29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
"03" грудня 2025 р. Справа № 924/931/25
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладія С.В., при секретарі судового засідання Гусько О.В., розглянувши матеріали справи
за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м. Житомир
до Південно-західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України м. Хмельницький
про визнання недійсним та скасування в частині, що стосується ОСОБА_1 , п.1, пп. 2. п.2, п.3, пп. 4.2 п. 4 резолютивної частини рішення №72/63-р/к від 20.06.2025р. у справі №72/34-23
Представники сторін:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 м. Житомир звернувся з позовною заявою до Південно-західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України м. Хмельницький про визнання недійсним та скасування в частині, що стосується ОСОБА_1 , п.1, пп. 2. п.2, п.3, пп. 4.2 п. 4 резолютивної частини рішення №72/63-р/к від 20.06.2025р. у справі №72/34-23.
Ухвалою суду від 20.11.2025р. підготовче засідання відкладено на 03.12.2025р.
03.12.2025 року позивач через електронний суд на адресу суду надіслав заяву, в якій просить зупинити провадження у справі на час перебування ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України, що переведені на воєнний стан. Вказана обставина підтверджується довідкою ІНФОРМАЦІЯ_1 №1940/11/371 від 01.12.2025р., про те, що ОСОБА_1 перебуває на військовій службі в ІНФОРМАЦІЯ_2 та копією посвідчення офіцера серії НОМЕР_1 .
Судом приймається до уваги, що у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, дію якого було продовжено згідно з Указами Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні".
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Згідно із п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування наказано запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України "Про правовий режим воєнного стану" заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
У відповідності до статті 16 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" за рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію в установленому порядку указом Президента України, утворені відповідно до законів України військові формування залучаються разом із правоохоронними органами до вирішення завдань, пов'язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану, згідно з їх призначенням та специфікою діяльності.
За приписами статті 1 Закону України "Про Збройні Сили України" Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Збройні Сили України мають таку загальну структуру: Генеральний штаб Збройних Сил України; Командування об'єднаних сил Збройних Сил України; види Збройних Сил України - Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили; окремі роди сил Збройних Сил України - Сили спеціальних операцій, Сили територіальної оборони, Сили логістики, Сили підтримки, Медичні сили; окремі роди військ Збройних Сил України - Десантно-штурмові війська, Війська зв'язку та кібербезпеки; органи військового управління, з'єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи з вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України.
Організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з'єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.
Обставини перебування ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України підтверджено, зокрема, довідкою ІНФОРМАЦІЯ_1 від 01.12.2025р. та посвідченням офіцера серії НОМЕР_1 .
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 227 ГПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадках перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
При цьому, норма п. 3 ч. 1 ст. 227 ГПК України вказує на імперативний обов'язок суду зупинити провадження у справи з відповідних підстав.
Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 3 частини першої статті 227 цього Кодексу - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції (п. 2 ч. 1 ст. 229 ГПК України).
Враховуючи вищевикладене та норми п. 3 ч. 1 ст. 227 ГПК України, відповідно до якої суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадку перебування сторони у складі Збройних Сил України, суд дійшов висновку про зупинення провадження у справі №924/931/25 до припинення перебування ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України, що переведені на воєнний стан.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 227, ст. ст. 229, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Зупинити провадження у справі № 924/931/25 до припинення перебування ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України, що переведені на воєнний стан.
Сторонам повідомити суд про усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у даній справі.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання суддею, 03.12.2025 року, та може бути оскаржена протягом 10 днів до Північно-західного апеляційного господарського суду з дня виготовлення повного тексту ухвали.
Ухвала підписана 04.12.2025р.
Суддя С.В. Гладій
Віддрук: 4 прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) (реком. з повід.)
3 - представнику позивача (адвокату Томашевській О.А.) ІНФОРМАЦІЯ_3
4 - відповідачу 2 (електронний суд)