Рішення від 04.12.2025 по справі 140/4891/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2025 року ЛуцькСправа № 140/4891/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Шепелюка В.Л., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправними дій щодо відмови у призначенні житлової субсидії; зобов'язання призначити житлову субсидію з дати звернення за її призначенням - 26 листопада 2024 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням ГУ ПФУ у Волинській області від 04 грудня 2024 року №1141125304-2024-5 йому відмовлено у призначенні субсидії, оскільки у складі домогосподарства є особи, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

Таку відмову ОСОБА_1 вважає протиправною, та зазначив, що підпункт 7 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 (Положення №848), на підставі якого йому відмовлено у призначенні житлової субсидії, містить виключення та не стосується осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря. До заяви про призначення житлової субсидії ним додавалися виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого та довідки медичних установ з яких слідує, що його син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів, синдром залежності. Позивач вважає, що наданих довідок достатньо для підтвердження наявності у його сина, як особи з числа домоволодіння, наркозалежності, викликаної вживанням опіоїдів.

З урахуванням наведеного позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 14 травня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Відповідач у відзиві на позов його вимоги заперечив та у задоволенні позову просив відмовити (а.с.17-18). В обґрунтування цієї позиції вказав, що згідно з підпунктом 3 пункту 14 Положення №848 житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії. Житлові субсидії призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду не менше місяця, зокрема, перебували у складних життєвих обставинах, викликаних алко- або наркозалежністю, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, який забезпечує надання первинної медичної допомоги, на підставі довідки встановленого зразка закладу охорони здоров'я, що провадить діяльність з надання наркологічної допомоги населенню, в якому особа перебувала на диспансерному обліку.

Оскільки до заяви від 26 листопада 2024 року позивачем було надано виписку із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого, а не висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, який забезпечує надання первинної медичної допомоги по ОСОБА_2 прийнято рішення від 04 грудня 2024 року 31141125304-2024-5 про відмову у наданні житлової субсидії, відповідно до підпункту 3 пункту 14 Положення №848.

Інші заяви по суті справи від сторін не надходили.

Суд, перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.

Не є спірною та обставина, що позивач ОСОБА_1 з 26 листопада 2024 року звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про призначення житлової субсидії.

Рішенням ГУ ПФУ у Волинській області від 04 грудня 2024 року №1141152304-2024-5 позивачу відмовлено у призначенні житлової субсидії. Підставою відмови зазначено - у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (а.с. 6).

Листом від 15 січня 2025 року №648-16870/В-02/8-0300/25, у відповідь на звернення позивача щодо перегляду нарахування субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, відповідач повідомив, що ним ініційовано додаткову перевірку матеріалів електронної особової справи ОСОБА_1 (а.с.10). Надалі листом відповідача від 03 березня 2025 року №2841-1679/В-02/8-0300/25 (а.с.11) позивача повідомлено, що оскільки до заяви від 26 листопада 2024 року не долучено висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, який забезпечує надання первинної медичної допомоги по ОСОБА_2 прийнято рішення від 04 грудня 2024 року №1141125304-2024-5 про відмову у наданні житлової субсидії, відповідно до підпункту 3 пункту 14 Положення №848.

Вважаючи протиправною відмову у призначенні житлової субсидії, позивач звернувся до суду з даним позовом.

При вирішенні спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України від 09 листопада 2017 року №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (Закон №2189-VIII) регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 4 Закону №2189-VIII до повноважень Кабінету Міністрів України належать, зокрема, встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затверджено Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджений (Положення №848, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Це Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій: щомісячної житлової субсидії на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, а також житлово-комунальних послуг, а саме:

житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком;

комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами;

щомісячної житлової субсидії на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі - об'єднання), та витрат на комунальні послуги в такому будинку;

житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.

Згідно з пунктом 3 Положення №848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку. Суми призначеної, але не виплаченої у зв'язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія, за письмовим зверненням такої особи, поданим протягом трьох місяців після смерті одержувача. Отримання житлових субсидій не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Відповідно до пунктів 4, 5 Положення №848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, внеску/платежу об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов'язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. №1156 Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії.

Пунктом 9 Положення №848, зокрема, встановлено, що призначення житлових субсидій здійснюється:

до 30 листопада 2022 р. включно - структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення);

починаючи з 1 грудня 2022 р. - органами Пенсійного фонду України.

Контроль за правильністю призначення і виплати житлових субсидій здійснює Нацсоцслужба та її територіальні органи.

Заяви про призначення та надання житлової субсидії за формою згідно з додатком 1 (далі - заява) з необхідними документами та/або відомостями приймаються від громадян:

структурними підрозділами з питань соціального захисту населення - до 30 листопада 2022 р. включно в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія);

органами Пенсійного фонду України починаючи з 1 грудня 2022 р., у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія).

Сформована та підписана з накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», заява разом із декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою згідно з додатком 2 (далі - декларація) передається засобами Порталу Дія шляхом електронної інформаційної взаємодії з інформаційно-комунікаційними системами Мінсоцполітики та Пенсійного фонду України до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення/органу Пенсійного фонду України (далі - уповноважені органи).

Заяви з необхідними документами та/або відомостями також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження уповноваженому органу.

Заяви з необхідними документами та/або відомостями приймаються посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи.

Заяви з необхідними документами та/або відомостями (після формування електронної справи) у паперовій формі передаються уповноваженому органу не рідше ніж раз на два тижні.

Якщо рішення про призначення (відновлення) житлової субсидії приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи, такий акт складається посадовою особою виконавчого органу за зверненням громадянина та передається уповноваженому органу.

Інформація про призначені житлові субсидії вноситься уповноваженим органом до Реєстру отримувачів житлових субсидій, що є структурною підсистемою Єдиного соціального реєстру.

Згідно з пунктом 22 Положення №848 житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства: які зареєстровані (задекларовані) в житловому приміщенні (будинку); які не зареєстровані (не задекларовані) в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання (оренди) житла (далі - орендарі), за рішенням суду, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги; які не зареєстровані (не задекларовані) в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору наймання (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

Пунктом 24 Положення №848 передбачено, зокрема, що житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.

Для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства, членів сім'ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пунктах 24-28 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи (пункт 30 Положення №848).

Відповідно до пункту 60 Положення №848 уповноваженим органом протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів та отримання інформації відповідно до пункту 50 цього Положення приймається рішення про: призначення житлової субсидії; непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від'ємне значення); відмову в призначенні житлової субсидії.

Пунктом 14 вказаного Положення визначено перелік підстав, за наявності яких житлова субсидія не призначається.

За обставин цієї справи ГУ ПФУ у Волинській області рішенням від 04 грудня 2024 року №1141125304-2024-5 відмовило ОСОБА_1 у призначенні житлової субсидії, покликаючись на те, що у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

Відповідно до підпункту 7 пункту 14 Положення №848 житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (крім осіб, заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів яких погашається частинами за рішенням суду, осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти, осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).

У листі від 03 березня 2025 року №2841-1679/В-02/8-03300/25 та відзиві на позов відповідач вказував, що позивачу відмовлено у призначенні житлової субсидії відповідно до підпункту 3 пункту 14 Положення №848, оскільки ним до заяви від 26 листопада 2024 року не долучено висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, який забезпечує надання первинної медичної допомоги по ОСОБА_2 .

Так, приписами підпункту 3 пункту 14 Положення №848 передбачено, зокрема, що житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді: за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії.

Житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами першим - п'ятим цього підпункту, призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду не менше місяця: надавали соціальні послуги, вважалися безвісно відсутніми за рішенням суду або мали правовий статус осіб, зниклих безвісти, перебували в полоні, що підтверджується відомостями та/або документами, наданими уповноваженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами, суб'єктами державної реєстрації, установами та організаціями в порядку та випадках, визначених законодавством, або перебували в місцях позбавлення/обмеження волі, або до них застосовувалися заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), застосовувалися запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою, а також перебували у складних життєвих обставинах, викликаних інвалідністю, тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я встановленого зразка, алко- або наркозалежністю, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, який забезпечує надання первинної медичної допомоги, на підставі довідки встановленого зразка закладу охорони здоров'я, що провадить діяльність з надання наркологічної допомоги населенню, в якому особа перебувала на диспансерному обліку (далі - складні життєві обставини), або перебували у відпустці без збереження заробітної плати, якщо дитина потребує домашнього догляду, відповідно до пункту 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки».

Аналізуючи наведені вище приписи підпунктів 3, 7 пункту 14 Положення №848 в контексті спірних правовідносин, суд приходить до висновку, що підпункт 7 пункту 14 Положення №848 встановлює підстави для відмови у призначенні житлової субсидії у зв'язку з наявністю заборгованості зі сплати аліментів понад три місяці у когось із членів домогосподарства або сім'ї члена домогосподарства і допускає підтвердження алко- або наркозалежності довідкою лікаря як підставою для винятку. Тоді як підпункт 3 пункту 14 Положення №848 стосується відсутності доходів у осіб, чиї доходи враховуються при призначенні субсидії і вимагає для підтвердження складних життєвих обставин, пов'язаних із алко- або наркозалежністю, висновок лікарсько-консультативної комісії.

Зі змісту рішення ГУ ПФУ у Волинській області від 04 грудня 2024 року №1141125304-2024-5 слідує, що зазначена у ньому підстава для відмови фактично відповідає підпункту 7 пункту 14 Положення №848.

Матеріали справи містять виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від 26 вересня 2024 року, з якої вбачається, що останньому встановлено діагноз: психічні та поведінкові розлади і внаслідок вживання опіоїдів, синдром залежності. Тут же зазначено, що ОСОБА_2 перебуває під спостереженням у Комунальному підприємстві «Волинська обласна психіатрична лікарня» з серпня 2020 року. З серпня 2020 року перебуває на програмі замісної підтримувальної терапії по теперішній час (а.с.7). З довідки Комунального підприємства «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради від 19 вересня 2024 року №10107/2-05.24, виданій ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , слідує, що він перебував на стаціонарному лікуванні у 2020 році у Центрі терапії залежностей КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» з діагнозом психічні і поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів. Синдром залежності». З 19 серпня 2020 року по даний час перебуває на програмі замісної підтримувальної терапії (а.с.9).

У позовній заяві позивач стверджував, що до заяви від 26 листопада 2024 року про призначення субсидії додавав зазначені довідки, що відповідачем не заперечується.

Надані до матеріалів справи медичні документи містять чітке встановлення діагнозу «психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів, синдром залежності» та підтверджують перебування ОСОБА_2 під медичним наглядом і на програмі замісної підтримувальної терапії з серпня 2020 року до теперішнього часу.

З огляду на зміст підпункту 7 пункту 14 Положення №848, який передбачає можливість застосування винятку щодо осіб, що є алко- або наркозалежними, за умови підтвердження цього відповідною медичною довідкою, надані документи є достатніми для підтвердження факту наркозалежності зазначеної особи та відповідають вимогам, встановленим указаною нормою.

Відтак, аналізуючи норми чинного законодавства, які регулюють підстави та порядок призначення житлової субсидії, суд вважає, що позивач надав відповідачу всі документи, необхідні для надання субсидії, тому має право на її призначення.

За таких умов, рішення ГУ ПФУ у Волинській області від 04 грудня 2024 року №1141125304-2024-5 про відмову у призначенні житлової субсидії є протиправним та належить до скасування.

При цьому, суд не бере до уваги доводи відповідача про наявність підстав, визначених підпунктом 3 пункту 14 Положення №848, для відмови у призначенні ОСОБА_1 житлової субсидії, оскільки відмовляючи у призначенні субсидії, відповідач про такі мотиви у рішенні від 04 грудня 2024 року №1141125304-2024-5 не вказав.

Верховний Суд у своїй практиці неодноразово підкреслював, що під час судового контролю за рішеннями суб'єктів владних повноважень оцінюванню підлягають саме ті підстави та мотиви, які були покладені в основу оскаржуваного рішення.

Враховуючи норми чинного законодавства, що врегульовують спірні правовідносини, суд з урахуванням наданих частинами другою, третьою статті 245 КАС України повноважень та з метою повного захисту порушеного права позивача вважає, що позов належить задовольнити у спосіб визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ у Волинській області від 04 грудня 2024 року №1141125304-2024-5 та зобов'язання відповідача призначити позивачу житлову субсидію за заявою від 26 листопада 2024 року.

З огляду на відсутність документально підтверджених судових витрат, пов'язаних із розглядом справи, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43027, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 6, ідентифікаційний номер 13358826) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 04 грудня 2024 року №1141125304-2024-5.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області призначити ОСОБА_1 житлову субсидію за заявою від 26 листопада 2024 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В. Л. Шепелюк