(про прийняття звіту про виконання судового рішення)
05 грудня 2025 року м. Житомир Справа № 240/32053/23
категорія 106030000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Капинос О.В., розглянувши звіт Військової частини НОМЕР_1 про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , про зобов"язання вчинити дії,
встановив:
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 08.03.2024 зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2022 рік, з урахуванням індексації, враховуючи раніше виплачені суми.
До суду, в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення Житомирського окружного адміністративного суду.
Ухвалою від 03.09.2025 зобов"язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подати до суду звіт про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 08.03.2024 протягом одного місяця з дня отримання копії ухвали.
13.10.2025 позивач подав до суду заяву про накладення штрафу на командира військової частини НОМЕР_1 за невиконання судового рішення.
17.10.2025 до суду надійшла заява від представника відповідача, у якій він повідомив, що військовою частиною НОМЕР_1 було проведено розрахунок коштів та подано заявку на фінансування начальнику забезпечувального фінансового органу для виконання рішень судів . Разом з тим, у зв'язку з відсутністю фінансування, військова частина НОМЕР_1 з незалежних від військової частини обставин не має можливості станом на сьогоднішній день виконати рішення суду. При цьому, військовою частиною НОМЕР_1 здійснюються усі можливі заходи з метою виконання рішення суду, проте відсутність фінансування військової частини НОМЕР_1 зумовлена існуванням об'єктивних причин, незалежних від військової частини, що унеможливлюють своєчасне виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду .
20.10.2025 відповідачем подано заяву, у якій він просить заяву від 17.10.2025 вважати звітом про виконання судового рішення. Також просить визнати поважними причини пропуску строку на подання звіту , прийняти його та встановити новий строк для подання звіту.
Ухвалою від 23.10.2025 у задоволенні заяви позивача про накладення штрафу на командира військової частини НОМЕР_1 за неподання звіту про виконання судового рішення у справі відмовлено.
Прийнято звіт, поданий відповідачем 17.10.2025, про виконання судового рішення від 08.03.2024 у справі №240/32053/23.
Встановлено відповідачу новий строк подання звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі №240/32053/23 протягом 30-ти днів з дня отримання ухвали.
Також в ухвалі поновлено відповідачу строк для подання звіту.
22.11.2025 відповідачем подано звіт про виконання судового рішення та 01.12.2025 доповнення звіту, у якому відповідач просить прийняти звіт про виконання судового рішення .
У відповідності до ст.382-2 КАСУ розгляд звіту здійснюється у порядку письмового провадження без виклику сторін.
Вирішуючи питання наявності підстав для прийняття звіту про виконання судового рішення у даній справі , суд виходить з наступного.
Статтею 129-1 Конституції України проголошено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Частиною 2 статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02 червня 2016 року №1402-VIII визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
Положеннями статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно зі статтею 370 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно з положеннями частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до частин 1, 2, 3, 11 статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини 5 статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин та/або 3 статті 382-2 цього Кодексу.
Якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Як вбачається з наданих відповідачем доказів, військовою частиною НОМЕР_1 було проведено розрахунок коштів на виконання судового рішення, що підтверджується довідкою від 27.05.2025 №1/188 та подано заявку від 06.09.2025 на фінансування начальнику забезпечувального фінансового органу для виконання рішень судів .
26.11.2025 було здійснено виплату на банківських рахунок ОСОБА_1 грошових коштів на виконання рішення суду, на підтвердження чого надано платіжну інструкцію № 1631 від 26.11.2025; відомість розподілу виплат від 19.11.2025; розрахунково-платіжну відомість № 237 від 19.11.2025.
Заперечень з приводу поданого звіту та отримання вказаних коштів від позивача не надходило.
За такого, суд дійшов висновку про можливість прийняття звіту про виконання судового рішення.
Керуючись статтями 243, 248, 381-1, 382-1, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Прийняти звіт Військової частини НОМЕР_1 про виконання судового рішення в адміністративній справі № 240/32053/23 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , про зобов"язання вчинити дії.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суддя О.В. Капинос