Справа № 932/18544/25
Провадження № 3/932/4599/25
04 грудня 2025 року м. Дніпро
Суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Юдіна Н.М. розглянувши матеріали, що надійшли від Головного Управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТОВ «АЙС ЛОГІСТИКА» (код ЄДРПОУ 37806442), який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за частиною 1 статтею 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 16.10.2025 № 1686 посадова особа ОСОБА_1 , директор ТОВ «АЙС ЛОГІСТИКА» вчинив правопорушення з питання порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на прибуток у сумі 803 171 грн, у т.ч. за 4 квартал 2019 року у сумі 133 087 грн, за 2020 рік у сумі 239 090 грн, за 2021 рік у сумі 151 788 грн, за 2022 рік у сумі 187 912 грн, за 2023 рік у сумі 45 876 грн, за 2024 рік у сумі 37 997 грн, за 1 квартал 2025 року у сумі 7421 грн, завищення від'ємного значення з ПДВ у сумі 406 527 грн, за березень 2025 року, та заниження ПДВ, що підлягає нарахуванню та сплаті, у сумі 1 616 263 грн, у т.ч. за лютий 2022 року у сумі 447 343 грн, за березень 2022 року у сумі 185 784 грн, за квітень 2022 року у сумі 260 034 грн, за серпень 2022 року у сумі 166 729 грн, за лютий 2025 року у сумі 556 373 грн та не реєстрації податкових накладних в ЄРПН у результаті порушення п. 5, п. 7 П(С)БО № 16 «Витрати», п.44.1, п.44.2 ст. 44, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.п.140.5.4, п.п.140.5.5і, п.п.140.5.11 п. 140.5 ст.140, п.189.1, п.189.9 ст. 189, п.198.5 ст. 198, п.201.1 ст. 201, абз. 4 п.п.201.10 ст.201, п.1201.2 ст.1201 Податкового кодексу України.
Так, ОСОБА_1 інкриміноване порушення вимог ч. 1 ст. 1631 КУпАП.
ОСОБА_1 подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, провину визнав, просив суд призначити покарання у виді штрафу.
Відповідно до частини 1 статті 1631 КУпАП відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При прийнятті остаточного рішення суд досліджує докази, які містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення та які долучені до протоколу про адміністративне правопорушення №1686 від 16.10.2025, а саме: витяг з Акту перевірки ТОВ «АЙС ЛОГІСТИКА» від 05.09.2025; копію листа ГУ ДПС у Дніпропетровській області на адресу ТОВ «АЙС ЛОГІСТИКА» про надання відповіді на заперечення; копію корінця повідомлення; копію рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення; копію наказу від 21.12.2015 №55/1К; копію наказу №55/2к від 28.12.2021; заяву ОСОБА_1 від 04.12.2025 про визнання винуватості; пояснення ОСОБА_1 у протоколі, відповідно до яких останній посилався на великий документообіг.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд визнає докази належними, допустимими, достовірними та достатніми у своїй сукупності для встановлення судом усіх обставин, що підлягають з'ясуванню.
Суду не надано доказів та не наведено доводів, які б викликали сумніви або вказували на суперечності в обставинах встановлених судом.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлені.
Відповідно до ст. 35 КУпАП обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
При призначенні адміністративного стягнення суд виходить із змісту статті 33 КУпАП і враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, а також особу яка притягається до адміністративної відповідальності, її майновий стан, те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 1631 КУпАП України.
Окрім цього, відповідно до вимог статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про судовий збір", з правопорушника необхідно стягнути судовий збір в розмірі, встановленому цим законом.
Керуючись статями 34, 35, 1631, 284, 285 КУпАП, а також іншими наведеними положеннями законодавства, суддя,
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1631 КУпАП, та накласти на останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в сумі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить - 85 (вісімдесят п'ять) гривень 00.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605,60 (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП України роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ч. 1 ст. 308 роз'яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Суддя Н.М. Юдіна