Ухвала від 01.12.2025 по справі 724/4206/25

Справа № 724/4206/25

Провадження № 2-а/724/52/25

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

з одного адміністративного суду до іншого

01 грудня 2025 року м. Хотин

Суддя Хотинського районного суду Чернівецької області Гураль Л.Л., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправних дій та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

27.11.2025р. до Хотинського районного суду Чернівецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправних дій та зобов'язання вчинити певні дії.

До відкриття провадження у справі, судом встановлено, що підсудність вказаного позову належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 3 КАС України передбачено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

За змістом ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частинами першою та третьою цієї статті.

Однак, спір, за вирішенням якого до суду звернувся позивач у переліку спорів, які підсудні місцевим загальним судам відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України, відсутній.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, ОСОБА_1 оскаржує дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення запису про порушення ним правил військового обліку. При цьому позивач стверджує, що справа про адміністративне правопорушення відносно нього відповідачем не розглядалася, а відповідно постанова не складалася.

Отже, звідси вбачається, що позивач вважає дії ІНФОРМАЦІЯ_1 неправомірними щодо внесення запису про порушення ним правил військового обліку, а також просить зобов'язати відповідача виключити такі відомості з відповідного реєстру та направити до органів Національної поліції України повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання позивача.

Таким чином, до компетенції Хотинського районного суду Чернівецької області - місцевого загального суду як адміністративного, не належить розгляд справ про визнання протиправних дій та зобов'язання вчинити певні дії ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Враховуючи положення ст. 20 КАС України, дана справа належить до предметної підсудності Чернівецького окружного адміністративного суду.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Суд згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Згідно ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Оскільки чинним адміністративним процесуальним законодавством не врегульована процедура передачі справи за предметною підсудністю, при цьому, дана справа предметно не підсудна Хотинському районному суду Чернівецької області як адміністративному, вважаю за необхідне застосувати аналогію закону та на підставі ст. 29 КАС України передати справу за підсудністю до Чернівецького окружного адміністративного суду.

Відповідно до ч. 6 та 8 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою.

Враховуючи вищевикладене та з метою недопущення порушень правил предметної підсудності, суд вважає за необхідне передати позовну заяву у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправних дій та зобов'язання вчинити певні дії на розгляд за предметною та територіальною підсудністю до Чернівецького окружного адміністративного суду.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 3-4, 7, 19, 20, 29, 30, 171, 241-243, 248, 250, 251, 256, 293-295, 297 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправних дій та зобов'язання вчинити певні дії передати за підсудністю до Чернівецького окружного адміністративного суду.

Копію ухвали для відома надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали суду.

Повний текст ухвали складено та підписано 01 грудня 2025р.

Суддя: Лілія Леонідівна ГУРАЛЬ