Справа № 646/12160/25
№ провадження 1-кс/646/2861/2025
04 грудня 2025 року м. Харків
Слідчий суддя Основ'янського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділення № 1 СВ Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Куп'янської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025221100002606 від 13.11.2025, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 382 КК України,-
До суду надійшло вказане клопотання слідчого, в обґрунтуванні якого зазначено, що Слідчим відділом Куп?янського РВП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №120252211000002606 від 13.11.2025, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 382 КК України. 12.11.2025 до ЧЧ ВПД №1 Куп?янського РВП ГУНП в Харківській області надійшов рапорт від співробітника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 про те, що 11.11.2025 приблизно о 12:39 за адресою: АДРЕСА_1 зупинено ТЗ ВАЗ 21011, д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в ході перевірки якого встановлено, що останній 27.05.2025 позбавлений права керування ТЗ строком на п'ять років за рішенням ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Під час досудового розслідування встановлено, що з 08:00 11.11.2025 по 08:00 12.11.2025 поліцейський ІНФОРМАЦІЯ_4 старший сержант ОСОБА_7 , разом із інспектором ІНФОРМАЦІЯ_5 капітаном поліції ОСОБА_5 та поліцейським ІНФОРМАЦІЯ_6 старшим сержантом поліції ОСОБА_8 , згідно затвердженого графіку, з табельною вогнепальною зброєю, на службовому автомобілі «RenaultDuster», д.н.з. НОМЕР_2 , з логістичним пристроєм (планшет), індивідуальними засобами захисту, заступили на добове чергування в складі ГРПП (зона обслуговуванням територія ІНФОРМАЦІЯ_7 ).
Здійснюючи патрулювання по с-ще Шевченкове по пров. Перемоги, близько 12:30 працівники поліції виявили авто, та, ввімкнувши проблискові маячки, згідно з п. 9 ч. 1 ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію», по АДРЕСА_2 , зупинили транспортний засіб ВАЗ 21011, д.н.з НОМЕР_1 , у якого був закритий стороннім предметом, а саме решіткою, державний номерний знак. Під час спілкування з водієм було встановлено, що за кермом знаходиться ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який пред'явив паспорт громадянина України, та повідомив, що він немає посвідчення водія. Під час перевірки документів особи через базу ІПНП було встановлено, що ОСОБА_6 , згідно з постановою ІНФОРМАЦІЯ_3 по справі № 644/4135/25 від 27.05.2025, позбавлений права керування транспортними засобами на п'ять років за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Після чого, інспектором ІНФОРМАЦІЯ_5 капітаном поліції ОСОБА_5 складено постанову про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 126 КУпАП.
Дії поліцейських під час зупинення ТЗ під керуванням ОСОБА_6 за вказаних обставин та подальшого оформлення адміністративного матеріалу фіксувалися шляхом здійснення відеозапису на нагрудну бодікамеру поліцейського.
В подальшому, під час опитування ОСОБА_6 пояснив, що 11.11.2025 близько 12:30 він їхав по сел. Шевченкове на своєму транспортному засобі ВАЗ 21011, д.н.з. НОМЕР_1 . При цьому, йому відомо, що він позбавлений правом керування транспортним засобом ІНФОРМАЦІЯ_8 від 27.05.2025 терміном на п'ять років.
В ході досудового розслідування також встановлено, що 27.05.2025 постановою ІНФОРМАЦІЯ_3 по справі № 644/4135/25 ОСОБА_6 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 40 800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 років.
З метою встановлення всіх обставин, що мають істотне значення для повного, всебічного, об?єктивного розслідування кримінального провадження, для встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, у органу досудового розслідування виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей та документів (матеріалів судової справи № 644/4135/25 від 27 травня 2025), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса: АДРЕСА_3 , а саме до: оригіналу постанови ІНФОРМАЦІЯ_3 по справі № 644/4135/25 від 27.05.2025 та документів, що підтверджують факт вручення постанови ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (розписка про вручення, корінець поштового відправлення, інші), з можливістю вилучення їх завірених копій.
При цьому встановлено, що згідно чинного законодавства України, оригінали вказаних документів перебувають за місцем знаходження ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса: АДРЕСА_3 .
З метою встановлення істини по справі, в порядку ст. 93 КПК України, слідчим направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_3 , для надання завірених належним чином копій документів по справі № 644/4135/25.
Згідно з відповіддю ІНФОРМАЦІЯ_3 від 21.11.2025 для отримання доступу до матеріалів справи № 644/4135/25, в т.ч. отримання копій відповідних документів, необхідно звернутися з клопотанням до слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів в порядку, визначеному КПК України. Також, слідчий просив розглядати клопотання без залучення сторін кримінального провадження.
У судове засідання слідчий та прокурор не з'явились, звернулись до слідчого судді із заявами про розгляд клопотання без їх участі.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та додані до нього матеріали, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій, службових та фізичних осіб речей та документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
За змістом ст.165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов'язана пред'явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов'язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що зазначені у клопотанні документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин кримінального провадження.
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст.36, 40, 107, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя,-
Задовольнити клопотання слідчого відділення № 1 СВ Куп'янського РВП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Куп'янської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025221100002606 від 13.11.2025, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 382 КК України.
Надати слідчому відділення №1 СВ Куп?янського РВП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса: АДРЕСА_3 , а саме - тимчасовий доступ до речей і документів (матеріалів судової справи №644/4135/25 від 27 травня 2025), а саме до:
- оригіналу постанови ІНФОРМАЦІЯ_3 у справі №644/4135/25 від 27.05.2025 та документів, підтверджуючих факт вручення цієї постанови ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (розписка про вручення, корінець поштового відправлення, інші), з можливістю вилучення їх завірених копій.
Строк дії ухвали два місяця.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1