з системою РЕБ, що складає 30 тис. євро за кожен автомобіль.
29.10.2024 під час зустрічі в лобі готелю «Sky Loft» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 17, ОСОБА_7 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, повідомив останньому, що він може отримати листа на модернізацію вищевказаних автомобілів з системами РЕБ протягом 5 днів, оскільки у нього з'явилися нові можливості в Генеральному штабі Міноборони, за допомогою яких можливо обійти ОСОБА_14 .
В подальшому, 10.11.2024 під час зустрічі в лобі готелю «Sky Loft» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 17, ОСОБА_7 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, повідомив ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ), що вищезазначені засоби РЕБ на базі автомобіля Опель Мовано, за вказівкою ОСОБА_14 , не використовуються, у зв'язку з тим, що компанія «URC System» не надає останньому грошових коштів для отримання позитивного сертифікату стосовно них.
З метою реалізації злочинного умислу, направленого на перешкоджання законній діяльності ЗС України, усупереч вищевказаним вимогам законодавства перешкодити законній діяльності Збройних Сил України
(далі - ЗС України), на початку січня 2025 року, більш точну дату, час та місце в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_7 , вступив у злочинну змову з громадянином України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з яким розробив спільний злочинний план вчинення протиправного діяння.
Відповідно до розробленого злочинного плану на ОСОБА_7 покладалися обов'язки ведення переговорів з представниками компанії «URC System» - ОСОБА_12 ( ОСОБА_11 ) щодо проведення модернізації поставлених до Міноборони засобів РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано, подальшого виготовлення і поставки нових систем РЕБ та у подальшому отримати від останнього грошових коштів за позитивне вирішення даних питань, а ОСОБА_6 , маючи відповідні зв'язки з представниками Міноборони, повинен був організувати затягування отримання компанією «URC System» від представників Міноборони позитивних результатів випробування вказаних систем та листів щодо проведення їх модернізації, а також після надання представниками вказаної компанії згоди на надання неправомірної вигоди організувати отримання ними вказаних результатів.
22.01.2025 під час зустрічі в лобі готелю «Sky Loft» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 17, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки за перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, повторно повідомив останньому, що засоби РЕБ на базі автомобіля Опель Мовано не використовуються ЗС України, а також повторно висунув вимогу щодо необхідності передачі ОСОБА_14 та іншим високопосадовцям Міноборони грошових коштів у вигляді неправомірної вигоди для забезпечення проведення випробування даних комплексів РЕБ та отримання офіційного протоколу, в якому будуть міститись відомості щодо необхідності їх модернізації.
Продовжуючи бесіду, ОСОБА_7 , бажаючи довести спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел до завершення, розуміючи протиправний характер своїх дій та достовірно знаючи про кримінальну відповідальність, передбачену за перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, висунув вимогу останньому, що ОСОБА_14 та іншій невстановленій особі вищого офіцерського складу ЗС України, яка займає вищестоящу посаду від нього, необхідно передати 3% від вартості одного автомобіля Опель Мовано із засобами РЕБ та, використовуючи при цьому власний мобільний телефон, здійснив прорахунок 3% з вартості одного автомобіля, яка складає 1 200 000 Євро, що становить 36 000 Євро та помножив на кількість автомобілів - 5 шт. та показав суму 180 000 Євро.
В подальшому, 23.01.2025, ОСОБА_7 , продовжуючи реалізовувати спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, використовуючи месенджер «Signal», надіслав ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ) проект листа, який необхідно підготувати останньому на ім'я заступника Міністра оборони України ОСОБА_15 , з метою проведення модернізації засобів РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано та проект відповіді на нього.
Того ж дня, 23.01.2025, під час зустрічі в лобі готелю «Sky Loft» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 17, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, достовірно знаючи про кримінальну відповідальність, передбачену за перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, підтвердив ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ) та повторно з використанням власного мобільного телефону здійснив прорахунок 3% з вартості одного автомобіля, яка складає 1 200 000 Євро, що становить 36 000 Євро та помножив на кількість автомобілів - 5 шт. та показав суму 180 000 Євро, яку необхідно йому надати для передачі вказаним службовим особам Міноборони. Крім того, ОСОБА_7 , реалізовуючи спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України в особливий період, окремо зауважив ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ), що може вирішити питання модернізації комплексів РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано, без участі ОСОБА_14 , за допомогою службових осіб Міноборони, в тому числі першого заступника Міноборони ОСОБА_16 та для співпраці з вказаними особами йому необхідно передати грошові кошти у сумі 10 000 доларів США, що за курсом Національного банку України станом на 23.01.2025 складає 420 325 грн.
ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ), розуміючи, що у разі незгоди з висунутими ОСОБА_7 вимогами, з його боку можуть створюватися перешкоди для проведення модернізації засобів РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано, погодився на передачу неправомірної вигоди.
Після цього, 23.01.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_7 , усвідомлюючи, що розроблений ним злочинний план та його безпосередня реалізація може створити умови, за яких його злочинні наміри можуть бути викриті правоохоронними органами, з метою мінімізації/унеможливлення його викриття та діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , перебуваючи в салоні власного автомобіля марки БМВ Х 5, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , діючи умисно та протиправно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, підтвердив намір, висловив пропозицію та отримав від ОСОБА_17 ( ОСОБА_11 ), який діяв під контролем працівників правоохоронного органу, неправомірну вигоду у сумі 10 000 доларів США (за курсом Національного банку України станом на 23.01.2025 складає 420 325 грн) як передоплату за не створення перешкод для проведення модернізації засобів РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано та подальшого виготовлення і поставки нових систем РЕБ.
В подальшому, 04.02.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_7 , реалізовуючи спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, використовуючи месенджер «Signal» надіслав ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ) ще один проект листа, який необхідно підготувати на ім'я заступника Міністра оборони України ОСОБА_18 , з метою проведення модернізації поставлених раніше до Міноборони засобів РЕБ, в тому числі на базі автомобілів Опель Мовано, подальшого виготовлення і поставки нових систем РЕБ, до якого 05.02.2025 ОСОБА_12 ( ОСОБА_11 ) внесено корективи та направлено його з використанням месенджера «Signal» ОСОБА_7
06.02.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , та продовжуючи реалізовувати спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України в особливий період, використовуючи месенджер «WhatsApp» надіслав ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ) повідомлення з проханням підписати лист на ім'я заступника Міністра оборони України ОСОБА_18 , розмістити на ньому бланк компанії та надіслати ОСОБА_7 , що в подальшому ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ) і зробив.
10.02.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ) з використанням месенджера «WhatsApp» поцікавився у ОСОБА_7 питанням розгляду надісланого листа, на що останній повідомив, що робота над ним проводиться в Міноборони та у підтвердження надіслав зображення листа з резолюціями, в якому зазначено: «ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, До: б/н від 06.02.2025 (URC System, spol,s r.o.), Полковнику ОСОБА_19 , Бригадному генералу ОСОБА_20 - відп., ОСОБА_21 , Полковнику ОСОБА_22 , Полковнику ОСОБА_23 , Полковнику ОСОБА_24 . Прошу опрацювати порушене питання в установленому порядку. Генерал-лейтенанту ОСОБА_25 , Бригадному генералу ОСОБА_26 , ОСОБА_27 ».
В подальшому, 26.03.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, під час зустрічі в приватній клініці, розташованій на території шостої лікарні м. Києва за адресою: м. Київ, проспект Любомира Гузара, 3, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, направленого на перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, використовуючи аркуш паперу формату А-4, намалював ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ) схему розгляду підрозділами Міноборони листа компанії «URC System» щодо модернізації поставлених раніше до Міноборони засобів РЕБ, в тому числі на базі автомобілів Опель Мовано, подальшого виготовлення і поставки нових систем РЕБ із зазначенням біля них сум неправомірної вигоди, які необхідно передати для отримання позитивного результату його розгляду кожній із посадових осіб.
01.04.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , на підтвердження своїх протиправних намірів, направлених на перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, використовуючи месенджер «WhatsApp», надіслав останньому скріншот листа № 220/11/1445 від 31.03.2025 Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ за підписом бригадного генерала ОСОБА_28 , адресованого компанії «URC System» про те, що Головним управлінням радіолектронної боротьби та кіберборотьби Збройних Сил України підтримується пропозиція компанії «URC System» щодо модернізації раніше поставлених систем радіоелектронної боротьби за кошти країн-партнерів.
Після цього, 06.05.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, із використанням месенджера «WhatsApp» здійснив телефонний дзвінок ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ) та під час розмови підтвердив свій намір, висловив пропозицію останньому про надання йому для подальшої передачі службовим особам Міністерства оборони України грошових коштів у розмірі 180 000 Євро та у подальшому зазначив, що сума неправомірної вигоди може бути еквівалентна 190 000 доларів США.
11.06.2025, ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, із використанням месенджера «WhatsApp», надіслав останньому повідомлення щодо проведення 12.06.2025 між представниками Міноборони та компанії «URC System» зустрічі з питань роботи систем РЕБ.
12.06.2025, ОСОБА_7 , бажаючи довести спільний з ОСОБА_6 злочинний план до завершення, перебуваючи на паркінгу готелю «Русь», що розташований за адресою: м. Київ, вул. Госпітальна, 4, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, на виконання попередніх домовленостей отримав від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ), неправомірну вигоду у сумі 190 000 доларів США (за курсом Національного банку України станом на 12.06.2025 складає 7 887 223 грн.), з метою подальшої передачі їх ОСОБА_6 та розподілення між ними та іншими невстановленими досудовим розслідуванням учасниками протиправної діяльності.
Крім того, відповідно до ст. 1 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 671, Міністерство оборони України (Міноборони) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Міноборони є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період.
Згідно з ст. 2 цього ж Положення до основних завдань Міноборони, серед іншого, входить: забезпечення накопичення в непорушному запасі озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів і ресурсів, продовольства, речового та іншого майна; забезпечення життєдіяльність Збройних Сил, їх функціонування, бойової та мобілізаційної готовності, боєздатності, підготовки до виконання покладених на них завдань, застосування, комплектування особовим складом та його підготовки, постачання озброєння та військової техніки, підтримання справності, технічної придатності, проведення ремонту та модернізації зазначеного озброєння і техніки, матеріальних, фінансових, інших ресурсів та майна згідно з потребами, визначеними Генеральним штабом Збройних Сил у межах коштів, передбачених державним бюджетом, і здійснення контролю за їх ефективним використанням, організація виконання робіт і надання послуг в інтересах Збройних Сил; забезпечення прийняття на озброєння (постачання, експлуатацію) Збройних Сил озброєння, військової та спеціальної техніки.
Статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема є:
а) Президент України, Голова Верховної Ради України, його Перший заступник та заступник, Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри України, міністри, інші керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, та їх заступники, Голова Служби безпеки України, Генеральний прокурор, Голова Національного банку України, його перший заступник та заступник, Голова та інші члени Рахункової палати, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Уповноважений із захисту державної мови, Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим;
г) військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій.
На виконання вказаних вище завдань Міноборони, протягом 2024 року компанією «URC System» (Vrahovicka 156b, 798 11 Prostejov, Crech Republic) виготовлено 5 мобільних комплексів засобів РЕБ на базі автомобіля Опель Мовано, до складу яких входить програмне забезпечення SW SYMON із системою подавлення сигналів під назвою STAR V AD та в подальшому передано до Міноборони для використання за функціональним призначенням.
Так, у першому кварталі 2023 року, більш точну дату та час у ході досудового розслідування не встановлено, громадянин Чеської Республіки ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ), що працює в компанії «URC System» на посаді менеджера з розвитку - регіональний представник компанії в Україні, познайомився з громадянином України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який під час спілкування повідомив, що може допомогти вести бізнес в Україні, в тому числі щодо засобів радіоелектронної боротьби (далі - РЕБ).
В подальшому, в кінці жовтня 2024 року, більш точну дату та час органом досудового розслідування не встановлено, у ОСОБА_7 , який маючи коло матеріальних потреб та бажань, які неможливо задовольнити займаючись законною професійною діяльністю, усвідомлюючи геополітичну ситуацію в Україні, в тому числі діючий воєнний стан, маючи відповідне коло знайомих серед керівного складу службових осіб Міноборони, а також розуміючи фінансове становище компанії «URC System», на якій працює ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ), виник злочинний умисел на організацію та створення протиправного механізму до одержання неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.
Тоді ж, в кінці жовтня 2024 року, більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_7 , з метою реалізації злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, з метою незаконного збагачення, під час зустрічі з ОСОБА_12 ( ОСОБА_11 ), яка відбулась в лобі готелю «Sky Loft» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 17, повідомив йому, що поставлені до Міноборони засоби РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано не виконують функціональні завдання та перебувають у м. Житомирі, оскільки система виявлення БПЛА працює максимум на 1 км., а система подавлення сигналів є слабкою. При цьому, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, достовірно знаючи про кримінальну відповідальність за одержання неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, переслідуючи мету незаконного збагачення, ОСОБА_7 , висунув вимогу ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ), що для отримання компанією «URC System» позитивних випробувальних тестів та листів стосовно зазначених систем РЕБ необхідно надати через нього начальнику Головного управління радіоелектронної та кіберборотьби Генерального штабу Збройних Сил України полковнику ОСОБА_14 грошові кошти в розмірі 3% з вартості кожного автомобіля з системою РЕБ, що складає 30 тис. євро за кожен автомобіль.
29.10.2024 під час зустрічі в лобі готелю «Sky Loft» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 17, ОСОБА_7 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел, спрямований на одержання від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ) неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, повідомив останньому, що він може отримати листа на модернізацію вищевказаних автомобілів з системами РЕБ протягом 5 днів, оскільки у нього з'явилися нові можливості в Генеральному штабі Міноборони, за допомогою яких можливо обійти ОСОБА_14 .
В подальшому, 10.11.2024 під час зустрічі в лобі готелю «Sky Loft» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 17, ОСОБА_7 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел, спрямований на одержання від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ) неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, повідомив останньому, що вищезазначені засоби РЕБ на базі автомобіля Опель Мовано, за вказівкою ОСОБА_14 , не використовуються, у зв'язку з тим, що компанія «URC System» не надає останньому грошових коштів для отримання позитивного сертифікату стосовно них.
З метою реалізації злочинного плану, направленого на одержання неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, на початку січня 2025 року, більш точну дату, час та місце в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_7 , з метою реалізації вказаного злочинного умислу, вступив у злочинну змову з громадянином України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з яким розробив спільний злочинний план вчинення протиправного діяння.
Відповідно до розробленого злочинного плану на ОСОБА_7 покладалися обов'язки ведення переговорів з представниками компанії «URC System» - ОСОБА_12 ( ОСОБА_11 ) щодо проведення модернізації поставлених до Міноборони засобів РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано, подальшого виготовлення і поставки нових систем РЕБ та у подальшому отримати від останнього грошових коштів за позитивне вирішення даних питань, а ОСОБА_6 , маючи відповідні зв'язки з представниками Міноборони, повинен був організувати затягування отримання компанією «URC System» від представників Міноборони позитивних результатів випробування вказаних систем та листів щодо проведення їх модернізації, а також після надання представниками вказаної компанії згоди на надання неправомірної вигоди організувати отримання ними вказаних результатів.
22.01.2025 під час зустрічі в лобі готелю «Sky Loft» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 17, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи задовольнити матеріальні блага та довести спільний з ОСОБА_6 злочинний план до кінця шляхом одержання від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ) неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, повторно повідомив останньому, що засоби РЕБ на базі автомобіля Опель Мовано не використовуються Збройними Силами України, а також повторно висунув вимогу щодо необхідності передачі ОСОБА_14 та іншим високопосадовцям Міноборони грошових коштів у вигляді неправомірної вигоди для забезпечення проведення випробування даних комплексів РЕБ та отримання офіційного протоколу, в якому будуть міститись відомості щодо необхідності їх модернізації.
Продовжуючи бесіду, ОСОБА_7 , бажаючи довести спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел до завершення, переслідуючи бажання у незаконному збагаченні, розуміючи протиправний характер своїх дій та достовірно знаючи про кримінальну відповідальність за одержання від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ) неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, висунув вимогу останньому, що ОСОБА_14 та іншій невстановленій особі вищого офіцерського складу Збройних Сил України, яка займає вищестоящу посаду від нього, необхідно передати 3% від вартості одного автомобіля Опель Мовано із засобами РЕБ та, використовуючи при цьому власний мобільний телефон, здійснив прорахунок 3% з вартості одного автомобіля, яка складає 1 200 000 Євро, що становить 36 000 Євро та помножив на кількість автомобілів - 5 шт. та показав суму 180 000 Євро.
В подальшому, 23.01.2025, ОСОБА_7 , продовжуючи реалізовувати спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел, спрямований на одержання від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ) неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, бажаючи при цьому отримати матеріальні блага, використовуючи месенджер «Signal», надіслав ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ) проект листа, який необхідно підготувати останньому на ім'я заступника Міністра оборони України ОСОБА_15 , з метою проведення модернізації засобів РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано та проект відповіді на нього.
Того ж дня, 23.01.2025, під час зустрічі в лобі готелю «Sky Loft» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 17, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, достовірно знаючи про кримінальну відповідальність за одержання неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, переслідуючи мету незаконного збагачення підтвердив ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ) та повторно з використанням власного мобільного телефону здійснив прорахунок 3% з вартості одного автомобіля, яка складає 1 200 000 Євро, що становить 36 000 Євро та помножив на кількість автомобілів - 5 шт. та показав суму 180 000 Євро, яку необхідно йому надати для передачі вказаним службовим особам Міноборони. Крім того, ОСОБА_7 , реалізовуючи спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, з метою незаконного збагачення, окремо зауважив ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ), що може вирішити питання модернізації комплексів РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано, без участі ОСОБА_14 , за допомогою першого заступника Міноборони ОСОБА_16 .
ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ), розуміючи, що у разі незгоди з висунутими ОСОБА_7 вимогами, з його боку можуть створюватися перешкоди для проведення модернізації засобів РЕБ на базі автомобілів Опель Мовано, погодився на передачу неправомірної вигоди.
В подальшому, 04.02.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_7 , реалізовуючи спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел, спрямований на одержання від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ) неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, переслідуючи незаконне отримання матеріальних благ, використовуючи месенджер «Signal» надіслав останньому ще один проект листа, який необхідно підготувати на ім'я заступника Міністра оборони України ОСОБА_18 , з метою проведення модернізації поставлених раніше до Міноборони засобів РЕБ, в тому числі на базі автомобілів Опель Мовано, подальшого виготовлення і поставки нових систем РЕБ, до якого 05.02.2025 ОСОБА_12 ( ОСОБА_11 ) внесено корективи та направлено його з використанням месенджера «Signal» ОСОБА_7
06.02.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_7 , продовжуючи реалізовувати спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел, спрямований на одержання від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ) неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, з метою збагачення, використовуючи месенджер «WhatsApp» надіслав останньому повідомлення з проханням підписати лист на ім'я заступника Міністра оборони України ОСОБА_18 , розмістити на ньому бланк компанії та надіслати ОСОБА_7 , що в подальшому ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ) і зробив.
10.02.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ) з використанням месенджера «WhatsApp» поцікавився у ОСОБА_7 питанням розгляду надісланого листа, на що останній повідомив, що робота над ним проводиться в Міноборони та у підтвердження надіслав зображення листа з резолюціями, в якому зазначено: «ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, До: б/н від 06.02.2025 (URC System, spol,s r.o.), Полковнику ОСОБА_19 , Бригадному генералу ОСОБА_20 - відп., ОСОБА_21 , Полковнику ОСОБА_22 , Полковнику ОСОБА_23 , Полковнику ОСОБА_24 . Прошу опрацювати порушене питання в установленому порядку. Генерал-лейтенанту ОСОБА_25 , Бригадному генералу ОСОБА_26 , ОСОБА_27 ».
В подальшому, 26.03.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, під час зустрічі в приватній клініці, розташованій на території шостої лікарні м. Києва за адресою: м. Київ, проспект Любомира Гузара, 3, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою одержання від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ) неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, та особистого збагачення, з використанням аркушу паперу формату А-4, намалював останньому схему розгляду підрозділами Міноборони листа компанії «URC System» щодо модернізації поставлених раніше до Міноборони засобів РЕБ, в тому числі на базі автомобілів Опель Мовано, подальшого виготовлення і поставки нових систем РЕБ із зазначенням біля них сум неправомірної вигоди, які необхідно передати для отримання позитивного результату його розгляду кожній із посадових осіб.
01.04.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , на підтвердження своїх протиправних намірів, що направлені на одержання від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ) неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, переслідуючи при цьому отримання матеріальних благ, використовуючи месенджер «WhatsApp», надіслав останньому скріншот листа № 220/11/1445 від 31.03.2025 Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ за підписом бригадного генерала ОСОБА_28 , адресованого компанії «URC System» про те, що Головним управлінням радіолектронної боротьби та кіберборотьби Збройних Сил України підтримується пропозиція компанії «URC System» щодо модернізації раніше поставлених систем радіоелектронної боротьби за кошти країн-партнерів.
Після цього, 06.05.2025, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою одержання неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави та особистого збагачення, із використанням месенджера «WhatsApp» здійснив телефонний дзвінок ОСОБА_13 ( ОСОБА_11 ) та під час розмови підтвердив свій намір, висловив пропозицію останньому про надання йому для подальшої передачі службовим особам Міністерства оборони України грошових коштів у розмірі 180 000 Євро та у подальшому зазначив, що сума неправомірної вигоди може бути еквівалентна 190 000 доларів США.
11.06.2025, ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою одержання неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави та особистого збагачення, із використанням месенджера «WhatsApp», надіслав останньому повідомлення щодо проведення 12.06.2025 між представниками Міноборони та компанії «URC System» зустрічі з питань роботи систем РЕБ.
12.06.2025, ОСОБА_7 , бажаючи довести спільний з ОСОБА_6 злочинний план до завершення, перебуваючи на паркінгу готелю «Русь», що розташований за адресою: м. Київ, вул. Госпітальна, 4, діючи умисно та протиправно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою одержання неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вкотре підтвердив свій стійкий намір, висловив пропозицію та на виконання попередніх домовленостей отримав від ОСОБА_29 ( ОСОБА_11 ), неправомірну вигоду у сумі 190 000 доларів США (за курсом Національного банку України станом на 12.06.2025 складає 7 887 223 грн.), з метою подальшої передачі їх ОСОБА_6 та розподілення між ними та іншими невстановленими досудовим розслідуванням учасниками протиправної діяльності.
Того ж дня, злочинну діяльність ОСОБА_7 співробітниками правоохоронного органу було припинено. ОСОБА_7 виявив бажання співпрацювати з органом досудового розслідування з метою подальшого документування інших осіб, причетних до злочинної діяльності.
12.06.2025 після передачі ОСОБА_7 грошових коштів у сумі 190 000 доларів США (за курсом Національного банку України станом на 12.06.2025 складає 7 887 223 грн.) ОСОБА_6 , протиправна діяльність останнього також була припинена співробітниками правоохоронного органу.
Таким чином, ОСОБА_7 та ОСОБА_6 вчинили перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, за попередньою змовою групою осіб та одержання неправомірної вигоди для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, за попередньою змовою групою осіб, тобто кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.
За вказаними обставинами злочинної діяльності, 12.06.2025 громадянину України ОСОБА_7 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
13.06.2025 ОСОБА_7 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та повідомлено про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Також, 13.06.2025 ОСОБА_6 за вказаними обставинами повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Заступником Генерального прокурора строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до 3 місяців, тобто до 12.09.2025.
03.09.2025 Шевченківським районним судом м. Києва строк досудового розслідування продовжено до 6 місяців, тобто до 12.12.2025.
На даний час у кримінальному провадженні виконуються слідчі (розшукові) дії та процесуальні заходи, спрямовані на всебічне та повне дослідження обставин вчинення ОСОБА_7 та ОСОБА_6 зазначених кримінальних правопорушень, виявлення обставин, що пом'якшують чи обтяжують покарання, а також встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до вчинених злочинів.
Шестимісячний строк досудового розслідування закінчується 12.12.2025, однак, закінчити досудове розслідування до вказаної дати неможливо, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку неможливо внаслідок складності провадження, а також у зв'язку із необхідністю проведення ряду слідчих дій для беззаперечного доведення вини підозрюваних в інкримінованих кримінальних правопорушеннях.
Враховуючи викладене слідчий просить слідчого суддю задовольнити клопотання.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Захисник ОСОБА_5 проти задоволення клопотання заперечив, вказуючи на неналежне здійснення досудового розслідування.
Захисник ОСОБА_4 проти задоволення клопотання не заперечив.
Підозрювані підтримали позиції своїх захисників.
Вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши додані до клопотання матеріали, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Так, відповідно до ч. 1, 3, 4 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або винесення постанови про початок досудового розслідування у порядку, встановленому статтею 615 цього Кодексу, до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене:
1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу;
2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім;
3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу;
4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:
1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;
2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;
3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 3 ст.294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частинидругої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
З клопотання вбачається, що строк досудового розслідування завершується 12.12.2025, однак завершити досудове розслідування до спливу його терміну не вбачається за можливе, у зв'язку з необхідністю проведення у кримінальному провадженні значної кількості слідчих (розшукових) дій та прийнятті процесуальних рішень, зокрема необхідно:
- отримати від ГУ ВБ СБ України розсекречені матеріали проведених негласних слідчих (розшукових) дій, провести їх огляд та здійснити переклад на українську мову;
- розсекретити усі матеріали негласних слідчих (розшукових) дій;
- провести огляд зазначених матеріалів та призначити експертизи звукозаписів, судово-портретні, семантико-текстуальні;
- допитати підозрюваних ОСОБА_7 та ОСОБА_6 з урахуванням розсекречених матеріальних носіїв інформації;
- отримати від ГУ ВБ СБ України матеріали виконаних доручень щодо проведених слідчих (розшукових) та інших дій, в ході яких серед іншого встановляються особи, яким відомі обставини вчинення злочинів, та інші обставини, за яких були вчинені кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України;
- з урахуванням отриманих від ГУ ВБ СБ України матеріалів повторно допитати підозрюваних;
- встановити та допитати інших осіб, причетних до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень;
- встановити осіб, яким відомі обставини протиправної діяльності підозрюваних та допитати їх як свідків;
- з урахуванням висновків проведених експертиз та інших слідчих (розшукових) дій скласти та вручити підозрюваним ОСОБА_7 та ОСОБА_6 повідомлення про змінену або нову підозру;
- виконати інші необхідні процесуальні дії.
Слідчим доведено, що здійснення вищевказаних процесуальних та слідчих (розшукових) дій під час проведення досудового розслідування необхідно для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, оскільки в подальшому під час проведення судового розгляду даного провадження вони можуть мати доказове значення винуватості підозрюваних осіб.
Вказані слідчі (розшукові) та процесуальні дії не могли бути здійснені і завершені в строк досудового розслідування з об'єктивних причин. Їх проведенню перешкоджав: значний обсяг слідчих та процесуальних дій, які виконані, та які необхідно провести у вказаному кримінальному провадженні; необхідність здійснення ґрунтовної перевірки отримуваної інформації щодо обставин організації та вчинення злочину, перевірки інших можливо причетних до його вчинення осіб; поступовість та довготривалість отримання відомостей, що мають значення для вказаного кримінального провадження; інші об'єктивні обставини.
Також слідчий суддя при вирішенні клопотання бере до уваги особливу складність кримінального провадження, яка пов'язана з дослідженням великого обсягу інформації, тривалістю та кількістю проведених експертиз, діючим на території України воєнним станом, а також виконанням інших слідчих та процесуальних дій, необхідних для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що продовження строку досудового розслідування до 9 (дев'яти) місяців буде достатнім для встановлення усіх обставин кримінального провадження та для проведення та закінчення усіх слідчих та процесуальних дій.
Враховуючи конкретні обставини кримінального провадження, також те, що строк досудового розслідування завершується 12.12.2025 року, а провести вищевказані процесуальні та слідчі дії у передбачений законом строк не надається за можливе з об'єктивних причин, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для його часткового задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 110, 219, 294, 295, 295-1, 376 КПК України, слідчий суддя
Клопотання слідчого ОСОБА_8 - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22024000000001188 від 26.12.2024 за підозрою громадян України ОСОБА_7 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України, до дев'яти місяців, тобто до 12.03.2026.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1