Номер провадження 1-кс/754/3881/25
Справа № 754/20328/25
Іменем України
04 грудня 2025 року слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання дізнавача ВД Деснянського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні за №12025105030000843 від 10 жовтня 2025 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст.190 КК України,
04 грудня 2025 року до Деснянського районного суду м. Києва надійшло клопотання дізнавача ВД Деснянського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Деснянської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) та містять інформацію про абонентів номерів телефону НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , за період часу з 00 год. 00 хв. 08 жовтня 2025 року до моменту виконання ухвали, з наданням можливості ознайомитись з ними та зробити їх копії.
Обґрунтовуючи клопотання дізнавач посилається на те, що ВД Деснянського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025105030000843 від 10 жовтня 2025 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст.190 КК України.
Згідно клопотання дізнавача, 08 жовтня 2025 року близько 16 год. 23 хв., невстановлена особа, шляхом зловживання довірою, представившись працівником служби безпеки банку, використовуючи абонентський номер НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , заволоділа грошовими коштами ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в сумі 89 000 гривень, які остання перерахувала зі свого рахунку АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " НОМЕР_3 на рахунок НОМЕР_4 , чим заподіяла потерпілій матеріальної шкоди на вказану суму.
Дізнавач зазначає в клопотанні, що в ході досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до інформації, яка міститься у володінні службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » стосовно абонентів номерів телефону НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , з метою розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.
В судове засідання дізнавач не з'явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, до суду подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, в якій підтримав клопотання у повному обсязі з підстав зазначених у клопотанні.
Клопотання розглянуто у відсутність осіб у володінні яких знаходяться речі і документи, згідно до вимог ч.2 ст. 163 КПК України.
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Слідчий суддя дослідивши клопотання дізнавача та долучені до нього матеріали, приходить до наступного висновку.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Дізнавач клопоче про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та містять інформацію про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, що відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України належить до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Клопотання дізнавача відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Дізнавач в клопотанні довів наявність підстав, передбачених п.п. 1,2 ч. 5 ст. 163 КПК України, а саме, що документи, про доступ до яких він клопоче, перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », вказані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Крім того, в клопотанні дізнавачем доведено у відповідності до ч. 6 ст. 163 КПК України, що відомості які містяться в документах, про доступ до яких він клопоче, можуть бути використані як докази, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо.
Однак дізнавачем в клопотанні не доведено необхідність отримання тимчасового доступу до документів, що містять інформацію про зв'язок, абонента за вказаний у клопотанні період часу, враховуючи викладені в клопотанні обставини кримінального правопорушення, показання надані потерпілою в ході її допиту.
За таких підстав клопотання дізнавача підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159-164,166, 369-372, 309 КПК України,-
Клопотання дізнавача ВД Деснянського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні за №12025105030000843 від 10 жовтня 2025 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст.190 КК України, - задовольнити частково.
Надати дізнавачу ВД Деснянського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , стосовно абонентів номерів телефону НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , а саме до:
- документів, які містять дані щодо номерів абонентів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 із зазначенням терміналу ІМЕІ, у вигляді роздруківки щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій і адресу місця перебування абонентів зазначених телефонних номерів;
- документів, які містять інформацію про абонентів, з якими зв'язувався ІМЕІ-термінали номерів абонентів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та ІMSI), дати та часу вхідних та вихідних SMS-повідомлень, інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків;
- документів, які містять інформацію про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв'язку абонентів А (абоненти Б) з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій, а також адресу місця перебування абонента, що користується зазначеним терміналом,
за період часу з 00 год. 00 хв. 08 жовтня 2025 року по дату постановлення ухвали, з наданням можливості ознайомитись з ними та зробити їх копії (в електронному та паперовому вигляді).
В іншій частині клопотання - відмовити.
Оригінал ухвали та копію ухвали надати дізнавачу ВД Деснянського УП ГУНП у м.Києві ОСОБА_3 .
Відповідно до ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили негайно, строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення. Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя-