Миколаївської області
Справа №477/2550/25
Провадження №3/477/1079/25
02 грудня 2025 року місто Миколаїв
Суддя Вітовського районного суду Миколаївської області Саукова А.А.,
з секретарем судових засідань - Хлибовою Г.Є.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною першою статті 172-6 КУпАП,
за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1
прокурора - Одєгової Н.М.,
До Вітовського районного суду Миколаївської області надійшли справи № 477/2550/25 (провадження № 3/477/1079/25) про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП; справа №477/2551/25 (провадження № 3/477/1080/25) про притягнення ОСОБА_1 ,. за ч.1 ст.172-6 КУпАП; справа № № 477/2552/25 (провадження № 3/477/1081/25) про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП; № 477/2553/25 (провадження № 3/477/1082/25) про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи, що вказані матеріали підлягають розгляду Вітовським районним судом Миколаївської області, суд вважає необхідним об'єднати вказані матеріали в одне провадження та присвоїти єдиний номер справи № 477/2550/25.
ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Первомайської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, щорічної декларації за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Первомайської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, щорічної декларації за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Первомайської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, щорічної декларації за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Первомайської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, щорічної декларації за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 з обставинами, викладеними у протоколах про адміністративні правопорушення, погодився, зазначив, що дійсно, вчасно не подав декларацію за 2021-2024 роки, оскільки помилково вважав, шо через воєнний стан обов'язок подання декларації зупинений. Вказав, що виїхав за територію громади через військові дії. Пояснив, що раніше подавав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вчасно та був обізнаний щодо строків та порядку подачі декларацій.
Прокурор в судовому засіданні вважала вину ОСОБА_1 , доведеною, просила об'єднати справи в одне провадження та визнати останнього винним за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , заслухавши прокурора, суд дійшов наступного висновку.
Рішенням І-ї сесії VІІІ скликання Первомайської селищної ради Вітовського району Миколаївської області від 10 грудня 2020 року № 1 «Про початок повноважень депутатів Первомайської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області» визнано повноваження депутата ОСОБА_1 .
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Згідно з ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Указом Президента України від 24.02.2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації на території України введено воєнний стан який діє до теперішнього часу.
У зв'язку з чим НАЗК відповідно до роз'яснень від 07.03.2022 року «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)», які розроблені з урахуванням положень Закону України від 03.03.2022 № 2115-ІХ «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» - відтерміновано обов'язок подання декларації.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384-ІХ, який набрав чинності 12.10.2023 року - відновлено обов'язок декларування.
Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобіганню корупції» встановлено, що особи, які у 2021-2022 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України « Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024 року.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384-ІХ, який набрав чинності 12.10.2023 року - відновлено обов'язок декларування.
Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобіганню корупції» встановлено, що особи, які у 2021-2022 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України « Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024 року.
Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік до 31.01.2024 року, за 2022 рік до 31.01.2024 року, за 2023 рік потрібно подати до - 31.03.2024 року, за 2024 рік - до 31.03.2025 року.
Однак, декларацію за 2021 рік ОСОБА_1 подав лише 19.10.2025 року, декларацію за 2022 рік подав -19.10.2025 року, декларацію за 2023 рік -19.10.2025 року, декларацію за 2024 рік -19.10.2025 року, чим допустив порушення встановленого строку подання щорічних декларацій, що підтверджується витягами.
Поважних підстав, які б заважали ОСОБА_1 вчасно подати декларації, не вбачається.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП України, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З урахуванням обставин справи та особи ОСОБА_1 , який свою вину у вчинених правопорушеннях визнав повністю, суд вважає за можливе призначити йому адміністративне стягнення у мінімальних межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 280, 283, 284,294 КУпАП,
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Штраф перераховувати на розрахунковий рахунок: UA758999980313060106000014230, отримувач коштів Миколаїв. ГУК/Миколаївськ.р-н/21081100, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37992030, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації і доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Об'єднати справи № 477/2550/25 (провадження № 3/477/1079/25) справа №477/2551/25 (провадження № 3/477/1080/25) справа № № 477/2552/25 (провадження № 3/477/1081/25) № 477/2553/25 (провадження № 3/477/1082/25) в одне провадження та присвоїти єдиний номер справи № 477/2550/25.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду через Вітовський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Роз'яснити особі, притягнутій до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу у порядку примусового виконання стягується подвійний розмір штрафу, у відповідності до ст. 308 КупАП.
Суддя А.А. Саукова