Рішення від 04.12.2025 по справі 460/11016/25

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2025 рокум. Рівне№460/11016/25

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Максимчука О.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військової частини НОМЕР_1 ) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

1. Стислий виклад позицій учасників справи

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся через свого представника до Рівненського окружного адміністративного суду (далі - суд) з адміністративним позовом (позовною заявою) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача та зобов'язати його видати нову довідку замість довідки №31 від 16.01.2024 на ім'я ОСОБА_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із відображенням грошового забезпечення із урахуванням його перерахунку на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі №460/3668/24 та з врахуванням нарахованої індексації грошового забезпечення, в тому числі на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі №460/3288/24.

Обґрунтовуючи свій позов, позивач зазначає про те, що з 17.01.2025 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до норм Закону №2262-ХІІ. Зауважує, що має право на отримання нової довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із відображенням грошового забезпечення із урахуванням його перерахунку на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі №460/3668/24 та з врахуванням нарахованої індексації грошового забезпечення, в тому числі на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі №460/3288/24, водночас відповідач відмовив у видачі такої довідки. Вказані дії відповідача позивач вважає протиправними, а тому звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом (позовною заявою).

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву та у строк, встановлений ухвалою суду про відкриття провадження у справі, подав до суду відзив, у якому відповідач виклав свої заперечення проти позову та просить суд відмовити у задоволенні позову повністю.

Заперечуючи проти задоволення позову, відповідач зазначає про те, що відповідно до пункту 1 розділу II Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, затвердженої наказом МВС від 17.09.2018 №760, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 10.10.2018 за №1152/32604 (далі - наказ МВС №760), уповноважений підрозділ Адміністрації Держприкордонслужби організовує роботу з оформлення документів для призначення пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону №2262-ХІІ. Зазначає, що згідно пункту 3 наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України «Про визначення єдиного уповноваженого структурного підрозділу, на який покладаються функції підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України необхідних документів для призначення (перерахунку) пенсій» №86/0/8-22-ОД від 11.11.2022 начальники (командири) регіональних управлінь, органів, загонів морської охорони, навчальних закладів Держприкордонслужби документи, необхідні для призначення пенсії, надсилають за належністю до фінансово-економічного управління Адміністрації Державної прикордонної служби України у 5-денний термін із дня одержання заяви про призначення пенсії. У зв'язку з тим, що для отримання довідки для перерахунку пенсії позивачу необхідно було звернутись до Адміністрації Державної прикордонної служби України, військовою частиною НОМЕР_1 позивачу було направлено відповідний лист (долучений позивачем до матеріалів позовної заяви). Відтак, вважає, що дії посадових осіб Військової частини НОМЕР_1 були в межах та у відповідності до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України та у зв'язку з наведеним відповідач у своєму відзиві просить суд відмовити у задоволенні позову повністю.

2. Заяви, клопотання учасників справи, інші процесуальні дії у справі.

Позовна заява подана до суду 27.06.2025 у електронній формі із використанням електронного кабінету підсистеми ""Електронний суд" ЄСІТС, надійшла до суду і була зареєстрована в автоматизованій системі діловодства суду 27.06.2025.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.06.2025 визначено суддю Максимчука О.О. головуючим суддею (суддею-доповідачем) з розгляду справи за вказаною позовною заявою.

Ухвалою від 30.06.2025 суд прийняв вказану позовну заяву до розгляду і відкрив провадження в адміністративній справі, вирішив розгляд справи здійснювати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), встановив відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позов.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву та у строк, встановлений ухвалою суду про відкриття провадження у справі, подав 14.07.2025 до суду відзив, у якому відповідач виклав свої заперечення проти позову.

На момент розгляду справи по суті і ухвалення судом цього рішення інші заяви, клопотання від учасників справи до суду не надійшли, а також суд не здійснював інші процесуальні дії у справі (забезпечення доказів, вжиття заходів забезпечення позову, зупинення і поновлення провадження тощо).

З урахуванням вимог частини 4 статті 229 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження суд не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

3. Встановлені судом обставини справи та зміст спірних правовідносин.

Розглянувши наявні у справі матеріали, з'ясувавши доводи та аргументи сторін, на яких ґрунтуються їх позовні вимоги і заперечення, дослідивши подані сторонами письмові докази, суд встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини, що враховані судом при вирішення спору по суті.

Позивач є пенсіонером, як пенсіонер перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області, де отримує призначену йому пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ, що підтверджується даними з протоколу за пенсійною справою від 17.01.2024, копія якого наявна у матеріалах справи.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі №460/3668/24 суд: зобов'язав ІНФОРМАЦІЯ_2 (Військову частину НОМЕР_1 ) здійснити перерахунок ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з 29.01.2020 по 19.05.2023, виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на: 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 та 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 (в редакції постанови, що діяла до 21.02.2018), а виплату провести з урахуванням виплачених сум та зобов'язав ІНФОРМАЦІЯ_2 (Військову частину НОМЕР_1 ) здійснити ОСОБА_1 перерахунок сум грошової допомоги на оздоровлення, що була отримана ним в періоді з 29.01.2020 по 19.05.2023, виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 та 01.01.2023 на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 (в редакції постанови, що діяла до 21.02.2018), а виплату провести з урахуванням виплачених сум.

29.11.2024 відповідачем на адвокатський запит представника позивача у додаток до листа №09/13480-24-Вих/286 надано розрахунок виплат, проведених на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі №460/3668/24.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі №460/3288/24 суд: зобов'язав ІНФОРМАЦІЯ_3 (військова частина НОМЕР_1 ) нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.12.2015 по червень 2017 року включно із урахуванням січня 2008 року як місяця, з якого починається обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця) та виплатити із одночасною компенсацією сум податку на доходи фізичних осіб та зобов'язав нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію - різницю грошового забезпечення за період із липня 2019 року по 16.01.2024 включно у розмірі 4463,15 грн на місяць та виплатити із одночасною компенсацією сум податку на доходи фізичних осіб.

11.04.2025 на адвокатський запит представника позивача відповідач у додаток до листа №09/4395-25-Вих/150 надав довідки-розрахунки виплат, проведених військовою частиною НОМЕР_1 ОСОБА_1 на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі №460/3288/24.

Представник позивача звернувся до відповідача та до Адміністрації Державної прикордонної служби України із заявою про видачу нової довідки замість довідки від 16.01.2024 №31 на ім'я ОСОБА_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із відображенням грошового забезпечення із урахуванням його перерахунку на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі №460/3668/24 та з врахуванням нарахованої індексації грошового забезпечення, в тому числі на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі №460/3288/24, однак отримав відмову з тих підстав, що вказаними рішенням суду на відповідача та Адміністрацію Державної прикордонної служби України не покладено жодних зобов'язань щодо складання та направлення до ГУ ПФУ в Рівненській області нової довідки позивача.

Не погодившись з такими діями відповідача щодо відмови у оформленні та наданні позивачу нової довідки, позивач звернувся до суду із адміністративним позовом (позовною заявою) у цій справі з наведеними вище позовними вимогами до відповідача.

Отже у цій справі, яка розглядається судом, предметом спору є бездіяльність відповідача, яка полягає у неоформленні та ненаданні позивачу нової довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із відображенням грошового забезпечення із урахуванням його перерахунку на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі №460/3668/24 та з врахуванням нарахованої індексації грошового забезпечення, в тому числі на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі №460/3288/24.

4. Нормативно-правове регулювання спірних правовідносин та висновки суду.

Встановивши наведені вище фактичні обставини справи та відповідні їм спірні правовідносини, суд вважає, що до спірних правовідносин за наведених фактичних обставин справи підлягають застосуванню такі норми права і висновки Верховного суду про їх застосування.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

За змістом частини 1 статті 15 України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-ХІІ від 20.12.1991 (далі по тексту Закон №2011-ХІІ) пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).

Частиною 1 статті 2 Закону №2262-ХІІ встановлено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі Порядок №3-1) регулює питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 №1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Порядком №3-1 визначалось, що заяви про призначення пенсії за вислугу років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом №2262- ХІІ, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи, Державної прикордонної служби України, (далі міністерства та інші органи).

Для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються, зокрема такі документи: заява про призначення пенсії (додаток 1); грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби (п. 7 Порядку №3-1).

Уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи (п. 12 Порядку №3-1).

Не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії або про відмову в призначенні, переведенні з одного виду пенсії на інший та відновленні раніше призначеної пенсії (п. 17 Порядку №3-1).

Пунктом 7 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 визначено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням () та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Розмір пенсії позивача повинен бути обчислений із розміру того грошового забезпечення, яким позивач був забезпечений під час проходження служби (з урахуванням положень п. 7 постанови КМУ №393).

Так суд встановив, що рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі №460/3668/24 установлено, що у період часу з 29.01.2020 по 19.05.2023 ІНФОРМАЦІЯ_4 (Військовою частиною НОМЕР_1 ) грошове забезпечення позивача виплачувалося не в повному обсязі, то інформація, що була внесена цим відповідачем до грошового атестату та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії відповідно до Закону №2262-XII, потребує коригування.

Окрім того, рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі №460/3288/24 суд також зобов'язав ІНФОРМАЦІЯ_3 (військова частина НОМЕР_1 ) нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.12.2015 по червень 2017 року включно із урахуванням січня 2008 року як місяця, з якого починається обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця) та виплатити із одночасною компенсацією сум податку на доходи фізичних осіб та зобов'язав нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію - різницю грошового забезпечення за період із липня 2019 року по 16.01.2024 включно у розмірі 4463,15 грн на місяць та виплатити із одночасною компенсацією сум податку на доходи фізичних осіб.

Суд зауважує, що особи, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», мають право на включення до грошового забезпечення, з якого розраховується пенсія, сум отримуваної ними індексації доходів, тому бездіяльність відповідача щодо не видачі відповідної довідки позивача із включенням до неї сум індексації грошового забезпечення є протиправною. Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 21.06.2023 у справі 480/11090/21 та від 12.09.2023 у справі №640/4392/22.

При цьому, така інформація може бути відкоригована, у тому числі шляхом видачі позивачу грошового атестату та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ, в яких будуть вказані дійсні розміри його грошового забезпечення (тобто з урахуванням рішень суду у справі №460/3668/24 та справі №460/3288/24 та проведеної на їх виконання виплати грошового забезпечення).

В свою чергу, для здійснення обчислення розміру пенсії пенсійний орган потребує документів, як то грошовий атестат та довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії відповідно до Закону №2262-XII.

Відповідно до пп.1 п.1 розд. І Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2018 року №760, ця Інструкція визначає процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Підпунктами 1-4 п.1 розд. ІІ Інструкції №760 визначено, що уповноважені структурні підрозділи: 1) організовують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; 2) розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; 3) приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій; 4) готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій.

Таким чином, виходячи із положень Порядку №3-1 та Інструкції №760, саме на відповідача покладено обов'язок підготувати та подати до пенсійного органу документи, необхідні для призначення (перерахунку) пенсії позивача.

Відповідно до п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затверджений постановою КМУ №45 від 13.02.2008 (далі - Постанова №45), пенсії призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, державний орган, з якого особа була звільнена із служби, видає довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій.

Порядок надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 в п. 7 визначає, що для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються серед інших грошовий атестат або довідка про розмір грошового забезпечення і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед звільненням з військової служби.

З урахуванням висновків суду, викладених у судових рішеннях від 19.06.2024 у справі №460/3668/24 та від 03.06.2024 у справі №460/3288/24 про невірне нарахування та виплату грошового забезпечення позивачу, суд приходить до висновку, що до грошового атестату та довідки за 24 останні календарні місяці військової служби підряд перед звільненням для перерахунку пенсії позивачу належить внести виправлення для подальшого її подання до Головного управління Пенсійного фонд України в Рівненській області для перерахунку пенсії останнього.

Водночас, суд зазначає, що приписами п. 28.1 Інструкції про організацію фінансового господарства в органах Державної прикордонної служби України, яка затверджена Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 28.02.2006 №155 (далі - Інструкція) грошове забезпечення (заробітна плата) виплачується особовому складу, який займає посади в органах Держприкордонслужби, тільки за місцем його постійної служби.

Відповідно до п. 28.27 Інструкції, начальник фінансово-економічного органу при виключенні з грошового забезпечення військовослужбовців зобов'язаний задовольнити їх усіма належними видами грошового забезпечення і про виплачені суми зробити в їх грошових атестатах установлені записи. Видача грошових атестатів провадиться під підпис військовослужбовців у Журналі реєстрації грошових атестатів, виданих військовослужбовцям ф. №9 (додаток 19).

Таким чином видача грошових атестатів належить до компетенції органу Державної прикордонної служби України, в якому військовослужбовець проходив військову службу, в даному випадку це компетенція ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ), в якому позивач і проходив військову службу та отримав грошовий атестат №68 та довідку від 16.01.2024 №31.

З урахуванням наведеного суд дійшов до висновку про те, що протиправна відмова відповідача у оформленні та наданні за зверненням позивача нової довідки замість довідки №31 від 16.01.2024 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із відображенням грошового забезпечення із урахуванням його перерахунку на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі №460/3668/24 та з врахуванням нарахованої індексації грошового забезпечення, в тому числі на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі №460/3288/24, позбавила позивача права на належний рівень пенсійного забезпечення, оскільки має своїм наслідком неможливість реалізації позивачем передбаченого статтею 51 Закону №2262-ХІІ права на перерахунок пенсії (яке позивач вважає порушеним) у зв'язку із підвищенням розміру перерахованого грошового забезпечення.

Відповідач в порядку статті 77 КАС України не довів правомірності оскаржуваної позивачем відмови, а тому суд вважає, що у цій справі наявні фактичні та правові підстави для ухвалення судом рішення про задоволення позову повністю шляхом зобов'язання відповідача видати нову довідку замість довідки №31 від 16.01.2024 на ім'я ОСОБА_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із відображенням грошового забезпечення із урахуванням його перерахунку на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі №460/3668/24 та з врахуванням нарахованої індексації грошового забезпечення, в тому числі на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі №460/3288/24.

6. Розподіл судових витрат.

Приписами пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" позивача звільнено від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, то ж позивач при зверненні до суду із позовною заявою судовий збір не сплачував, і крім того він не подав до суду доказів понесення ним будь-яких інших судових витрат. А тому у суду відсутні передбачені законом підстави для стягнення на користь позивача судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, -задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військової частини НОМЕР_1 ) щодо відмови у складанні та видачі нової довідки замість довідки №31 від 16.01.2024 на ім'я ОСОБА_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із відображенням грошового забезпечення із урахуванням його перерахунку на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі № 460/3668/24 та з врахуванням нарахованої індексації грошового забезпечення, в тому числі на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі № 460/3288/24.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (Військової частини НОМЕР_1 ) видати нову довідку замість довідки №31 від 16.01.2024 на ім'я ОСОБА_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із відображенням грошового забезпечення із урахуванням його перерахунку на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 19.06.2024 у справі № 460/3668/24 та з врахуванням нарахованої індексації грошового забезпечення, в тому числі на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2024 у справі № 460/3288/24.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 );

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_2 (Військова частина НОМЕР_1 ) (місцезнаходження: АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 ).

Суддя Олександр МАКСИМЧУК