Справа №760/24584/25 1-кс/760/11204/21-кс/760/11204/25
11 вересня 2025 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю:
слідчого слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 ,
захисника підозрюваного - адвоката ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5
розглянувши в залі судових засідань Солом'янського районного суду м. Києва клопотання слідчого слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_6 ,
про продовження строку запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Сімферополь, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , громадянина України,
у кримінальному провадженні № 22025101110000727 від 15.06.2025 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч.2 ст. 28 ч.2 ст. 194 КК України,-
До Солом'янського районного суду м. Києва від слідчого слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 надійшло клопотання, у якому слідчий просить продовження строку дії запобіжного у вигляді тримання під вартою до підозрюваного ОСОБА_5 строком на 60 днів.
Зазначив, що в ході досудового розслідування встановлено, що 24.02.2022 на виконання вищевказаного наказу військовослужбовці зс рф шляхом збройної агресії, із застосуванням зброї незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях, здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти та здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.
До участі у військовій агресії російської федерації проти України керівництвом окупаційної адміністрації рф задіяно створені на тимчасово окуповані території Донецької області не передбачені законом збройні формування.
24 лютого 2022 року указом Президента України № 64/2022 затвердженого Законом України №2102 - IX від 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб на всій території України. В подальшому у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України, відповідно до змін внесеними Указом Президента України від 14 березня 2022 року №133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року №2119-ІХ, Указом Президента України від 18 квітня 2022 року №259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року №2212-ІХ, Указом Президента України від 17 травня 2022 року №341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року №2263-ІХ, Указом Президента України від 12 серпня 2022 року №573/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року №2500-ІХ, Указом Президента України від 07 листопада 2022 року №757/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року №2738- IX, Указом Президента України від 06 лютого 2023 року №58/2023, затвердженим Законом України від 07 лютого 2023 року №2915-ІХ, Указом Президента України від 1 травня 2023 року №254/2023, затвердженим Законом України від 02 травня 2023 року №3057-ІХ, Указом Президента України від 26 липня 2023 року №451/2023, затвердженим Законом України від 27 липня 2023 року №3275-ІХ, Указом Президента України від 06 листопада 2023 року №734/2023, затвердженим Законом України від 08 листопада 2023 року №3429- ІХ,Указом Президента України від 05 лютого 2024 року№49/2024, затвердженим Законом України від 06 лютого 2024 року №3654-ІХ, Указом від 6 травня 2024 року №271/2024, затвердженим Законом України від 8 травня 2024 року №3684-ІХ, Указом Президента України від 23 липня 2024 року №469/2024, затвердженим Законом України від 23 липня 2024 року №3891-ІХ, Указом Президента України від 28 жовтня 2024 року №740/2024, затвердженим Законом України від 29 жовтня 2024 року №4024-ІХ воєнний стан неодноразово продовжувався та діє по теперішній час.
Статтею 1 Закону України «Про правовий режим військового стану», визначено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень/
Також, 24.02.2024 у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України Президентом України видано указ №69/2022 «Про загальну мобілізацію». Згідно ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Розуміючи вищевикладені обставини, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше початку 2024 року, у невстановленого досудовим розслідуванням особи, який зареєстрований у мессенджері «Telegram» з нік-неймом «ОСОБА_2», якому достовірно відомо про збройний напад Російської Федерації на Україну, будучи негативно налаштованим стосовно держави Україна, з метою вчинення кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України та проти громадської безпеки, виник злочинний умисел на організацію вчинення перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, в.т.ч. і шляхом підпалів транспортних засобів Збройних Сил України та інших військових формувань.
Надалі, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 14.06.2025, невідомий громадянин, зареєстрований у мессенджері «Telegram» з нік-неймом «ОСОБА_2», спланував досягнути поставленої мети за рахунок підшуковування та надання завдань особам з числа громадян України, здатним вчиняти протиправні діяння на території України, зокрема міста Києва, а також організував оплату за виконання на території України підпалів транспортних засобів Збройних Сил України та інших військових формувань.
Переслідуючи вказаний злочинний умисел, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 14.06.2025, невідомий громадянин, який зареєстрований у мессенджері «Telegram» з нік-неймом « ОСОБА_7 », зв'язався з громадянином України ОСОБА_5 у мессенджері «Telegram», з яким спілкувався з початку 2024 року, та запропонував останньому за винагороду, у розмірі еквівалентній 1000 доларів США, здійснити підпал автомобіля Збройних Сил України та інших військових формувань.
У той же день, 14.06.2025, більш точний час не встановлено, громадянин України ОСОБА_5 вийшов із дому за адресою: АДРЕСА_2 , де проживав з моменту свого переїзду до м. Київ, а саме: з початку весни 2024 року, та зробив декілька фотографій військових автомобілів, які стояли поблизу будинку в якому проживав ОСОБА_5 та надіслав вказані фото у мессенджері «Telegram» невстановленій особі з нік-неймом «ОСОБА_2».
Після цього, невстановлена особа з нік-неймом «ОСОБА_2» вказала на фото військового авто, яке знаходилось у дворі будинку АДРЕСА_3 , яке необхідно було підпалити.
При цьому, ОСОБА_5 було достовірно відомо про наслідки вчинення такого підпалу, а саме: перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.
У подальшому, 14.06.2025 близько 22:45 год. ОСОБА_5 вийшов зі свого помешкання за адресою: АДРЕСА_2 , та направився до АДРЕСА_3 . При цьому, на шляху до місця підпалу ОСОБА_5 зайшов до парку КПІ та перевдягнувся, у заздалегідь підготовлений змінний одяг, а саме: спортивний костюм чорного кольору. Поверх шортів одягнув штани, а на тіло одягнув іншу картку.
Після цього, ОСОБА_5 зайшов у двір будинку АДРЕСА_3 , де побачив військовий автомобіль «Ford Ranger» камуфляжного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , що належить військовослужбовцю НГУ ОСОБА_8 , та який необхідно було спалити за вказівкою невстановленої особи, яка зареєстрована у мессенджері «Telegram» з нік-неймом «ОСОБА_2».
В подальшому, ОСОБА_5 14.06.2025 о 23 год. 30 хв. діючи умисно, на виконання вказівки невстановленої особи, який в месенджері «Telegram» зареєстрована з нік-неймом « ОСОБА_7 » та переслідуючи спільний злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, підійшов до автомобіля «Ford Ranger» камуфляжного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 та у ділянку між капотом та лобовим склом залив, заздалегідь приготовлену легкозаймисту речовину для розпалу багаття, та підпалив її за допомогою запальнички, внаслідок чого останній було пошкоджено та завдано матеріальної шкоди на суму 845 940,00 грн.
Після вказаного, ОСОБА_5 покинув місце події, та направився додому таким самим шляхом як і йшов на місце вчинення злочину. На шляху назад знову перевдягнувся у попередній вигляд, тобто додому повертався в шортах та темному анораці фірми «Найк». Під час вчинення підпалу, на виконання вказівки невстановленої особи, яка зареєстрована у мессенджері «Telegram» з нік-неймом « ОСОБА_7 », та переслідуючи спільний злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, ОСОБА_5 здійснив відеозапис вказаного підпалу авто, використовуючи власний мобільний телефон телефон Xiaomi Redmi Note 12 1.IMEI НОМЕР_2 , 2.IMEI НОМЕР_3 з сім- картками НОМЕР_4 , НОМЕР_5 та відразу відправив його акаунту з нік неймом « ОСОБА_9».
Таким чином громдяниин України ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер власних намірів та дій, перебуваючи у АДРЕСА_3 , близько 23 години 30 хвилин 14.06.2025, діючи умисно, здійснив дії, які полягають в умисному пошкодженні чужого майна шляхом підпалу, направлені на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_5 , підозрюється у перешкоджанні, за попередньою змовою групою осіб, законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2024 у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України Президентом України видано указ №69/2022 «Про загальну мобілізацію». Згідно ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Розуміючи вищевикладені обставини, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше початку 2024 року, у невстановленого досудовим розслідуванням громадянина, який зареєстрований у мессенджері «Telegram» з нік-неймом « ОСОБА_7 », якому достовірно відомо про збройний напад російської федерації на Україну, будучи негативно налаштованим стосовно держави Україна, з метою вчинення кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України та проти громадської безпеки, виник злочинний умисел на організацію вчинення перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, в.т.ч. і шляхом підпалів транспортних засобів Збройних Сил України та інших військових формувань.
Надалі, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 14.06.2025, невідомий громадянин, зареєстрований у мессенджері «Telegram» з нік-неймом « ОСОБА_7 », спланував досягнути поставленої мети за рахунок підшуковування та надання завдань особам з числа громадян України, здатним вчиняти протиправні діяння на території України, зокрема міста Києва, а також організував оплату за виконання на території України підпалів транспортних засобів Збройних Сил України та інших військових формувань.
Переслідуючи вказаний злочинний умисел, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 14.06.2025, невідомий громадянин, який зареєстрований у мессенджері «Telegram» з нік-неймом « ОСОБА_7 », зв'язався з громадянином України ОСОБА_5 у мессенджері «Telegram», з яким встановив контакт та спілкувався з початку 2024 року, та запропонував останньому за винагороду, у розмірі еквівалентній 1000 доларів США, здійснити підпал автомобіля Збройних Сил України та інших військових формувань.
У той же день, 14.06.2025, більш точний час не встановлено, громадянин України ОСОБА_5 , діючи умисно, на виконання вказівки невстановленої особи, який в месенджері «Telegram» зареєстрована з нік-неймом « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та переслідуючи спільний злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, вийшов із дому за адресою: АДРЕСА_2 , де проживав з моменту свого переїзду до м. Київ, а саме: з початку весни 2024 року, та направився до АДРЕСА_3 де зробив декілька фотографій військових автомобілів, які стояли поблизу будинку та надіслав вказані фото у мессенджері «Telegram» невстановленій особі з нік-неймом «ОСОБА_2».
Після цього, невстановлена особа з нік-неймом «ОСОБА_2» вказала на фото військового авто, яке знаходилось у дворі будинку АДРЕСА_3 , яке необхідно було підпалити.
При цьому, ОСОБА_5 було достовірно відомо про наслідки вчинення такого підпалу, а саме: перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.
У подальшому, 14.06.2025 близько 22:45 год. ОСОБА_5 вийшов зі свого помешкання за адресою: АДРЕСА_2 , та направився до АДРЕСА_3 . При цьому, на шляху до місця підпалу ОСОБА_5 зайшов до парку КПІ та перевдягнувся, у заздалегідь підготовлений змінний одяг, а саме: спортивний костюм чорного кольору. Поверх шортів одягнув штани, а на тіло одягнув іншу картку.
Після цього, ОСОБА_5 зайшов у двір будинку АДРЕСА_3 , де побачив військовий автомобіль «Ford Ranger» камуфляжного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 , що належить військовослужбовцю НГУ ОСОБА_8 , та який необхідно було спалити за вказівкою невстановленої особи, яка зареєстрована у мессенджері «Telegram» з нік-неймом «ОСОБА_2».
У подальшому, ОСОБА_5 14.06.2025 о 23 год. 30 хв. діючи умисно, на виконання вказівки невстановленої особи, який в месенджері «Telegram» зареєстрована з нік-неймом « ОСОБА_7 » та переслідуючи спільний злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, підійшов до автомобіля «Ford Ranger» камуфляжного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1 та у ділянку між капотом та лобовим склом залив, заздалегідь приготовлену легкозаймисту речовину для розпалу багаття, та підпалив її за допомогою запальнички, внаслідок чого останній було пошкоджено та завдано матеріальної шкоди на суму 845 940,00 грн.
Після вказаного, ОСОБА_5 покинув місце події, та направився додому таким самим шляхом як і йшов на місце вчинення злочину. На шляху назад знову перевдягнувся у попередній вигляд, тобто додому повертався в шортах та темному анораці фірми «Найк». Під час вчинення підпалу, на виконання вказівки невстановленої особи, яка зареєстрована у мессенджері «Telegram» з нік-неймом « ОСОБА_7 », та переслідуючи спільний злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, ОСОБА_5 здійснив відеозапис вказаного підпалу авто, використовуючи власний мобільний телефон телефон Xiaomi Redmi Note 12 1.IMEI НОМЕР_2 , 2.IMEI НОМЕР_3 з сім- картками НОМЕР_4 , НОМЕР_5 та відразу відправив його акаунту з нік неймом « ОСОБА_9».
Таким чином громдяниин України ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер власних намірів та дій, перебуваючи у м. Києві по вул. Янгеля, буд. 5, близько 23 години 30 хвилин 14.06.2025, діючи умисно, здійснив дії, які полягають в умисному пошкодженні чужого майна шляхом підпалу, направлені на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_5 , підозрюється в умисному пошкодженні, за попередньою змовою групою осіб, чужого майна шляхом підпалу, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 194 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що органом досудового розслідування обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст 28 ч. 1 ст. 114-1, ч.2 ст. 28 ч.2 ст. 194 КК України.
Також слідчий вказує про існування ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, та неможливість їх запобігання в разі не продовження строку дії запобіжного заходу або шляхом застосування менш суворого запобіжного заходу.
Окрім цього, слідчим стверджується про те, що у кримінальному провадженню проведений не увесь комплекс необхідних слідчих (розшукових) дій та не встановлено усі обставини, що мають значення для досудового розслідування, а саме: необхідність отримати та долучити до матеріалів провадження висновки експертів за результатами проведених експертиз (комплексної судової молекулярно-генетичної експертизи, судової трасологічної експертизи та балістичного дослідження вогнепальної зброї та бойових припасів до неї); встановити та допитати інших осіб, які можуть бути причетні до вчинення даного злочину; провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії; виконати вимоги ст.ст. 290, 291 КПК України.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання про продовження строку застосування запобіжного заходу у виді тримання підвартою до ОСОБА_5 та просив його задовольнити із викладених у ньому підстав.
У судовому засіданні захисник ОСОБА_4 проти задоволення клопотання заперечував, а в разі обрання запобіжного заходу, просив обрати особисте зобов'язання, зазначивши, що ОСОБА_5 має постійне місце реєстрації та проживання, раніше не судимий, а тому ризики які були враховані при обрані запобіжного заходу значно зменшилися або взагалі перестали існувати.
У судовому засіданні підозрюваний підтримав позицію захисника.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваного ОСОБА_5 , та матеріали, якими воно обґрунтовується, заслухавши доводи прокурора, пояснення захисника, з якими погодився підозрюваний, дійшов наступних висновків.
Встановлено, що слідчими слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове у кримінальному провадженні, відомості про які внесені 15.06.2025 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №22025101110000727 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст 28 ч. 1 ст. 114-1, ч.2 ст. 28 ч.2 ст. 194 КК України.
15.06.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1КК України.
Ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва від 17.06.2025 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, тобто, до 15.08.2025 включно.
06.08.2025 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч.2 ст.28 ч.2 ст. 194 КК України.
11.08.2025 заступником керівника Київської міської прокуратури продовжено строк досудового розслідування до трьох місяців, тобто до 15.09.2025.
Строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 продовжено 14.08.2025 ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва до 15.09.2025 в межах строку досудового розслідування.
Оскільки на даному етапі кримінального провадження на стадії вирішення питання про застосування запобіжного заходу не допускається вирішення тих питань, які повинен вирішувати суд під час розгляду по суті, а саме питань, пов'язаних з оцінкою доказів з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні злочину, слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів лише визначив про причетність ОСОБА_5 до вчинення злочинів, в яких він підозрюється, а пред'явлена підозра, є вірогідною та достатньою для застосування/продовження щодо нього запобіжного заходу.
Слідчий суддя також вважає, що прокурором та слідчим обґрунтовано наведений перелік ризиків, що передбачені п.п 1, 2, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки обставини, за яких вони були встановлені, не змінились.
Запобіжний захід застосовується/продовжується з метою попередження ризиків здійснення такої поведінки підозрюваного та, як наслідок, унеможливлення здійснення негативного впливу на хід та результати кримінального провадження. Тобто, в даному випадку, слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд мають зробити висновки прогностичного характеру, коли доказування спрямоване не на подію, яка відбулася в минулому, а на встановлення фактичних даних, які дозволять стверджувати про подію, яка може статися з достатньою долею ймовірності у майбутньому.
Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою та продовження строку тримання під вартою має оцінюватися в кожному кримінальному провадженні з урахуванням його конкретних обставин. Тримання під вартою та продовження строку тримання під вартою може бути виправдано за наявності того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які, не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважають над принципом поваги до особистої свободи.
Згідно правової позиції викладеній у рішенні Європейського суду з прав людини від 10 лютого 2011 року по справі «Харченко проти України» (п. 80), при розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обов'язково має бути розглянуто можливість застосування інших (альтернативних) запобіжних заходів.
Таким чином, враховуючи ту обставину, що сторонами кримінального провадження не надані докази, які б свідчили про достатність підстав для застосування до ОСОБА_5 більш м'якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, для запобігання зазначеним вище ризикам, слідчий суддя дійшов висновку, що підозрюваному слід продовжити винятковий запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Не заслуговують на увагу твердження захисника щодо наявності у підозрюваного сталих соціальних зв'язків та можливості застосування більш м'якого запобіжного заходу, оскільки доказів на підтвердження сталих соціальних зв'язків сторонами не надано, а тому ці обставини є недоведеними. Більше того, злочини, які вчиняв ОСОБА_5 вчинялись в умовах військового стану, спрямовані на підпал транспортних засобів Збройних Сил України та інших військових формувань, а також надання завдань особам з числа громадян України, здатним вчиняти протиправні діяння на території України, зокрема міста Києва, а також організував оплату за виконання на території України підпалів транспортних засобів Збройних Сил України та інших військових формувань. Ці обставини об'єктивно підтверджують про те, що заявлені ризики не зменшились і перебування підозрюваного під домашнім арештом або іншим більш м'яким запобіжним заходом може негативно вплинути на досудове розслідування.
Слідчий суддя також вважає, що завершення досудового розслідування до закінчення строку дії попередньої ухвали від 14.08.2025 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою наразі неможливе, у зв'язку з необхідністю вчинення дій, які зазначаються слідчим у клопотанні.
Враховуючи те, що стороною захисту не надано належних даних на підтвердження зменшення існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, які стали підставою для застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою, усі наведені обставини у їх сукупності не дають достатніх підстав застосувати відносно ОСОБА_5 більш м'який запобіжний захід, ніж тримання під вартою, а тому, виправдовують потребу в необхідності продовження строку тримання під вартою в межах строку досудового розслідування.
Стороною захисту не надано належних даних на підтвердження зменшення існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, які стали підставою для застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою, усі наведені обставини у їх сукупності не дають достатніх підстав застосувати відносно ОСОБА_5 більш м'який запобіжний захід, ніж тримання під вартою, а тому, виправдовують потребу в необхідності продовження строку тримання під вартою в межах строку досудового розслідування.
У зв'язку з чим, слідчий суддя вважає, що з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та уникненню встановлених ризиків п.п. 1, 2, 4, 5 ч.1 ст. 177 КПК України, існує необхідність у продовженні строку застосування запобіжного заходу у вигляді тримання від вартою строком до 09.11.2025 включно.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 КК України, під час дії воєнного стану слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, передбаченого статтями 109-114-2, 258-258-6, 260, 261, 402-405, 407, 408, 429, 437-442-1 Кримінального кодексу України.
Як встановлено, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Враховуючи наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч.2 ст. 28 ч.2 ст. 194 КК України, наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний ОСОБА_5 може вчиняти дії, передбачені п. п. 1, 2, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, слідчий суддя не визначає розмір застави.
Вище викладене у сукупності свідчить про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність передбачених законом підстав для його часткового задоволення.
На підставі викладеного, керуючись вимогами статей 40, 131, 132, 176-178, 182-184, 194, 196 - 197, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Продовжити строк тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в межах строку досудового розслідування до 23 год. 59 хв. 09.11.2025 включно, без визначення розміру застави.
Визначити строк дії ухвали до 23 год. 59 хв. 09.11.2025 включно.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Київської міської прокуратури ОСОБА_6 ,
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 (п'яти) днів з дня її оголошення, а підозрюваним - в цей же строк з моменту вручення йому копії даної ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1