ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА
вул. Захисників Миколаєва, 41/12, м. Миколаїв, 54607 тел. (0512) 53-31-08
e-mail: inbox@ct.mk.court.gov.ua, web: ct.mk.court.gov.ua
Код ЄДРПОУ 02892528
490/2331/25
нп 1-кс/490/4631/2025
21 листопада 2025 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заступника керівника Херсонської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 про продовження строку дії покладених обов'язків щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Іванівка Іванівського району Херсонської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, -
В провадженні СВ УСБУ в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024232270000048 від 18.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
25.09.2025 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Згідно вказаного повідомлення встановлено, що відповідно до розпорядження Президента України № 278/2022-рп від 01.11.2022 ОСОБА_4 є начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 . Згідно наказу № 01-к ОСОБА_4 приступив до виконання повноважень начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 з 08.11.2022.
Згідно з ст. ст. 3, 22, 24, 65-1 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_4 як службовій особі, яка обіймає посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов'язаний невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції. Окрім того, ОСОБА_4 , як службова особа, є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, та в установленому законом порядку притягається до кримінальної відповідальності.
Згідно Примітки 2 ст. 368 КК України, службовими особами, які займають відповідальне становище, у статтях 368, 368-5, 369 та 382 цього Кодексу є особи, зазначені у пункті 1 примітки до статті 364 цього Кодексу, посади яких згідно із статтею 6 Закону України «Про державну службу» належать до категорії «Б», судді, прокурори, слідчі і дізнавачі, а також інші, крім зазначених у пункті 3 примітки до цієї статті, керівники і заступники керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів та одиниць.
Відповідно до примітки 1 ст. 364 КК України, службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_4 перебуваючи на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до п. 2 Примітки до ст. 368 КК України, є службовою особою, яка займає відповідальне становище.
Згідно п.7 ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» фінансування діяльності військово-цивільних адміністрацій населених пунктів здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, а районних і обласних військово-цивільних адміністрацій - за рахунок коштів Державного бюджету України та відповідних районних і обласних бюджетів.
Відповідно до Порядку фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р. № 397 « Про затвердження Порядку фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій» Фінансування діяльності здійснюється: 1) військових адміністрацій населених пунктів - за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету територіальної громади, де утворено військову адміністрацію; 2) обласних та районних військових адміністрацій - за рахунок коштів державного бюджету та відповідних обласних та районних бюджетів. Кошти обласних та районних бюджетів для здійснення обласними та районними військовими адміністраціями повноважень обласних та районних рад передбачаються шляхом встановлення бюджетних призначень у таких бюджетах за окремим кодом типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету у вигляді субвенції з місцевого бюджету розпоряднику коштів державного бюджету. Головний розпорядник коштів місцевого бюджету згідно з бюджетними призначеннями перераховує кошти розпоряднику коштів державного бюджету на окремий спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий в установленому порядку в органі Казначейства за місцем обслуговування розпорядника бюджетних коштів. Розмір заробітної плати працівників обласних та районних військових адміністрацій визначається згідно з умовами оплати праці, встановленими для відповідних працівників районних та обласних держадміністрацій, а працівників військових адміністрацій населених пунктів - згідно з умовами оплати праці, встановленими для працівників відповідних органів місцевого самоврядування. Рішення про преміювання начальника військової адміністрації населеного пункту приймається головою відповідної районної держадміністрації (начальником районної військової адміністрації) за погодженням із головою обласної держадміністрації (начальником обласної військової адміністрації).
Разом з цим, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , діючи у порушення наведених вимог закону, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, стали на шлях злочинної діяльності за таких обставин.
Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 28 березня 2023 року у начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 , виник злочинний умисел, спрямований на систематичне вимагання та одержання неправомірної вигоди від працівників ІНФОРМАЦІЯ_3 за виплату щомісячних премій у збільшеному розмірі та не створення перешкод під час преміювання останніх шляхом безпідставного зменшення його розміру.
До виконання свого злочинного умислу ОСОБА_4 залучив першого заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 та начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності - головного бухгалтера ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 , яким довів свій розроблений злочинний план.
Згідно заздалегідь розробленого злочинного плану, ОСОБА_4 , як начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 , за попередньою змовою з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підшукали осіб з числа підлеглих працівників, готових під загрозою безпідставного зменшення щомісячного преміювання надавати його частину останнім в якості неправомірної вигоди.
Діючи, умисно за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_4 через ОСОБА_6 довів до підлеглих керівників та працівників ІНФОРМАЦІЯ_2 інформацію про необхідність надання йому неправомірної вигоди у вигляді частини щомісячного преміювання, яке будуть отримувати останні, зазначивши при цьому, що у випадку відмови, підлеглих буде позбавлено премій та всіх видів грошових винагород.
З метою конспірації дій ОСОБА_8 , грошові кошти у вигляді неправомірної вигоди працівники ІНФОРМАЦІЯ_2 повинні перераховувати на карткові рахунки ОСОБА_7 .
В свою чергу остання, на виконання заздалегідь розробленого ОСОБА_4 плану, отримані грошові кошти у вигляді неправомірної вигоди перераховувала на картковий рахунок ОСОБА_4 .
У випадку ненадання підлеглими працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 частини щомісячного преміювання у вигляді неправомірної вигоди, ОСОБА_4 надавав вказівку ОСОБА_7 не нараховувати премії та інші види забезпечення останнім.
Так, на виконання спільного злочинного умислу, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , діючи групою осіб у період часу з 28.03.2023 по 28.10.2024, шляхом перерахування працівниками ІНФОРМАЦІЯ_3 грошових коштів на картковий рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_1 , одержали неправомірну вигоду від ОСОБА_9 у розмірі 91200 гривень, від ОСОБА_10 у розмірі 72300 гривень, від ОСОБА_11 у розмірі 79600 гривень, від ОСОБА_12 у розмірі 47000 гривень, від ОСОБА_13 у розмірі 25800 гривень, від ОСОБА_14 у розмірі 69700 гривень, від ОСОБА_15 у розмірі 75300 гривень, від ОСОБА_16 у розмірі 75900 гривень, від ОСОБА_17 у розмірі 80900 гривень, від ОСОБА_18 у розмірі 81200 гривень, від ОСОБА_19 у розмірі 77300 гривень, від ОСОБА_20 у розмірі 20000 гривень, від ОСОБА_21 у розмірі 48900 гривень.
Всього, у період з 28.03.2023 по 28.10.2024 ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 перебуваючи у адміністративній будівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 одержали неправомірну вигоду від вказаних вище працівників загальною сумою 930 017 гривень.
У подальшому, у період з 28.03.2023 по 28.10.2024 ОСОБА_7 зі своєї платіжної картки переказала грошові кошти у вигляді неправомірної вигоди на загальну суму 907,84 тис. грн. на картковий рахунок № НОМЕР_2 ОСОБА_4 , який відкрито в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », який в подальшому отримані грошові кошти розподілив між ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
26.09.2025 ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 23.11.2025 включно, з можливістю внесення застави у розмірі 605 600 гривень.
21.11.2025 року ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва було продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42024232270000048 до 6 місяців, а саме до 25.03.2026 року включно.
Прокурор звернувся до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва з клопотанням про продовження строку дії покладених на підозрюваного ОСОБА_4 обов'язків в межах строку досудового розслідування. В обґрунтування клопотання вказав, що завершити досудове розслідування до вказаного строку не можливо, оскільки необхідно виконати процесуальні дії, проведення та завершення яких потребує додаткового часу. Необхідність продовження строку дії обов'язків обумовлена тим, що ризики, які стали підставою для обрання запобіжного заходу, продовжують існувати.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити.
Підозрюваний та його захисник проти задоволення клопотання не заперечували.
Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали клопотання та кримінального провадження, приходжу до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 179 КПК України, особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.
Згідно ч. 6 ст. 194 КПК України, обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.
ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, яке відноситься до категорії тяжких злочинів та за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Підозра є обґрунтованою, підтверджується наступними зібраними матеріалами кримінального провадження:
- рапортом співробітників 1 відділу ГВЗНДУСБУ в Херсонській області про виявлення кримінального правопорушення №71/22/8-3373 від 16.09.2024, відповідно до якого ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 разом з першим заступником начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 надають вказівки начальнику відділа бухгалтерського обліку та звітності ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 безпідставно нараховувати підвищені премії працівникам ІНФОРМАЦІЯ_5 ) Генічеського району Херсонської області, з метою подальшого вимагання з них частини нарахованих коштів за не виведення на простій без збереження грошового забезпечення;
- допитами свідків: 1) старости ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_15 , 2) старости ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_17 , 3) головного спеціаліста відділу звернень громадян ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_11 , які у ході допиту дали викривальні покази про те, що в січні 2023 року перший заступник ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_6 в особистих бесідах повідомила свідкам про необхідності перерахувань частини грошових коштів (заробітної плати, премії) згідно вказівки, яку надав голова ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_4 . Свідки зазначили, що ОСОБА_6 повідомила, що у разі не перерахування вказаних коштів, на картковий рахунок № НОМЕР_1 , який належить начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_7 , до працівників ІНФОРМАЦІЯ_9 будуть застосовані ряд дисциплінарних заходів, включно з припиненням трудових відносин та переведенням на простій. Сума грошових коштів затверджувалася ОСОБА_4 та ОСОБА_6 індивідуально, приблизно 20% від заробітних плат працівників щомісячно від 2300 грн до 9300 грн. В подальшому, на запитання свідків ОСОБА_4 , на що використовуються вказані кошти, відповіді від останнього не отримали. Після вказаної бесіди з ОСОБА_4 , одразу були виведені на простій;
- протоколом за результатами проведення НС(Р)Д - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-299т від 22.01.2025, де зафіксовано розмови між ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_22 в ході яких, вирішується питання безпідставного нараховування підвищених заробітних плат та премій працівникам ІНФОРМАЦІЯ_8 , з метою привласнення частини нарахованих коштів. В ході бесіди ОСОБА_4 надає вказівку на додаткове підвищення заробітних плат та премій на 5 тис грн ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , а також додатково підвищити заробітні плати та премії іншим працівникам ІНФОРМАЦІЯ_9 хто здійснює перерахування власних коштів на карткові рахунки ОСОБА_7 та ОСОБА_4 на 3 тис грн;
- протоколом за результатами проведення НС(Р)Д - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-296т від 22.01.2025, де зафіксовано розмови між ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_22 , а також інших працівників ІНФОРМАЦІЯ_9 , в ході яких, вирішується питання, щодо зібраних коштів більше 70 тисяч за місяць, які необхідно надіслати ОСОБА_4 . В ході бесід, обговорюється питання збору та направлення вказаних перерахувань напряму від співробітників ІНФОРМАЦІЯ_9 до ОСОБА_4 , у зв'язку з тим, що банк може заблокувати карту з якої постійно надсилаються кошти у великих сумах. Разом з тим, між учасниками бесід, обговорюється питання відкриття додаткової карти для виплат, у зв'язку з безпековими заходами та припиненні проведення зборів на власті зарплатні картки. Крім того, в ході бесід, вирішується питання щодо кількості людей, а також грошових сум, які необхідно щомісячно збирати та перенаправляти ОСОБА_4 , та збільшенні заробітних плат особам, які здійснюють вказані відрахування;
- протоколом за результатами проведення НС(Р)Д - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-295т від 22.01.2025 зафіксовано розмови між ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_22 , а також інших працівників ІНФОРМАЦІЯ_9 . В ході зазначених діалогів, обговорюється питання, підняття заробітних плат працівникам ІНФОРМАЦІЯ_9 у зв'язку з вказівкою ОСОБА_4 , а також сум, які необхідно зібрати та направити селищному голові. Разом з тим, обговорюються питання перевищення лімітів на заробітні плати, встановлені ІНФОРМАЦІЯ_10 , та можливі наслідки пов'язані з цим;
- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-1368т від 23.06.2025 зафіксовано розмови між ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_22 . В ході бесіди ОСОБА_4 з ОСОБА_7 , селищний голова повідомив, що до визначеної раніше суми зборів з працівників селищної ради, необхідно додати 15-20 тис грн щомісячно, а також пошуку та залучення до вказаної протиправної схеми інших працівників ІНФОРМАЦІЯ_9 , яких не буде видно в документах бухгалтерської звітності, які передаються в контролюючі органи. ОСОБА_4 , дізнавшись про кримінальне переслідування, здійснює дзвінки та проводить зустрічі з невстановленими особами, які намагаються допомогти йому у питанні закриття вказаного кримінального провадження. Крім того, в ході бесід, між фігурантами кримінального провадження, відбуваються домовленості між собою, на які потреби здійснювався збір коштів з працівників ІНФОРМАЦІЯ_9 , а також як діяти, та що говорити коли приїдуть представники правоохоронних органів;
- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-1370т від 23.06.2025 зафіксовано розмови між ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_22 . В ході вказаних бесід вказані особи, обговорюють питання уникнення від кримінальної відповідальності, та шукають шляхи вирішення вказаної ситуації. В ході бесіди ОСОБА_7 з ОСОБА_23 та ОСОБА_7 з ОСОБА_24 , остання повідомила, що їй відомі особи, які написали заяви про вчинений злочин. Разом з тим, повідомила, що напротязі тривалого часу заявників влаштовувало перенаправлення коштів на її рахунок, а після того, як їм збільшили суму відрахувань, останні почали задавати питання, після чого їх було виведено на простій;
- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж 71/22/4-1369т від 23.06.2025 зафіксовано телефонні розмови ОСОБА_25 з ОСОБА_26 та іншими співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_11 в ході яких останні обговорюють шляхи вирішення питання про не притягнення їх до кримінальної відповідальності, а також обговорюють матеріали кримінального провадження та свідків, які надавали покази відносно них;
- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-1206т від 30.05.2025 14:00 зафіксовано розмови в Інтернет мессенджері між ОСОБА_27 та ОСОБА_26 в ході яких останні обговорюють шляхи вирішення питання про не притягнення їх до кримінальної відповідальності;
- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж № №71/22/4-1207т від 02.06.2025, де зафіксовано розмови між ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_22 , а також інших працівників ІНФОРМАЦІЯ_9 , у результаті аналізу змісту телефонних розмов в Інтернет мессенджері встановлено, що ОСОБА_4 виявляє зацікавленість у перебігу досудового розслідування та обговорює з іншими учасниками ймовірні шляхи вирішення питання про не притягнення його та інших фігурантів до кримінальної відповідальності;
- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-1335т від 18.06.2025, де зафіксовано листування в Інтернет мессенджері між ОСОБА_22 та водієм ІНФОРМАЦІЯ_11 ОСОБА_28 щодо необхідності наданню останньому відкатів з заробітної плати на картковий рахунок ОСОБА_22 ;
- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-1205т від 30.05.2025, де зафіксовано розмови в Інтернет мессенджері між ОСОБА_22 та керівником начальником відділу фінансів та звітності ІНФОРМАЦІЯ_11 ОСОБА_29 в якому останні обговорюють надання співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_11 неправомірної вигоди на картковий рахунок ОСОБА_22 , за нарахуванням останнім заробітної плати та премії.
- оглядом портативного жорсткого диску від 08.10.2025 (за участі підозрюваної ОСОБА_7 ), який вилучено в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_2 (за місцем проживання ОСОБА_7 ), у ході якого встановлено, що на зазначеному диску містяться проекти розпоряджень про преміювання з додатками - списками посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_9 на отримання премій у період з квітня 2023 по грудень 2023 року, з січня 2024 по листопад 2024 року;
- оглядом мобільного телефону підозрюваної ОСОБА_7 від 09.10.2025, на якому встановлено додаток « ІНФОРМАЦІЯ_12 » за результатами огляду встановлено надходження грошових коштів від працівників ІНФОРМАЦІЯ_2 на картковий рахунок № НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_7 , а також платежі ОСОБА_7 на картковий рахунок ОСОБА_4 у період з березня 2023 року по жовтень 2024 року, а саме: березень 2023 року - на суму 18 тис. грн., квітень 2023 року - 21 тис. грн., травень 2023 року - 25,7 тис. грн., червень 2023 року - 35,7 тис. грн., липень 2023 року - 35,7 тис. грн., серпень 2023 року- 35,7 тис. грн., вересень 2023 року - 40,7 тис. грн., жовтень 2023 року - 40,7 тис. грн., листопад 2023 року - 52,7 тис. грн., грудень 2023 року - 52,7 тис. грн., лютий 2024 року - 52,7 тис. грн., березень 2024 року - 52,7 тис. грн., квітень 2024 року- 52,7 тис. грн., травень 2024 року - 52,7 тис. грн., червень 2024 року - 52,7тис. грн., липень 2024 року - 63,4 тис. грн., серпень 2024 року- 40,8 тис. грн., вересень 2024 року - 40,8 тис. грн., жовтень 2024 року - 40,8 тис. грн.;
- оглядом диску CD-r диску № 26061224 від 17.10.2025, який отримано на підставі Ухвали № 490/2331/25, 1-кс/490/1586/25, який містить інформацію руху коштів ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_13 );
- оглядом CD-r диску від 20.10.2025, який отримано на підставі ухвали № 490/2331/25, 1-кс/490/1583/25, який містить інформацію руху коштів ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 );
- іншими матеріалами кримінального провадження.
З матеріалів кримінального провадження та пояснень прокурора в судовому засіданні вбачається, що до направлення кримінального провадження до суду з обвинувальним актом та реєстром матеріалів досудового розслідування в порядку ст. 291 КПК України необхідно виконати процесуальні дії, проведення та завершення яких потребує додаткового часу, а саме:
- допитати свідків: 1) головного бухгалтера ІНФОРМАЦІЯ_14 ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ; 2) начальника ІНФОРМАЦІЯ_16 ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_17 ; 3) старосту ІНФОРМАЦІЯ_18 ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , 4) Головного спеціаліста відділу праці, соціального захисту населення ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , 5) Бухгалтера КУ ЦОЗОКФКС ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , 6) вчителя ІНФОРМАЦІЯ_22 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_23 ; ІНФОРМАЦІЯ_24 ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ;
- за участі спеціалістів ІНФОРМАЦІЯ_26 , провести перевірку (дослідження), з метою встановлення дотримання законодавства про нарахування премій та при виплаті премій працівникам ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за період часу з 01.03.2023 по 31.03.2025 року.
- провести додатковий допит підозрюваної ОСОБА_6 , щодо обставин вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України;
- провести тимчасовий доступ до речей і документів, які містять банківську таємницю, та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_27 », АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ".
- призначити судову - фоноскопічну експертизу, з метою встановлення відповідності голосу і мовлення підозрюваних ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_33 , які містяться у фонограмах розмов, та збережені на дисках складених за результатами проведених НС(Р)Д .
- на підставі постанови про розсекречення грифу секретності матеріальних носіїв інформації щодо проведення НСРД прийняття рішення про необхідність скасування грифу секретності з клопотань, ухвал про надання дозволу на проведення НСРД.
- зібрати в повному обсязі характеризуючі дані підозрюваних;
- скерувати запиту до ІНФОРМАЦІЯ_28 , з метою виявлення майна та активів підозрюваних ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_34
- з метою встановлення розміру збитків, нанесених державі, призначити економічну експертизу.
- виконати інші слідчі (розшукові) дії, спрямовані на швидке, повне та неупереджене розслідування вказаного кримінального провадження
- на підставі отриманих доказів надати їм належну правову оцінку для забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, визначитися з остаточною кваліфікацією дій підозрюваних, оголосити їм кінцеві підозри, скласти обвинувальний акт, оголосити про завершення досудового розслідування та ознайомити підозрюваних та їх захисників з матеріалами кримінального провадження (виконати вимоги ст. 290 КПК України).
При обранні ОСОБА_4 запобіжного заходу були встановлені ризики, передбачені п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України. На даний час вказані ризики не зникли та не зменшилися, за такого, вважаю необхідним клопотання прокурора задовольнити та продовжити до 19 січня 2026 року строк дії обов'язків, визначених ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва від 26.09.2025 року про обрання ОСОБА_4 запобіжного заходу.
Керуючись ст.ст. 179, 193, 194, 196, 309 КПК України, -
Клопотання - задовольнити.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , продовжити строк дії обов'язків визначених ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва від 26.09.2025 року до 19 січня 2026 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали оголошено 25 листопада 2025 року о 12 год. 10 хв.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_35