Справа № 367/9413/24
Провадження №3/367/242/2025
Іменем України
26 лютого 2025 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Лещенко О.В., за участю ОСОБА_1 та її представника адвоката Мельника А.І. розглянувши матеріали, що надійшли з Національного агентства з питань запобіганню корупції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої керівником політичної партії «Європейська ліберальна партія», громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП,-
До Ірпінського міського суду Київської області надійшли протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП:
від 28 серпня 2024 року № 50-33/152 (справа №367/9413/24 провадження №3/367/242/2025) згідно з яким ОСОБА_1 всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» в редакції, що діяла станом на 18.10.2019 (далі - Закон), не подала звіти політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2020 рік (квартальних або річний) (далі - Звіти) до 26 квітня 2024 року через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від політичної партії «Європейська ліберальна партія», як керівник політичної партії. Таким чином, гр. ОСОБА_1 вчинила порушення порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, за що відповідальність передбачена ст. 212-21 КУпАП;
від 28 серпня 2024 року № 50-33/153 (справа №367/9414/24 провадження №3/367/243/2025) , згідно з яким ОСОБА_1 всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні'не подала Звіти за 2021 рік, за 2022 рік (квартальні або річні) до 26 квітня 2024 року, за 2023 рік (квартальні або річні) до 26 березня 2024 року, та за І квартал 2024 року до 10 травня 2024 року через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від політичної партії «Європейська ліберальна партія», як керівник політичної партії. Таким чином, гр. ОСОБА_1 вчинила порушення порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, за що відповідальність передбачена ст. 212-21 КУпАП..
За правилами ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, по справам, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки до суду надійшло декілька протоколів про вчинення ОСОБА_1 кількох адміністративних правопорушень по справам, які одночасно розглядаються одним суддею, Ірпінський міський суд Київської області у складі головуючого судді Лещенко О.В. вважає за необхідне об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення за №367/9413/24 провадження № 3/367/242/2025 та за №367/9414/24 провадження №3/367/243/2025, присвоївши об'єднаному провадженню єдиний номер справи №367/9413/24 провадження № 3/367/242/2025.
Суб'єкт адміністративного правопорушення
Відповідно до вимог ст. 17 Закону, політична партія зобов'язана подати до Національного агентства Звіт за відповідний квартал у паперовій формі (за підписом керівника політичної партії, засвідченим печаткою політичної партії), а також на електронному носії, який повинен містити інформацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від кожної місцевої організації політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи.
Відповідно до п. 1 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315 політичні партії щокварталу, але не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язані подати до Національного агентства Звіт (за підписами керівника політичної партії і головного бухгалтера (особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку), засвідченими печаткою політичної партії) у паперовій формі та в електронному вигляді.
У ст. З Закону визначено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності, заборона політичної партії.
Розділом 8 п. 8.8. статуту політичної партії «Європейська ліберальна партія», затвердженого протоколом від 24.05.2025 № 3 позачергового з'їзду політичної партії передбачено, що голова політичної ради без доручення представляє Партію у зовнішніх відносинах, робить заяви від імені партії; має право підпису документів від імені Партії, відкриває рахунки в установах банків (Додаток 3).
Слід зазначити, що повноваження ОСОБА_1 як керівника Партії підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (Додаток 1).
Враховуючи норми ст. 19 Закону, а також приписи ст.ст. 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб'єктом вчинення правопорушення, передбаченого ст. 21221 КУпАП є керівник Партії або уповноважена особа Партії.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 28 серпня 2024 року № 50-33/152 (справа №367/9413/24 провадження №3/367/242/2025) 26 грудня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року № 3337-ІХ, що відновив звітування політичних партій та обов'язок Національного агентства перевіряти Звіти.
Звіти, передбачені ст. 17 Закону, не подані політичними партіями за попередні звітні періоди у зв'язку із здійсненням заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, а також у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в України» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, подаються до Національного агентства протягом 120 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року № 3337-ІХ - якщо політична партія не має права на державне фінансування своєї статутної діяльності.
Ч. 20 ст. 17 Закону передбачено, що протягом 10 календарних днів з дня завершення строку на подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру Національне агентство на своєму офіційному вебсайті оприлюднює список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений цим Законом строк, та забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законом.
Список політичних партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк (далі - Список), розміщений на офіційному вебсайті Національного агентства за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/mayzhe-200-politychnyh-partiy-ne- vykonaly-vymogu-zakonu-schodo-zvituvannya-do-nazk/.
Отже, станом на дату складання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 як керівником політичної партії «Європейська ліберальна партія», ідентифікаційний код - НОМЕР_2 (далі - Партія) не подано до Національного агентства Звіт за 2020 рік (квартальні або річний), про що свідчить Список, оприлюднений на офіційному вебсайті Національного агентства (Додаток 2).
Таким чином, з огляду на вищевикладене, неподання Звіту за 2020 рік (квартальних або річний) до 26 квітня 2024 року є порушенням вимог ст. 17 Закону, за що ст. 21221 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність.
Таким чином, неподання Звітів політичної партії «Європейська ліберальна партія» за 2020 рік до 26 квітня 2024 року є порушенням вимог ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні».
Отже, ОСОБА_1 як посадова особа (керівник Партії) вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ст. 21221 КУпАП.
Ст. 14 КУпАП визначено, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил, зокрема, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
Отже, ОСОБА_1 - посадова особа (керівник Партії), підлягає притягненню до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, що посягає на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення (неподання Звіту політичної партії «Європейська ліберальна партія» за 2020 рік (квартальних або річного)), датою вчиненая адміністративного правопорушення слід вважати 27.04.2024, оскільки це наступний день після спливу граничного терміну подання Звітів.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-33/153 від 28.08.2024 року (розглядається у справі № 367/9414.24 провадження № 3/367/243/2025) , 26 грудня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року № 3337-ІХ (далі - Закон № 3337-ХІ), який відновив звітування політичних партій та обов'язок Національного агентства перевіряти Звіти.
Політичні партії мали подати Звіти за 2021 рік та за 2022 рік (квартальні або річні) протягом 120 днів з дня набрання чинності вказаним Законом № 3337-ІХ.
Граничний термін подання політичними партіями Звітів за 2021 рік та за 2022 рік - 26 квітня 2024 року.
Крім того, політичні партії мали подати Звіт за 2023 рік (квартальні або річний) протягом 90 днів з дня набрання чинності вказаним Законом № 3337-ІХ. Граничнии термін подання політичними партіями Звітів за 2023 рік (квартальні або річний) - 26 березня 2024 року.
При цьому це стосується усіх політичних партій та не залежить від обраного варіанту подання Звіту (квартальний або річний).
Крім того, відповідно до частини третьої розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129 - політична партія подає до Національного агентства Звіт за І квартал 2024 року до 10 травня наступного за звітним періодом року.
Частиною 20 ст. 17 Закону передбачено, що протягом 10 календарних днів з дня завершення строку на подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру Національне агентство на своєму офіційному вебсайті оприлюднює список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений цим Законом строк, та забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законом.
Списки політичних партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк (далі - Списки), розміщені на офіційному вебсайті Національного агентства за посиланнями: https://nazk.gov.ua/uk/82651/, https://nazk.gov.ua/uk/82563/, https://nazk.gov.ua/uk/82675/.
Отже, станом на дату складання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 як керівником політичної партії «Європейська ліберальна партія», ідентифікаційний код - НОМЕР_2 (далі - Партія) не подано до Національного агентства Звіти за 2021 рік та за 2022 рік до 26 квітня 2024 року, за 2023 рік до 26 березня 2024 року та за І квартал 2024 року до 10 травня 2024 через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі - Реєстр), про що свідчать Списки, оприлюднені на офіційному вебсайті Національного агентства (Додаток 2, Додаток З, Додаток 4).
Таким чином, з огляду на вищевикладене, неподання Звітів за 2021 рік та за 2022 рік до 26 квітня 2024 року, за 2023 рік до 26 березня 2024 року та за І квартал 2024 року до 10 травня 2024 року є порушенням вимог ст. 17 Закону, за що ст. 2 1221 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність
Таким чином, неподання Звітів політичної партії «Європейська ліберальна партія» за 2021 рік, за 2022 рік, за 2023 рік (квартальні або річні) та за І квартал 2024 року є порушенням вимог ст. 17 Закону, за що ст. 21221 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність.
Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 21221 КУпАП, слід вважати 27.03.2024 (наступний день після спливу граничного терміну подання Звіту політичної партії «Європейська ліберальна партія» за 2023 рік (квартальних або річного)), 27.04.2024 (наступний день після спливу граничного терміну подання Звіту політичної партії «Європейська ліберальна партія» за 2021 рік та за 2022 рік (квартальних або річних)) та 11.05.2024 (наступний день після спливу граничного терміну подання Звіту політичної партії «Європейська ліберальна партія» за І квартал 2024 року).
Датою виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 21221 КУпАП, слід вважати день опублікування на офіційному вебсайті Списків політичних партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк, тобто 04.04.2024 (день опублікування на офіційному вебсайті Списку політичних партій, які не подали Звіти за 2023 рік), 10.05.2024 (день опублікування на офіційному вебсайті Списків політичних партій, які не подали Звіти за 2021 -2022 роки) та 20.05.2024 (день опублікування на офіційному вебсайті Списку політичних партій, які не подали Звіти за І квартал 2024 року).
ОСОБА_1 ,. в судове засідання з'явилась та зазначила наступне, на момент прийняття даного нормативно-правового акту остання перебувала за межами України, оскільки внаслідок збройної агресії та повномасштабного вторгнення рф, змушена була залишити свою домівку і виїхати із сім'єю з міста Донецьк в 2014 році до міста Харкова, а в лютому 2022 року за межі України. В Україну ОСОБА_1 повернулась лише 18 березня 2024 року, що підтверджується відміткою прикордонної служби в паспорті України для виїзду за кордон. Після повернення в Україну остання була змушена була одразу повернутись до міста Харкова, оскільки належна їй нерухомість в Харкові була значно пошкоджена від удару збройної агресії рф, тому останній довелось перебувати до липня 2024 року в місті Харкові. ОСОБА_1 пояснила, що звернулась в Національне агенство з питань запобігання корупції та почала подавати звітність за період з 2021 року по 2023 рік, та жодним чином не мала умислу не виконувати вимоги Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року № 3337-ІХ, зазначила, що неподання звітності у встановлені строки відбулось з поважних причин, тому просить провадження по справі закрити у зв'язку із закінченням строків притягнення адміністративної відповідальності.
Захисник - адвокат Мельник А.І. підтримав позицію свого підзахисної ОСОБА_1 , просив закрити провадження у страві з підстав закінченням строків притягнення адміністративної відповідальності.
Суддя, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а також проаналізувавши надані ОСОБА_1 письмові пояснення, прийшла до таких висновків.
Адміністративним правопорушенням (проступком) ч. 1 ст. 9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так, ст. 280 КУпАП закріплює, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, ст. 212-21 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
У свою чергу, згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП підтверджується зібраними матеріалами в їх сукупності, а саме: даними протоколу про адміністративні правопорушення №50-33/152 від 28.08.2024; витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; роздруківкою з вебсайту Національного агентства щодо оприлюднення Списків політичний партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк; копією Статуту політичної партії; копією наказу Національного агентства «Про внесення змін у додаток до наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.01.2024 року № 24/24» від 24.05.2024 року № 172/24; копією листа Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 15.07.2024 № 50-20/51751-24; копією листа Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 20.08.2024 № 50-20/60724-24; роздруківкою з вебсайту Національного агентства щодо повідомлення про дати, на які ОСОБА_1 запрошено для надання пояснень та складання протоколу про адміністративне правопорушення; листом Національного агентства щодо ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення від 29.08.2024 № 50-20/63045; описом вкладення поштового відправлення; копією списку згрупованих поштових відправлень у межах Києва від 03.09.2024 № 5060, а також іншими наданими суду на дослідження доказами.
Відповідно до вимог ст. 17 Закону, політична партія зобов'язана подати до Національного агентства Звіт за відповідний квартал у паперовій формі (за підписом керівника політичної партії, засвідченим печаткою політичної партії), а також на електронному носії, який повинен містити інформацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від кожної місцевої організації політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи.
Відповідно до п. 1 розділу ІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 №2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за №1185/29315 політичні партії щокварталу, але не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язані подати до Національного агентства Звіт (за підписами керівника політичної партії і головного бухгалтера (особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку), засвідченими печаткою політичної партії) у паперовій формі та в електронному вигляді.
У ст. 3 Закону визначено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності, заборона політичної партії.
Слід зазначити, що повноваження ОСОБА_1 як керівника Партії підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Враховуючи норми ст. 19 Закону, а також приписи ст.ст. 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб'єктом вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, є керівник Партії або його уповноважена особа.
Враховуючи, що неподання Звіту політичною партією «Нова політика» за період з 2020 року до 26 квітня 2024 року є порушенням вимог ст. 17 Закону, то ОСОБА_1 як керівник Партії підлягає адміністративній відповідальності за ст. 212-21 КУпАП.
Щодо вказаних доводів суддя звертає увагу, що ч. 1 ст. 27 КУпАП встановлено, що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян, посадових та юридичних осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 1.8 роз'яснення НАЗК щодо застосування та дотримання окремих положень Закону України «Про політичні партії в Україні» стосовно фінансування та подання звітності політичних партій - звіт подається до Національного агентства за підписом керівника політичної партії (уповноваженої особи політичної партії).
Отже, саме керівник політичної партії забезпечує виконання вимог щодо дотримання порядку та строків подання щоквартальних звітів партії та своїм підписом підтверджує достовірність та повноту інформації, яка повинна бути відображена у цих звітах, відтак адміністративна відповідальність за ст. 212-21 КУпАП покладається на керівника партії як посадову особу.
У той же час, твердження ОСОБА_1 щодо закриття по справи на підставі закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності не враховуються суддею з огляду на таке. Так, відповідно до ст. 247 КУпАП за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин.
Зі змісту наведених правових норм вбачається, що закриття провадження на підставі ст. 38, п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП можливе за одночасної наявності таких умов:
- вчинення (виявлення) адміністративного правопорушення;
- сплив встановленого законом строку, перебіг якого розпочинається з дня вчинення адміністративного правопорушення (при триваючому правопорушенні - з дня його виявлення).
При цьому для обчислення встановленого законом строку для накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі у зв'язку з його спливом необхідним є встановлення факту вчинення адміністративного правопорушення - протиправної, винної дії чи бездіяльності.
Тобто закриття провадження у справі за п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП можливе лише за умови встановлення судом факту вчинення особою винної протиправної дії чи допущення винної протиправної бездіяльності, що підпадає під ознаки адміністративного правопорушення.
Наявність можливого адміністративного правопорушення, не доведеного та не підтвердженого належними та допустимими доказами, не може бути достатньою підставою для закриття провадження у справі відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Таким чином, закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку із закінченням на момент її розгляду строків накладення адміністративного стягнення не є реабілітуючою підставою, а відтак не звільняє суд від обов'язку з'ясувати передбачені ст. 280 КУпАП обставини про те, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, та навести виклад установлених під час розгляду справи обставин у постанові.
Разом з тим, враховуючи обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 21221 КУпАП, та наслідки у вигляді надання неповної інформації щодо політичної партії «Європейська ліберальна партія»», суддя не знаходить підстав для застосування ч. 4 ст. 38 КУпАП, так як, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення , передбаченого ст. 21221 КУпАП, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох року з дня його вчинення та вважає за необхідне застосувати щодо ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» порушила порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, а відтак, остання є винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суддею враховується характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особу правопорушника, вік, майновий стан останнього.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суддею не встановлено.
Таким чином, враховуючи викладене, приходжу до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у межах, визначених санкцією ст. 212-12 КУпАП.
Призначення саме такого адміністративного стягнення на переконання суду є необхідним і достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Такий вид та розмір стягнення на переконання суду не є завідомо непомірним та сприятиме виконанню завдань Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В порядку, визначеному ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» суддя вважає за необхідне стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення за №367/9413/24 провадження 3/367/3280/2024 та за № 367/9414/24 провадження №3/367/328/2024, присвоївши об'єднаному провадженню єдиний номер справи № 367/9413/24 провадження № 3/367/3280/2024.
ОСОБА_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП, та гідно з положеннями ст. 36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп., на користь держави.
Стягнути із ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Ірпінський міський суд Київської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя: О.В. Лещенко