Рішення від 05.12.2025 по справі 420/20546/25

Справа № 420/20546/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Самойлюк Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якій просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області №213050012689 від 03.06.2025 про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Херсонської обласної прокуратури № 21-92 вих.25 від 26.05.2025 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 27.05.2025 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII, виходячи з розміру заробітної плати, зазначеного в довідці Херсонської обласної прокуратури № 21-92 вих.25 від 26.05.2025 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, з урахуванням раніше виплачених сум;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити, з 27.05.2025 року, виплату ОСОБА_1 перерахованої пенсії за вислугу років на підставі довідки Херсонської обласної прокуратури № 21-92 вих.25 від 26.05.2025 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, виданій Херсонською обласною прокуратурою, з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 27 травня 2025 року позивач звернувся через веб-портал Пенсійного Фонду України із заявою про здійснення перерахунку його пенсії на підставі довідки Херсонської обласної прокуратури №21-92-вих. 25 від 26.05.2025.

Вказана заява ОСОБА_1 відповідно до принципу екстериторіальності розподілу єдиної черги завдань розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

Рішенням ГУ ПФУ в Закарпатській області №213050012689 від 03.06.2025 відмовлено у перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно заяви №1502 від 27.05.2025 щодо збільшення зарплати (пенсії за спецзаконами) відповідно Закону України « Про прокуратуру» з урахуванням довідки, виданої Херсонською обласною прокуратурою № 21-92 вих.25 від 26.05.2025, оскільки згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду від 15.02.2024 y справі № 420/1448/23, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області проведено перерахунок пенсії з урахування довідок Херсонської обласної прокуратури №21-233/ вих.22 від 07.12.2022 та № 21/234/вих. 22 від 07.12.2022. Даним рішенням не зобов'язано в подальшому проводити перерахунок пенсії з урахуванням нових довідок.

Вважаючи протиправним вказане рішення, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою від 30.06.2025 року відкрито провадження в адміністративній справі та визначено, що розгляд справи буде проводитись за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи на підставі ст. 262 КАС України у межах строків, визначених ст. 258 КАС України та з урахуванням встановлених сторонам строків для подання заяв по суті.

Від ГУ ПФУ в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому в обґрунтування правової позиції зазначено, що оскільки пенсія позивачу призначена з 10.08.2022р. згідно ЗУ «Про прокуратуру» та перерахована з 14.12.2022р. на виконання рішення суду № 420/1448/23 від 15.02.2024р., підстав для врахування довідки №21-92 вих.25 від 26.05.2025, виданої Херсонською обласною прокуратурою станом на 01.01.2022 для перерахунку пенсії не має. Судовим рішенням не зобов'язано в подальшому проводити перерахунок пенсії з урахуванням нових довідок. Враховуючи вищезазначене, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії. Враховуючи вищевикладене, рішення №213050012689 від 03.06.2025 про відмову в перерахунку позивачу пенсії є законним та обґрунтованим. Відповідач діяв в порядку передбаченому законодавством, обґрунтовано, а тому підстави для задоволення позовної вимоги позивача відсутні.

За приписами ч.5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відтак, справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з 1999 року працював в органах прокуратури Херсонської області на різних прокурорських посадах.

З 29.12.2020, наказом керівника Херсонської обласної прокуратури від 23.12.2020 року № 912к, позивача звільнено з посади прокурора відділу забезпечення представництва в суді управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Херсонської області та органів прокуратури, у зв'язку з реорганізацією та скороченням кількості прокурорів органу прокуратури відповідно до пункту 9 частини першої статті 51 Закону України «Про прокуратуру».

10.08.2022 року позивач звернувся через особистий кабінет порталу електронних послуг Пенсійного фонду України з письмовою заявою до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про призначення пенсії за вислугу років як працівнику прокуратури відповідно до ч. 5 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», надавши усі необхідні документи.

Станом на дату звернення за призначенням пенсії позивач працював на посаді головного спеціаліста відділу Херсонської обласної прокуратури.

Рішенням Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі Головного управління Пенсійного Фонду України в Одеській області № 213050012689 від 19.08.2022 ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років на підставі ч. 5 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 2027 грн. Позивач з серпня 2022 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Одеській області.

Згідно з наказом керівника Херсонської обласної прокуратури № 653к від 08.12.2022 позивача звільнено з посади головного спеціаліста відділу представництва держави з питань земельних відносин управління представництва інтересів держави в суді Херсонської обласної прокуратури у зв'язку з виходом на пенсію на підставі п. 7 ч. 1 ст. 83 Закону України «Про державну службу».

На підставі заяви позивача від 14.12.2022 року останньому перераховано пенсію згідно з довідкою Херсонської обласної прокуратури від 07.12.2022, а саме рішенням Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі Головного управління Пенсійного Фонду України в Одеській області № 213050012689 від 21.12.2022 року пенсію за вислугу років ОСОБА_1 перераховано із застосуванням відсоткового значення - 51,40 % місячної заробітної плати за вислугу років від середньомісячного заробітку, після чого вона склала 4 466,92 грн.

Не погоджуючись із розміром призначеної пенсії за рішенням Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі Головного управління Пенсійного Фонду України в Одеській області № 213050012689 від 21.12.2022 року, у січні 2023 року, ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 15.02.2024 року по справі 420/1448/23 визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 21.12.2022 року №213050012689 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 ; зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату з 14.12.2022 року ОСОБА_1 пенсії виходячи із розрахунку 55,2 відсотків від сум заробітної плати обрахованої за останні 60 календарних місяців роботи перед зверненням за призначенням пенсії, на підставі довідки Херсонської обласної прокуратури № 21-233/вих22 від 07.12.2022 року та № 21-234/вих22 від 07.12.2022 року, з урахуванням раніше виплачених сум, зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Одеській області зарахувати ОСОБА_1 до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру», стаж роботи в Херсонській обласній прокуратурі на посаді державного службовця з 26.01.2021 року по 09.12.2022 року включно.

Вказане рішення залишено без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 15.07.2024 року.

Ухвалою Верховного Суду від 19.08.2024 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 15.02.2024 та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 15.07.2024 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, а також про зобов'язання вчинити певні дії.

01.03.2025 року Центральним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м. Одесі проведено перерахунок пенсії позивача, розмір пенсії склав 18436,77 грн.

26 травня 2025 року Херсонською обласною прокуратурою виготовлено довідку №21-92-вих. 25 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій ОСОБА_1 , з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за нормами чинними на 01.01.2022 за відповідною посадою прокурора відділу Херсонської обласної прокуратури, відповідно до ст. 81 Закону України «Про прокуратуру», ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», рішення Конституційного Суду України від 13.09.2023. Як вбачається з відомостей такої довідки розмір заробітної плати становить 72800,00 грн.

27 травня 2025 року позивач звернувся через веб-портал Пенсійного Фонду України із заявою про здійснення перерахунку його пенсії на підставі довідки Херсонської обласної прокуратури №21-92-вих. 25 від 26.05.2025.

Відповідно до принципу екстериторіальності розподілу єдиної черги завдань заява ОСОБА_1 була розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

Рішенням ГУ ПФУ в Закарпатській області №213050012689 від 03.06.2025 відмовлено у перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно заяви №1502 від 27.05.2025 щодо збільшення зарплати (пенсії за спецзаконами) відповідно Закону України «Про прокуратуру» з урахуванням довідки Херсонської обласної прокуратури № 21-92 вих.25 від 26.05.2025, оскільки згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду від 15.02.2024 y справі № 420/1448/23, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області проведено перерахунок пенсії з 14.12.2022 року з урахування довідок Херсонської обласної прокуратури №21-233/ вих.22 від 07.12.2022 та № 21/234/вих. 22 від 07.12.2022. Даним рішенням не зобов'язано в подальшому проводити перерахунок пенсії з урахуванням нових довідок.

Вважаючи протиправним вказане рішення, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що даний позов підлягає частковому задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок пенсійного забезпечення працівників прокуратури врегульовано нормами ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII (далі Закон №1697), відповідно до частини двадцятої якої (у редакції Закону України від 28.12.2014 №76-VIII) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Стаття 86 ч. 9 Закону України №1697 (в первинній редакції) мала такий текст: «Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

01.01.2015 набрав чинності Закон України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі - Закон №76-VIII), яким, з-поміж іншого, внесено такі зміни: частину двадцяту статті 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року «Про прокуратуру» №1697 (набрала чинності 15.07.2015) викладено у такій редакції: « 20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».

У грудні 2019 року Конституційний Суд України за результатами розгляду справи №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) ухвалив рішення від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 та вирішив визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України; -положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7- р(II)/2019: -частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; -частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: « 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено /йому не більш як за 12 місяців.

Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

Таким чином, протягом усього періоду дії норми статті 86 Закону №1697, яка визначала, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, працівники прокуратури мали право на перерахунок пенсії, проте були позбавлені можливості таке право реалізувати з огляду на бездіяльність Кабінету Міністрів України. Верховний Суд в постанові від 24.04.2019 у справі №826/8546/18 звернув увагу на те, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом №1697 покладено саме на уряд. Неприйняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правового акта, який би визначав умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, не може бути підставою для відмови пенсіонеру у такому перерахунку, оскільки це порушує статтю 22 Конституції України. У своєму рішенні від 13.12.2019 №7-р(ІІ)/2019 Конституційний суд України також зазначив, що працівник прокуратури, який досяг передбаченого законом віку для припинення повноважень після здійснення професійної діяльності протягом визначеного строку, набуває право на отримання пенсії. Пенсійне забезпечення таких працівників здійснюється відповідно до статті 86 Закону. Частина 20 ст. 86 Закону України №1697 в первинній редакції передбачала низку підстав для перерахунку призначених пенсій. Проте, згідно з чинною редакцією оспорюваного положення Закону умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури вже не врегульовуються Законом, а повноваження щодо їх визначення делеговано Кабінету Міністрів України.

Враховуючи міжнародні стандарти діяльності органів прокуратури та юридичні позиції Конституційного Суду України, метою нормативного регулювання, зокрема питань соціального захисту працівників прокуратури, є уникнення втручання інших органів влади в діяльність прокуратури з метою додержання принципу поділу влади та закріплення виключно на рівні закону питань пенсійного забезпечення працівників прокуратури.

До повноважень Кабінету Міністрів України законодавець відніс право визначати умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури без закріплення на законодавчому рівні відповідних критеріїв, чим поставив у залежність фінансування пенсійного забезпечення прокурорів від виконавчої влади. Таке нормативне регулювання призводить до втручання виконавчої влади в діяльність органів прокуратури, а також до недотримання конституційної вимоги щодо здійснення органами державної влади своїх повноважень у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України. Конституційний Суд України констатував, що питання пенсійного забезпечення прокурорів, у тому числі умови та порядок перерахунку призначених їм пенсій, має визначати Верховна Рада України законом, а не Кабінет Міністрів України підзаконним актом. Відтак, Закон №1697 з 13 грудня 2019 року не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України. Але, підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.

Натомість, з аналізу положень ч.20 ст.86 Закону № 1697-VІІ, з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(II)/2019 слідує, що підставою для проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам органів прокуратури є: -підвищення заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок; -призначення на вищу посаду; -збільшення вислуги років; -присвоєння почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою статті 86 Закону № 1697-VІІ; -при звільненні з роботи; -за кожні два відпрацьовані роки. Тобто, працюючому пенсіонеру, якому призначено пенсію на умовах Закону№ 1697-VІІ, пенсія може бути перерахована за однією з цих підстав.

З моменту призначення 19.08.2022 пенсії за вислугу років, ОСОБА_1 продовжував працювати в Херсонській обласній прокуратурі на посаді державного службовця до моменту звільнення 09.12.2022 з цієї посади та органів прокуратури.

На цей час позивач працює старшим інспектором відділу приймання‚ опрацювання та аналізу оперативної інформації Херсонської обласної прокуратури.

Отже, позивач продовжує працювати в органах прокуратури та отримує заробітну плату, що підтверджується наказом Херсонського обласного прокурора №92к від 17.02.2023.

Таким чином, ОСОБА_1 , як працюючий пенсіонер, має право на перерахунок своєї пенсії у зв'язку з підвищення заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок; збільшення вислуги років; при звільненні з роботи; за кожні два відпрацьовані роки.

Відмовляючи у проведенні спірного перерахунку, ГУ ПФУ в Закарпатській області посилається на те, що перерахунок раніше було проведено за рішенням суду від 15.02.2024 y справі № 420/1448/23, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області з урахування довідок Херсонської обласної прокуратури №21-233/ вих.22 від 07.12.2022 та № 21/234/вих. 22 від 07.12.2022. і даним рішенням не зобов'язано в подальшому проводити перерахунок пенсії з урахуванням нових довідок.

Разом з цим, доказів визнання недійсною або недостовірною довідки Херсонської обласної прокуратури № 21-92 вих.25 від 26.05.2025 не надано, а тому складові вказаної довідки мають бути враховані органом пенсійного фонду для перерахунку пенсії позивачу.

За таких обставин, суд вважає, що здійснення перерахунку пенсії позивача має відбуватися пенсійним органом з урахуванням складових, зазначених у довідці Херсонської обласної прокуратури № 21-92 вих.25 від 26.05.2025 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії.

Враховуючи те, що оскаржуване рішення прийнято ГУ ПФУ в Закарпатській області, суд дійшов висновку, що саме вказаного відповідача необхідно зобов'язати здійснити перерахунок пенсії.

Таким чином, суд дійшов висновку що порушені права позивача підлягають поновленню шляхом визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області №213050012689 від 03.06.2025 про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Херсонської обласної прокуратури № 21-92 вих.25 від 26.05.2025 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.05.2025 року про перерахунок пенсії та прийняти рішення про перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII, виходячи з розміру заробітної плати, зазначеного в довідці Херсонської обласної прокуратури № 21-92 вих.25 від 26.05.2025 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії з 27.05.2025 року, з урахуванням раніше виплачених сум.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З урахуванням висновку суду про задоволення позову, наявні підстави для стягнення з відповідача на користь позивача судового збору у розмірі 968,96 грн. (із застосуванням коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, оскільки позовна заява подана через підсистему «Електронний суд»).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (площа Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88000, Код ЄДРПОУ 20453063), Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385 ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області №213050012689 від 03.06.2025 про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Херсонської обласної прокуратури № 21-92 вих.25 від 26.05.2025 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.05.2025 року про перерахунок пенсії та прийняти рішення про перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII, виходячи з розміру заробітної плати, зазначеного в довідці Херсонської обласної прокуратури № 21-92 вих.25 від 26.05.2025 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії з 27.05.2025 року, з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (площа Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88000, Код ЄДРПОУ 20453063) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 968,96 грн. (дев'ятсот шістдесят вісім гривень, дев'яносто шість копійок).

Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.

Суддя Самойлюк Г.П.