Постанова від 19.11.2025 по справі 359/13250/25

Справа № 359/13250/25

№359/13251/25

Провадження № 3/359/5174/2025

№ 3/359/5175/2025

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2025 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк С.М., розглянувши, за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора Гайфуліної Н.П., два адміністративні матеріали, що надійшли від управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань в Київській області Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

по відношенню до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, раніше працюючої на посаді начальника відділу комунікації та роботи з ВПО управління соціальної, ветеранської політики та охорони здоров'я Бориспільської міської ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ;паспорт серії НОМЕР_1 виданий 22.04.2004 Шевченківським РУ ГУ МВС України в місті Києві; ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , -

ВСТАНОВИВ

В провадженні Бориспільського міськрайонного суду Київської області знаходяться два адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 № 3/359/5174/2025 (справа №359/13250/25) за ч.1 ст.172-6 КУпАП; № 3/359/5175/2025 (справа №359/13251/25) за ч.1 ст.172-6 КУпАП

Згідно протоколів автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративні матеріали по відношенню до ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП автоматизовано розподілено на головуючого суддю Вознюка С.М.

Розгляд вищезазначених адміністративних матеріалів призначений на 19.11.2025 року.

Згідно з протоколами про адміністративні правопорушення №4156, №4157 від 30.10.2025 ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Так, будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), несвоєчасно 04.06.2025, без поважних причин, подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні та після звільнення за 2024 рік.

Так, обіймаючи по 30.04.2024 посаду начальника відділу комунікацій та роботи з ВПО управління соціальної, ветеранської політики та охорони здоров'я Бориспільської міської ради, будучи посадовою особою місцевого самоврядування та вчиняючи правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно 04.06.2025 без поважних причин подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні та після звільнення за 2024 рік.

Наказом управління соціальної, ветеранської політики та охорони здоров'я Бориспільської міської ради від 07.03.2024 №33-к/тр ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу комунікацій та роботи з ВПО управління соціальної, ветеранської політики та охорони здоров'я у Бориспільській міській раді та взято до уваги, що остання має ІІ ранг посадової особи місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посада головного спеціаліста відділу координації, оцінки та моніторингу надання соціальних послуг управління соціальної та ветеранської політики Бориспільської міської ради відноситься до V категорії посад органів місцевого самоврядування.

Також, згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування», посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, та особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Статтею другою Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Отже, ОСОБА_1 , будучи начальником відділу комунікацій та роботи з ВПО управління соціальної, ветеранської політики та охорони здоров'я Бориспільської міської ради, є посадовою особою місцевого самоврядування.

Так, 01.08.2014 ОСОБА_1 прийнято присягу посадової особи місцевого самоврядування та їй письмово попереджено про встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги та обмеження.

Згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону суб'єктами, на яких поширюються дії цього Закону є, зокрема, посадові особи місцевого самоврядування.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 4, ч. 1, 2 ст. 45 Закону зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до наказу управління соціальної та ветеранської політики Бориспільської міської ради від 24.04.2024 №57-к/тр ОСОБА_1 звільнено з 30.04.2024 із займаної посади.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1, 2 ст. 45 Закону зобов'язані подавати декларацію, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 2 Закону встановлено, що особи, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом двадцяти робочих днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати рішення з питань його діяльності, які є обов'язковими до виконання державними органами. Нормативно-правові акти НАЗК, зареєстровані в Міністерстві юстиції України, підлягають включенню до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено в ст. 12 Закону.

Згідно з пп. 1 п. 2 розділу ІІ Вищевказаного Порядку декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Крім того, абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону встановлено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену в підпунктах "а"-"г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, до першого квітня року, наступного за припиненням діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

Згідно з пп. 1 п. 2 розділу ІІ Вищевказаного Порядку щорічна декларація (декларація за минулий рік) - декларація, яка відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хв 01 квітня року подається стосовно звітного рік, що передує року, в якому подається декларація та охоплює період з 01 січня по 31 грудня звітного року.

Тобто у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію при звільненні, упродовж часу з 00:00 год. 01.05.2024 по 23:59 год. 30.05.2024 (граничний строк) та після звільнення за 2024 рік упродовж часу з 00:00 год. 01.01.2025 по 23:59 год. 31.03.2025. Тобто з 01.05.2024 00:00 год. по 01.04.2025 00:00 год відповідно ОСОБА_1 порушила порядок, передбачений ст. 45 Закону.

Враховуючи публічно доступну інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні та після звільнення ОСОБА_1 подала лише 04.06.2025 об 11:08 та об 11:22 відповідно, тобто несвоєчасно без поважних причин.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП встановлено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є формальним, оскільки не передбачає настання будь-яких суспільно небезпечних наслідків, усвідомлює протиправність вчиненого ним діяння (дії або бездіяльності).

Виходячи із диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є адміністративним правопорушенням. Особливість в адміністративних справах про таку відповідальність полягає у свідомому, що його бездіяльність у неподанні (без поважних причин) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в строки встановлені Законом, призвела до порушення Закону (тобто є протиправною) і подальше свідоме неподання декларації може призвести до кримінальної відповідальності (ст.ст. 366-3, 368-5 Кримінального кодексу України), суб'єкт правопорушення, з метою припинення такого порушення і небажання бути притягнутим до кримінальної відповідальності, вже після пропуску строків подає декларацію умисно подає декларацію і бажає так чинити, при цьому розуміє, що тим самим фактично визнає свою провину і притягує себе у вчиненні адміністративного правопорушення до моменту її подання.Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права, свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Обов'язок своєчасного декларування є знання і безумовне виконання вимог Закону, у тому числі вимог його ч. 2 ст. 45.

Поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 під час судового розгляду не встановлено.

Датою вчинення є 04.06.2025, тобто дата подання декларації до реєстру.

Тобто правопорушення є закінченим у повному вимірі з 01.04.2025 00:00, оскільки ОСОБА_1 мала можливість подати декларацію через мережу інтернет в будь-якому місці. Проте, враховуючи, що на дату вчинення та дату очищення бази прийнята ознака порушення, то місце вчинення правопорушення слід вважати адресу місця її проживання - АДРЕСА_1 .

Під час судового засідання, яке відбулося 19.11.2025 року судом на обговорення поставлено питання про об'єднання в одне провадження два адміністративних матеріалів по відношенню до ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КупАП .

ОСОБА_1 та прокурор Гайфуліна Н.П. в судовому засіданні не заперечували проти об'єднання справ в одне провадження.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи,вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушення, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання.

Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

Вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд. У зв'язку з чим, на підставі вимог ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження.

Пунктом 2.22 Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року №173 визначено, що у разі об'єднання судових справ в одну, їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою. Відповідно до постанови суду вноситься інформація в АСДС під номером об'єднаної справи та відмітки про об'єднання справ із зазначенням номера нової судової справи.

На підставі викладеного, з метою недопущення порушення прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, об'єднати в одне провадження та присвоїти адміністративній справі єдиний унікальний номер провадження №3/359/5174/2025 та справи № 359/13250/25.

У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 пояснила, що вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнає повністю та щиро розкаюється у скоєному.

Прокурор в судовому засіданні обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, вказала, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування згідно з пп. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції", примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, безумовно порушив вимоги ч. 1 ст. 45 та п. 2-1 Прикінцевих положень Закону, оскільки несвоєчасно, подала без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 та подала декларацію «при звільненні» 03.06.2025 об 11:08 та об 11:22 відповідно, тобто несвоєчасно без поважних причин.

Згідно з пп. «в» («державні службовці») п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 45 Закону зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. «а», «в»-«г» п. 2 ч. 1 ст. 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому ч. 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Крім того, 12.10.2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (далі Закон №3384-IX) та з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю відновлено у повному обсязі.

Разом з тим, вищевказаним Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», а саме п. 2-7 визначено строк подачі декларацій, які у 2022-2023 не подані суб'єктами декларування, до 31.01.2024.

Відповідно до п.15 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції» НАЗК надає рекомендаційні роз'яснення, методичну та консультаційну допомогу, зокрема, щодо застосування положень Закону та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів.

Зокрема, згідно з роз'ясненнями від 13.11.2023 №4 Законом передбачено 3 типи декларацій суб'єкта декларування:

- щорічна декларація декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 год. 00 хв. 1 січня до 00 год. 00 хв. 1 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 1 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;

- декларація при звільненні декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності;

- декларація кандидата на посаду декларація, яка подається відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону та охоплює звітний період з 01 січня до 31 грудня включно, що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади.

Також, відповідно до вказаного роз'яснення днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Суддя, встановивши обставини передбачені ст. 280 КУпАП, оцінивши всі наявні в матеріалах справи докази, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, підтверджується: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №4156, № 4157 від 30.10.2025, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України "Про запобігання корупції", відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, з якими вона ознайомлений та який нею власноручно підписаний; та загальнодоступними даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на сайті Національного агентства, відносно суб'єкта декларування ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію при звільненні, упродовж часу з 00:00 год. 01.05.2024 по 23:59 год. 30.05.2024 (граничний строк) та після звільнення за 2024 рік упродовж часу з 00:00 год. 01.01.2025 по 23:59 год. 31.03.2025. Тобто з 01.05.2024 00:00 год. по 01.04.2025 00:00 год відповідно ОСОБА_1 порушила порядок.

Враховуючи публічно доступну інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні та після звільнення ОСОБА_1 подала лише 04.06.2025 об 11:08 та об 11:22 відповідно, тобто несвоєчасно без поважних причин.

Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Отже, доказів поважності причин неподання ОСОБА_1 , як суб'єктом декларування, у визначений законом строк, щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, при звільнені її з посади та після звільнення у судовому засіданні здобуто не було.

Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній, являючись посадовою особою юридичної особи публічного права, несвоєчасно подала декларацію, без поважних причин. Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи характер скоєного, особу правопорушника, особу, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, має постійне місце роботи,раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, її тривалу суспільно корисну трудову діяльність на одній посаді, обставини, що пом'якшують відповідальність, а саме щире каяття в скоєному, відсутність обставин,що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення та матеріали справи , з метою виховання ціє особи в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень,суд дійшов висновку ,що на правопорушницю має бути накладено стягнення у виді штрафу в межах санкції встановленою за більш серйозне правопорушенняз числа вчинених за правилами ч. 2 ст. 36 КУпАП, тобто частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Відповідно до п.5ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір»слід стягнути з ОСОБА_1 на яку накладено адміністративне стягнення судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23,33,36, ч.1 ст.172-6 КУпАП, 245, 247, 268, 280, ч.2 ст. 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ

Об'єднати справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , 25.08.1982; № 3/359/5174/2025 (справа №359/13250/25) за ч.1 ст.172-6 КУпАП; № 3/359/5175/2025 (справа №359/13251/25) за ч.1 ст.172-6 КУпАП;

Присвоїти адміністративній справі єдиний унікальний номер справи № 359/13250/25 та провадження №3/359/5174/2025.

Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер картки платника податків фізичної особи: НОМЕР_2 , у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення, на підставі ч.2 ст. 36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп., який слід стягнути на користь держави України(отримувач коштів: ГУК у Київ.обл./м. Київ/21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA488999980313030149000010001; код класифікації доходів бюджету 21081300).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер картки платника податків фізичної особи: НОМЕР_2 , на користь державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: судовий збір) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Постанова суду набрала законної сили ___________________.

Суддя С.М. Вознюк