=
ОСОБА_1
про затвердження звіту ліквідатора та
закриття провадження у справі
01 грудня 2025 року Справа № 915/1596/24
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді ОСОБА_2 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_3 ,
учасники справи у судове засідання не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 915/1596/24 про банкрутство, у якій:
банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 )
кредитор: ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ; АДРЕСА_2 )
ліквідатор: арбітражний керуючий ОСОБА_4 (адреса: АДРЕСА_3 )
встановив:
ІНФОРМАЦІЯ_3 розглядає справу про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) (далі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »).
Постановою Господарського суду Миколаївської області від 07.07.2025 визнано банкрутом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого арбітражного керуючого ОСОБА_4 свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 522 від 21.03.2013).
Наразі у справі здійснюється ліквідаційна процедура відповідно норм Кодексу України з процедур банкрутства.
На розгляд суду у даному судовому засіданні було призначено клопотання ліквідатора щодо затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди та стягнення з кредитора та заяви ліквідатора про затвердження звіту ліквідатора про виконану роботу та ліквідаційного балансу банкрута від 07.11.2025.
У даному засіданні суд розглянув клопотання ліквідатора щодо винагороди арбітражного керуючого та постановив ухвалу про результати розгляду.
Тому наразі суд розглядає звіт ліквідатора про проведену роботу за підсумками ліквідаційної процедури по справі № 915/1569/24 про банкрутство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вих. № 02-01/100/75 від 06.11.2025 (вх. № 15685/25 від 07.11.2025) та клопотання про затвердження звіту ліквідатора про виконану роботу та ліквідаційного балансу банкрута вих. № 02-01/103/81 від 06.11.2025 (вх. № 15684/25 від 07.11.2025).
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане ІНФОРМАЦІЯ_4 ; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.
Обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
ІНФОРМАЦІЯ_5 після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Ухвалою суду від 07.11.2025 прийнято до розгляду клопотання ліквідатора про затвердження звіту ліквідатора про виконану роботу та ліквідаційного балансу банкрута від 07.11.2025 (вх. № 15684/25) та звіт ліквідатора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконану роботу вих. № 02-01/100/75 від 06.11.2025 (вх. № 15685/25 від 07.11.2025).
24.11.2025 до суду від ліквідатора через систему Електронний суд надійшла заява про розгляд справи № 915/1569/24 про банкрутство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 01.12.2025 без його участі за наявними в матеріалах справи документами.
У судове засідання 01.12.2025 учасники справи не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, правом участі у розгляді справи не скористалися.
Так, ухвала від 07.11.2025, як і попередні ухвали, надіслана учасникам справи до електронних кабінетів в системі Електронний суд.
Крім цього, вказану ухвалу оприлюднено у Єдиному державному реєстрі судових рішень відповідно до положень законодавства. Всі попередні ухвали також оприлюднені в Єдиному державному реєстрі судових рішень та були доступні для безкоштовного огляду.
Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження, та зобов'язані сумлінно користуватися наданими їм процесуальними правами (рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України»).
Згідно приписів ст. 13 ГПК України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
На зацікавлену сторону покладається обов'язок проявляти належну увагу в захисті своїх інтересів та вживати необхідних заходів, щоб ознайомитись з подіями процесу (рішення Європейського суду з прав людини «Богонос проти Росії» від 05.02.2004).
За такого, суд вважає, що учасники справи належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання.
Відповідно до частини 1 статті 14 ГПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи введення на всій території України воєнного стану, а також те, що судом не було визнано явку учасників у справі в судове засідання обов'язковою, суд дійшов висновку про розгляд звіту ліквідатора у даному судовому засіданні за відсутності представників учасників у справі за наявними матеріалами справи.
Суд зауважує, що учасники провадження мали достатньо часу для надання суду заяв, клопотань чи заперечень.
Заперечень чи додаткових пояснень щодо поданого на затвердження звіту ліквідатора станом на 01.12.2025 до суду не надійшло.
Учасники справи у судове засідання не з'явилися, причин неявки не повідомили.
На підставі ст. 233 ГПК України, судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали без їх проголошення.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши звіт ліквідатора з доданими до нього документами та ліквідаційний баланс банкрута, суд дійшов висновку про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, ліквідацію юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », припинення повноважень ліквідатора та припинення провадження у справі виходячи з наступного.
ІНФОРМАЦІЯ_2 звернулось до ІНФОРМАЦІЯ_6 з заявою від 20.12.2024, сформованою в системі «Електронний суд» про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », визнання безспірних грошових вимог ІНФОРМАЦІЯ_2 у сумі у сумі 2579946,71 грн. та призначення розпорядником майна ОСОБА_4 . Заяву обґрунтовано тим, що боржник неспроможний виконати грошове зобов'язання перед кредитором в сумі 2579946,71 грн. на підставі рішень судів про стягнення заборгованості податкового боргу.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 33911200 станом на 23.10.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .
Підприємство є платником податків та перебуває на податковому обліку у контролюючому органі. ІНФОРМАЦІЯ_2 , як відокремлений підрозділ ІНФОРМАЦІЯ_7 , центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику України, відповідно до статті 21-1 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» є, органом державної влади.
Ухвалою суду від 25.12.2024 заяву ІНФОРМАЦІЯ_2 про відкриття провадження у справі про банкрутство прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 13.01.2025.
Ухвалою суду від 13.01.2025 було відкрито провадження у справі № 915/1596/24 про банкрутство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », визнано вимоги кредитора - ІНФОРМАЦІЯ_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_2 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) на суму 2477666,71 грн, з яких 1862793,41 грн - податковий борг (третя черга), 614873,30 грн - штраф та пеня (шоста черга), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника та процедуру розпорядження майном боржника на строк до 170 календарних днів, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_4 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора № 522 від 21.03.2013; адреса: АДРЕСА_3 ), попереднє засідання суду призначено на 03.03.2025.
Відповідне повідомлення опубліковано на сайті ІНФОРМАЦІЯ_8 15.01.2025 за № 75021.
Ухвалою суду від 03.03.2025, винесеною судом результатами попереднього засідання та відповідно до ст. 64 Кодекс України з процедур зобов'язано розпорядника майна внести до реєстру вимог кредиторів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відомості про кредиторів, розмір їх вимог за грошовими зобов'язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги. Зокрема, суд ухвалив, що до реєстру вимог кредиторів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » підлягають включенню визнані судом вимоги ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у загальному розмірі 3795455,62 грн (1862793,41 грн - 3 черга, 1932662,21 грн - 6 черга) та судові витрати у сумі 107124,80 грн (1 черга).
Підсумкове засідання суду призначено на 05.05.2025.
Ухвалою суду від 05.05.2025 судове (підсумкове) засідання відкладено на 27.05.2025.
Ухвалою суду від 13.06.2025 повідомлено учасників справи про те, що 27.05.2025 судове (підсумкове) засідання не відбулося у зв'язку у зв'язку з відрядженням головуючого судді. Підсумкове засідання суду призначено на 07.07.2025.
Постановою ІНФОРМАЦІЯ_6 від 07.07.2025 припинено процедуру розпорядження майном ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », визнано його банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного ОСОБА_4 (свідоцтво № 522 від 21.03.2013), якого зокрема зобов'язано виконати ліквідаційну процедуру та до закінчення строку ліквідаційної процедури надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс з доданими документами, передбаченими ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства.
За наслідками процедури ліквідації банкрута 07.11.2025 ліквідатор подав суду на затвердження звіт про проведену роботу вих. № 02-01/100/75 від 06.11.2025, зі змісту якого вбачається наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, а також відповідно до резолютивної частини Постанови Господарського суду Миколаївської області від 07.07.2025 по справі №915/1596/24 протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.
На виконання ч. 2 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства та з метою отримання бухгалтерської та іншої документації, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банкрута ліквідатором на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) та адресу керівника - ОСОБА_5 ( АДРЕСА_4 ) направлено повідомлення від 23.07.2025 щодо забезпечення передачі ліквідатору бухгалтерської та іншої документації, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Однак, указане повідомлення залишено без відповіді.
Також ліквідатором 20.08.2025 здійснено відрядження до місця реєстрації керівника банкрута з метою встановлення наявності за вказаною адресою керівника, активів що належать банкруту, документів. печаток, пояснень ОСОБА_5 щодо обставин що призвели до банкрутства підприємства. За адресою АДРЕСА_4 за якою зареєстрований керівник він же учасник банкрута ОСОБА_5 , ліквідатор не виявив активів що належать банкруту, бухгалтерської документації, та безпосередньо керівника ОСОБА_5 .
Тому будь яких документів ані керівником банкрута, ані засновником банкрута ліквідатору передано не було. Майно та майнові активи передані не були. Уповноваженої особи від засновника не призначено.
Слід зазначити, що ще у процедурі розпорядження майном ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » розпорядником проведено аналіз фінансово - господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках за результатами якого встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » має ознаки критичної неплатоспроможності, що відповідає фінансовому стану потенційного банкрутства і задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе лише заходами щодо відновлення платоспроможності боржника такими як продаж дебіторської заборгованості або розстрочка кредиторської заборгованості.
Ознак фіктивного банкрутства, та дій з приховування банкрутства підприємства розпорядником майна, відповідно до проведеного аналізу фінансово господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках не встановлено.
За результатами процедури розпорядження майном розпорядником майна не встановлено осіб, які б мали бажання відновити платоспроможність боржника через його санацію або шляхом укладення мирової угоди.
Арбітражний керуючим встановлено та підтверджено аналізом фінансово -господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках, що вбачаються ознаки доведення до банкрутства, та заходами щодо задоволення вимог кредиторів, може бути покладення субсидіарної відповідальності за зобов'язаннями боржника на засновника та керівника боржника, тобто на осіб які мають право давати обов'язкові для боржника вказівки чи мають змогу іншим чином визначати його дії згідно з ч. 2 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства.
28.03.2025 за місцем реєстрації боржника відбулися збори кредиторів, на яких був присутній представник кредитора ІНФОРМАЦІЯ_2 , представник Засновника на збори кредиторів не з'явився. За результатами зборів був складений протокол, створений комітет кредиторів, заслуханий звіт розпорядника майна про стан судової процедури розпорядження майном, прийняте рішення звернутися до господарського суду з клопотанням про перехід до ліквідаційної процедури. Комітет кредиторів визначився з кандидатурою ліквідатора.
Відповідно до частини 3 статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов'язаний, зокрема, але не виключно, провести інвентаризацію майна боржника, проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника та виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.
В зв'язку з чим, задля з'ясування інформації про майновий стан боржника, розпорядником майна було протягом лютого-березня 2025 року надіслані запити до контролюючих та реєструючих органів.
На запити розпорядника майна надійшли наступні відомості щодо майнового стану боржника:
- лист ІНФОРМАЦІЯ_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_10 за № 826/03/18-25 від 19.02.2025, відповідно до якого інформації та документів, що дають право на використання будівельних робіт та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів не виявлено;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_11 за № ПС/1/4733-25 від 10.03.2025, відповідно до відомостей Журналів, за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » великовантажні та інші технологічні транспортні засоби в Міжрегіональному управління не зареєстровані;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_11 за № ПНС/2/3782-25 від 10.03.2025, відповідно до відомостей Журналів, за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » великовантажні та інші технологічні транспортні засоби в Міжрегіональному управління не зареєстровані;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_12 за № СХ/2/2161-25 від 11.03.2025, відповідно до відомостей Журналів, за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »
великовантажні та інші технологічні транспортні засоби в Міжрегіональному управління не зареєстровані;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_13 за № ЗХ/1/4369-25 від 11.03.2025, відповідно до відомостей Журналів, за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » великовантажні та Інші технологічні транспортні засоби в Міжрегіональному управління не зареєстровані;
- Лист ІНФОРМАЦІЯ_14 за № ІД/1 /8531-25 від 12.03.2025, відповідно до відомостей Журналів, за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » великовантажні та інші технологічні транспортні засоби в Міжрегіональному управління не зареєстровані;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_15 за № ПЗ/1/1 378-25 від 28.02.2025, відповідно до відомостей Журналів, за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » великовантажні та інші технологічні транспортні засоби в Міжрегіональному управління не зареєстровані;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_16 № 29-18/3673 від 17.02.2025, відповідно до якого трактори, самохідні шасі. самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини. сільськогосподарська техніка та інші механізми за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не зареєстровані та на обліку не перебували;.
- лист ІНФОРМАЦІЯ_17 № І ІД/1 /1538-25 від 12.02.202, відповідно до якого великовантажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не зареєстровані;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_18 № 31/4620-3228-2025 від 11.02.2025, відповідно до якого транспортні засоби за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не зареєстровані.
- лист ІНФОРМАЦІЯ_9 (ДІЛМ) № 826/03/18-25 від 19.02.2025, відповідно до якого в Реєстрі будівельної діяльності інформації та документів, що дають ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, змін до них, їх скасування чи анулювання не виявлено;
- лист Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_19 » №357/8-11 від 25.02.2025, згідно якого за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » тварини не зареєстровані;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_20 за № 1143-3.1 від 20.02.2025, з якого вбачається, що зареєстрованих унікальних об'єктів космічної діяльності у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » немає;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_21 № 19/19-02-04/14/760 від 12.02.2025, відповідно до якого останнє митне оформлення товарів здійснено у 2017 році. Інформацію відносно товарів згідно ст.. 452 Митного кодексу України, може надаватися лише органам досудового розслідування у зв'язку із здійсненням ними кримінального провадження, а також за письмовими вмотивованими запитами ІНФОРМАЦІЯ_22 ;.
- лист ІНФОРМАЦІЯ_23 (Адміністрація судноплавства) № 3704/02-1-1/15-25 від 03.03.2025, з якого вбачається відсутність відомостей щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;
- лист Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_24 » № 80/09.4.2/2744/25 від 21.02.2025, згідно з яким відомості щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відсутні;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_2 № 6338/6/14-29-12-01-03 від 11.03.2025 про відсутність у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) відкритих рахунків в банківських установах;
- лист Філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр» ПЛТ « ІНФОРМАЦІЯ_25 »
№ ГІОЦ-50/243 від 18.02.2023, відповідно до якого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » власником вагонів не значиться. В інформаційних базах відсутні відомості про зареєстровані локомотиви боржника;
- лист ІНФОРМАЦІЯ_4 № 10/04/2484 від 18.02.2025, відповідно до якого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів відсутнє;
Відповідно до даних, розміщених на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_26 за критерієм пошуку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » даних про реєстрацію повітряних суден не знайдено.
Також арбітражним керуючим було здійснено пошук відомостей в онлайн реєстрах розміщених на офіційному веб-сайті Державного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_27 " (Укрпатент), а саме: БД «Відомості про добре відомі знаки в Україні». БД «Відомості про видачу патентів України на винаходи». БД «Відомості про видачу патентів України на корисні моделі». Спеціалізованій БД «Винаходи (корисні моделі) в Україні». БД колективного користування «Відомості про заявки на винаходи, які прийняті до розгляду». В результаті чого встановлено відсутність у боржника об'єктів права інтелектуальної власності, зокрема патентів, винаходів, корисних моделей, промислових зразків, знаків для товарів і послуг, топографій інтегральних мікросхем та зазначення походження товарів.
Також арбітражним керуючим було здійснено обстеження за юридичною адресою боржника: АДРЕСА_5 . під час якого встановлено відсутність будь-якого майна, що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ). правоустановчих документів, фінансово-господарських документів, документів на підтвердження наявності дебіторської заборгованості та документів, які підлягають довгостроковому зберіганню, про що було складено Акт від 17.02.2025 р.
Відповідно до статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражним керуючим 10.03.2025 проведено інвентаризацію майна ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), результати якої оформлено відповідними інвентаризаційними описами та актами, та здані до суду (том 1 а.с. 128-145).
Згідно протоколу інвентаризаційної комісії від 10.03.2025 за даними фактичної інвентаризації встановлено в наявності: кредиторську заборгованість в сумі 3 795 455.62 грн.
Загалом за наслідками інвентаризації встановлено, що сума пасиву боржника перевищує суму його активу, а саме пасиви складають 3 795 455.62 грн.. в той час як вартість його активів складає 0.00 грн.
На підставі отриманих під час процедури розпорядження майном документів розпорядником майна було встановлено, що фінансовий стан ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності і задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе лише шляхом застосування ліквідаційної процедури, про що було складено Аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та його становища на ринках від 20.03.2025.
Застосування до боржника процедури розпорядження майном до очікуваного результату відновлення платоспроможності не призвело, тому 07.07.2025 суд визнав банкрутом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
У ліквідаційній процедурі ліквідатор звернувся до суду з клопотанням про витребування від ІНФОРМАЦІЯ_28 копій реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки ІНФОРМАЦІЯ_29 відмовив йому у наданні доступу до указаної реєстраційної справи.
Суд розглянув та задовольнив клопотання ліквідатора й 30.09.2025 витребував від ІНФОРМАЦІЯ_28 копію реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
14.10.2025 ІНФОРМАЦІЯ_30 своїм супровідним листом за № 26932/19.03.01-04/19/14/25 від 14.10.20215 надав суду витребувані документи (том 2 а.с. 128154).
Відповідно до отриманих копій документів, 25.11.2016 ІНФОРМАЦІЯ_31 по справі № 161/15533/16-к. прийняте рішення про надання тимчасового доступу до речей і документів. У своєму рішенні суд постановив, серед іншого, тимчасовий доступ до документів та їх вилучення (виїмку) провести до 25 грудня 2016 року. На підставі вище вказаного рішення. слідчим ОВС СУ РР ГУ ДФС у Волинській обл.. ОСОБА_6 01 грудня 2016 року, документи були вилучені, про що складений протокол. Відповідно до опису документів, які були вилучені на підставі ухвали слідчого судді, слідчим були вилучені серед іншого: протокол №1 про створення банкрута, Статут на 12 аркушів, заява на реєстрацію, рішення на створення, договір між підприємствами, довіреності, квитанції, Статут в новій редакції, протоколи, та інше, усього 102 (сто два) найменування документів. З документів, що містяться в матеріалах справи, вбачається, що підприємство було зареєстроване: АДРЕСА_6 , у подальшому зареєстроване за адресою АДРЕСА_7 , потім було зареєстроване у АДРЕСА_5 .
За такого, встановити наявність будь яких активів з матеріалів реєстраційної справи не можливо.
Разом з цим, з вищезазначеної ухвали ІНФОРМАЦІЯ_32 вбачається що банкрут фігурує в кримінальній справі.
02.08.2025 арбітражний керуючий звернувся до Головного управління Національної поліції в Одеській області з заявою про порушення кримінальної справи по відношенню керівника та одночасно учасника банкрута ОСОБА_5 за фактом умисного приховування майна, відомостей про майно, приховування документів, які відображають господарську чи фінансову діяльність, що завдала великої матеріальної шкоди з ознаками злочину передбаченому ст..357, 364-1, 382 Кримінального кодексу України.
Листом вих № 189765-2025 від 22.09.2025 Головне управління Національної поліції в Одеській області Одеське районне управління поліції № 2, відділення № 3, надало відповідь, з якої вбачається, що згідно даних старости ІНФОРМАЦІЯ_33 , гр. ОСОБА_5 за місцем реєстрації у АДРЕСА_4 не проживає та не значиться у зв'язку з продажем будинку. На даний час місце перебування останнього не відоме.
Згідно листа ІНФОРМАЦІЯ_2 №6338/6/14-29-12-01-03 від 11.03.2025 у банкрута відсутні відкриті рахунки в банківських установах. Разом з тим, ІНФОРМАЦІЯ_2 надало інформацію про закриті рахунки та в яких банківських установах вони були відкриті.
Ліквідатором надіслані запити до АТ « ІНФОРМАЦІЯ_34 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_35 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_36 », АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_37 ».
25.07.2025 ліквідатор отримав інформацію від ІНФОРМАЦІЯ_38 стосовно ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_39 », а саме банківські виписки по рахункам які були відкриті банкрутом. Рух грошових коштів, які б у ліквідатора викликали сумніви відсутні.
28.07.2025 ліквідатор отримав інформацію від АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_37 », а саме банківські виписки по рахункам які були відкриті банкрутом, та інформацію щодо відповідальної особи підписувати банківські документи. Відповідно відповіді, керівником зареєстрований ОСОБА_5 . Рух грошових коштів, які б у ліквідатора викликали сумніви відсутні.
Від АТ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » інформація надходила.
Від АТ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » двічі надійшла відмова у наданні запитуваної інформації, у зв'язку з чим ліквідатор звернувся до суду з клопотанням про витребування.
30.09.2025 Господарський суд Миколаївської області розглянув заяву ліквідатора та постановив ухвалу про витребування від АТ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » банківські виписки за весь час відкритих рахунків, та виніс окрему ухвалу щодо недопущення банком в подальшому виявлених судом порушень. При вивченні отриманих документів, ліквідатор встановив, що по рахунку було здійснено дві операції, відкриття рахунку, зараховано 90 гривень та закриття рахунку, кошти списані, що не викликало сумнівів.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 04.052025 № 35065912 боржник не являється засновником інших суб'єктів господарювання.
За даними трудового ІНФОРМАЦІЯ_40 згідно листа № 02-01/87/65 від 12.08.2025, документів з особового складу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на зберігання не здавало.
Документи, які підлягають довгостроковому зберіганню, до архівної установи не передавалися за їх відсутності.
За підсумками ліквідаційної процедури ліквідатором складено підсумковий реєстр вимог кредиторів станом на 31.10.2025, ліквідаційний баланс ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » станом на 01.11.2025, баланс якого складає 0 гривень 00 копійок та підсумковий ліквідаційний звіт від 06.11.2025.
31.10.2025 ліквідатор провів засідання комітету кредиторів, на якому серед іншого було розглянута пропозиція ліквідатора щодо завершення ліквідаційної процедури, та подачі до суду звіт за підсумками ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс підприємства. Комітет кредиторів 31.10.2025 схвалив звіт ліквідатора та погодився, що подальші дії ліквідатора по пред'явлення заяв аби субсидіарної відповідальності або солідарної відповідальності не матимуть бажаного результату , а призведуть лише до затягування ліквідаційної процедури та збільшенню витрат ліквідаційної процедури.
Таким чином, згідно матеріалів справи у банкрута відсутнє будь-яке майно, за рахунок якого можливо було б погасити кредиторську заборгованість, тому вимоги ІНФОРМАЦІЯ_2 у сумі 3 795 455,62 грн (1 862 793,41 грн. - 3 черга, 1 932 662,21 грн. - 6 черга, та судові витрати у сумі 107 124,80 грн. - 1 черга) залишились не погашеними у зв'язку з недостатністю майна, відповідно до частини 7 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства, вважаються погашеними.
Нормами ст. 61, 65 Кодексу України з процедур банкрутства визначені повноваження ліквідатора у ліквідаційній процедурі та вимоги до звіту ліквідатора. За змістом наведених норм правильне завершення ліквідаційної процедури є основним завданням ліквідатора, який, з урахуванням покладених на нього Кодексом України з процедур банкрутства повноважень, повинен наполегливо та добросовісно працювати упродовж всієї процедури ліквідації.
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення адекватних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, продажу майна боржника, проведення розрахунків з кредиторами за результатами такої діяльності суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.
Отже, законодавцем передбачено певну сукупність дій, які необхідно вчинити в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом з зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів).
Подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за результатом проведених дієвих заходів, які передбачені у ліквідаційній процедурі.
Як визначено статтею другою Господарського процесуального кодексу України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Судочинство в господарських судах здійснюється на засадах змагальності і диспозитивності. Це означає, зокрема, що обов'язок доказування тих чи інших обставин лежить на стороні, а суд, крім випадків, встановлених цим Кодексом, не зобов'язаний збирати докази. (ч. 3 ст. 2, ч. 3 ст. 13, ч. 1 ст. 14 ГПК України)
Оцінивши матеріали звіту ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, суд дійшов висновку, що ліквідатором виконано вимоги, передбачені чинним законодавством, матеріали справи свідчать про відсутність у банкрута майна, майнових прав та грошових коштів для здійснення підприємницької діяльності, погашення заборгованості та можливості відновлення платоспроможності боржника, а тому у суду не виникає сумніву щодо належного здійснення ліквідатором заходів з ліквідації банкрута.
Слід зауважити, що станом на дату розгляду цього звіту матеріали справи не містять на розгляді скарг на дії чи бездіяльність ліквідатора ОСОБА_4 не містять жодних заперечень на звіт ліквідатора за підсумками ліквідації.
Отже, суд дійшов висновку про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.
Згідно з ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв'язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
У частині 6 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі, зокрема, судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі або заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій, а також надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» суб'єкт державної реєстрації не пізніше наступного робочого дня з дати отримання судового рішення, передбаченого пунктом 2 частини першої цієї статті проводить відповідну реєстраційну дію шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру (крім випадків, передбачених пунктами 1 та 2 цієї частини).
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
За таких обставин, оцінивши звіт та ліквідаційний баланс, матеріали, що стосуються здійснення ліквідаційної процедури, суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідувати юридичну особу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », припинити повноваження ліквідатора банкрута, закрити провадження у даній справі.
Керуючись ст. 61, 62, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 12, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Затвердити звіт ліквідатора від 06.11.2025 № 02-01/100/75 та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » станом на 01.11.2025.
2. Ліквідувати (припинити) юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ).
3. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
4. Згідно з ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.
5. Зобов'язати ліквідатора примірники ліквідаційного балансу банкрута надіслати на адресу державного реєстратора та ІНФОРМАЦІЯ_41 .
6. Провадження у справі № 915/1596/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) - закрити.
7. Припинити повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого ОСОБА_4 .
8. Дану ухвалу надіслати:
для виконання:
• проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а також виключення його з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - ІНФОРМАЦІЯ_42 ( АДРЕСА_8 );
• ІНФОРМАЦІЯ_43 ( АДРЕСА_9 );
• ліквідатору;
до відома: учасникам у справі, зазначеним у вступній частині ухвали, ІНФОРМАЦІЯ_44 .
Ухвала набирає законної сили 01.12.2025 та може бути оскаржена в апеляційному порядку до ІНФОРМАЦІЯ_45 шляхом подачі апеляційної скарги.
Повний текст ухвали суду складено та підписано 04.12.2025.
Суддя ОСОБА_2