Ухвала від 04.12.2025 по справі 420/34041/25

Справа № 420/34041/25

УХВАЛА

04 грудня 2025 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника Військової частини НОМЕР_1 про поновлення строку на подання відзиву у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 21.10.2025 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

26.11.2025 до суду від представника Військової частини НОМЕР_1 надійшло клопотання про поновлення строку на подання відзиву, в обґрунтування якого зазначено, що лише станом на 03.11.2025 року адміністративний позов ОСОБА_1 по справі №420/34041/25 надійшов у паперовому вигляді на адресу військової частини НОМЕР_1 , про що свідчить реєстраційний номер стройової частини в/ч НОМЕР_1 вх. №289 від 03.11.2025. Усі матеріали справи №420/34041/25 були надіслані до Електронного суду військової частини НОМЕР_1 Одеським окружним адміністративним судом станом на 18.11.2025 року на заяву військової частини НОМЕР_1 , отже саме з цієї дати військова частина НОМЕР_1 у повному обсязі ознайомилася з матеріалами справи №420/34041/25, а відтак з можливістю повно та об'єктивно оцінити обставини (факти) позовних вимог ОСОБА_1 та надати повні заперечення щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права згідно ст. 162 КАС України.

Дослідивши матеріали клопотання, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 5, частини 6 статті 162 КАС України, відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.

Відповідно до частини 1 статті 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.

Порядок поновлення та продовження процесуальних строків врегульовано статтею 121 КАС України.

Згідно з частиною 1 статті 121 КАС України, Суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

При цьому, відповідно до частини 5 статті 121 КАС України, пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов'язку вчинити відповідну процесуальну дію.

Враховуючи викладене, оцінивши обґрунтування причин пропуску відповідачем строку подання відзиву, з метою повного та всебічного встановлення обставин справи, дотримання принципу змагальності сторін, суд дійшов висновку про наявність підстав для поновлення відповідачу процесуального строку на подання відзиву та доказів в обґрунтування своєї позиції на виконання вимог ухвали суду.

Керуючись статтями 2, 44, 121, 162, 262, 293 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Військової частини НОМЕР_1 про поновлення строку для подання відзиву на позовну заяву задовольнити.

Поновити Військовій частині НОМЕР_1 строк для подання відзиву на позовну заяву.

Прийняти до розгляду відзив Військової частини НОМЕР_1 на позовну заяву, який надійшов до суду 26.11.2025.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Токмілова Л.М.

Попередній документ
132326385
Наступний документ
132326387
Інформація про рішення:
№ рішення: 132326386
№ справи: 420/34041/25
Дата рішення: 04.12.2025
Дата публікації: 08.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Одеський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (03.02.2026)
Дата надходження: 29.01.2026
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГОЛУБ В А
суддя-доповідач:
ГОЛУБ В А
ТОКМІЛОВА Л М
суддя-учасник колегії:
ОСІПОВ Ю В
СКРИПЧЕНКО В О