Постанова від 19.11.2025 по справі 500/2226/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2025 рокуЛьвівСправа № 500/2226/24 пров. № А/857/24855/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Обрізко І.М.,

суддів Іщук Л.П., Пліша М.А.,

за участю секретаря судового засідання Демчик Л.Р.,

за участю представника позивача Сідоров В.М.,

за участю представника відповідача Васильчук І.Б., Бондар О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції у місті Львові апеляційну скаргу Тернопільської митниці на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 15 травня 2025 року, прийняте суддею Баб'юком П.М. о 12 годині 14 хвилині у м. Тернополі, повний текст складено 20.05.2025 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тернопільської митниці про визнання протиправним та скасування рішення,-

встановив:

ОСОБА_1 (надалі також - позивач) звернувся з адміністративним позовом до Тернопільської митниці (надалі також - відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення про визначення коду товару №КТ-UA205000-0067-2023 від 17.11.2023 та рішення про коригування митної вартості товарів №UA205140/2023/000692/2 від 24.11.2023.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 15 травня 2025 позов задоволено.

Задовольняючи позов, суд виходив з того, що саме правильність визначення позивачем коду УКТ ЗЕД товару входить до предмету доказування в межах даної справи, адже задля перевірки обґрунтованості прийнятого відповідачем рішення № KT-UA403000-0011-2024 слід встановити якому саме коду товару згідно з УКТ ЗЕД відповідає товар, який декларувався позивачем згідно з митною декларацією №24UA403040001347U1, а саме до товарної позиції 4407 або 4403.

Суд зазначив, що такі характеристики, як «обробка деревини на краєобрубувальних верстатах і наявність точних розмірів» є додатковими, а не основними при віднесенні товару до товарної позиції 4407.

Крім того, до товарної позиції 4403 включаються лісоматеріали в природному стані, зрубані, переважно з відрубаними гілками.

Натомість, товарна позиція 4407 передбачає такий товар як, брус, планки, обапіл, дошки, рейки і т.д будь-якої довжини завтовшки понад 6 мм, розпиляних чи колотих вздовж напрямку текстури деревини або одержаних струганням чи лущенням.

В даному випадку, товар який представлений до митного оформлення являє собою дошки завтовшки понад 6 мм розпиляні на стрічковому верстаті вздовж напрямку текстури деревини, що повністю відповідає товарній позиції 4407.

При цьому, у Поясненнях до товарної позиції 4407 також визначено, що лісоматеріали, оброблені у вигляді дошок, балок і т.д. не відносяться до товарної позиції 4403.

Також, судом взято до уваги висновок експерта за результатами проведення судової товарознавчої експертизи від 20.03.2025 за №10387/24-53.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, Тернопільська митниця подала апеляційну скаргу. Вважає, що судом першої інстанції ухвалено рішення із неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права.

В апеляційній скарзі зазначає, що спірний товар не може класифікуватись за кодом УКТ ЗЕД «4407 95 99 00», оскільки даний товар не має визначальних характеристик притаманних товарній позиції 4407, зокрема, поданий до митного оформлення товар не оброблений на краєобрубувальних верстатах та немає дуже точних розмірів.

Митницею класифіковано за кодом УКТ ЗЕД 4403 99 00 00 у товарній позиції 4403, яка має назву «Лісоматеріали необроблені, з видаленою або невидаленою корою або заболонню, або начорно брусовані або небрусовані».

При здійсненні правильності класифікації товару митницею було взято до уваги положення канадського меморандому від 02.05.2014 за № D10-14-41, який вказує на те, що до товарної позиції 4403 включається деревина, яка була приблизно квадратна (або наполовину квадратна) шляхом розпилення. Цей тип грубо квадратної, прямокутної або напівквадратної деревини може мати шорсткі поверхні, що містять кору, але не був розпилений до типових розмірів пиломатеріалів.

Таким чином, даний товар за його описом класифікується за Правилом 1,6 Основних правил інтерпретації класифікації товарів у товарній підкатегорії 4403 99 00 00 УКТ ЗЕД, оскільки по даному товару є пряме посилання на товарну позицію 4403 згідно УКТ ЗЕД. Вказана товарна позиція містить найбільш точний та чіткий опис представленого до митного оформлення товару.

Просить скасувати рішення та прийняти постанову, якою відмовити в позові.

Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд в повній мірі дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 25 березня 2024 уповноваженою особою позивача Тернопільській митниці було подано в електронному вигляді митну декларацію типу ЕК10АА №24UA403040001347U1, у графі 31 якої заявлено опис товару: «Пиломатеріали необрізні, ясеневі, сухі, якість mix (AB,C,), розмірами: 28x100-480x2000-4000 мм - 24,072 м.куб. Постачається у зв'язках, на брусках, перекладено дерев'яними прокладками з різних порід дерева. Виробник: ФОП ОСОБА_1 , країна виробництва Україна (UA), торгова марка: нема даних..».

Даний товар переміщувався на адресу JAF Polska Sp. z o.o. (Польща) на виконання зовнішньоекономічного контракту від 02.01.2024 за № 02/01/2024-НК, укладеного між ПП ОСОБА_1 (Україна) та JAF Polska Sp. z o.o. (Польща), згідно інвойсу № 14 від 21.03.2024, міжнародної автотранспортної накладної CMR № 22032024 від 22.03.2024.

Відповідно до заявленого у гр. 31 МД опису товару у графі 33 МД агентом з митного оформлення позивача зазначено код товару згідно із УКТ ЗЕД 4407 95 99 00.

Під час автоматизованого контролю за МД №24UA403040001347U1 від 25.03.2024 із застосуванням системи управління ризиками відповідно до Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками для визначення форм та обсягів митного контролю, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.07.2015 № 684 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 серпня 2015 за №1021/27466), та з врахуванням інформації викладеної в листі Територіального управління БЕБ у Львівській області від 28.03.2024 №23.11/5.1/30/1969-24 шляхом застосування системи управління ризиками згенеровано митні процедури за кодами:

107-3 «Контроль правильності класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД»;

108-3 «Витребування документів, які підтверджують коди товарів згідно з УКТ ЗЕД»;

118-3 «Здійснення контролю правильності класифікації товарів згідно з УКТЗЕД спеціалізованим підрозділом митниці для прийняття рішення про визначення коду товару»;

211-1 «Проведення митного огляду із залученням підрозділу з питань протидії митним правопорушенням митниці для перевірки достовірності заявлених відомостей»;

911-1 «Забезпечення ідентифікації товарів та/або транспортних засобів шляхом здійснення цифрової фотозйомки».

Також, АСМО «Інспектор» посадовій особі підрозділу митного оформлення визначено перелік необхідних до виконання митних процедур:

«Контроль правильності класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД. Підстава: Лист БЕБ України від 28.03.2024 №3228/8.14/7.25-20 (вих. від 28.03.2024 №23.11/5.1/30/1969-24).

Проведення повного митного огляду - з розкриттям до 100 відсотків пакувальних місць. Підстава: Лист БЕБ України від 28.03.2024 №3228/8.14/7.25-20 (вх. від 28.03.2024 №23.11/5.1/30/1969-24)».

В зв'язку із цим, митницею було направлено уповноваженій особі декларанта електронне повідомлення наступного змісту:

«Прошу представити Т/З для проведення митного огляду товарів згідно вимог частини 2 статті 338 Митного кодексу України від 13 березня 2012 № 4495-VI.

1. Дата проведення митного огляду:28.03.2024.

2. Час проведення огляду: 14 година 20 хвилин.

3. Місце доставки (прибуття) де буде здійснюватися митний огляд:

код місця доставки (прибуття) - 403-223-1-1; назва місце доставки (прибуття) - Сектор МО №3 м/п «Тернопіль» СТЗ ТОВ ПКФ «Аріс»;

4. Зона митного контролю (Тернопільська обл, м. Збараж, майдан Кармелюка, 5).

5. Уповноважений на проведення митного огляду:

- Паляниця В. І

- ГДІ СМО м/п «Тернопіль»;

- службове посвідчення - НОМЕР_1 .

Прошу надати додаткові документи для підтвердження класифікації товару, згідно вимог пункту 3 статті 69 Митного кодексу України № 4495- VI».

29 березня 2024 посадовою особою митниці проведено повний митний огляд з розкриттям до 100 відсотків пакувальних місць, за результатами проведення якого складено акт про проведення митного огляду №24UA403040001347U1.

За результатами митного огляду, митним органом було встановлено, що товар фактично являє собою деревину ясеневих порід не обрізну, грубо розпилену вздовж напрямку текстури деревини по двох плоскопаралельних поверхнях, поверхні зрізу без будь-якої подальшої обробки (не струганні, не шліфовані, тощо), якість mix (A,B,C,), розмірами: 28х100-480х2000-4000 мм - 24,072 м.куб. Бічні поверхні не підпиляні та округлі, наявні залишки кори на бічних поверхнях (вироби не мають точних розмірів та однакової форми і ширини). Зображувальні знаки та маркування відсутні. Постачається у 15 пачках, на підкладкових брусках, перекладено дерев'яними прокладками з різних порід дерева, обгорнуто в поліетиленову плівку.

Тому, митним органом зроблений висновок, що товар не може класифікуватись за кодом УКТ ЗЕД «4407 95 99 00», оскільки даний не має визначальних характеристик притаманних товарній позиції 4407, зокрема, поданий до митного оформлення товар не оброблений на краєобрубувальних верстатах та немає точних розмірів.

У зв'язку із наведеним, митним органом прийнято оскаржуване рішення від 01.04.2024 №КТ-UA403000-0011-2024 про визначення коду товару, яким змінено код товару за УКТ ЗЕД на 4403990000 та змінено його описову частину на «Лісоматеріали необроблені. Являють собою деревину ясеневих порід не обрізану, грубо розпилену вздовж напрямку текстури деревини по двохплоскопаралельних поверхнях, поверхні зрізу без будь-якої подальшої обробки (не стругані, не шліфовані, тощо), якість mix (А,В,С,), розмірами:28х100-480х2000-4000 мм - 24,072 м.куб. Бічні поверхні не підпиляні та округлі, наявні залишки кори на бічних поверхнях (вироби не мають точних розмірів та однакової форми і ширини)».

Частиною першою статті 67 Митного кодексу України визначено, що Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів (далі - ГС) і затверджується Законом «Про Митний тариф України».

Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД) розроблено на виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань, а саме: положень Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів (далі - Конвенція), Договірною стороною якої Україна стала згідно з Указом Президента України від 17.05.2002 №466/2002 «Про приєднання України до Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів» з набуттям усіх прав та зобов'язань, передбачених статтями Конвенції.

Чинна УКТ ЗЕД затверджена Законом України «Про Митний тариф України».

Статтею 68 Митного кодексу України встановлено, що ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ведення УКТ ЗЕД, крім іншого, передбачає прийняття рішень щодо класифікації та кодування товарів в УКТ ЗЕД у складних випадках.

Згідно з частинами першою, восьмою статті 257, частиною першою статті 266 Митного кодексу України декларант зобов'язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого Кодексом. Декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Частиною першою статті 69 Митного кодексу України визначено, що товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТЗЕД. Код товару декларується декларантом або уповноваженою ним особою.

Органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД (частина друга статті 69 Митного кодексу України).

У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари (частина четверта статті 69 МК України).

Відповідно до частини сьомої статті 69 Митного кодексу України рішення органів доходів і зборів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням органу доходів і зборів щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду.

Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер.

З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД, що побудовані на основі Пояснень до Гармонізованої систем опису та кодування товарів версії 2012 та пояснень до Комбінованої номенклатури Європейського Союзу і затверджені наказом ДФС від 09.06.2015 № 401.

УКТЗЕД складається з трьох складових частин - Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД (далі - ОПІ), приміток до розділів та груп та безпосередньо номенклатури товарів (текстовий опис угрупувань УКТ ЗЕД (розділ, група, позиція, підпозиція, категорія, підкатегорія) та їх цифрове позначення - код товару).

Класифікація товарів в УКТЗЕД повинна здійснюватися лише за Основними правилами інтерпретації УКТ ЗЕД.

За правилами частини першої статті 248 Митного кодексу України митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Частиною другою зазначеної статті передбачено, що засвідчення органом доходів і зборів прийняття товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів на них до митного оформлення здійснюється шляхом проставляння відбитків відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії.

Класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД та характеристик товару, визначальних для його класифікації, які встановлюються за результатами вивчення технічної документації, паспортних даних на товар, товаросупровідних документів, інформації про товар, розміщеної у відкритому доступі мережі Інтернет, та, у разі потреби, результатів лабораторних досліджень конкретного товару.

Згідно з УКТ ЗЕД до товарної групи 44 включаються: деревина і вироби з деревини; деревне вугілля.

У товарних позиціях 4401 - 4406 класифікуються необроблена деревина (зрубана, колота, начорно обтесана (брусована), обкорована тощо) і паливна деревина, відходи деревини та скрап, тирса, деревинна дранка чи шматочки; обручі, стовпи, гідробудівельні колоди (палі), вішки, кілки тощо; деревне вугілля; деревна шерсть і деревне борошно; шпали для залізничних чи трамвайних колій; розпиляні, колоті, обтесані, стругані, лущені, шліфовані, з'єднані у шип деревинні матеріали, наприклад, із шиповим з'єднанням (тобто з' єднані шляхом склеювання торцями коротких сортиментів деревини з метою одержання матеріалів більшої довжини, при цьому з'єднання нагадує переплетені пальці), а також деревинні матеріали постійного профілю включаються до товарних позицій 4407 - 4409.

Відповідно до Пояснень товарної позиції 4403 УКТ ЗЕД, у цій товарній позиції класифікуються лісоматеріали в природному стані, зрубані, переважно з підрубленими гілками, а також з вилученим зовнішнім або як із зовнішнім, так і внутрішнім шаром кори, або лише з вилученими опуклостями. До неї також включається деревина, з поверхні якої були вилучені зовнішні шари, що складаються з недавно утворених, свіжих шарів (заболоней), з метою економії під час транспортування та запобігання гниттю.

До цієї товарної позиції також включається деревина, начорно брусована на чотири канти, що являє собою стовбури чи ділянки стовбурів дерев, поверхня яких стесана сокирою, стругом або відпиляна так, що її поперечний переріз має прямокутну форму (включаючи квадратну); деревина, начорно брусована на чотири канти, відрізняється присутністю нерівних ділянок або залишків кори. Деревина, брусована на два канти, а саме деревина, в якої були оброблені зазначеним вище способом лише дві протилежні поверхні, також включається до цієї товарної позиції. Такі лісоматеріали призначені для оброблення на лісопильних заводах або можуть використовуватися у такому вигляді, наприклад, як покрівельний ліс.

Основні вироби, що належать до цієї товарної позиції та відповідають зазначеному вище опису, - це лісоматеріали для розпилювання; стовпи для телефонного і телеграфного зв'язку чи для ліній електропередач; незагострені і нерозщеплені гідробудівельні колоди, кілки, вішки, стійки, тичини та опори; рудникові пропси; колоди, незалежно від того, розколоті вони на чотири частини чи не розколоті для варіння целюлози; круглі колоди (чурбаки) для виготовлення шпону тощо; колоди для виготовлення сірників, дерев'яних виробів тощо.

Згідно Пояснень до товарної позиції 4407 УКТ ЗЕД, у цій товарній позиції класифікуються лісоматеріали будь-якої довжини завтовшки понад 6 міліметрів, розпиляних чи колотих вздовж напрямку текстури деревини або одержанням струганням чи лущенням. До цих видів деревинних матеріалів і лісоматеріалів включають: брус, планки, обапіл, дошки, рейки тощо, а також вироби, що вважаються рівноцінним розпиляним деревинним матеріалом або лісоматеріалом, які одержують під час обробки на краєобрубувальних верстатах і які мають дуже точні розміри; така обробка забезпечує вищу якість одержуваної поверхні, ніж розпилювання, і робить наступне обтісування непотрібним.

Вироби цієї товарної позиції можуть бути обтесані (незалежно від того, чи закруглюються під час цього кути, утворені двома суміжними ребрами), відшліфовані чи з'єднані торцями (наприклад, з'єднані у шип).

Апелянт покликається на те, що спірний товар не може класифікуватись за кодом УКТ ЗЕД «4407 95 99 00», оскільки не має визначальних характеристик притаманних товарній позиції 4407, зокрема, поданий до митного оформлення товар не оброблений на краєобрубувальних верстатах та немає точних розмірів, що вказано як обов'язкова ознака.

Разом з тим, суд першої інстанції вірно зазначив про те, що таке твердження відповідача не відповідає Поясненням до товарної позиції 4407, оскільки сполучник «а також» вживається для приєднання однорідних членів речення або цілих речень у значенні.

Таким чином, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що такі характеристики, як «обробка деревини на краєобрубувальних верстатах і наявність точних розмірів» є додатковими, а не основними при віднесенні товару до товарної позиції 4407.

Крім того, до товарної позиції 4403 включаються лісоматеріали в природному стані, зрубані, переважно з відрубаними гілками. Основні вироби, що включаються до цієї товарної позиції та відповідають приведеному вище опису, це лісоматеріали для розпилювання; стовпи для телефонного і телеграфного зв'язку чи для ліній електропередач; незагострені і нерозщеплені гідробудівельні колоди (сваї), кілки, вішки, стійки, тичини та опори; рудникові пропси; колоди, незалежно від того, розколоті вони на чотири частини чи не розколоті для варіння целюлози; круглі колоди для виготовлення шпону і т.д.; колоди для виготовлення сірників, дерев'яних виробів і т.д.

Натомість, товарна позиція 4407 передбачає такий товар як, брус, планки, обапіл, дошки, рейки і т.д будь-якої довжини завтовшки понад 6 мм, розпиляних чи колотих вздовж напрямку текстури деревини або одержаних струганням чи лущенням.

В даному випадку, товар який представлений до митного оформлення являє собою дошки завтовшки понад 6 мм розпиляні на стрічковому верстаті вздовж напрямку текстури деревини, що повністю відповідає товарній позиції 4407.

При цьому, у Поясненнях до товарної позиції 4407 також визначено, що лісоматеріали, оброблені у вигляді дошок, балок і т.д. не відносяться до товарної позиції 4403.

Судом першої інстанції абсолютно обґрунтовано взято до уваги висновок експерта за результатами проведення судової товарознавчої експертизи від 20.03.2025 за №10387/24-53, згідно якого, товар, а саме: пиломатеріали необрізні, ясеневі, сухі, різної якості (А, В, С), розмірами 28x100-480x2000-4000 мм, 24,072 м. куб. відповідають наступним визначальним товарним характеристикам згідно Українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД):

Розділ - «Деревина і вироби з деревини; деревне вугілля; корок та вироби з нього; вироби із соломи, альфи та інших матеріалів для плетіння; кошикові вироби та плетені вироби».

Група - «Деревина і вироби з деревини; деревне вугілля».

Товарна позиція: - «Лісоматеріали розпиляні або розщеплені уздовж, розділені на шари або лущені, стругані або нестругані, шліфовані або нешліфовані, які мають або не мають торцеві з'єднання, завтовшки більш як 6 мм».

Враховуючи наведене вище, колегія судді вважає вірним висновок суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Інші доводи та аргументи скаржника, наведені ним у апеляційній скарзі, не спростовують висновків суду першої інстанції і свідчать про незгоду із правовою оцінкою судом обставин справи, встановлених у процесі її розгляду.

При обґрунтуванні цієї постанови суд апеляційної інстанції також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (заява № 65518/01; пункт 89), «Пронін проти України» (заява № 63566/00; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (заява № 4909/04; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «РуїсТоріха проти Іспанії» (RuizTorija v. Spain) серія A. 303-A; пункт 29).

Відтак, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції є законним, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було тому, відсутні підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції.

Судові витрати розподілу не підлягають з огляду на результат вирішення апеляційної скарги та виходячи з вимог ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 243, 308, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

Апеляційну скаргу Тернопільської митниці залишити без задоволення, рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 15 травня 2025 року у справі № 500/2226/24 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків встановлених ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І. М. Обрізко

судді Л. П. Іщук

М.А. Пліш

Повне судове рішення складено 04.12.2025 у зв'язку із перебуванням головуючого судді у відпустці.