Ухвала від 01.12.2025 по справі 487/3727/25

Справа№487/3727/25

Провадження №2/487/2163/25

УХВАЛА

Іменем України

01.12.2025 року м. Миколаїв

Заводський районний суд м. Миколаєва у складі:

головуючого судді - Щербини С.В.,

за участю секретаря судового засідання - Брижатою А.С.,

розглянувши клопотання представника акціонерного товариства «Сенс Банк» - адвоката Альховської Ірини Богданівни про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції у цивільні справі за позовом акціонерного товариства «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Заводського районного суду м. Миколаєва перебуває цивільна справа за позовом АТ «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Представник АТ «Сенс Банк» - адвоката Альховської І.Б. звернулась до суду із клопотанням про участь у судовому засіданні суду першої інстанції в режимі відеоконференції.

Ознайомившись із вказаним клопотанням та матеріалами справи, суд приходить до висновку, що таке не підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

За приписами Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Згідно з ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Відповідно до ч.ч. 2-4 ст. 212 ЦПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, не визначені у законі.

Зважаючи на тимчасову відстуність технічної можливості забезпечення участі учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви представника відповідача.

Керуючись ст.ст. 212 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання представника акціонерного товариства «Сенс Банк» - адвоката Альховської Ірини Богданівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільні справі за позовом акціонерного товариства «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

Суддя С.В. Щербина

Попередній документ
132356764
Наступний документ
132356766
Інформація про рішення:
№ рішення: 132356765
№ справи: 487/3727/25
Дата рішення: 01.12.2025
Дата публікації: 08.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Заводський районний суд м. Миколаєва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (22.12.2025)
Дата надходження: 29.05.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
17.07.2025 10:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
08.08.2025 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
09.09.2025 13:30 Заводський районний суд м. Миколаєва
04.11.2025 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
01.12.2025 13:00 Заводський районний суд м. Миколаєва
22.12.2025 13:30 Заводський районний суд м. Миколаєва