Ухвала від 04.12.2025 по справі 200/2802/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

04 грудня 2025 року Справа №200/2802/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Логойди Т.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 , що подана на підставі ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України (яка регулює питання визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду) в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

21.11.2025 року ОСОБА_1 на підставі ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України (яка регулює питання визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду), звернулася до суду із заявою, в якій просила:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області при виконанні рішення Донецького окружного адміністративного суду від 13.05.2025 року у справі №200/3626/25;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області виконати рішення Донецького окружного адміністративного суду від 13.05.2025 року у справі № 200/3626/25 в повному обсязі, тобто здійснити перерахунок пенсії з 01.03.2024 року із застосуванням коефіцієнтів 1,197 та 1,0796, з 01.03.2025 року із застосуванням коефіцієнтів 1,197, 1,0796 та 1,115.

Заяву обґрунтовувала тим, що 14.11.2025 року на своє звернення засобами поштового зв'язку (просте поштове відправлення) отримала відповідь відповідача (лист від 30.10.2025 року № 0500-0213-6/113312).

З цієї відповіді дізналася, що відповідач в частині перерахунку пенсії з 01.03.2023 року із застосуванням коефіцієнту 1,197 рішення суду виконав правильно. Проте в частині перерахунку пенсії з 01.03.2024 року (із застосуванням коефіцієнту 1,0796) та з 01.03.2025 року (із застосуванням коефіцієнту 1,115) рішення виконав неналежним чином, а саме без застосування попередніх коефіцієнтів (тобто не застосував коефіцієнти кумулятивно).

Вважала, що такими діями, що вчинені на виконання судового рішення, що ухвалено в даній справі, суб'єкт владних повноважень порушив її пенсійні права та пенсійні права її неповнолітніх дітей.

Судом встановлено, що рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 13.05.2025 року, яке залишено без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 08.09.2025 року та набрало законної сили, позов ОСОБА_1 в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії задоволено:

- визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не проведення ОСОБА_1 індексації пенсії у зв'язку з втратою годувальника, яка призначена згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії: з 01.03.2023 року - у розмірі 1,197; з 01.03.2024 року - у розмірі 1,0796; з 01.03.2025 року - у розмірі 1,115;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести ОСОБА_1 індексацію пенсії у зв'язку з втратою годувальника, яка призначена згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії: з 01.03.2023 року - у розмірі 1,197; з 01.03.2024 року - у розмірі 1,0796; з 01.03.2025 року - у розмірі 1,115, і у зв'язку з цим провести перерахунок та виплату їй пенсії.

В рішенні суд дійшов висновку про те, що протягом спірного періоду пенсія позивача підлягала індексації із застосуванням відповідного коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії при її призначенні, і такий коефіцієнт мав застосовуватися кумулятивно (зокрема з 01.03.2023 року - коефіцієнт 1,197; з 01.03.2024 року - 1,0796; з 01.03.2025 року - 1,115).

Після набрання вказаним рішенням законної сили адміністративним судом оформлено та видано виконавчий лист.

21.11.2025 року на підставі вказаного виконавчого листа відкрито виконавче провадження ВП № 79656134, яке перебуває на примусовому виконанні у відповідному органі державної виконавчої служби (інформація про що наявна в Автоматизованій системі виконавчого провадження).

Листом від 30.10.2025 року № 0500-0213-6/113312 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомило заявника (позивача) про те, що на виконання рішення суду, що ухвалено в даній адміністративній справі вчинені наступні дії:

1) з 01.03.2023 року проведено індексацію пенсії у зв'язку з втратою годувальника, яка призначена згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії 1,197, тобто 10846,37 грн. (середній заробіток за 2019-2021 роки) х 1,197 = 12983,10 грн. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії склав 31064,01 грн. (12983,10 грн. х 2,39265 - індивідуальний коефіцієнт для обчислення). Загальний розмір підвищення з 01.03.2023 року становив 4089,95 грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» від 24.02.2023 року № 168 розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1 - 7 цієї Постанови, не може перевищувати 1500 грн., у зв'язку з чим застосовано обмеження в індексації з 01.03.2023 року в розмірі 2589,95 грн. Загальний розмір пенсії з 01.03.2023 року становив 22261,26 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тому розмір пенсії з 01.03.2023 року становить 20930 грн.;

2) з 01.03.2024 року проведено індексацію пенсії у зв'язку з втратою годувальника, яка призначена згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ,, із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії 1,0796, тобто 10846,37 грн. (середній заробіток за 2019-2021 роки) х 1,0796 = 11709,74 грн. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії склав 28017,30 грн. (11709,74 грн. х 2,39265 - індивідуальний коефіцієнт для обчислення). Загальний розмір пенсії з 01.03.2024 року склав 19823,89 грн. Підвищення розміру пенсії відсутнє. Розмір пенсії з 01.03.2024 року становить 19823,89 грн.;

3) з 01.03.2025 року проведено індексацію пенсії у зв'язку з втратою годувальника, яка призначена згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ,, із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії 1,115, тобто 10846,37 грн. (середній заробіток за 2019-2021 роки) х 1,115 = 12093,70 грн.. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії склав 28935,99 грн. (12093,70 грн. х 2,39265 - індивідуальний коефіцієнт для обчислення). Загальний розмір пенсії з 01.03.2025 року становив 20558,84 грн. Підвищення розміру пенсії відсутнє.

Цим же листом повідомлено, що у результаті проведеного перерахунку на виконання рішення суду розмір пенсії становить: з 01.03.2023 року - 20930 грн., з 01.03.2024 року - 19823,89 грн., що є меншим розміру пенсії відповідно до матеріалів електронної пенсійної справи - з 01.03.2024 року 20961,25 грн.; з 01.03.2025 року - 20558,84 грн, що є меншим розміру пенсії відповідно до матеріалів електронної пенсійної справи - з 01.03.2024 року 21916,25 грн. Тому станом на 09.10.2024 року розмір пенсії залишено в старому розмірі.

Про зміст вказаної відповіді заявник (позивач) дізналася, як вона пояснила, 14.11.2025 року - після отримання вказаної відповіді, яка надійшла на її адресу простим поштовим відправленням.

Судом також встановлено, що після подання ОСОБА_4 заяви на підставі ст.383 Кодексу адміністративного судочинства України, прийняття цієї заяви судом, витребування у відповідача доказів та застосування заходів процесуального примусу у вигляді штрафу (ухвали Донецького окружного адміністративного суду від 24.11.2025 року та від 01.12.2025 року) Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області подало письмові пояснення, в яких зазначало, що на виконання рішення суду Головним управлінням проведено ОСОБА_1 проведено індексацію пенсії у зв'язку з втратою годувальника, яка призначена згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії: з 01.03.2023 року - у розмірі 1,197, з 01.03.2024 року - у розмірі 1,0796, з 01.03.2025 року - у розмірі 1,115, а саме:

1) з 01.03.2023 року проведено індексацію пенсії наступним чином.

З 01.03.2023 року середній заробіток за три попередні роки (за 2019-2021) становить 12983,10 грн. (10846,37 х 1,197).

Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії становить 31064,01 грн. (12983,10 грн. х 2,39265 - індивідуальний коефіцієнт для обчислення).

Відповідно до п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 року № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1 - 7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.

При проведенні перерахунку на виконання рішення суду загальний розмір збільшення пенсії становив 4089,95 грн., у зв'язку з чим застосовано обмеження в індексації з 01.03.2023 року в сумі 2589,95 грн.

Розмір пенсії з 01.03.2023 року становив 22261,26 грн.

Таким чином загальний розмір нарахованої пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2023 року становить 20930 грн.;

2) з 01.03.2024 року проведено індексацію пенсії наступним чином.

З 01.03.2024 року середній заробіток за три попередні роки (за 2019-2021) становить 14016,55 грн. (12983,10 грн. х 1,0796).

Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії становить 33536,98 грн. (14016,55 грн. х 2,39265 - індивідуальний коефіцієнт для обчислення).

Відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 року № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1 - 7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.

При проведенні перерахунку на виконання рішення суду загальний розмір збільшення пенсії склав 1978,15 грн., у зв'язку з чим застосовано обмеження в індексації з 01.03.2024 року в сумі 478,15 грн.

Розмір пенсії з 01.03.2024 року становив 23761,48 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином загальний розмір нарахованої пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 року становить 23610 грн.;

3) з 01.03.2025 року проведено індексацію пенсії наступним чином.

З 01.03.2025 року середній заробіток за три попередні роки (за 2019-2021) становить 15628,45 грн. (14016,55 грн. х 1,115).

Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії становить 37393,41 грн. (15628,45 грн. х 2,39265 - індивідуальний коефіцієнт для обчислення).

Відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1 - 7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.

При проведенні перерахунку на виконання рішення суду загальний розмір збільшення пенсії становив 3130,38 грн., у зв'язку з чим застосовано обмеження в індексації з 01.03.2025 року в сумі -1630,38 грн.

Розмір пенсії з 01.03.2024 року становив 25216,24 грн.

Таким чином загальний розмір нарахованої пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2025 року становить 23610 грн.

Станом на 01.12.2025 року Головним управлінням обліковано в переліку одержувачів виплат, сформованому відповідно до Порядку №821 (Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 року № 821), різницю між розміром пенсії, обчисленої відповідно до нормативно-правових актів, та розміром пенсії, нарахованої на виконання рішення суду, у сумі 46151,64 грн, з яких:

- 41203,63 грн. - минула заборгованість (в т.ч. 4152,70 грн. - джерело фінансування Пенсійний фонд України; - 37050,93 грн. - джерело фінансування Державний бюджет України) (01.03.2023 року - 07.09.2025 року);

- 4948,01 грн. - поточна заборгованість (в т.ч. 3760,78 грн. - джерело фінансування - Пенсійний фонд України; 1277,23 грн - джерело фінансування Державний бюджет України) (08.09.2025 року - 31.12.2025 року).

Станом на теперішній час заборгованість не погашена.

Таким чином, заборгованість по виплаті пенсії ОСОБА_1 становить 46 151,64 грн.

Бюджет Пенсійного фонду України на 2025 рік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.2025 року №1152.

Виплата заборгованості на виконання рішення суду буде проводитися в межах виділених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат відповідно до Порядку № 821.

Подані відповідачем пояснення підтверджені матеріалами пенсійної справи позивача, а саме: рішеннями від 22.10.2025 року № 052530003421 про перерахунок пенсії з 01.03.2023 року, від 02.12.2025 року № 052530003421 про перерахунок пенсії з 01.03.2024 року, від 02.12.2025 року № 052530003421 про перерахунок пенсії з 01.03.2025 року; розрахунками заробітної плати для обчислення пенсії для такого перерахунку (індексації); скріншотом з бази Пенсійного фонду України «ІКІС ПФУ Підсистема Призначення та виплати пенсій», в якій зазначено, що перед позивачем існує заборгованість, що нарахована на виконання рішення суду, що ухвалено в даній справі, в сумі 46 151,64 грн.

Розглянувши заяву суд виходить з наступного.

Статтею 1291 Конституції України, ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що судове рішення є обов'язковим до виконання.

Відповідно до ст. 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Питання визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду врегульовано ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Частиною 6 ст. 383 Кодексу визначено, що за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.

Стаття 249 цього Кодексу регулює питання постановлення судом окремих ухвал.

Відповідно до ч.ч. 1, 4, 5 ст. 249 Кодексу адміністративного судочинства України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

В окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення.

З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для їх виконання.

Отже, винесення судом окремої ухвали на стадії виконання судового рішення можливо лише при вирішенні заяви, що подана в порядку, що передбачений ст. 383 Кодексу.

Із заяви, що подана до суду, вбачається, що заявник не погоджувалася з діями Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо виконання судового рішення в частині правильного застосування коефіцієнтів. Вважала, що вони не були застосовані кумулятивно.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 13.05.2025 року, яке ухвалено в даній справі та набрало законної сили 08.09.2025 року, захищені порушені права позивача та її неповнолітніх дітей (порушення яких було встановлено даним судовим рішенням) на час ухвалення такого рішення.

За загальними процесуальними правилами дія судового рішення, яке набрало законної сили, вичерпується його виконанням.

З наявних у справі матеріалів вбачається, що під час виконання зазначеного рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області дійсно були допущені порушення. Проте, після подання заяви про визнання протиправними дій, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду, витребування судом доказів у боржника та застосування заходів процесуального примусу у вигляді штрафу дані порушення були усунуті.

Рішення суду в даній справі виконано частково, а саме ОСОБА_1 проведено індексацію пенсії у зв'язку з втратою годувальника, яка призначена згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії: з 01.03.2023 року - у розмірі 1,197; з 01.03.2024 року - у розмірі 1,0796; з 01.03.2025 року - у розмірі 1,115.

З поданих до суду доказів вбачається, що коефіцієнти збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії відповідачем застосовані кумулятивно, тобто відповідно до вимог Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року № 124, згідно з якою кожен наступний перерахунок у зв'язку зі збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

За результатами такого перерахунку нараховано суму доплати.

Виплата суми пенсії, що нарахована на виконання рішення суду за минулий період, не здійсненна через незалежні від боржника обставини, та, в даному випадку, не залежить від його волі.

Отже, з боку боржника відсутні ознаки умисної протиправної поведінки, яка б свідчила про ухилення від виконання судового рішення.

Невиконання судового рішення в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин. Накладення штрафу у такому випадку жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.

Така позиція, зокрема, міститься в постановах Верховного Суду України у справах № 21-1044а15, № 21-2630а15, № 21-5118а15, № 804/5081/13-а.

Питання обмеження розміру пенсії та відсоткового розміру пенсії (як зазначала заявник має бути забезпечено мінімальний розмір пенсії у розмірі 80% заробітної плати (доходу) померлого годувальника) предметом спору в даній справі не були, тому такі питання при розгляді даної адміністративної справи судом не вирішувалися. З огляду на що відповідні посилання заявника в цій частині є неприйнятними.

Фактично між заявником та органом Пенсійного фонду України після ухвалення судового рішення в цій частині виник новий спір, який може бути вирішений судом в новому позовному провадженні, а не в порядку, що передбачений ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України.

Отже, заявник, якщо не погоджується з вчиненими щодо нього діями в цій частині та вважає їх такими, що порушують її пенсійні права та пенсійні права неповнолітніх дітей, не позбавлена права на звернення до суду з відповідним позовом за захистом та відновленням порушених прав.

З огляду на наведене суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення поданої заяви.

Вказана заява розглянута в порядку письмового провадження, адже згідно з ч. 5 ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України порядок розгляду і вирішення таких заяв належить до адміністративного розсуду суду.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 248, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви ОСОБА_1 , що подана на підставі ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України (яка регулює питання визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду), відмовити.

Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 256 КАС України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали складено 04 грудня 2025 року.

Суддя Логойда Т.В.