Справа № 347/2582/25
05.12.2025 року суддя Косівського районного суду Івано-Франківської області Драч Д.С., розглянувши об'єднані матеріали справ про адміністративні правопорушення, що надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого та зареєстрованого за адресою:АДРЕСА_1 , одруженого, військовослужбовця, начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 , штаб-сержанта по ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та по ч. 3 ст. 172-11 КУпАП,
ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП за таких обставин:
За визначенням, викладеним у статті 1 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» №3543-ХІІ від 21.10.1993 , мобілізація - це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу, а особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні» з 05:30 год. 24.02.2022 на всій території України введено воєнний стан, який відповідно до Указу Президента України №49/2024 від 13.02.2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» строк дії воєнного стану на території України продовжено по теперішній час.
Відповідно до Указу Президента України №69/2022 «Про загальну мобілізацію» У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції У країни, було оголошено проведення в Україні загальної мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.
Статтею 1 Закону України «Про оборону України» № 1932-ХІІ від 06.12.1991 (зі змінами) визначено, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Особливий період закінчується з прийняттям Президентом України відповідного рішення про переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу
Рішень про демобілізацію усіх призваних військовослужбовців та переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу Президент У країни не приймав.
Враховуючи вище викладене, на даний час на всій території України діє особливий період.
Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців та деяких інших осіб» №1952-VII від 16.03.2017 (набрав чинності 16.04.2017) внесено зміни до глави 13-Б Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вчинення військовослужбовцями військових адміністративних правопорушень в умовах особливого періоду.
05.12.2025 під час проведення перевірки стану дотримання вимог законів України військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_3 в діях начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 штаб-сержанта ОСОБА_1 встановлені ознаки військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 17215 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, встановлено, що у ІНФОРМАЦІЯ_4 проходить військову службу за призовом під час мобілізації штаб-сержант ОСОБА_1 на посаді начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Будучи військовослужбовцем Збройних Сил України, відповідно до вимог ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, штаб-сержант ОСОБА_1 був зобов'язаний свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, вивчати військову справу, зразково виконувати свої службові обов'язки, функціональні обов'язки відповідно до займаної посади, не допускати негідних вчинків і стримувати від них інших військовослужбовців.
Проте, всупереч наведеним вимогам Статуту, діючи умисно, всупереч інтересам служби, штаб-сержант ОСОБА_2 виявив недбале ставлення до військової служби, за наступних обставин: 02.12.2025 року о 19 год. 00 хв. під час проведення перевірки наявності особового складу ІНФОРМАЦІЯ_5 було встановлено, що штаб-сержант ОСОБА_1 був відсутній на місці несення служби, тим самим обов'язки за посадою не виконував, що могло призвести до тяжких наслідків для захисту та безпеки України в умовах особливого періоду, сумлінно і чесно не виконував військовий обов'язок, допустив негідний вчинок і показав негативний приклад іншим військовослужбовцям та підлеглому особовому складу.
Так, встановлено, що штаб-сержант ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальник групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 повинен знаходитись на території ІНФОРМАЦІЯ_3 та виконувати обов'язки військової служби, однак будучи ознайомленим із внутрішнім розпорядком, маючи покладені на нього функціональні обов'язки відповідно до займаної посади, порушуючи вимоги Статуту та функціональні обов'язки покладені на нього займаною посадою був відсутній у розташуванні ІНФОРМАЦІЯ_3 , тим самим не виконуючи жодних із покладених на нього завдань, зокрема організаційно-розпорядчих функцій начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Про поважні причини відсутності чи неможливості виконання обов'язків військової служби штаб- сержант ОСОБА_1 не повідомляв командування ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Окрім того, як встановлено на телефонні дзвінки штаб-сержант ОСОБА_1 , не відповідав, а тому об'єктивно встановити причини та умови, що сприяли його відсутності у розташуванні ІНФОРМАЦІЯ_3 в період з 19.00 02.12.2025 по 05.00 04.12.2025 не представилось можливим.
Відповідно до функціональних обов'язків начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 , він відповідає:
за успішне виконання завдань групою, готовність засобів зв'язку, підготовку особового складу групи зв'язку, за збереження і стан техніки та майна зв'язку і оповіщення, технічну справність, правильну їх експлуатацію і ремонт, роботу радіостанції, своєчасне отримання і передачу радіосигналі, дотримання вимог радіо маскування, роботу екіпажу радіостанції, за встановлення та забезпечення зв'язку мережі обміну службовою інформацією; за зберігання отриманих ключових документів, правильність їх використання та знищення (стирання);
за ведення технічної документації станції МОСІ;
за виконанням вимог безпеки функціонування мережі обміну службовою інформацією; за проведення перевірки проходження (прийом, передача) кореспонденції через автоматизоване робоче місце МОСІ.
Він зобов'язаний:
знати стан системи зв'язку і оповіщення;
знати вимоги керівних документів по організації зв'язку і оповіщення в РТЦК та СП; знати будову і правила експлуатації штатної техніки зв'язку;
виконувати вимоги правил користування засобами КЗІ, правилами вскриття ключових документів, та інших нормативних документів з організації та забезпечення безпеки криптографічного захисту службової інформації; дотримуватися режиму безпеки в роботі;
знати інструкцію та діяти згідно неї при компрометації ключових документів; проводити технічне обслуговування засобів КЗІ;
своєчасно повідомляти начальника ССЗ про факти втрати або нестачі засобів КЗІ, ключових документів, ключів від приміщень, сховищ, особистих печаток, а також про порушення, що були допущені під час роботи із засобами КЗІ, ключовими документами та можуть привести до розголошення службової інформації, а також про причини й умови можливого її витоку;
утримувати техніку зв'язку справною, укомплектованою і в постійній готовності до застосування;
знати обсяги і порядок проведення технічного обслуговування техніки зв'язку, забезпечувати якісне і своєчасне його проведення;
вміти знаходити і усувати пошкодження на техніці зв'язку;
своєчасно і правильно заповнювати експлуатаційну документацію; вимагати дотримання
мір безпеки особовим складом групи зв'язку при проведенні занять та тренувань; вести облік техніки зв'язку і оповіщення;
своєчасно перевіряти її наявність, комплектність та технічний стан, звіряти дані обліку РТЦК та СП з даними обліку ОТЦКСП;
своєчасно приймати міри по відновленню ліній зв'язку, усуненню пошкоджень апаратури і по заміні засобів зв'язку, які не підлягають ремонту; виконувати документи з питань зв'язку та оповіщення; підтримувати у робочому стані резервні джерела електроживлення; забезпечувати роботу засобів сигналізації РТЦК та СП ;
забезпечувати роботу засобів зв'язку та відображення інформації на пункті управління; вести облік апаратури та блоків, що містять дорогоцінні метали, слідкувати за їх збереженням, вчасно подавати встановлену звітність;
постійно працювати над удосконаленням системи зв'язку і оповіщення РТЦК та СП; подавати в установлені строки донесення та звіти по техніці зв'язку; своєчасно доповідати про стан зв'язку і оповіщення начальнику РТЦК та СП; дотримуватися вимог радіомаскування, а при отриманні сигналу радіомовчання негайно припинити передачу і доповісти про це по команді;
при прийомі радіостанції особисто перевірити її справність та працездатність, прийняти по опису;
отримати в начальника РТЦК та СП всі дані, які стосуються стану радіозв'язку; дотримувати встановлений порядок на радіостанції, суворо дотримуватися правил радіообміну, швидко передавати та приймати радіограми та радіосигнали, оформляти прийняті радіограми без затримки, передавати їх по призначенню;
знати діючі позивні радіостанції своєї мережі та постійні позивні командирів; контролювати роботу оператора та адміністратора по дотриманні встановленого режиму роботи радіостанції на передачу (при наявності дозволу працювати на передачу), а також негайні відповіді на всі виклики головної радіостанції;
слідкувати за бережним поводженням з апаратурою та майном;
у випадку пошкодження апаратури доповісти начальнику;
прийняті радіосигнали негайно повідомляти адресатам встановленим порядком; вести документацію радіостанції, апаратний журнал.
вимагати підтримання внутрішнього порядку та розпорядку роботи РТЦК та СП; організовувати правильне зберігання матеріальних засобів, щомісячно перевіряти наявність та облік майна у групі;
нести службу черговим РТЦК та СП ;
контролювати виконання особовим складом вимог законодавства з питань охорони державної таємниці;
виконувати вимоги статей 1, 28 Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
дотримуватися вимог керівних документів про порядок обробки та захисту персональних даних у повсякденній діяльності; нести службу черговим РТЦК та СП;
виконувати заходи з пожежної безпеки, дотримуватись інструкції з охорони праці; здійснювати оповіщення військовозобов'язаних і призовників; не вчиняти та не брати участі у вчиненні корупційних правопорушень пов'язаних з діяльністю РТЦК та СП;
утримуватись від поведінки, яка може бути розціненою як готовність вчинити корупційне правопорушення, пов'язане з діяльністю РТЦК та СП;
невідкладно інформувати начальника про випадки підбурення до вчинення корупційного правопорушення, пов'язаного з діяльністю РТЦК та СП;
невідкладно інформувати начальника про випадки вчинення корупційного правопорушення іншими працівниками РТЦК та СП;
невідкладно інформувати начальника про виникнення реального, потенційного або уявного конфлікту;
виконувати обов'язки згідно бойового розрахунку.
Зважаючи на вище викладене, у зв'язку із відсутністю штаб-сержанта ОСОБА_1 на місці служби, останній не виконував жодного із вище перелічених обов'язків, що покладені на нього відповідно до займаної посади, що вплинуло на боєздатність особового складу і не можливості виконання покладених завдань щодо забезпечення готовності засобів зв'язку, збереження і стан техніки та майна зв'язку і оповіщення, своєчасного отримання і передачі радіосигналів, забезпечення зв'язку мережі обміну службовою інформацією, зберігання отриманих ключових документів, правильність їх використання та знищення.
Отже, штаб-сержант ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 недбало поставився до виконання обов'язків військової служби та своїх функціональних обов'язків.
Відповідно до ст. 11 Закону України “Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» № 548-ХІУ від 24.03.1999 військовослужбовець ОСОБА_1 зобов'язаний:
свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок;
бути хоробрим, ініціативним і дисциплінованим;
постійно підвищувати рівень військових професійних знань, вдосконалювати свою виучку і майстерність, знати та виконувати свої обов'язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України;
дорожити бойовою славою Збройних Сил України та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця Збройних Сил України;
поважати бойові та військові традиції, допомагати іншим військовослужбовцям, які перебувають у небезпеці, стримувати їх від вчинення протиправних дій, поважати честь і гідність кожної людини, не допускати порушень, пов'язаних із дискримінацією за ознакою статі, сексуальним домаганням, насильством за ознакою статі, правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості;
Згідно статті 12 Закону України “Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» № 548-ХІУ від 24.03.1999 про все, що сталося з військовослужбовцем і стосується виконання ним службових обов'язків, та про зроблені йому зауваження військовослужбовець зобов'язаний доповідати своєму безпосередньому начальникові, крім тих обставин, щодо надання яких є пряма заборона у законі (таємниця сповіді, лікарська таємниця, професійна таємниця захисника, таємниця нарадчої кімнати тощо).
Згідно статті 16 Закону України “Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» № 548-ХІУ від 24.03.1999 кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Таким чином, за викладених вище обставин, штаб-сержант ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем військової служби за призовом під час мобілізації, займаючи посаду начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 , діючи умисно, протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов'язків, функціональних обов'язків начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 в умовах особливого періоду, вчинив недбале ставлення до військової служби, тобто адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.17215 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-11 КУпАП за таких обставин:
05.11.2025 року під час проведення перевірки посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 у ІНФОРМАЦІЯ_6 встановлено, що штаб-сержант ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , будучи військовослужбовцем ІНФОРМАЦІЯ_3 самовільно залишив місце несення служби та був відсутній без поважних причин.
Відповідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 23.12.2024 №358 штаб-сержант ОСОБА_1 призначений на посаду начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 та являється військовою посадовою особою.
Так, відповідно до доповіді начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №5456 від 02.12.2025 року встановлено, що під час вечірньої перевірки наявності особового складу у АДРЕСА_1 , 02.12.2025 о 19.00 було виявлено відсутність штаб-сержанта ОСОБА_1 у підрозділі ІНФОРМАЦІЯ_3 .
За фактом самовільного залишення ІНФОРМАЦІЯ_3 штаб-сержанта ОСОБА_1 , проводились розшукові заходи військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також посадовими особами Військової служби правопорядку, які позитивних результатів не дали. На телефонні дзвінки військовослужбовець штаб-сержант ОСОБА_1 не відповідав, окрім того не повідомляв будь-яким іншим чином керівництво ІНФОРМАЦІЯ_3 про своє місце перебування.
В подальшому, відповідно доповіді начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №6004 від 04.12.2025 встановлено, що 04.12.2025 о 05:00 штаб-сержант ОСОБА_1 самостійно прибув до ІНФОРМАЦІЯ_3 та приступив до виконання службових обов'язків.
Згідно з вимогами ст. 11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (далі - Статут), який затверджений Законом України №548-XIV від 24 березня 1999 року, військовослужбовець зобов'язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, бути дисциплінованим, поважати честь і гідність кожної людини.
Згідно до вимог ст.2 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України військова дисципліна ґрунтується на усвідомленні військовослужбовцями свого військового обов'язку, відповідальності за захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, на їх вірності Військовій присязі.
Згідно до вимог ст.3 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України військова дисципліна досягається шляхом особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотримання Конституції та законів України, Військової присяги, виконання своїх обов'язків, вимог статутів Збройних Сил України.
Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в Україні особливий період настав з дня набрання чинності Указу Президента України від 17.03.2014 №303 «Про часткову мобілізацію», продовжено його Указом Президента України від 14.01.2015 № 15/2015 «Про часткову мобілізацію» і триває по цей час.
Проте, всупереч наведеним вимогам Статуту, діючи умисно, всупереч інтересам військової служби, штаб-сержант ОСОБА_1 , вчинив самовільне залишення військової частини або місця служби, за наступних обставин:
Так 02.12.2025 штаб-сержант ОСОБА_1 самовільно залишив ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ) та не виконував обов'язки військової служби.
Виходячи з вищевикладеного штаб-сержант ОСОБА_1 був відсутній на місці несення служби без поважних на те причин в період з 02.12.2025 19.00 год. по 04.12.2025 05.00 год., що становить 1 доба 10 годин.
Таким чином, за викладених вище обставин, штаб-сержант ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем призваним по мобілізації, на посаді начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 , вчинив(ла) правопорушення, передбачене частиною 3 статті 172-11 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що за вказаних у протоколі обставин він в період з 02.12.2025 19.00 години по 04.12.2025 05.00 години самовільно залишив місце несення служби та був відсутній на місці несення служби без поважних на те причин. Свою вину у вчиненні правопорушення визнає повністю та просить його суворо не карати і застосувати стягнення у виді штрафу.
Вислухавши пояснення адмінпритягуваного, дослідивши матеріали справ, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя вбачає у діях ОСОБА_1 склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та по ч. 3 ст. 172-11 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, підтверджується протоколом про військове адміністративне правопорушення ЛВІ №234 від 05.12.2025 року (а.с.1-7), копією доповіді від 02.12.2025 №5456 (а.с.8-9), копією повідомлення від 04.12.2025 №6004 (а.с.10-11), поясненням ОСОБА_1 (а.с.12), рапортом про СЗЧ ОСОБА_1 (а.с.13), Витягом з наказу від 23.12.2024 №358 (а.с.14), копією військового квитка ОСОБА_1 (а.с.15-16), службовою характеристикою (а.с.17), копією функціональних обов'язків начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.18-21).
Так, ч. 2 ст. 172-15 КУпАП передбачена відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби , вчинене в умовах особливого періоду.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-11 КУпАП, доведена повністю матеріалами справи, зокрема: протоколом про військове адміністративне правопорушення ЛВІ №233 від 05.12.2025 року (а.с.1-3), копією доповіді від 02.12.2025 №5456 (а.с.4-5), копією повідомлення від 04.12.2025 №6004 (а.с.6-7), поясненням ОСОБА_1 (а.с.8), рапортом про СЗЧ ОСОБА_1 (а.с.9), Витягом з наказу від 23.12.2024 №358 (а.с.10), копією військового квитка ОСОБА_1 (а.с.11-12), службовою характеристикою (а.с.13).
Відповідно до ч. 3 ст. 172-11 КУпАП передбачена відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби), а також військовозобов'язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб.
Об'єктом вказаного правопорушення є недбале ставлення до військової служби, а самесамовільне залишення місця несення служби без поважних причин.
Згідно доповіді ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , повідомлення начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 та рапорту ІНФОРМАЦІЯ_3 було зафіксовано факт самовільного залишення місця дислокації (без зброї) військовослужбовця, начальника групи зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 штаб-сержантом ОСОБА_1 .
Згідно зі статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ч. 2 ст.7 та ст.245, ст.280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постанова суду, згідно ст. 283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.
При накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують/обтяжують відповідальність винного.
Обставин, що пом'якшують/обтяжують відповідальність винного, суддею не встановлено.
Відповідно до ч.1 ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Санкція ч. 2 ст. 172-15 КУпАП передбачає накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Санкція ч. 3 ст. 172-11 КУпАП передбачає накладення штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.
Зважаючи на характер і наслідки вчиненого правопорушення, особу винного, враховуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності,
ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та ч. 3 ст. 172-11 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в межах санкції статті за більш серйозне правопорушення з числа вчинених в порядку ч.2 ст.36 КУпАП. Таке стягнення за своїм видом і розміром буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами.
Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 221, 283, 284 КУпАП та ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя
визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та ч. 3 ст. 172-11 КУпАПі на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить на час розгляду справи 17000 (сімнадцять) тисяч гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 копійок за реквізитами: - отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Відповідно до ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Д.С. Драч