Справа №522/25673/25
Провадження №3/522/8851/ 25
04 грудня 2025 року місто Одеса
Суддя Приморського районного суду м.Одеси Коваленко В.М., за участю секретаря Бабалунга О.М. , прокурора Семенюк А.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли із Національного агентства з питань запобігання корупції стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , колишнього начальника управління стратегічного планування і регіонального розвитку Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), несвоєчасно без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, за наступних обставин.
Відповідно до розпорядження Одеської обласної державної адміністрації від 05.04.2017 № 348/к-2017 ОСОБА_2 переведено з посади заступника начальника управління - начальника відділу стратегічних програм і координації питань децентралізації управління економічного розвитку Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації на посаду начальника управління стратегічного планування і регіонального розвитку Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації з 05.04.2017.
Відповідно до наказу Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації від 05.09.2024 № 77/к ОСОБА_2 звільнено з посади начальника управління стратегічного планування і регіонального розвитку Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації з 10.09.2024.
Згідно з наказом Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації від 03.11.2022 №91/к
ОСОБА_2 присвоєно 4 (четвертий) ранг державного службовця в межах посад державної служби категорії «Б».Таким чином, відповідно до пп. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону ОСОБА_2 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону. Тому, згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1, ч. 2 ст. 45 Закону, приміткою до ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_2 є суб'єктом декларування та суб'єктом адміністративного правопорушення.
Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності. Таким чином, ОСОБА_2 зобов'язана була подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, протягом 30 днів з дня припинення діяльності, тобто до 10.10.2024. Згідно з відомостями з Реєстру декларацію при звільненні ОСОБА_2 подала 15.10.2024 о 14:00 (унікальний ідентифікатор декларації - а9Ь118Ь4-4се0-488с-ЬсЗе-Р8еї8с37с4а5).
Згідно з послідовністю дій користувача Реєстру, які вчинила ОСОБА_2 , дії по заповненню декларації при звільненні остання розпочала лише 11.10.2024, в подальшому повернулась до заповнення декларації і подала її 15.10.2024, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за що відповідальність передбачена за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
За вказаним фактом стосовно правопорушника був складений протокол про адміністративне правопорушення №47-01/221/25 від 18.11.2025 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, за кваліфікуючими ознаками: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 в судовому засіданні зазначила, що визнає протокол у повному обсязі, вину визнала. Вважала, що мала подати декларацію впродовж двох місяців, тому подала з запізненням.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників судового розгляду, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. ОСОБА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), несвоєчасно без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні) з порушенням строку 15.10.2024 року замість 10.10.2024 року.
Поважних причин пропуску строку на подання декларації ОСОБА_1 не мала.
Винуватість ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №47-01/221/25 від 18.11.2025 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, наказом про звільнення ОСОБА_1 №77к від 05.09.2024 року, наказом №91/к про присвоєння ОСОБА_1 рангу державного службовця, поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами.
З урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, вважаю за необхідне застосувати стосовно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави.
Підстав для застосування дії ст.22 КУпАП судом не встановлено, приймаючи до уваги характер, обставини вчиненого правопорушення та істотність допущених порушень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7, 9, 33, 172-6, 251, 252, 280, 286, 283-285 КУпАП, -
Накласти на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень в дохід держави. Стягнути з ОСОБА_1 на підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судові витрати на користь держави в розмірі 605 гривень 60 копійок.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови-не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту прокурора без задоволення.
Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Постанова може бути оскаржена протягом десяти діб з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси.
Суддя: