Справа № 752/10072/25
Провадження №: 1-кс/752/9960/25
28.11.2025 м. Київ
Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участі:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4
підозрюваного ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 , про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту підозрюваному ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні № 42025100000000014, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.01.2025, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України та за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України,
27.11.2025 до суду надійшло клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42025100000000014 від 21.01.2025, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України та за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві за процесуального керівництва Київської міської прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025100000000014 від 21.01.2025, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України та за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
В подальшому, у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України, строк дії воєнного стану в Україні безперервно продовжувався та діє по теперішній час.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», на підставі вищевказаних Указів Президента України, тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватись конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», зокрема, виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється.
У зв'язку з цим, діє обмежений порядок перетину державного кордону громадянами України, визначений пунктами 2-14 Правил перетинання державного кордону громадянами України затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, із змінами, що внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України та затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 69, (далі Правила), якими передбачено, що у разі ведення в Україні воєнного стану, в тому числі, члени Кабінету Міністрів України в тому числі, депутати місцевих рад, а також керівники структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування і працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, керівники державних унітарних підприємств та їх заступники, мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.
Відповідно до цих норм, виїзд за межі України можливий виключно за наявності відповідних розпоряджень про службове відрядження, оформлених на підставі офіційних документів, що підтверджують мету відрядження.
Так, у невстановлені органом досудового розслідування, час та місці, але не пізніше 05.10.2023, ОСОБА_5 , достовірно знаючи, що діє обмежений порядок перетину державного кордону громадянами України, маючи на меті відвідати м. Барселона (Королівство Іспанія), але не маючи законних на це підстав, усвідомлюючи, що для виїзду за межі України під час дії воєнного стану необхідною умовою є наявність офіційного розпорядження про службове відрядження, яке оформлюється на підставі достовірних документів, що підтверджують ділову мету поїздки, діючи умисно, з метою підроблення та подальшого використання офіційного документа - листа-запрошення, який надає право на оформлення документів для виїзду за кордон у відрядження, вступив у попередню змову групою осіб із невстановленою на цей час органом досудового розслідування особою та, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, надав їй свої персональні дані для внесення їх підчас виготовлення підробленого листа-запрошення.
Реалізуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, направлений на підроблення офіційного документа - листа-запрошення, який надає право на оформлення документів для виїзду за кордон у відрядження, для здійснення подальшого безперешкодного перетину державного кордону, невстановлена на цей час органом досудового розслідування особа, у невстановлені органом досудового розслідування, час та місці, але не пізніше 05.10.2023, підробила офіційний документ - лист-запрошення від імені Голови представництва Cisco в Україні ОСОБА_6 , який адресований керівнику апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 , щодо прийняття участі у Всесвітньому конгресі Smart City Expo, яке мало відбуватися у м. Барселона (Іспанія) з 07 по 09 листопада 2023 року, та передала ОСОБА_5 для подальшого використання.
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у підробленні офіційного документа, який видається підприємством, і який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, вчинені за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.
Крім того, у невстановлені органом досудового розслідування, час та місці, але не пізніше 23.09.2024, ОСОБА_5 , достовірно знаючи, що діє обмежений порядок перетину державного кордону громадянами України, маючи на меті відвідати м. Флоренція (Італійська Республіка), але не маючи законних на це підстав, усвідомлюючи, що для виїзду за межі України під час дії воєнного стану необхідною умовою є наявність офіційного розпорядження про службове відрядження, яке оформлюється на підставі достовірних документів, що підтверджують ділову мету поїздки, діючи умисно, повторно, з метою підроблення та подальшого використання офіційного документа - листа-запрошення, який надає право на оформлення документів для виїзду за кордон у відрядження, вступив у попередню змову групою осіб із невстановленою на цей час органом досудового розслідування особою та, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, надав їй свої персональні дані для внесення їх підчас виготовлення підробленого листа-запрошення.
Реалізуючи спільний із ОСОБА_5 злочинний умисел, направлений на повторне підроблення офіційного документа - листа-запрошення, який надає право на оформлення документів для виїзду за кордон у відрядження, для здійснення подальшого безперешкодного перетину державного кордону, невстановлена на цей час органом досудового розслідування особа, у невстановлені органом досудового розслідування, час та місці, але не пізніше 23.09.2024, повторно підробила офіційний документ - лист-запрошення від імені Голови представництва Cisco в Україні ОСОБА_6 , який адресований керівнику апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 , щодо прийняття участі у конференції Observatory on Re-Generation, яка мала відбутися у м. Флоренція (Італія) з 17 жовтня 2024 року, та передала ОСОБА_5 для подальшого використання.
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у підробленні офіційного документа, який видається підприємством, і який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, вчинені за попередньою змовою групою осіб, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.
Крім цього, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу направленого на отримання на підставі підробленого листа-запрошення, який надає право на оформлення документів для виїзду за кордон ОСОБА_5 , 05.10.2023, у невстановлений органом досудового розслідування, час, усвідомлюючи протиправність своїх дій, подав до Київської міської державної адміністрації, яка знаходиться по вул. Хрещатик, 36, у м. Києві підроблений офіційний документ - лист-запрошення від імені Голови представництва Cisco в Україні ОСОБА_6 , який адресований керівнику апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 , щодо прийняття участі у Всесвітньому конгресі Smart City Expo, яке мало відбуватися у м. Барселона (Іспанія) з 07 по 09 листопада 2023 року.
В подальшому, голова Київської міської ради ОСОБА_7 , на підставі наданого ОСОБА_5 підробленого листа-запрошення видав розпорядження від 17.10.2023 № 1000 про відрядження до м. Барселона (Королівство Іспанія) у період з 04 до 12 листопада 2023 року керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 з метою участі у Всесвітньому конгресі Smart City Expo, на запрошення компанії Cisco Systems Ukraine & CIS, а також, в рамках діючого Меморандуму про співробітництво між міськими головами Києва та Барселони, для проведення переговорів у мерії міста Барселона (Королівство Іспанія), щодо підтримки Києва та залучення допомоги українцям, які постраждали після воєнного вторгнення російської федерації проти України.
Крім цього, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу направленого на отримання на підставі підробленого листа-запрошення, який надає право на оформлення документів для виїзду за кордон ОСОБА_5 , у невстановлений органом досудового розслідування, час, але не пізніше 23.09.2024, усвідомлюючи протиправність своїх дій, повторно подав до Київської міської державної адміністрації, яка знаходиться по вул. Хрещатик, 36, у м. Києві підроблений офіційний документ - лист-запрошення від імені Голови представництва Cisco в Україні ОСОБА_6 , який адресований керівнику апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 , щодо прийняття участі у конференції Observatory on Re-Generation, яка мала відбутися у м. Флоренція (Італія) з 17 жовтня 2024 року.
В подальшому, голова Київської міської ради ОСОБА_7 , на підставі наданого ОСОБА_5 підробленого листа-запрошення видав розпорядження від 23.09.2024 № 864 про відрядження до м. Флоренція (Італійська Республіка), у період з 13 до 20 жовтня 2024 року керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 з метою участі у конференції Observatory on Re-Generation на запрошення компанії Cisco Systems Ukraine & CIS, для обміну передовими практиками для вивчення інноваційно-технологічних підходів та інструментів для вирішення соціальних викликів на міському рівні, з метою проведення двосторонніх зустрічей з представниками світових лідерів у сфері цифрової трансформації задля розбудови та зміцнення міжнародної мережі зав'язків столиці України.
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у використанні завідомо підробленого документа, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Крім цього, розпорядженням Київського міського голови ОСОБА_7 від 08.10.2018 № 706 ОСОБА_5 призначено на посаду керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Згідно примітки 1 ст. 364 КК України та ст. 18 Кримінального кодексу України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Відповідно до положення про Апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі -Апарат), є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підпорядковується Київському міському голові, підзвітний та підконтрольний Київській міській раді.
Основними завданнями Апарату є правове, організаційне, документальне, інформаційне, кадрове, фінансово-господарське, соціальнопобутове, матеріально-технічне й інше забезпечення діяльності виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підготовка аналітичних, інформаційних та інших матеріалів, систематична перевірка виконання актів законодавства та розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), надання методичної та практичної допомоги іншим структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районним в місті Києві державним адміністраціям.
Керівник апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
- здійснює керівництво Апаратом, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці в Апараті;
- подає на затвердження в установленому порядку положення про Апарат;
- затверджує положення про структурні підрозділи, посадові інструкції працівників Апарату та розподіляє обов'язки між ними;
- планує роботу Апарату, вносить пропозиції щодо формування планів роботи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та інш.
Таким чином, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконуючи відповідні організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, відповідно до положень примітки 1 до ст. 364 КК України та ст. 18 КК України є службовою особою.
Так, у невстановлені органом досудового розслідування, час та місці, але не пізніше 05.10.2023, ОСОБА_5 , достовірно знаючи, що діє обмежений порядок перетину державного кордону громадянами України, маючи на меті відвідати м. Барселона (Королівство Іспанія), але не маючи законних на це підстав, усвідомлюючи, що для виїзду за межі України під час дії воєнного стану необхідною умовою є наявність офіційного розпорядження про службове відрядження, яке оформлюється на підставі достовірних документів, що підтверджують ділову мету поїздки, за попередньою змовою із невстановленою досудовим розслідуванням особою підробив офіційний документ, а саме лист-запрошення від імені Голови представництва Cisco в Україні ОСОБА_6 , який адресований керівнику апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 , щодо прийняття участі у Всесвітньому конгресі Smart City Expo, яке мало відбуватися у м. Барселона (Іспанія) з 07 по 09 листопада 2023 року, для здійснення подальшого безперешкодного перетину державного кордону.
Надалі, ОСОБА_5 , 05.10.2023, у невстановлений органом досудового розслідування, час, подав до Київської міської державної адміністрації, яка знаходиться по вул. Хрещатик, 36, у м. Києві підроблений офіційний документ - лист-запрошення від імені Голови представництва Cisco в Україні ОСОБА_6 , який адресований керівнику апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 , щодо прийняття участі у Всесвітньому конгресі Smart City Expo, яке мало відбуватися у м. Барселона (Іспанія) з 07 по 09 листопада 2023 року.
В подальшому, голова Київської міської ради ОСОБА_7 , на підставі наданого ОСОБА_5 підробленого листа-запрошення видав розпорядження від 17.10.2023 № 1000 про відрядження до м. Барселона (Королівство Іспанія) у період з 04 до 12 листопада 2023 року керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 з метою участі у Всесвітньому конгресі Smart City Expo, на підставі якого 04.11.2023 перетнув державний кордон України та перебував за межами держави до 13.11.2023.
Надалі, після повернення в Україну, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, усвідомлюючи, що документи які стали підставою для виїзду за кордон були складені в результаті наданого ним підробленого листа запрошення від імені Голови представництва Cisco в Україні ОСОБА_6 , діючи умисно, перебуваючи у невстановленому місці склав подав письмовий звіт про здійснене відрядження до м. Барселона (Королівство Іспанія), в який вніс завідомо неправдиві відомості, щодо прийняття участі у Всесвітньому конгресі Smart City Expo.
Крім цього, у невстановлені органом досудового розслідування, час та місці, але не пізніше 23.09.2024, ОСОБА_5 , достовірно знаючи, що діє обмежений порядок перетину державного кордону громадянами України, маючи на меті відвідати м. Флоренція (Італійська Республіка), але не маючи законних на це підстав, усвідомлюючи, що для виїзду за межі України під час дії воєнного стану необхідною умовою є наявність офіційного розпорядження про службове відрядження, яке оформлюється на підставі достовірних документів, що підтверджують ділову мету поїздки, діючи умисно, повторно, за попередньою змовою із невстановленою досудовим розслідуванням особою підробив офіційний документ, а саме лист-запрошення від імені Голови представництва Cisco в Україні ОСОБА_6 , який адресований керівнику апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 , щодо прийняття участі у конференції Observatory on Re-Generation, яка мала відбутися у м. Флоренція (Італія) з 17 жовтня 2024 року, для здійснення подальшого безперешкодного перетину державного кордону.
Надалі, ОСОБА_5 , у невстановлений органом досудового розслідування, час, але не пізніше 23.09.2024, повторно подав до Київської міської державної адміністрації, яка знаходиться по вул. Хрещатик, 36, у м. Києві підроблений офіційний документ - лист-запрошення від імені Голови представництва Cisco в Україні ОСОБА_6 , який адресований керівнику апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 , щодо прийняття участі у конференції Observatory on Re-Generation, яка мала відбутися у м. Флоренція (Італія) з 17 жовтня 2024 року.
В подальшому, голова Київської міської ради ОСОБА_7 , на підставі наданого ОСОБА_5 підробленого листа-запрошення видав розпорядження від 23.09.2024 № 864 про відрядження до м. Флоренція (Італійська Республіка) у період з 13 до 20 жовтня 2024 року керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 з метою участі у конференції Observatory on Re-Generation, на підставі якого 13.10.2024 перетнув державний кордон України та перебував за межами держави до 20.10.2024.
Надалі, після повернення в Україну, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, усвідомлюючи, що документи які стали підставою для виїзду за кордон були складені в результаті наданого ним підробленого листа запрошення від імені Голови представництва Cisco в Україні ОСОБА_6 , діючи умисно, перебуваючи у невстановленому місці склав подав письмовий звіт про здійснене відрядження до м. Флоренція (Італійська Республіка), в який повторно вніс завідомо неправдиві відомості, щодо прийняття участі у конференції Observatory on Re-Generation.
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
У вчиненні вказаного кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, уродженець мiста Бровари, Київської областi, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , працює на посадi керiвника апарату виконавчого органу Київської·мiської ради (Київської мiської державної адмiнiстрації), ранiше не судимий.
30.09.2025, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 4 ст. 358 та ч. 1 ст. 366 КК України.
06.10.2025 слідчим суддею Голосіївського районного суду м. Києва застосовано відносно ОСОБА_5 , запобіжний захід у виді домашнього арешту, строком до 28.11.2025 включно, заборонивши без дозволу слідчого, прокурора або суду цілодобово залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвалою Київського апеляційного суду від 05.11.2025 підозрюваному ОСОБА_5 змінено запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на домашній арешт з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня, строком до 28.11.2025 включно, заборонивши без дозволу слідчого, прокурора або суду залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
Разом з цим, судом покладено на ОСОБА_5 обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України, а саме:
прибувати за кожним викликом слідчого, прокурора, суду, залежно від стадії кримінального провадження;
не залишати місце постійного проживання за адресою: АДРЕСА_2 , з 23 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступного дня, без дозволу слідчого, прокурора, суду;
здати на зберігання уповноваженому органу свій паспорт для виїзду за кордон;
повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання.
Постановою від 27.11.2025 заступником керівника Київської міської прокуратури ОСОБА_8 продовжено строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні до трьох місяців, тобто до 30.12.2025 включно.
На даний час в органу досудового розслідування виникла необхідність у продовженні раніше обраного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, у певний час доби, відносно підозрюваного ОСОБА_5 , оскільки 28.11.2025 строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту завершується та досудове розслідування не може бути завершеним у зв'язку із тим, що по даному кримінальному провадженню необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій встановити відомості, що мають значення для кримінального провадження, які самостійно, а також у сукупності із іншими доказами будуть мати суттєве значення для з'ясування обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
У зв'язку із вищевикладеним, в органу досудового розслідування є всі достатні та обґрунтовані підстави вважати, що будь-який інший запобіжний захід не зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного ОСОБА_5 , тому необхідно продовжити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав викладених у ньому.
Підозрюваний та його захисник в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечували, захисник подав до суду письмові заперечення та клопотання про повернення прокурору клопотання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, у зв'язку із тим, що клопотання прокурором подано з порушенням строків визначених ч. 1 ст. 199 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши думку прокурора, підозрюваного, захисника, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві за процесуального керівництва Київської міської прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025100000000014 від 21.01.2025, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України та за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
30.09.2025, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 4 ст. 358 та ч. 1 ст. 366 КК України.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 інкримінованих кримінальних правопорушень, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема:
листом ТОВ «СІСКО СІСТЕМЗ УКРАЇНА» від 24.09.2025 № 40-2025 згідно якого Товариством не надавалися ОСОБА_5 листи-запрошення щодо прийняття участі у Всесвітньому конгресі Smart City Expo, яке мало відбуватися у м. Барселона (Іспанія) з 07 по 09 листопада 2023 року, а також щодо прийняття участі у конференції Observatory on Re-Generation, яка мала відбутися у м. Флоренція (Італія) з 17 жовтня 2024 року;
показаннями свідка директора ТОВ «СІСКО СІСТЕМЗ УКРАЇНА» ОСОБА_9 , який вказав, що листи-запрошення ОСОБА_5 щодо прийняття участі у вказаних заходах ним не підписувалися та являються підробленими;
інформацією наданою Державною прикордонною службою України про те, що ОСОБА_5 перебував за межами держави з 04.11.2023 до 13.11.2023 та з 13.10.2024 до 20.10.2024 разом із своєю родиною, що підтверджує не ділову мету поїздок.
06.10.2025 слідчим суддею Голосіївського районного суду м. Києва застосовано відносно ОСОБА_5 , запобіжний захід у виді домашнього арешту, строком до 28.11.2025 включно, заборонивши без дозволу слідчого, прокурора або суду цілодобово залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвалою Київського апеляційного суду від 05.11.2025 підозрюваному ОСОБА_5 змінено запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на домашній арешт з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня, строком до 28.11.2025 включно, заборонивши без дозволу слідчого, прокурора або суду залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
Разом з цим, судом покладено на ОСОБА_5 обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України, а саме:
прибувати за кожним викликом слідчого, прокурора, суду, залежно від стадії кримінального провадження;
не залишати місце постійного проживання за адресою: АДРЕСА_2 , з 23 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступного дня, без дозволу слідчого, прокурора, суду;
здати на зберігання уповноваженому органу свій паспорт для виїзду за кордон;
повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання.
Постановою від 27.11.2025 заступником керівника Київської міської прокуратури ОСОБА_8 продовжено строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні до трьох місяців, тобто до 30.12.2025 включно.
Згідно ч. 4 ст. 176 КПК України запобіжні заходи застосовуються: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження - судом за клопотанням прокурора.
Частиною 1 ст. 177 КПК України встановлено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідно ст.178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний в сукупності оцінити всі обставини, які можуть свідчити на користь збільшення або зменшення ризику переховування від правосуддя чи інших способів неналежної процесуальної поведінки.
Згідно ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Згідно із ч. 6 ст. 181 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
Отримані на даному етапі досудового розслідування відомості задокументовані у відповідний процесуальний спосіб передбачений КПК України і вказують на причетність ОСОБА_5 до вчинення зазначених кримінальних правопорушень, при цьому таке цілком узгоджується і з практикою Європейського суду з прав людини, який неодноразово зазначав, що наявність «обґрунтованої підозри» у вчинені правопорушення передбачає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що зазначена особа могла вчинити правопорушення (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Влох проти Польщі»).
На даному етапі кримінального провадження стороною обвинувачення та слідчим суддею не вирішуються питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення.
Так, прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що продовжують існувати ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які мають враховуватися під час вирішення вказаного питання, а саме:
Переховуватися від органів досудового слідства та /або суду.
Ризик переховування підозрюваного ОСОБА_5 від органу досудового розслідування/суду є актуальним безвідносно до стадії кримінального провадження та обумовлений серед іншого можливістю притягненням до кримінальної відповідальності та пов'язаними із цим можливими негативними для нього наслідками (обмеженнями) і, зокрема, суворістю передбаченого покарання. Тяжкість ймовірного покарання особливо сильно підвищують ризик переховування від органу досудового розслідування та/або суду на перших етапах притягнення особи до кримінальної відповідальності.
При цьому, необхідно врахувати існування інших факторів, які можуть свідчити про наявність у ОСОБА_5 можливості переховуватися від органу досудового розслідування та суду - санкція ч. 3 ст. 358 КК України передбачає покарання у виді обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, санкція ч. 1 ст. 366 КК України передбачає штраф від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, що свідчить про реальність спроби уникнення кримінальної відповідальності шляхом переховування від правоохоронних органів та суду.
Враховуючи встановлені обставини у сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження дають органу досудового розслідування підстави дійти висновку про існування ризику переховування від органу досудового розслідування та/або суду.
Крім цього, підозрюваний ОСОБА_5 працездатний, не являється особою похилого віку, тяжкими захворюваннями, які б перешкоджали його утриманню під домашнім арештом не страждає, раніше не судимий.
Незаконно впливати на свідків, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні.
Даний ризик підтверджується тим, що вплив на свідків існує до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.
При цьому, більшість осіб, що можуть бути свідками у кримінальному провадженні у цьому ж провадженні є особами, що особисто знайомі з ОСОБА_5 . Разом з цим, установлення об'єктивних обставин вчинення кримінального правопорушення, окрім дослідження й аналізу документів, можливе лише шляхом проведення допитів осіб, в тому числі й тих, що мали відношення до оформлення документів які у подальшому надали підстави отримати розпорядження Київського міського голови про відрядження до м. Барселона та м. Флоренція.
Перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Даний ризик обумовлюється тим, що ОСОБА_5 може перешкоджати досудовому розслідуванню у проведенні всебічного, повного та неупередженого розслідування, у збиранні доказів, створенні штучних перепон, невиконанні процесуальних рішень слідчого чи прокурора, здійснювати необґрунтоване затягування досудового розслідування шляхом створення штучних підстав для умисного неприбуття на виклики до слідчого для проведення слідчих та процесуальних дій, або спотворення інформації та документів, що планується додатково отримати.
Під час розгляду клопотання про продовження запобіжного заходу підозрюваному ОСОБА_5 , прокурор довів наявність обставин, які у своїй сукупності свідчать про те, що застосування більш м'якого запобіжного заходу для запобігання доведеним ризикам, зазначеним у клопотанні, буде недостатнім.
З огляду на викладене, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити підозрюваному міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на певний час доби, встановивши його з 23 години 00 хвилин вечора до 05 години 00 хвилин ранку наступної доби, оскільки в суду є всі достатні та обґрунтовані підстави вважати, запобіжний захід в такі години, зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного, а також продовжити дію покладених на нього обов'язків.
Таким чином, керуючись ст.ст. 131, 132, 176-179, 183, 184, 193-197, 197, 199 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 , про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту підозрюваному ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні №42025100000000014, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.01.2025, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України та за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України -задовольнити частково.
Продовжити підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на певний час доби, а саме заборонивши йому залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , з 23 години 00 хвилин вечора до 05 години 00 хвилин ранку наступної доби, за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та/або необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги, на 33 дні, в межах строку досудового розслідування, тобто до 30.12.2025 включно.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , наступні обов'язки:
- прибувати за кожним викликом слідчого, прокурора, суду, залежно від стадії кримінального провадження;
- не залишати місце постійного проживання за адресою: АДРЕСА_2 , з 23 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступного дня, без дозволу слідчого, прокурора, суду;
- здати на зберігання уповноваженому органу свій паспорт для виїзду за кордон;
- повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання.
Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_5 , що відповідно до ч. 5 ст.181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на нього зобов'язань.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвалу передати для виконання до органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали проголошено о 17 годині 45 хвилин 03.12.2025.
Слідчий суддя: ОСОБА_1