Постанова від 11.11.2025 по справі 536/2356/25

№ 536/2356/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2025 року м. Кременчук

Суддя Кременчуцького районного суду Полтавської області Колотієвський Олександр Олександрович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_2 виданий 02.03.2017 року орган, що видав 1420, уродженки м. Чугуїв, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи С(Ф)Г «АТЛАНТА», ЄДРПОУ 31899053, посада - головний бухгалтер

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 11460 від 26.09.2025 року ОСОБА_1 вчинила правопорушення 14.1.36 п.14.1 ст. 14, п. 44.1. ст.44, п. 187.1 ст 187, п. 188.1 ст.188, п. 192.1. ст.192, п. 193.1 ст.193 , п. 198,5. ст.198 Податкового кодексу Українивнаслідок чого занижено суми податку на додану вартість (ряд. 18 Декларації Позитивне значення) на суму ПДВ 809049,47 гривень, у тому числі за січень 2019 року на суму 133306 грн, за лютий 2019 року на 206157 грн, серпень 2023 року на 419188,47 грн, листопад 2024 року на 50398 грн.

Також, п .201.1, 201.7, 201.10 ст.201 Податкового кодексу України не зареєстровано податкову накладну /розрахунок - коригування на загальну суму на загальну суму ПДВ 469 586,47, в т.ч. за серпень 2023 - 419 188,47 грн, за листопад 2024 - 50 398,00 грн; п.292 1А, п.292 1.2 ст. 292 1, пп.293.9.1 пп.293.9 ст.293, п.294.1 ст.294, пп.295.9А п.295.9 ст.295, пп.295.9.2 п.295.9 ст.295, пп.295.9.5 п.295.9 ст.295 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-71 (із змінами та доповненнями), а саме занижено єдиний податок в розмірі 15230,75 грн., в т.ч. за 2020рік - 894,73 грн., за 2021 рік - 4223,25 грн., за 2022рік - 894,73 грн, за 2023 рік ~ 8277,04 грн., за 2024рік - 941 грн; п.п.266.1.1 п. 266.1 ст.266, абз. «ж» П.п. 266.2.2 п.266.2 ст.266, п.п. 266.3.1 п.266,3 ст. 266, п.п. 266.3.2 п.266.3 ст.266, п.п. 266.3.3 п.266.3 ст. 266, 266.5.1 п. 266.5, п.п. 266.7.5, п, 266.7 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-71 із змінами та доповненнями, в результаті занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у загальній сумі 577763,18 грн, в т.ч. за 2019рік на суму 39206,37 грн, за 2020рік на суму 44373,76грн, за 2021 рік на суму 112743 грн, в т.ч. За 2022 рік на суму 122138,25 грн. та за 2023 рік на суму 125896,35 грн., за 2024 рік на суму 133405,45 грн; п.285.2. ст. 285, п.287.1 ст. 287, п.287.4 ст.287, п.287.7 ст. 287, п.287.7 ст. 287, п.288.1 ст.288, п.288.2 ст.288, п.288.3. ст.288, пп .288.5.1 п.288.5 ст.288, пп.288.5.2 п.288.5, п.288.7 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-71 (із змінами та доповненнями), а саме занижено орендну плату за землю в 58546,43 грн, в т.ч. за 2021 рік на суму 42044,48 грн. та за 2023 рік на суму 16501,95 грн.; п. 63.3 ст.63, Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-71 (зі змінами та доповненнями), п.8.1, п.8.2, п.8.4, п.8.5 ст.8 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011. N1588 із змінами та доповненнями, а саме невнесення інших змін до своїх облікових даних (не подано 85 повідомлення за формою 20-ОПП про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням).

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

За змістом ч. 1 статті 163-1КУпАП адміністративна відповідальність настає в разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, в тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

Ч. 2 ст. 38 КУпАП передбачає, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.

Отже, зазначеними положеннями КУпАП передбачено, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії та відповідно, унеможливлюється здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Судовим розглядом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення № 11460 від 26.09.2025 року стосовно ОСОБА_1 складений за наслідками проведення планової виїзної перевірки С(Ф)Г «АТЛАНТА» за період з 11.08.2025 року по 05.09.2024 року.

Даною перевіркою, встановлено заниження податку на додану вартість за січень, лютий 2019 року, серпень 2023 року, листопад 2024 року, не зареєстровано податкову накладну /розрахунок - коригування на загальну суму за серпень 2023 року та листопад 2024 року, занижено єдиний податок, занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, занижено орендну плату за землю - у періоді за який здійснювалася перевірка тобто події мали місце саме у цей період.

Згідно з ч.2 ст. 7 КУпАП передбачено, що провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при тривалому правопорушенні три місяці з дня його виявлення.

Верховний Суд у постанові від 11 квітня 2018 року у справі № 804/401/17 зазначив, що триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.

З досліджених матеріалів справи, суд вбачає, що інкриміноване ОСОБА_1 адміністративне правопорушення в розумінні ст. 38 КУпАП не є триваючим та граничне інкриміноване правопорушення вчинене у 2024 році, тому строки накладення адміністративного стягнення три місяці, сплинули ще до надходження матеріалів до суду.

Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.

Враховуючи, що на час розгляду адміністративного матеріалу сплинув тримісячний строк, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП для накладення адміністративного стягнення, то на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП - вказану провадження належить закрити.

Керуючись ч.2 ст. 38, п. 7 ст. 247, ст. 279, ст.ст. 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити, у зв'язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

СуддяОлександр Олександрович Колотієвський