Ухвала від 02.12.2025 по справі 461/8580/25

Справа № 461/8580/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" грудня 2025 р. м. Львів

Галицький районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді - Романюка В.Ф.,

з участю:

секретаря судового засідання Салика С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Приватного акціонерного товариства «АСК «Скарбниця» (адреса: 79005, м. Львів, вул. Саксаганського, 5, код ЄДРПОУ: 13809430) про відшкодування пені, інфляційних втрат та 3% річних,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про про відшкодування пені, інфляційних втрат та 3% річних.

Ухвалою суду від 21 жовтня 2025 року у справі відкрито провадження та призначено до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання на 17 листопада 2025 р. на 13 год. 00 хв.

Ухвалою суду від 17 листопада 2025 року через неявку осіб, які беруть участь у справі, розгляд справи відкладено на 02 грудня 2025 року на 11 год. 00 хв.

02 грудня 2025 року через систему «Електронний суд» від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Михалевського Ю.Р. надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку із зайнятістю в іншому судовому засіданні.

02 грудня 2025 року від представника відповідача Козакевича Р.В. надійшло клопотання про зупинення розгляду справи. Мотивуючи тим, що у справі №461/8580/25 предметом позову є стягнення пені, трьох процентів річних та інфляційних втрат, нарахованих Позивачкою на підставі рішення суду першої інстанції у справі № 461/10291/24 про стягнення основної суми страхового відшкодування. Однак вказане рішення наразі оскаржене та перебуває на розгляді Львівського апеляційного суду, у зв'язку з чим його законність, обґрунтованість та остаточний зміст ще не встановлені. Таким чином, у даній справі наявні обидві умови, визначені Верховним Судом, для обов'язкового зупинення провадження, а саме: об'єктивна неможливість розгляду даної справи до вирішення іншої справи - застосування пені, 3% річних та інфляційних втрат можливе лише за умови існування підтвердженого судом основного грошового зобов'язання, його розміру, строків виконання та факту прострочення. Однак ці обставини є предметом перегляду апеляційним судом у справі №461/10291/24. Отже, суд не може самостійно встановити необхідні для розгляду цієї справи обставини, оскільки вони прямо залежать від результатів розгляду апеляційної скарги. Пов'язаність справ - справа №461/8580/25 про стягнення пені, 3% річних та інфляційних втрат є похідною від справи про стягнення основного страхового відшкодування. У справі ж №461/10291/24 апеляційний суд встановлює обставини, що мають преюдиційне значення для цієї справи, а саме: чи існує сам обов'язок зі сплати основного відшкодування; який його остаточний розмір; чи є законним рішення суду першої інстанції, на основі якого позивачка нарахувала пеню та інші санкції. Рішення апеляційного суду у справі №461/10291/24 безпосередньо вплине на можливість та обсяг задоволення вимог у цій справі. У разі зміни або скасування рішення суду першої інстанції - похідні вимоги можуть виявитися безпідставними повністю або частково. Таким чином, справа №461/10291/24 є взаємопов'язаною з даною справою настільки, що подальший розгляд без її вирішення справи є неможливим та передчасним.

Вивчивши подане клопотання, оглянувши матеріали цивільної справи, суд доходить наступного висновку.

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі: об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Встановлено, що у данійсправі предметом позову є стягнення пені, трьох процентів річних та інфляційних втрат, нарахованих позивачкою на підставі рішення суду першої інстанції у справі №461/10291/24 про стягнення основної суми страхового відшкодування.

Вказане рішення наразі оскаржене та перебуває на розгляді Львівського апеляційного суду.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 6 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення справи.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до переконання, що провадження у справі №461/8580/25 слід зупинити, оскільки дана справа не може бути об'єктивно розглянута до закінчення розгляду у справі №461/10291/24, що розглядається Львівським апеляційним судом.

Керуючись ст. ст. 251, 253 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника відповідача Козакевича Р.В. про зупинення розгляду справи, - задоволити.

Зупинити провадження у цивільній справі №461/8580/25 за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Приватного акціонерного товариства «АСК «Скарбниця» (адреса: 79005, м. Львів, вул. Саксаганського, 5, код ЄДРПОУ: 13809430) про відшкодування пені, інфляційних втрат та 3% річних, до закінчення розгляду у цивільній справі №461/10291/24 за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Акціонерна страхова компанія «Скарбниця» на рішення Галицького районного суду м. Львова від 21 квітня 2025 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «АСК «Скарбниця» про відшкодування шкоди.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: Романюк В.Ф.

Попередній документ
132305214
Наступний документ
132305216
Інформація про рішення:
№ рішення: 132305215
№ справи: 461/8580/25
Дата рішення: 02.12.2025
Дата публікації: 05.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Галицький районний суд м. Львова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про відшкодування шкоди, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (19.11.2025)
Дата надходження: 20.10.2025
Предмет позову: про відшкодування пені, інфляційних витрат та 3% річних
Розклад засідань:
17.11.2025 13:00 Галицький районний суд м.Львова
02.12.2025 11:00 Галицький районний суд м.Львова
Учасники справи:
головуючий суддя:
РОМАНЮК ВІКТОР ФЕОДОСІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
РОМАНЮК ВІКТОР ФЕОДОСІЙОВИЧ
відповідач:
ПАТ "АСК "Скарбниця"
позивач:
Шепель Наталя Романівна
представник позивача:
Михалевський Юрій Романович